Evlenicem, ev eşyaları konusunda fikrinize ihtiyacım var.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kalbinin güzelliğine bayildim ebrucum .Allah senin de karşına senin gbi iyi insanlar çıkarsın..
Yatak odasına bazalı yatak ve bir grdrop yeter bence .komidinler kullanılmıyor çoğu zaman.
Mutfağa da ben olsam kanepe tarzı bisey alırdım. L koltuğu ben çok kullanışlı bulmuyorum.misqfir gelirse yatmak için daha ideal geliyor bana. Tv ünitesi yerine mini bir dolap alıp üstüne tv ni koyabilirsin . İçine de mutfak eşyalarını vb
Ortaya kolay yıkanabilir hali. Masa olan sehpa ( görümce de kullanir) ve koltuk yeterli bence

Ne yazık ki yok. Tuvalet klozeti, küçük küvet, bir dolaplık ve bir çamaşır makinası için yer var. Üst üste koymam gerekiyor.
E tamam varmış işte :) üst üste koyulur zaten çamaşır ile kurutma. Ben üstte de yer yok diye düşündüm küçük evlerde lavabo altı falan kalabiliyor çamaşır makinesi :)

Ucuza alınacak eşya var ucuzu sonradan pahalıya gelecek eşya var. Mesela buzdolabı ve elektrik süpürgesini düzgün birşey alın. Ama eşyalarda bazı özellikler gereksiz mesela halı yıkama fonksiyonunu ne yapacaksınız boşverin. Kurutma özellikli çanaşır makinesi zaten verimli değil. Eğer balkon yoksa çamaşır makinesi artı kurutma makinesi alın bunlarda ortalama marka işinizi görür bulaşık makinesi fe aynı şekilde. Yemek takımı zaten saçmalık, güzel tabaklar alırsınız altışar tane. İleride başka güzel tabak çanaklarla eklektik masa kombineleri yaparsınız hem daha güzel hem daha genç durur. Yatak odası takımı asla almayın onlardan çabuk sıkılıyor insan nasılsa birkaç yıla değiştirmek isteyeceksiniz ayrıca hem pahalı hem de heyula gibi oluyorlar. Ikea fan en basit en sade dolabı alın yatağı da bazalı alırsınız hem depo alanı olur hem de sade durur ve ileride de gözünüze batmaz. Ben yatağı başlıksız tercih ederdim daha İsveç tarzı dursun diye. Komodin çok gereksiz ille başucuna birşeyler koyacaksanız dolapla uyumlu renkte sade küçük sehpalar alın ileride de işinize yarar. Eviniz güzel görünsün içinize sinsin diye bence güzel bir kanepe alın yataklı. Bir tane de berjer yeter de artar. Ayrıca salon takımları da çok demode. Kanepe ve berjeri tek yek alıp kombinlemek daha güzel duruyor. Dalına tek bir halı yeter onu da tabii ki makine halısı alın hem daha güzel desenleri var hem kolay temizlenir hem de ileride sıkılırsanız içinize oturmadan atarsınız. Tülü perdeyi baştan ve ucuz tutun nasılsa ileride başka evlerde pencereye oturmayacak gereksiz masraf. Ha bu arada ben olsam tv almam şu darlıkta. Zaten dizüstü bilgisayarlar var oradan izlersiniz filmi diziyi. Mutluluklar dilerim

Yaklaşık 1 yıl içinde evi değiştirmek isteyeceksiniz o yüzden fazla eşya almayın derim. zaten isteseniz de alamazsınız 1+1 ev. deposu vardır umarım. giriş katmis altında daire yoksa çok soğuk olur.
Valla, 1 yıla çıkabileceğimizi sanmıyorum. Hem ev yok hem de kiralar uçmuş durumda. Burası kasaba, ilçeden gelip burada ev tutmaya çalışanlar var. Depo yok, çok sevindirici olan tarafı kalorifer var. 🤔😊

