Nişan Evde nişanım ve hediyeliklerim :-)

Nişan Adetleri, Nişan Bohçası, Nişan Tepsisi

Zumzum_20

Bir şarkısın sen, ömür boyu sürecek... <3
Kayıtlı Üye
19 Ağustos 2013
1.057
759
[ NISAN AKSAMI, HEDIYELIKLERIMIZ VE BOHCALARIMIZ ]

Selam kizlarrr

Bu forum'da çok zaman geçirdim , arastirdim , fikir aldim... Artik sira bana geldi, sizinle nisan detaylarini paylasmak istedim :KK54:

Nisanim geçtigimiz pazar günü aile arasi evde oldu, 40 kisiydik ve çooook sükür süper geçti. :KK49::KK76:
Pazar günü oldugu için öglen saat 4 te misafirlerimiz gelmeye basladi aksam saat 8e kadar.
Hazirliklara teyzelerim, kuzenlerim ve kardesimin nisanlisi geldi, sagolsunlar çok yardimci oldular ve mutfaga girmeme izin vermediler , ben butun aksam nisanlimin yaninda oturdum haha :KK70:

Nisan'dan 2 hafta önce hediyelik ve dekorlar için alisveris yaptim.
Dagittigim hediyelikler :
Büyükler için , lavanta keseler :
IMAG0241.jpg

IMAG0242.jpg

Cocuklari da unutmadim, küçük plastik toplara seker ve çikolata koydum ve süsledim :
IMAG0243.jpg

Salonumuzda sömine var, onun önünde fotoraf çekmeyi planladim. Onun için, o güne özel bir süs yaptim, bu sekilde :
IMAG0248.jpg

Ve bir kaç mumu bu sekilde süsledim :
IMAG0250.jpg

Hazirlik zarfinda hersey çok güzel gitti, sadece saçimi bir türlü daginik topuz yapamadim. En sonunda dalga yaptim ve az topladim.. bir tek bu detay biraz üzdü beni ama daha sonra unuttum gitti :KK70:

Elbisemi sorarsaniz, evde oldugu için abiye seçmedim, düz model gece mavisi olan bir elbise aldik (Mango'dan) , daha sonra da giyinebilecegim bir model :
mavi elbisem.JPG

Elbisenin altina düz siyah babet giyindim, nisanlim benimle ayni boyda oldugu için ve resim çektirdigimiz için boylarimiz ayni olsun dedim, daha hos :KK8:

Misafirler geldikten sonra, kolanya ve nisanlimin getirdigi çikolatayi tuttum. Daha sonra ikramlar dagitildi :
- mercimek köfte
- sade pogaça
- peynirli gül böregi
- patatesli-ispanakli börek (teyzem getirmis)
- kadinbudu köfte
- kuru biber ve kuru patlican dolma (aile dostu getirmis)
Yaninda klasik mesrubatlar verildi : cola, meyve suyu, cay.

Karnimiz iyice doyduktan sonra :KK45: nisanlim babasi kalkti ve küçük bir konusma yapti. Yüzüklerimiz takildi, kurdele kesildi, serbet içildi (onlarin adetini yerine getirdik bu sekilde) ve takilar takildi.
DSC_0230.JPG

Alyanlarimizin modeli bu konuda daha güzel gözüküyor: http://www.kadinlarkulubu.com/forum...imizin-fotograflarini-koyalim.137314/page-189

Resimler çekildi ve en sonunda pastamizi kestik :

DSC_0383.JPG

Ve güzelcene yedik :KK19: Yaninda tatli kurabiyeler vardi.
Saat 8'de hediyeleri dagittim, herkesin çok hosuna gitti :KK70:
Sonra gençler arasinda çiktik ve nargile bar'da oturduk eglendik :KK76:

Hersey çok güzeldi Allah'a sükür :KK70:
Ben eve geldigimde, annem teyzemlerle beraber bohçami kurcalamislardi... meraklilarrr :KK12:

Not : fark etmediyseniz, nisanimin konsepti maviydi :KK53:... çok severim bu rengi

Son düzenleme:
Bohçalarimiz sembolik oldu, hani adet yerini görsün diye. Yoksa ikimize kalsa, hiç yapmazdik.
Konustuk sadece birbirimize yapalim bari dedik. Sadece ihtiyacimiz olan seyleri aldik. Onlar geldiklerinde sandigimi getirdiler, kirmizi kurdele ile süslemisler.

