Evde Sir Ağda Yapan Var mı?

ben yaklaşık 10 sene kadar makine ile aldım ama 1 senedir vaktim olmadığı için genelde jilet kullanıyorum. haliyle tüyler kalınlaştı. geçen ay bacağımı kuaförde sir le aldırdım, seyrek ve yumuşak çıktıklarını farkettim. hafta sonu tatile çıkıcam bu yüzden tüm bacağı aldırmak için yine kuaföre gidicem. bikini bölgesi için çok utanıyorum ayrıca mikrop kapmaktan korkuyorum. daha önce evde sir ağda yapmaya çalıştım ama beceremedim, bacaklarım morardı. şimdi düşünüyorum bikini bölgesini kuaförde mi yaptırsam, yoksa evde kartuşla yada spatula ile mi denesem. yine morarmak istemiyorum, ne yapacağıma karar veremedim.
hasretyağmurunun da dediği gibi kendimi ağdaya alıştırıp rahat etmek istiyorum, 2 günde bir jilet yapmaktan bıktım. kuaförde 10 dakikada yapacaklarsa ben evde herhalde 1 saat kadar uğraşırım. ne yapsam bilmem ki?:eek::1ninca:

bence jiletten dönüyorsanız eğer mutlaka ilk 2 kezi kuaförde yaptırın ve kesinlikle hijyen kurallarına dikkat edin kuafördeki bende 6 ay öncesine kadar sürekli jilet kullanıyordum ve bikini bölgem mafolmuştu 2 kez kuaförde sir yaptırdıktan sonra kıllar o kadar çok azaldı ve yumuşadıki şu an kendim evde alabiliyorum ama daha önce jiletten sonra evde kendim denediğim zmaanlar kan içinde kalıp ağdayı bitiremeden bırakıp yeniden jilet atmak zorunda kalıyordum bu yüzden şiddetle jiletten yeni döncek olanlar kuaförde yaptırmalı diyorum

kızlar belki ilginç gelecek ama ben geçen gün şu doktor eldiveni varya onunla aldım.. sadece tutup çekiyosunuz bikini bölgesini... inanın zerre acı yok.. ve epey süre çıkmıyor.. sakın çok var baş edemem demeyin... çünkü inanın ben kendimi bildim bileli jiletle alıyordum.. o kadar kalın ve o kadar çoktukii.. ama bir kere denedim ve yarım saatten fazla sürmedi.. sizde kesinlikle deneyin.. kaybedecek birşeyiniz yok.. ben artık çantamda taşıyorum eldiveni... :)

yüz içinn sir ağda kullanmayı düşünüyorumm ama nasıl bbir ağda kullanmalıyım bilmiyorum.vivet ve bazı markaların hazır sirli ağda bezleri var yüz ve bikini bölgesi için olan onlardan mı alsam :S yalnız onlardan bir kere kullanmaya çalıştım ve başarılı olamadım.ne yapmalıymm??

kartuşlu sir ağda nasıl kızlar yaa
bende baş edemiyorum bacağımdaki tüylerleee napsam bilemiyorum uff

hangi markayı kullanıyosun peki sir ağda bandı olarak?? ben normalde epilatör kullanıyorum ama batıklardan kurtulmak için ağdaya geçicem de

cnm benm en son aldıım vivet.. çok beendim.. set şeklinde.. içinde 20 tane vücut için 8 tane koltuk altı için 8 tane yüz için sir ağda bantı var farklı boyutta hepsi.. ve 5 tane de temzileme mendili var özel.. biliosunuz sir ağda temzileme yağları farklı oluyor..
fiyatıda marketten almıştım ben 7 buçuk diye hatırlıyorum.. yediydi ve küsüratı vardı.. bacaıma iki tane kullandım ben.. çift taraflı olduu için 4 tane gitmiş oldu yani.. hala 18 tane vardı ama sonra kullandık biz.. ben daha kullanmadım ama tekrardan.. baya da idare ediyo yani bu set bence.. bi araştır derim.. vi vet en iisi bence.. :KK66:

ben dudak üstü ve koltuk altına sir ağda kullanıyorum..
ardından da sir ağda kalıntılarının özel bir yağı var onun pamuğa döküp onla siliyorum..
yumuşacık ipek gibi oluyor. hem geç çıkarıyor hemde azaltıyor..

kızlar belki ilginç gelecek ama ben geçen gün şu doktor eldiveni varya onunla aldım.. sadece tutup çekiyosunuz bikini bölgesini... inanın zerre acı yok.. ve epey süre çıkmıyor.. sakın çok var baş edemem demeyin... çünkü inanın ben kendimi bildim bileli jiletle alıyordum.. o kadar kalın ve o kadar çoktukii.. ama bir kere denedim ve yarım saatten fazla sürmedi.. sizde kesinlikle deneyin.. kaybedecek birşeyiniz yok.. ben artık çantamda taşıyorum eldiveni... :)

canım ben onu yıllardır biliyorum ama cesaret edemiyordum sonra denedim acdı ama alabildiğim kadar aldım , bacakları çok rahat ve az acıyla hallediyosun ama koltuk altı bikini bölgesi mafediyo mafediyo derken ben jiletle aldığım için haliyle acıyo ama ben ıkına sıkına aldım alabildiğim kadar ve hakketende geç ce ince çıktığını farkettim ama canım ikinci alma zamanı gelene kadar beklemek zorunda kalıyosun yani elle tutulup alana kadar bende buna tahammül edemiyorum işte .. aslında çok mantıklı ve temiz bi iş oluyo ara ara denemiyorum değil ...a.s.

bu aksam yaptım anam agladı iranda canım cıktı tatlicadiarzu
esıme yaptırım dedım beceremedı herıf canımı cıkardı
:mymeka:

