Estetik - Karın germe estetik ameliyatı (Abdominoplasty, Tummytuck)

Aynı anda yazmışız.Kardeşinin ve bebişin iyi olmasına sevindim canım.Regl dönemi şişlik çok normal.Sen birde iki ameliyatlısın.Bende tartıda 3 kg fazla çıkıyor.Zamanla oturacak hepsi.Yürüyüş, normal yaşama da döndün mü vucut kendine gelir.Öpüyorum sizleri.

Son düzenleme:
slm kızlar kaç gündür nette sorun vardı giremedim....bende fiziiki olarak çok iyiyim yani egik yürümek haricinde ameliyat olmuş gibi değilim...ya ama kızlar benim bir sorunum var benim ameliyatımda dr.bana yeni göbek deligi yapmamış çok aşagıda kalıyo göbek deligim ..ayrıca dikiş izlerim çok belirgin sanki düzgün değil çıkıntılı yerler var erkenmi konuşuyorum bilmiyorum...hani aramızda foto yüklüycek bir arkadaş vardı ne oldu....öffff kafam çok karışık:KK43:

yeni göbek deliği yapmamışsa tam karın germe değil sanırım.

Nasıl oldu kuzucuk.Daha iyidir inşallah.Unutma zencefili çok koyma.Bir tutam koy bala ok.Günlük doz 1 gr geçmesin şekerim.

Canım ilaç gibi günde sabah akşam yada günde 3 kere çay kaşığı ile verebilirsin.Çok koyma zencefil acı gelmesin çocuğa.Balgam varsa bol su içir.Hatta meyan kökü koy biraz bir litre suya kaynat su niyetine içir canım.Ebderle konuşmadım cumadan beri.Cuma günü iyi olduğunu söylüyordu.Beni bıraktıktan sonra oraya gideceklerdi.Acele ettiler kahve bile içmediler.Yarın geçicekler diğer diren için.Belki geçerim bende eğer görüşeceksek.

Allah ne muradın varsa versin canım...ne bilgiler verdin vallahi çok sağol:KK9:benim yarın zor ufaklık böyleyken dışarı bırakıp çıkamam içim rahat etmez...anaokulunda göndermeyeceğim.Edber gitmeden mutlaka toplanalım ufaklık 3 günü iyi olur inşallah...olmadı bende o tarafa geçebilirim..ay hatta bebek çınarı görmeye mi gitsek:emir_bebek:ne dersin?

Selam herkese , kendimi yormadigim icin iyi hissediyorum, dün kardesime yardim icin gittim yemek yaptim ayakta kaldim, aksam 9:30 da uyumusum. Yani dinlenince iyi, ama ise girisince cabuk yoruluyor insan.
Ben 31 martta ameliyat oldum gecen cumartesi dört direnim vardi iki gogüste iki karinda cuma günü 3 direni aldi doktorum, pazartesi biri alinacak insallah. Karnim sert ve sis. Ödem var dedi doktor biraz indi ama dümdüz asla degil bence zamanla inecek normal halini alacak. Terazide 3 kilo fazla bile cikiyorum degil az cikmayi, doktor 3 kilo göbeginden aldim demisti. Ben toprak ile beraberdik. Onun vücut yapisi benimkinden cok farkli ,hic ödem kalmamis ve dümdüz dikis izleri bile belli belirsiz cok cabuk iyilesmis. Bence bünye meselesi onun vucudu cabuk toparladi. Benim vucudum ödem yapti ameliyatin ikinci günü regl oldum belki onun da etkisi var ödem olmasinda. Kisiden kisiye degisiyor iyilesme dönemi.

