Estetik - Karın germe estetik ameliyatı (Abdominoplasty, Tummytuck)

4 çocuğum var en küçüğü 3 yaşında ve ailem yanımda değil. Çok zor olacak benim için Allah büyük bir yola koyar inşallah :KK43:

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

En küçüğünün yaşı iyi yine. Benim büyüğüm 3,5 yaşında küçüğüm 1,5 yaşında. İlk 3-4 gunden sonra buyukle ilgilenmekte zorlanmadım söylediğimi anladığı için zorlamadı beni. Ama yanımda biri olmasaydı küçüğe bakmam imkansızdı. Hiç kimse yok mu en azından 1 hafta sana yardım edebilecek, eşin izin alsa hiç olmazsa 1 hafta?

En küçüğünün yaşı iyi yine. Benim büyüğüm 3,5 yaşında küçüğüm 1,5 yaşında. İlk 3-4 gunden sonra buyukle ilgilenmekte zorlanmadım söylediğimi anladığı için zorlamadı beni. Ama yanımda biri olmasaydı küçüğe bakmam imkansızdı. Hiç kimse yok mu en azından 1 hafta sana yardım edebilecek, eşin izin alsa hiç olmazsa 1 hafta?

Yurt dışındayım hiç kimsem yok ailem Türkiye'de . Eşim bir hafta idare eder üç hafta yardım edermi dersen zor :KK43: artık hızlıdan kendimi toparlamam lazım. Sezeryandan sonra eve gelince evleri, çamaşırlarımı ve yemeğimi hazırlamaya başladım mecburen :KK43: bir sıcak çorba yapanım olmadı şöyle el üstlerinde hiç tutulmadım. Bir hafta idare edip başımın çaresine bakacağım artık canım.

4 çocuğum var en küçüğü 3 yaşında ve ailem yanımda değil. Çok zor olacak benim için Allah büyük bir yola koyar inşallah :KK43:

En azından türkiyeden yanına gelecek biri yokmu... nekahat devresi uzun süren dikkatli olman gereken bir süreç...

Selam kızlar bugün bir hafta oldu ameliyat olalı banyomu yaptım ama fazla kalamadım belim ve sirtim biraz ağrıyor dikislerimin üzeri yanıyor birazcik da o kadar

Melosb:nazar:Haydi geçmişler olsun:) Zoru atlattın:) Dikişlerini iyice kurutmayı ihmal etme tatlım:) dikişlerde hareket iyileşmede bereket:)

Mamaziacim çok teşekkürler tatlım banyodan sonra kuruttum dikislerimi sizlerden öğrendim takipteyim... ama kızlar dikislerimin üzeri çok çok yanıyor hareket dahi edemiyorum ya kizgin yağ dökülmüş gibi abartmiyorum gerçekten ben ilk ameliyatimda hiç böyle acılar çekmemiştim ha bu arada kızlar regl olamadim biri dokunsa ağlıyorm çok hassasim bu ara mazur görün

Mangacim unut ev işini daha bismillah tatlım bi hafta oldu daha kuzularim bile yanımda değil kayinvalidem bakıyor napiym ben revizyon ameliyati geçirdim canım doktor içteki dikislerin açılabileceğinden şüphelendi ki öyle de olmuş bi de ben çocuğumu kucağıma almiyordum ama ayağında uyutup besiığne koyodum çocuk masallah 12kg çok dikkat etmek lazım canım ha bi de evi paspas yapmıştim mal gibi ama yapan biri olmayinca mecbur yapıyosunda ama şimdi yapmicam evi b k götürsün :) umrunda değil zaten annemdeyim çünkü ikinci ameliyatım daha zor oldu benim

Mangacim unut ev işini daha bismillah tatlım bi hafta oldu daha kuzularim bile yanımda değil kayinvalidem bakıyor napiym ben revizyon ameliyati geçirdim canım doktor içteki dikislerin açılabileceğinden şüphelendi ki öyle de olmuş bi de ben çocuğumu kucağıma almiyordum ama ayağında uyutup besiığne koyodum çocuk masallah 12kg çok dikkat etmek lazım canım ha bi de evi paspas yapmıştim mal gibi ama yapan biri olmayinca mecbur yapıyosunda ama şimdi yapmicam evi b k götürsün :) umrunda değil zaten annemdeyim çünkü ikinci ameliyatım daha zor oldu benim

Geçmiş olsun canım. Ne güzel annen yanında. Öyle bir şansım olmadığı için kendi söküğümü kendim dikeceğim. Dediğin gibi canımdan önemli değil bok götürsün ne yapayım. O günü göreyim iyi olup ayağa kalkayımda :) günler uzadıkça daha çok korkuyorum. Olup bitsem hayırlısı ile :)

Hulyacım ben bu sorularının cevaplarını butun konuyu bastan sona okuyarak doktorlarla mailleşerek ve aylarca araştırarak buldum :) sana elimden geldiğince cevapvermeye çalışayım (bugun ameliyat olalı 20 gün oldu) ama uaptırmaya karar verirsen iyice araştır sen de:

1. Maliyet doktordan doktora değişiyor. Hangi işlemleri yaptırdığına vs göre de değişiyor. Aklındaki doktorlarla bu konuda mailleşebilirsin. Muayeneye gidemiyorsan maille sorunlu bolgenin fotografını göndermeyi teklif edebilirsin. Çoğunun ilk muayenesi ücretsiz oluyor zaten.