İlk kez sir ağda için dün kuaföre gittim.
Konuştum,eğer her türlü beğenirsem komple yaptıracaktım.
Önce tüm bacak yaptırdım,kız yaptıkça yapılan işin profosyönel olmadığını fark ettim.
Diğer taraflarımdan vazgeçtim.Eve geldim diğer bölgeleri makina ile aldım.
Bacaklarıma işlem sonrası biraz yağ sürdü.Fakat yinede dünden buyana bugün öğleye kadar bacaklarım bölge bölge kıpkırmızıydı.
Bir dahaki sefere inşallah araştırıp daha profosyönel çalışan bir yere gitmek istiyorum.

arkadaşlar ben evde yapıyorum iyice ısınmasına dikkat edin ince şekilde sürün ben kuaför malzemeleri satan yerden alıyorum en iyisi deplisima herkes aynı şeyi söylüyor

arkadaşlar bende sir ağda kullanıyorum ve size tavsiyem temizleme yağlarına para vermeyin. temizlemek için çözüm vazelin. evet evet bildiğimiz vazelin krem elimize falan sürdüğümüz avuç içine alıp ağda yaptığınız yere masaj yapar gibi sürün ve ağda kalıntısından eser yok deneyin derim bişey kaybetmezsiniz

mrb 3gun once dudakutsume epilasyonu haha bolgeler ıcın olan baslıgıyla dudakutunu aldım..3gundur ddagmın ustu kıpkırmızı vede kucuk kucuk bi suru eyaz sivilce dolduu..bunnla ılgılı konu acmıtım faakt kaptmıslar

bende bugün roll on kartuştan aldım 3 ytl ye, denedim ve dedim ki eh be salak şift, kuaföre 25 ytl veriyodun tüm bacağa ne salakmışın dedim. acaip memnun kaldım. artık evde hep bunla kendim yapıcam 15 dakkamı almadı doğrusu iki yarım bacak. üstlerde zaten bişey yok allahtan şanslıyım.

Sir Ağda Uygulaması
Sir ağda uygulaması 5 adımda gerçekleştirilir.

Sir ağda uygulanacak bölgenin hazırlanması gerekmektedir. Sir ağda uygulanacak bölge temiz ve kuru olmalıdır. Ter, yağ ve diğer kozmetik kalıntılar cilt üzerinden temizlenmelidir. Ağda uygulanacak tüyler çıkış yönlerine yönlendirilir ve henüz deri altında kalan kıllar varsa cımbız yardımı ile derinin üst kısmına çıkarılır, kökten çekme işlemi sir ağda yardımı ile yapılacaktır.

Sir Ağda uygulanacak bölgeye sürülür. Hangi ağdayı kullanırsanız kullanın (kartuş, konserve, açık) sir ağdayı kılların çıkış yönünde mümkün olduğunca ince bir tabaka halinde sürmelisiniz.
Sir ağdanın ısısı burada çok önemlidir. Ağda akışkan olacak şekilde ancak cildi yakmayacak bir sıcaklıkta olmalıdır. Sir ağda ısıtıcılarının ısı ayar düğmeleri yardımı ile bu sıcaklık denenerek bulunur. Ağdanın ideal sıcaklığa gelip gelmediği cilt üzerinde denenerek ölçülebilir. Ağdanın ısısını ölçmek için parmak uçları ya da avuç içi gibi ısıya duyarsız yerler kullanılmamalı, bilek içi el üstü gibi ısıya daha hassas yerler ile kontrol edilmelidir.

Ağdanın sürülmesinn ardından ağdanın soğumasına izin verilmeden ağda bezi uygulanır. Ağda bezi de kılların çıkış yönüne doğru yapıştırılır. Ve bezin ağdanın üzerinde tamamen kapatılmasının ardından ağda bezi kılların çıkış yönünde sıvazlanır. Burada ağda bezinin kılların çıkış yönünde sıvazlanması çok önemlidir. Kesinlikle kılların çıkış yönünün tersine sıvazlama yapılmamalıdır.

Ağda bezinin çekilmesi sir ağda uygulamasının en önemli ve hüner isteyen adımıdır. Ağda bezi çekilirken dikkat edilmesi gerekenler şunlardır ;

Ağda bezi kesinlikle kılların çıkış yönünün tersine çekilmelidir. Bezi çekilmesi ne çok hızlı ne de çok yavaş olmalıdır. Aksi taktirde tüm kıllar toplanamayabilir.
Bez çekilmeden önce diğer elin de yardımı ile mümkün olduğunca gerilir. Aksi taktirde çekme işlemi can acıtır ve morarma ya da sarkmalar meydana gelebilir.
Bez muz kabuğu soyar gibi cilde paralel çekilmelidir. Aksi takdirde kıl kökleri tam olarak alınamaz, kırılarak alınabilir.

Cilt üzerinde kalabilecek ağda parçacıkları bezin diğer yüzeyi kullanılarak toplanır. Sir ağda yağı cilde uygulanarak cildin nemlendirilmesi sağlanır.

ağdamı sirle kendim yapıyorum hem tekli kartuşum hem ikili kartuşum hem de ocakta ısıtılan spatulayla sürülüp kuruyunca çekilenden var.taktım kafayı ben bu kıllara yaaa! tekli kartuşu alt bacak alacaksam ikiliyi komple yapacaksam,eritilenleri de sadece bikini bölgesini alacaksam kullanıyorum

bende kullanıyorum roll onlardan suyun içinde ısıtıyorum.. kollarımı alıyorum süper oluyo..yağ olarakta bebe yağı kullanıyorum ben..

X