Edbeer merhaba,telefonda konuşmuştuk ama burdan da yazmak istedim tatlım.Senin karın yapınla benimki biliyorsun aynı.Resimlerde de bakmıştık hatırlarsan.Aslında bu yazdıklarınla benim ameliyat sonrası durumum o kadar benziyorki...3kilo fazla çıkman,karnının çok şiş ve ödemli olması hepsi bende de olmuştu.Özellikle karnımın şişliğinin sıkıntısını yaklaşık 1 ay kadar yaşadım.Ne zaman yürüyüşlere başladım, birden sanki balon gibi söndü karnımın ödemi.Akşamları mümkün mertebe çok az yiyordum.Tek çeşit ve özellikle gaz yapmayan yiyecekler.Bunun kilo vermeme çok da faydası olmuştu zaten.İnanki geçecek daha çok yenisin 15-20 gün daha sık dişini bak bomba gibi olacaksın:KK66:

Edbeer merhaba,telefonda konuşmuştuk ama burdan da yazmak istedim tatlım.Senin karın yapınla benimki biliyorsun aynı.Resimlerde de bakmıştık hatırlarsan.Aslında bu yazdıklarınla benim ameliyat sonrası durumum o kadar benziyorki...3kilo fazla çıkman,karnının çok şiş ve ödemli olması hepsi bende de olmuştu.Özellikle karnımın şişliğinin sıkıntısını yaklaşık 1 ay kadar yaşadım.Ne zaman yürüyüşlere başladım, birden sanki balon gibi söndü karnımın ödemi.Akşamları mümkün mertebe çok az yiyordum.Tek çeşit ve özellikle gaz yapmayan yiyecekler.Bunun kilo vermeme çok da faydası olmuştu zaten.İnanki geçecek daha çok yenisin 15-20 gün daha sık dişini bak bomba gibi olacaksın:KK66:

Bu arada yorgunluk bende de çok oluyordu.Sanki nefes nefese kalıyordum.Akşam için bana doktorum hep et yememi söylemişti özellikle az pişmiş.Kombin ameliyat olduğumuz için kan kaybımız daha fazla tek ameliyat geçirenlere göre.Hergün bir parça et yemeyi ihmal etme!!!

Ameliyat olan arkadaşlar süreci yazın diyorsunuz da yazacak bir ey kalmadı ki benim.İlk haftayı yaşadıklarımı yazdım.Her geçen gün bir öncekinden daha güzel gidiyor.Dikişlerim 15. günü alındı.Sosyal hayatıma döndüm.Ödem yok denecek kadar hala.Dikiş izleri henüz anlamadım bazı yerler bantlı.Ercan bey çok iyi gittiğini söyledi.Ebder arkadaş gördü muaynede yanımdaydı sağolsun, çok iyi olduğunu bazı yerler beyazlamış bile dedi.Korsem üstümde.
Sorularınız varsa cevaplarım.Görmek isteyenler hastaneye geçtiğimde gelip görebilir.Yada buluştuğumuzda toplu halde görebilir.

Neden Ercan Karacaoğlu diye merak edenlere,
İnternette bir çok dr vardı.Not aldım kafama yatanları.Sitede ve başka sitelerde tüm paylaşımları okumaya başladım.Sonra yazışmalar başladı.Topikten Jelesece arkadaşın ilgisini çok gördüm.Olumsuz gördüklerimi eledim olabilirler le görüştüm.Medyatik olanda tv ye çok çıkanda vardı.Maddi olarak çok yüksek uçuk bir rakam veren de vardı,çok iyi dediğimde ama hiç biri evet işte bu dr dedirtmedi.Hep bir eksik vardı konuşmalarda ve ben çözemedim.Tatmin olmamıştım.Hepsinden ayrılırken kullandığım cümle aynıydı.Karar veriyim ararım.
Ercan Karacaoğlu bana uzaktı ve Ataşehiri sadece isim olarak duymuştum.Randevu aldım böylelikle yoluda görmüş olacaktım.Giderken rahat gittim yol problemi kafamdan hemen silindi.Gidebilirdim kolaydı.Yolu bilmediğimden geç kalmamak için erken çıkmış beklediğimden önce varmıştım.Randevuma 1,5 saat vardı.Müsaitmiş hemen görüşmeye aldı.Muaynesi diyer doktorlardan daha farklıydı.Yapılacakları o kadar güzel ve kendinden emin anlattı.Kimse bana fıtığın var dememişti.Sayesinde fıtık olduğumu da öğrendim.Hiç soru sormadım.Soracağım tüm soruları cevaplamıştı.İnanılmaz bir özgüveni var ve bunu yansıtmasını çok iyi biliyor.Güvendim ve o gün tek sorduğum soru hangi gün müsaitsiniz ne zaman olabilirim oldu.Şimdi iyi ki olmuşum kervanına bende katıldım.Böylelikle Ercan fana bende katılmış oldum.