ne kadar zararsız da olsa aynı evin içine girdikten sonra değil 4 ay
4 gün bile zor gelir
kocanla en özel konularda bile kendini kısıtlanmış hissedeceksin
aynı evde dip dibe çünkü her şey
büyük bi fedakarlık yapıyorsun ben ne zaman fedakarlık eden birini görsem
kıymetinin bilindiğine şahit olmadım
ben olsam evliliği ertelerdim
Evliliğimi ertelemek istemiyorum, hem yuvam olsun hem de artık bir şeyleri yaşamak istiyorum, açık açık yazılıyor ben de yazayım yaa, sevdiğim erkekle vakit geçirmek, eğlenmek ve sevişmek istiyorum. Fedakarlık yapanların kıymeti bilinmiyor, evet. Burada da çok konu var, görümceler, kayınvalideler, kayınbabalar, eltiler... Benim kayınvalidem yok ve eltim de olmayacak... Görümcem de genç kız, onu sevdim de. Bu fedakarlığı yapmazsam vicdanen rahat olmayacağım.

süpürgeyi halı yıkamalı alıp halı yıkayan varsa saygıyla eğiliyorum.
ev küçükmüş sizde çalışıyorsunuz dikey süpürge alırdım ben olsam.
mobilyayı eve göre alın.
beyaz eşyayı iyi alın çöp olmasın sonra. nereye taşınsanız yerleri hazır zaten mobilya gibi değil.
Dikey süpürge çok makul, evet. Beyaz eşya da gücümüz ölçüsünde iyisini almak gerektiğini anladım.

Yakında evlenicez, zar zor bulabildiğimiz brüt 55 metrekare, giriş katında bir ev kiraladık. Küçük bir yatak odası (4,5m x 4m), tuvalet banyo birlikte ve mutfak salon aynı yer. Yaşadığım yer orta ölçekte bir Anadolu kasabası. Buralarda da çok ciddi bir ev sorunu var. Nişanlım da ben de çalışıyoruz, ikimiz de 28 yaşındayız. Bütçemiz gerçekten sınırlı, ailelerimiz ancak kendilerini geçindirebiliyor. Düğün yerine belediyede nikah kıyacağız. gelin hamamı ve kına ile yetineceğiz. Kayınvalidem 10 yıl önce vefat etmiş, kayınbaba evlenmemiş. Sizlere sormak istediğim; evi dizerken alacağımız eşyalar iyisi, çok özellikli mi olması yoksa idare eder mi olmalı? Örneğin, elektrik süpürgesi halı yıkama özellikli de mi olmalı, çamaşır makinasının kurutmalısını mı almalıyız, televizyon 55 cm mi, yoksa 95 cm mi olmalı mı, yatak odasının eşyalarını tek tek mi (yatak, gardrob, komidin) yoksa markalı takım mı almalı, halı yün mü, fabrikasyon mu olmalı (şık ve ucuz), mutfak eşyalarında satılan takımların yarısı yeter bize, kendimiz tek tek mi alalım, takım mı alalım gibi? Ailemin yıllardır oluşturduğu bir mütevazi çeyizim de var. Bankaya kredi borcu yapıp da ilk yıllarımızı borç ödemekle geçirmek istemiyoruz. İleride büyük bir eve geçersek bazı şeyleri o zaman mı alsak acaba? Bu arada kasabada hiç yeni bina içinde kiralık evlerin de olabileceği bina yapılmıyor. Bu arada bu küçük evde Haziran ayına, üniversite sınavına kadar 17 yaşındaki tatlış, minnoş lise son öğrencisi görümcemle yaşayacağız. Şimdiden teşekkürler.
Gonlun sigdigi yere hersey sigar. Zaten calistiginiz icin ev cocuk yokken otel gibi olucak sizin icin o cok onemli diil. Ama 55 m2 evde gorumcenin yeni evlilerin yanimda isi ne. Size kucuk bi ayrinti gibi.gorunmus ama.bu evlenmeme sebebi

Ha bu arada ben olsam tv almam şu darlıkta. Zaten dizüstü bilgisayarlar var oradan izlersiniz filmi diziyi. Mutluluklar dilerim
Şu anda 16 inç ekranlı laptoptan yazışıyoruz, evde annem babamla TV konusunda anlaşmadığımız için TV'yi latoptan izliyorum. İlginç oldu, TV almayın demeniz. Sağ olun, eşimle geniş ekran film izleriz, TV alalım bence.🤗