Sandigim bu sekilde (sade ve otantik havasi var, çok seviyorummm) :
IMG-20141123-WA0010.jpg

Içindekiler ise bu sekilde (hepsinin resmi yok, internet'ten aldim bazilarini) :
- 1 takim pijama :
pijama.JPG

- 2 gecelik :
mavi gecelik.PNG
mavi gecelik 2.PNG
beyaz gecelik.PNG

(ilk çamasir almadik, özel oldugu için, kendimiz almak istedik)

- terlik :
zara home gelin terlik.JPG

- Parfüm ve bakim seti :
Parfum ve bakim seti.PNG

- Tarak seti ve çantasi :
Firça.PNG
tarak.PNG
tarak 2.PNG

... devam ......

Küçük çanta ve saç firçalari :
IMAG0359.jpg

Nisan evde oldugu için, abiye ayakkabim ve çantami da bohçaya koyduk :

IMAG0360.jpg

Ve haberim olmayan : basörtüler, havlular, patikler, seccade takimi ve lif :
IMAG0353.jpg

IMAG0354.jpg

IMAG0355.jpg

IMAG0356.jpg

Ve bohçamin genel hali :
IMAG0352.jpg

Cok fazla elbise felan almadigimiz için, annesi bir de sandigin alt kismina güzel bir yastik koymus , "bir yastikta kocayin" misali ...:KK70::KK8:

Arzucum, herşeyin çok güzel. :KK68: Rabbim ağzınızın tadını bozmasın. Cocuklar için ayrı o top detayı cok ince bi davranış, ne kadar naziksin. :KK68:

Çok çok mutlu olun :KK68:

Bakalım düğün ne zaman :KK48:

Bize yetiş hadii :KK48:

Selam kizlarrr

Bu forum'da çok zaman geçirdim , arastirdim , fikir aldim... Artik sira bana geldi, sizinle nisan detaylarini paylasmak istedim :KK54:

Nisanim geçtigimiz pazar günü aile arasi evde oldu, 40 kisiydik ve çooook sükür süper geçti. :KK49::KK76:
Pazar günü oldugu için öglen saat 4 te misafirlerimiz gelmeye basladi aksam saat 8e kadar.
Hazirliklara teyzelerim, kuzenlerim ve kardesimin nisanlisi geldi, sagolsunlar çok yardimci oldular ve mutfaga girmeme izin vermediler , ben butun aksam nisanlimin yaninda oturdum haha :KK70:

Nisan'dan 2 hafta önce hediyelik ve dekorlar için alisveris yaptim.
Dagittigim hediyelikler :
Büyükler için , lavanta keseler :
Eki Görüntüle 1343005

Eki Görüntüle 1343009

Cocuklari da unutmadim, küçük plastik toplara seker ve çikolata koydum ve süsledim :
Eki Görüntüle 1343010

Salonumuzda sömine var, onun önünde fotoraf çekmeyi planladim. Onun için, o güne özel bir süs yaptim, bu sekilde :
Eki Görüntüle 1343012

Ve bir kaç mumu bu sekilde süsledim :
Eki Görüntüle 1343015

Hazirlik zarfinda hersey çok güzel gitti, sadece saçimi bir türlü daginik topuz yapamadim. En sonunda dalga yaptim ve az topladim.. bir tek bu detay biraz üzdü beni ama daha sonra unuttum gitti :KK70:

Elbisemi sorarsaniz, evde oldugu için abiye seçmedim, düz model gece mavisi olan bir elbise aldik (Mango'dan) , daha sonra da giyinebilecegim bir model :
Eki Görüntüle 1342997
Elbisenin altina düz siyah babet giyindim, nisanlim benimle ayni boyda oldugu için ve resim çektirdigimiz için boylarimiz ayni olsun dedim, daha hos :KK8:

Misafirler geldikten sonra, kolanya ve nisanlimin getirdigi çikolatayi tuttum. Daha sonra ikramlar dagitildi :
- mercimek köfte
- sade pogaça
- peynirli gül böregi
- patatesli-ispanakli börek (teyzem getirmis)
- kadinbudu köfte
- kuru biber ve kuru patlican dolma (aile dostu getirmis)
Yaninda klasik mesrubatlar verildi : cola, meyve suyu, cay.