Bayıldım ne güzel yazmışsın bentoprak:)

Ameliyat olanlar güzelleşti atıyorlar kendilerini sokaklara.. Sibeeell, yasemin, Ben toprak, nilgün ebder ve aklıma gelmeyen arkadaşlar belki aynı şeylkeri yazmaktan sıkılıyorsunuz ama yeni takip edenler açısından da lütfen yaşadıklarını paylaşsınlar bizim dikkat etmemiz gereken konuları yazsınlar lipo yaptıranlar var mı karın germe ile aranızda

Tavsiyelerinizi bekliyoruz... Kaç günde normal yaşama döndünüz hissizlik durumu ne ödemlerden nasıl kurtuldunuz

Merhaba Beria,1 hafta sonra artık bayağı toparlanıyorsun.Hissizlik durumu kendim için söyleyecek olursam,Meme küçültme ve karın germe aynı anda olmuştum ben.Meme ye göre karındaki his olayı daha geç geliyor.Benim bir hafta sonra 6 ay dolacak.Haala göbek deliğim ile dikiş izlerinin arasında kalan bölümde hissizlik devam ediyor.Geçen hafta kontrole gittiğimde sordum çok normalmiş.Bir seneyi bulabilirmiş.Kişiden kişiye değişirmiş.Meme için aynı şeyi söyleyemeyeceğim memedeki his hemen gelmişti hatta çok daha hassas ve giderek artan şekilde:)

Ödemler için de bitki çayları önermişti doktorum onları içiyordum.Bir de sık ama az yiyordum.Gazlı yemeklerden uzak duruyordum.Zaten ödemler bir ayın sonunda bayağı azalmış oluyor.

Bu arada yorgunluk bende de çok oluyordu.Sanki nefes nefese kalıyordum.Akşam için bana doktorum hep et yememi söylemişti özellikle az pişmiş.Kombin ameliyat olduğumuz için kan kaybımız daha fazla tek ameliyat geçirenlere göre.Hergün bir parça et yemeyi ihmal etme!!!

Ewet , protein agirlikli beslenmek gerekiyor, haklisin.
Iyilesme dönemi gecse tekrar dukan diyetine baslayacagim. Simdilik meyvadan vazgecemiyorum.
En azindan dikisler alinsin. Protein hem daha uzun süre tok tutuyor, hem de güc veriyor. Bu arada sol gögsümdeki dren dün 50 ml bugün 40 ml cikti sekizinci gün ve hala drenim duruyor rekor kiricam heralde. Sabah doktor beyi aricam, gel derse aldirmaya gidicem, semrayi da almayi düsünüyoruz vaktin olursa senle de görüselim dersin yoksa eger doktorla konustuktan sonra ararim hepinizi. Iyi geceler herkese.

selam kizlar bende bildiginiz gibi 27 marta ameliyat oldum doktorum cok ilgili ve süper is cikardi cok mutluyum :) göbekten 1,5 kilo yanlardan 700ml yag cikti 70 kiloylan ameliyata gittim simdi tok karnina 68 kilo gösteriyor daha da sisliklerim var :) ameliyat hemen hemen 4 saat sürmüs izlerim cok belirgin degil kilotun icinde kayboluyor doktorum demisti bayanlarin ic camasir meraklari var o yüzden cok özenerek cok agsagdan yapiyorum dedi... izleri yapistirma dikis dediler ve göbek etrafinda dikis yok bazi arkadaslarimin var doktorum dikisleri icten yapmis buna cok dikkat edin arkadaslar benim burda 3 kisi istanbulda oldu ve dikisler cok kötü........kent hastanede iki gece özel odada yatim hemsireler cok sekerdi eglenceli gecti ameliyatan ertesi gün ayaga kalktim sancim agrim sizim olmadi cok kolay atlatdim doktorum bile masallah cok cabuk ayaga kalktiniz dedi :) sadece dik yürüyemedim simdi iki hafta gecti hafif egik yürüyorum az bir sisligim var bol bol dinleniyorum cünkü izmirde cok gezdim :) daha kiyaftlerim olmuyor sislikten yani pantolonlarim kapaniyor ama dikislerden cesaret edemiyorum kizlar cok mutluyum eski resimlerime bakiyorumda keske daha önce olsaydim diyorum ve burdan SIBEL canima cok tesekür ediyorum iyki seninle tanisdim iyki doktor cemil tugaya gittim resim cekilicem kizlar sizde görüceksiniz aradaki farki simdilik bukadar hepinize gecmis olsun diyorum ve korkmayin eskisinden güzel oluyor :)) by by

