Evde Fare var..

Evde tuzakları kurduk şehir dışına gittik. Döndüğümüzde inşallah yakalanan fare olmaz. Evin her yerine yapışkanlı tuzaklar yaptık. Öncekileri öyle yakalamıştık

Lazim olan
20240411_000319.jpg
Bizim koyde cikti odaya kapandik 3 kisi yakalamadik kedi geldi 5 dk surdu surmedi yakaladi gitti

Evimizde geçen hafta fare gördük. Mutfaktan geliyordu tekrar mutfağa döndü bizde ne yapsak diye düşünürken kartonun üstüne yapışkan sürdük 4 tane yakalandı mutfakta su giderinin altında. Tabi gördüğümüz gün mutfak kapısını kapattık izolabantla kapının her yerini kapattık diğer odalara gitmesin diye.. Balkon kapısından girip çıkıyoruz mutfağa tuzaklara gelen var mı diye, Mutfakta su giderinin orada boşluk vardı onu perşembe günü kapattık o güne kadar 4 tane yakaladık. Tam bitti derken dün 1 tane daha yapışmış aynı yerde acaba bu korkup saklandı mutfak tezgahının arkadasında diye düşündük yada girip çıktıkları yer mi var ama öyle olsa kapattıktan sonra 1 tane yakalandı sadece.. Fareler küçük fareler fındık faresi mi , ev faresi mi nedir bilmiyorum.. 3. Kattayız üstümüz çatı kat.. Kaç gündür bununla uğraşıyoruz moralimiz çok bozuldu evden soğuduk.. Ev yeni ev..
Benim apartmanda da vardı eşimi her zaman uyarırdım her zaman evin kapısına dikkat et diye bir gğn köye gidecektik eşyalar vardı apartmanın girişine bıraktım köye gidersem götürürüm diye ve gidemedik bari eşyaları yukarıya cıkartayım dedim ve cıkartım boşaltmaya başladım fare o cantadan cıkıpta kanepenin altına girmesin mi ben sok oldum o kadar eşimi uyarmış biri olarak fareyi ben 4 kat taşıyarak eve sokmuşum🙈arkadasla aradık bulamadık eşim tuzak kurdu bğtün odaları kapatıp sadece mutfak ve oturma odasını acık bıraktı gece 12 tuzaga gidip peyniri yemek isterken yakalandı😊

Benim apartmanda da vardı eşimi her zaman uyarırdım her zaman evin kapısına dikkat et diye bir gğn köye gidecektik eşyalar vardı apartmanın girişine bıraktım köye gidersem götürürüm diye ve gidemedik bari eşyaları yukarıya cıkartayım dedim ve cıkartım boşaltmaya başladım fare o cantadan cıkıpta kanepenin altına girmesin mi ben sok oldum o kadar eşimi uyarmış biri olarak fareyi ben 4 kat taşıyarak eve sokmuşum🙈arkadasla aradık bulamadık eşim tuzak kurdu bğtün odaları kapatıp sadece mutfak ve oturma odasını acık bıraktı gece 12 tuzaga gidip peyniri yemek isterken yakalandı😊
Yapışkana mi yapıştı:) size de geçmiş olsun

Olabilir bu mantikli.
Firin olan yerlerde de hamam böceği çok oluyor. Benim arkadaşım içinde fırını da olan bir marketin olduğu binada ev tutmuştu,hamam böceģi basmıştı evini.
Öte yandan mutlaka girdikleri bir yer var,çatıdan gelebileceğini sanmıyorum açıkcasi ben. Nasıl yürüsün insin. 1 katta değil 2 kat.
Giderlerinizi kontrol edin,su giderlerinin yanında boşluk varsa kapatın.
Maalesef duvarda yürüyebiliyorlar:KK43::KK43::KK43::KK43:

Bi arkadaş daha yazmş lütfen yapışkanlı tuzak kurmayın çok vicdanszca bir ölüm şekli... eve tekir alın sokaktan bir canı bi iki gün misafir edin çözülür... yorumlarda bir arkadaşn dediği gibi prize takılan kovuculardan alın nane yağı ve lavanta kullanın ama hiç bir canlının çırpına çırpına can vermesine sebep olmayın. Ben sokak kedilerim yakalasa üzülüyorum. Ama bence asıl sorun çatı, çatı katını ilaçlattırın ordan çok rahat iner çünkü fareler düz duvara tırmanabiliyor.

Bende 2 tane siyah kedi var, bahceli evde yasiyorum, teror estiriyorlar ortalikta, acayip avcilar. Eve hic fare girmedi henuz ama bahceye girenleri aninda hallediyorlar. Bir de avladiklarini paspasa birakmasalar keske 🙈
Benim kedimde kuş yakalamştı çatıdan iki defa... bana getirmişti sahiplerine hediye olarak getiriyolarmş hani ben avlandim der gibi 😉 ilk kuşu ağzından aldım bi heves getirmişti aldım hemen veterinere götrdüm ama 4 gün yaşatabildik malesef... ikinciyi zaten ağzında görmedim paspasa bırakmış 😞çok üzülüyordum ama şimdi uslandı şükür artk kuşlar ilgi alanı değil.

Ben ergenken giriş katta oturuyorduk. Bir gece tıkır tıkır sesler duydum asla aklıma gelmedi fare olabileceği. O kadar korktum ki geceleri evde hayalet dolaşıyor zannediyordum sonradan çözüldü fare olduğu. Travmamdır:KK70:

Yarın evimize döneceğiz inşallah yoktur, her yere yapışkan tuzak kurmuştuk mutfak kapısını bantlamistik altından girip çıkmasınlar diye

Yeni binaya nasıl fare girer anlamış değilim çok geçmiş olsun. Hangi ilde yaşıyorsunuz ?

Bir zamanlar benim çalıştığım iş yerinde vardı. Çok akillilardi. Kapan kurup peynir koyardık. Peyniri yerdi ama kapana kisilmazdi :)

Yeni binaya nasıl fare girer anlamış değilim çok geçmiş olsun. Hangi ilde yaşıyorsunuz ?

Bir zamanlar benim çalıştığım iş yerinde vardı. Çok akillilardi. Kapan kurup peynir koyardık. Peyniri yerdi ama kapana kisilmazdi :)
Fare hakkında çok şey öğrendik bu süreçte, en önemlisi fareler üst kata çıkamaz algısı yanlış, Fareler üst kata da çıkıyormuş duvara da tırmanıyomuş, Balkondan da geliyormuş, Kapıdan da gelebiliyormuş. Cam balkona sineklik taktıracaz.

Geldiğimizde hiç yakalanan fare yoktu. 1 Nisanda yakalandı en son fare demek ki bitti diye düşünüyoruz. Olsaydı yapışkana yapışırdı herhalde diğer 5 tanesi öyle yakalandı çünkü
İyi hadi sevindim inşallah yeniden girmezler..arkadaşların dediği yöntemleri uygulamaya devam edin .bulasik telini boşluklara doldurun gelemesinler😅

X