Karnimiz iyice doyduktan sonra :KK45: nisanlim babasi kalkti ve küçük bir konusma yapti. Yüzüklerimiz takildi, kurdele kesildi, serbet içildi (onlarin adetini yerine getirdik bu sekilde) ve takilar takildi.
Eki Görüntüle 1343028

Alyanlarimizin modeli bu konuda daha güzel gözüküyor: http://www.kadinlarkulubu.com/forum...imizin-fotograflarini-koyalim.137314/page-189

Resimler çekildi ve en sonunda pastamizi kestik :

Eki Görüntüle 1343029

Ve güzelcene yedik :KK19: Yaninda tatli kurabiyeler vardi.
Saat 8'de hediyeleri dagittim, herkesin çok hosuna gitti :KK70:
Sonra gençler arasinda çiktik ve nargile bar'da oturduk eglendik :KK76:

Hersey çok güzeldi Allah'a sükür :KK70:
Ben eve geldigimde, annem teyzemlerle beraber bohçami kurcalamislardi... meraklilarrr :KK12:

Not : fark etmediyseniz, nisanimin konsepti maviydi :KK53:... çok severim bu rengi
ayyy bayıldımm bayıldımmm çok güzel olmuş herşey çok mutlu olun inşallah ee darısı başıma artık :)

Arzucum, herşeyin çok güzel. :KK68: Rabbim ağzınızın tadını bozmasın. Cocuklar için ayrı o top detayı cok ince bi davranış, ne kadar naziksin. :KK68:

Çok çok mutlu olun :KK68:

Bakalım düğün ne zaman :KK48:

Bize yetiş hadii :KK48:

Canimcimmm çok sagol, begendigine sevindim :KK74:
Cocuklara özel hediye vermem iyi oldu, çünkü düsündüm simdi büyüklere verecegim, onlarda ister diye... Cok fazla da çocuk olmayinca, pek yormadi beni :KK48:

Dügün tarihi belli canim, 4 nisan insaAllah:KK68: Ve ... gemide olacak, 160-170 kisilik bir dügün düsündük :KK70: Ilk defa böyle bir dügün olacak, Allah bizi utandirmasinnn :KK17::KK17:

ayyy bayıldımm bayıldımmm çok güzel olmuş herşey çok mutlu olun inşallah ee darısı başıma artık :)

Sagol kuzummm , insaAllah daha güzelleri nasip olur :KK74:
Sen nasilsin ? Senin bir daha ki seneye sanirim söz felan degil mi?

Sevdigime nisanda taktigim saat , güzel bir hatira (ve bizde adettir nisanda takmak) :
saat.jpg

Ve annemin hediye ettigi gümüs kol dügmeleri (nisanlimin alyansi gümüs oldugu için, küçük bir jest yapmak istedi annecim) :

DSC_0340.JPG

Canimcimmm çok sagol, begendigine sevindim :KK74:
Cocuklara özel hediye vermem iyi oldu, çünkü düsündüm simdi büyüklere verecegim, onlarda ister diye... Cok fazla da çocuk olmayinca, pek yormadi beni :KK48:

Dügün tarihi belli canim, 4 nisan insaAllah:KK68: Ve ... gemide olacak, 160-170 kisilik bir dügün düsündük :KK70: Ilk defa böyle bir dügün olacak, Allah bizi utandirmasinnn :KK17::KK17:
belli miydi tarih yeni mi konuşuldu? ben ilk duydum da :KK48:
Gemi de değişik bi düğün olacak senin ki:) :nazar:

Ve nisanlimin bohçasina konulacaklar .... :KK68:

- 1 takim pijama (kirmizisini bulamadim net'ten):
pijama _.JPG

- Terlik :
zara home damat terlik.JPG

- Parfum ve deodorant :
erkek parfum seti.PNG

- Elektrikli dis firçasi :
oral b.JPG

- Kemer :
kemer.JPG

Daha bitmedi bir saç firçasi, tirnak makasi , gibi ivir zivir seyler alinacak. Bir elbise daha alirim yanina çünkü aldigim gömlegi ve ayakkabiyi nisanda giyindi. Havlular felan zaten var, onlarin resmini çekip buraya koyarim. Ama bohçayi koyacagim kutuyu almadim daha... :KK51::KK51:
Zaman aliyor bu isler...

:KK19: hızlı olmasına rağmen çok güzel olmuş gerçekten kolay kolay begenmem ama sevdim renk uyumunu filan :)=

Sagol canim benim :KK52:
bir de düsün, gündüz deli gibi çalisiyorum... Ancak haftasonlari ve aksamlari ayarlayabildim bunlari ... Ama Allah yardim ediyor iste :KK76:

X