selam kizlar bende bildiginiz gibi 27 marta ameliyat oldum doktorum cok ilgili ve süper is cikardi cok mutluyum :) göbekten 1,5 kilo yanlardan 700ml yag cikti 70 kiloylan ameliyata gittim simdi tok karnina 68 kilo gösteriyor daha da sisliklerim var :) ameliyat hemen hemen 4 saat sürmüs izlerim cok belirgin degil kilotun icinde kayboluyor doktorum demisti bayanlarin ic camasir meraklari var o yüzden cok özenerek cok agsagdan yapiyorum dedi... izleri yapistirma dikis dediler ve göbek etrafinda dikis yok bazi arkadaslarimin var doktorum dikisleri icten yapmis buna cok dikkat edin arkadaslar benim burda 3 kisi istanbulda oldu ve dikisler cok kötü........kent hastanede iki gece özel odada yatim hemsireler cok sekerdi eglenceli gecti ameliyatan ertesi gün ayaga kalktim sancim agrim sizim olmadi cok kolay atlatdim doktorum bile masallah cok cabuk ayaga kalktiniz dedi :) sadece dik yürüyemedim simdi iki hafta gecti hafif egik yürüyorum az bir sisligim var bol bol dinleniyorum cünkü izmirde cok gezdim :) daha kiyaftlerim olmuyor sislikten yani pantolonlarim kapaniyor ama dikislerden cesaret edemiyorum kizlar cok mutluyum eski resimlerime bakiyorumda keske daha önce olsaydim diyorum ve burdan SIBEL canima cok tesekür ediyorum iyki seninle tanisdim iyki doktor cemil tugaya gittim resim cekilicem kizlar sizde görüceksiniz aradaki farki simdilik bukadar hepinize gecmis olsun diyorum ve korkmayin eskisinden güzel oluyor :)) by by

Tatlım haberını ayrıca doktorumdan ve hemsıresınden aldım, burcu hanım da süper valla hemen ayaklandı bızı korkuttu dıkıslerı acılcak hareketlı:)) maşallahhhh maşallahhh senın ızlerın benden ıyı demekkı benım tenım hemen ıyılesmıyor bayagı soldu ama yaza kadar ancak rengı gececk oyle dusunuyorum ödemler hemen gıtmıyor hemen pantolon gıyme tatlım dıkıslere zarar verıyormus mumkun mertebe bol bol gıyın tatlım sabır:)) ben lıpo yaptırmadım acaba dıyorum yaptırsamıydım ama söylede dusunuyorum bu sefer kılo alımı başka yerlerden olacak az yıyıp spor yapıyorum boylece kılo almamam lazım:)

Herkese Cemıl beyı onerebılırım. Darısı beriaya bu cuma beria nın amalıyatı var dedıler :)))))hadı bol şansssss

Arkadaşlar Merhaba;