2. İyi doktoru bence düşündüğün ameliyatı sıklıkla başarıyla yapan bir doktor bularak seçebilirsin. Önceden bu ameliyatı olmuş hastalarının sonuçlarını görerek karar verebilirsin. Ben o şekilde karar verdim.

3. Hastanede 2 gece yattım ben. Ama göğüs karn germe kombine ameliyat olduğumdandır belki de. Evde ise 15 gün boyunca genelde yattım uzandım elden geldiğince. Ama tam kendimi çoo iyi hissetmem son iki gündür(bugun 20 gun oldu ameliyat olalı tekrar yazayım bunu). Şimdiden sonra masa başı bir işim olsa çalışabilirim. Ama sanıyorum 15 gün sonra işe dönmüştü begonya arkadaşımız

4. Çocukların yaşına da bağlı olarak muhakkak birisi olmalı. Beimkiler çok küçük, yatılı yardımcımız var o sayede kolay atlattım ilk ağır günleri

5. Evet aynen öyle 3 kilodan fazlasını taşımayacaksın dedi bana doktorum 2 ay boyunca. Ama bende fıtık da vardı o da onarıldı belki de onunla da alakalıdır. Ama ne olursa olsun çok çok çok zor olurdu hem yenidoğan hem karın germe.

6. Ben hala hafif eğiliyorum çok yorulunca ama ameliyattan snra hiç eğik yürümeyenleri de okudum kişiden kişiye değişiyor

7. İlk 3-4 gün ağrılı ama sonrasında ben radikal bir şekilde çok iyi hissetmeye başladım. Ve hayır sezeryan kadar ağrılı olmadı benim ben ilk sezeryanımdan sonra bir daha asla doğurmam demiştim. İkincisinde ilkinden sonra ettiğim lafı tutmayan kafama edeyim demiştim :))) bunda hiç pişmanlık yaşamadım :) sezeryanda da yaşamadım tabi ki o işin şakası ama bu çok daha kolaydı ağrı acısından

8. Sanıyorum en az 1 sene geçmesi lazım ama yanlışım da olabilir doktorlara sorman lazım benim 18 ay geçmişti son doğumumun üstünden ve sorun olmadı

9. Evet yapılıyor ben o şekilde oldum maliyet tabi ki artıyor ama iki ameliyatı ayrı ayrı olmaktan daha ekonomik oluyor beraber olmak.

Umarım biraz kafandaki soru işaretlerini azaltabilmişimdir. Karar sürecinde bol şans diliyorum kolay gelsin :)

Taatlım merhaba;

çok teşekkür ederim hiç üşenmeden her soruma tek tekkkk yanıt vermişsin çok sağol çok incesin ama bir kaç şey daha sorabilirmiyim :KK43: anlayışla karşılayın lütfen :) çok oluyorum biliyorum ama elimde değil işte ;

1 siz kime ve ne kadara yaptırdınız

2 ben küçük bir ilde yaşıyorum burda bademcik ameliyatı bile olmam, başka bir ilde yaptıracak olsam amel sonrası yola çıkmak zor olcak değilmi e bir haftada yatırmak zor ve daha masraflı olur buda bir sorun.

3 birde dikiş izleri, (sende benim gibi 2 sezeyan olmuşsun benimde küçüğü 18 aylık ama büyüğü 9 yaşında allah herkesinkini bağışlasın) dikişler yani kesi sezeryan yerinden mi yapıldı,

4 gögüs ameliyatında hem küçültme hem dikleştirme ve kaldırma aynı anda yapılıyormu

5 gögüste dikişler nerde oluyor iz kalacakmı

affına sığınarak cevap beliyorum :KK43:( canım teşekkür ederim tekrar.

hanımlar merhaba
ameliyat olan arkadaşlar biliyorum beni tanımıyorsunuz henüz ama bende bu ameliyatı araştıran 2 çocuk annesi biriyim eğer izniniz olursa fotografı olan arkadaşların öncesi ve sonrası fotograflarını görebilirmiyim lütfen hem fikir açısından beni yönlendirmiş ve cesaretlendirmiş olacak o yüzden :KK43:

Bu arada ameliyat olan bütün arkadaşlara çok çokkk geçmiş olsun
acil şifalar diliyorum, sorunsuz bir şekilde atlatın inşallah,
herşey hayalinizdeki gibi olsun inşallah..
naçizane ben estetik değil ama sezeryan oldum tavsiyem ağır kaldırmayın bırakın ev batsın nasıl olsa temizlersiniz iyleşince ama kendize zarar verirseniz onun dönüşü olmayabilir.
ben 2. sezeryanımda dikkat etmedim çocuğu indirdim kaldırdım eğildim vs dikişlerim açıldı , düğüm düğüm oldu sizde onu yaşamayın....

manga teşekkürler canım Allah bi duzene koymuştur merak etme herşey yoluna girecek eğer kararını verdiysen ameliyat için bence hiç erteleme ol kurtul Allah yardımcın olsun tatlım

Geçmiş olsun canım. Ne güzel annen yanında. Öyle bir şansım olmadığı için kendi söküğümü kendim dikeceğim. Dediğin gibi canımdan önemli değil bok götürsün ne yapayım. O günü göreyim iyi olup ayağa kalkayımda :) günler uzadıkça daha çok korkuyorum. Olup bitsem hayırlısı ile :)

merhaba;

aileden uzak gurbet nedir bilirim yurt dışında değilim ama ailemden uzağım,

canım geçici süreliğine bir yardımcı alsan eve , ütü yemek, gündelik temizlik için ..... olmaz mı

X