Sizin yazdıklarınızı okuyunca inanılmaz motive oluyorum :) Ben de bu operasyonu olmak istiyorum. İstemek olmanın yarısıdır diye de kendimi motive ediyorum. Araştırmaya yeni başlıyorum. Fakat İstanbul'da olan arkadaşlardan memnun oldukları doktorlar konusunda tavsiyeye ihtiyacım var en azından ilk önce burdaki arkadaşların tavsiye ettiği doktorları değerlendirmeye başlayabilirim. Bir de ortalama bir fiyat bilgisi olan var mı? Hadi bakalım başlıyorumm :)))

n ka
İyi olduğuna sevindim. Bende cuma günü kurtulur senin ve sibelin gibi rahat atlatırım sizleri okudukça rahatlıyorum. Bende lipo yaptıracağım. Benimde sibel gibi endişelerim var bakalım son anda karar değiştirmem umarım. Sizi tanıdığım ve sizin sayenizde Dr. Cemil Tugayı tanıdığım için kendimi şanslı hissediyorum. Herkesi karşı çıkmasına rağmen vücud benim ücudum dedim bu işe kalkıştım Allah utandırmasın heyecanlıyım.

Dr ile de bir defa görüştüm çok ayrıntıda görüşmedik bakalım cuma sabahı görüşürüz herşeyi artık dua edin kızlar bende pazar eve dönünce girişimden çıkışıma kadar merak edenlere ayrıntılı anlatacağım.

Canım bana da et ye bol bol demişti...biliyorsun hem meme küçültme hem lazer lipo,6 saat sonra odaya gelmişim.Toparlanmak için protein ağırlıklı beslenmek şart

Selam herkese , kendimi yormadigim icin iyi hissediyorum, dün kardesime yardim icin gittim yemek yaptim ayakta kaldim, aksam 9:30 da uyumusum. Yani dinlenince iyi, ama ise girisince cabuk yoruluyor insan.
Ben 31 martta ameliyat oldum gecen cumartesi dört direnim vardi iki gogüste iki karinda cuma günü 3 direni aldi doktorum, pazartesi biri alinacak insallah. Karnim sert ve sis. Ödem var dedi doktor biraz indi ama dümdüz asla degil bence zamanla inecek normal halini alacak. Terazide 3 kilo fazla bile cikiyorum degil az cikmayi, doktor 3 kilo göbeginden aldim demisti. Ben toprak ile beraberdik. Onun vücut yapisi benimkinden cok farkli ,hic ödem kalmamis ve dümdüz dikis izleri bile belli belirsiz cok cabuk iyilesmis. Bence bünye meselesi onun vucudu cabuk toparladi. Benim vucudum ödem yapti ameliyatin ikinci günü regl oldum belki onun da etkisi var ödem olmasinda. Kisiden kisiye degisiyor iyilesme dönemi.

Edbercim:)))almamış olmasın doktor bu 3 kg yu?:KK1::KK1::KK1:canım ben lazer lipo dan sonra öyle bir şişmiştim ki....ellerim mayalı poğaça gibiydi:KK52:tartıda sen 3 kg fazla çıkmışsın...ben 5 6 kg fark atmıştım.Sonra 2 hafta içinde tamamen indi...kişiden kişiye değişiyor tabi serap 1 ay sonra indi şişliklerim demişti

Arkadaşlar bu ödemler için Dr birşey tavsiye ediyor mu ? Ne yapmalı bu ödemlere

Ödemler için bol bol sıvı içmek gerekir.Birer tutam mısır püskülü,enginar yaprağı,defne yaprağı,kiraz sapı küçük çaydanlığa koyup sıcak su doldurdum.Demlenince içtim bütün gün.Dr söyledi.Her bünye farklı doğal olarak bu otlarda kişiye göre farklı verilebilir.Bana iyi gelen size gelmeyebilir.Doktorunuza danışmadan bir şey içmeyin bence.

arkadaşlar merhaba;

sizin yazdıklarınızı okuyunca inanılmaz motive oluyorum :) ben de bu operasyonu olmak istiyorum. Istemek olmanın yarısıdır diye de kendimi motive ediyorum. Araştırmaya yeni başlıyorum. Fakat istanbul'da olan arkadaşlardan memnun oldukları doktorlar konusunda tavsiyeye ihtiyacım var en azından ilk önce burdaki arkadaşların tavsiye ettiği doktorları değerlendirmeye başlayabilirim. Bir de ortalama bir fiyat bilgisi olan var mı? Hadi bakalım başlıyorumm :)))

canım ben lıpo ıcınde 5mılyar ödedım ve doktorumun elıne saglık az bıle bence sonuc cünkü mükemel :)

X