Gonlun sigdigi yere hersey sigar. Zaten calistiginiz icin ev cocuk yokken otel gibi olucak sizin icin o cok onemli diil. Ama 55 m2 evde gorumcenin yeni evlilerin yanimda isi ne. Size kucuk bi ayrinti gibi.gorunmus ama.bu evlenmeme sebebi
Yorumunuza, uyarınıza teşekkürlerimle ama şartlar böyle gerektiriyor. Artık evlenmek ve bazı şeyleri yaşamak istiyorum. Buradan sizlerden anladığım kadarıyla çok net sınır koyup sınav sonunda görümceyi köye geri göndericem. Kendimi ablası gibi hissediyorum ama aynı evde devam edemeyeceğimizi açık ve net söylerim. Yapmasam valla vicdan yapardım.

Ucuzcunun dibiyim sen bana sor. Şu an kumaş dolap aldım mesela taşınma var önümde dolabım kullanılmaz hale gelmişti. Kesinlikle kesinlikle tek tek alınmalı yatak odası bence eşime ve kendime ayrı dolap düşünüyorum büyük sifonyer ve o kadar minimal güzel makyaj masaları var ki bi ton ıvır zıvırı toplar. Süpürgem elektrolüx çok memnunum buzdolabı bulasik mak. regal tv de regal muhtrşem değil ama kesinlikle iş görür çamasır makinem indesit iğrenç. Annem dr hoover aldı o da muhteşem değil ama çok güzel ozellikleri kaynanam iyisinden siemens aldı onunki çok güzel. Mümkünse iyisinden olsun beyaz eşyanız mobilyanız. Mobilya da benim yerel mobilyacıdan dökülüyo. Bilindik bi marka olsun pahalı olmasa da. Halıda ölcüye gore kestirilenlerin de düz renk kalınları çıkmış gaayet yeterli bence.

Yorumunuza, uyarınıza teşekkürlerimle ama şartlar böyle gerektiriyor. Artık evlenmek ve bazı şeyleri yaşamak istiyorum. Buradan sizlerden anladığım kadarıyla çok net sınır koyup sınav sonunda görümceyi köye geri göndericem. Kendimi ablası gibi hissediyorum ama aynı evde devam edemeyeceğimizi açık ve net söylerim. Yapmasam valla vicdan yapardım.
Kalbin guzelligine sapka cikariyorum. Umarim bekledigin gibi olur ama11 yillik evlilik tecrubemle soyluyorum ki saclarini salonda tarama banyoda tara desen alinacak. Sen abla olmak isticeksin ama o burasi ablamin evi demeyecek abimin evi diyecek. Ablasi degil gelinleri olacaksin. Minnos kalbini cok kirarlar guzelim. Ama madem verdin bi karar ve donusu yok. O zaman gercekten sinirlarini net ciz. Bana kalirsa evliliginin en en en guzel zamanlarini heba ediceksin. Ama ask perdesi gozune inmis bi kere ne desek nafile. Sana esya ile ilgili tavsiyem de evine kullanisli minik seyler alman olur. Beyaz esyayi ben spot magazadan aldim 11 yildir tas gibiler. Garantisi vs oluyo zaten. Mobilya 2. Ellere sans vermeni tavsiye edebilirim. Yatak odasi icin odani cm cm olc ve ikeaya git. Ozel yaptirmissin gibi bisey cikarirlar ortaya. Mutfak icin avmlerden ya da bilindik markalardan almak yerine uygun zuccaciyelere bak. Illa marka dersen fabrika satis magazalarina bakabilirsin. Supurge olarak ya toz tirbali ya da dikey bi supurge al hali yikamaya gerek yok. Eger camasir makinesinin ustunde yer olucaksa kurutmayi ayri almani oneririm. Kurutmali camasir makinesi memnuniyeti cok dusuk bi urun cunku. Allah kalbine gore versin hep guzel gunler gorursun umarim♥️

Şu anda 16 inç ekranlı laptoptan yazışıyoruz, evde annem babamla TV konusunda anlaşmadığımız için TV'yi latoptan izliyorum. İlginç oldu, TV almayın demeniz. Sağ olun, eşimle geniş ekran film izleriz, TV alalım bence.🤗
Ben olsam şu süreçte tv almazdım.gorumcen sınavı kazanana kadar.ne kadar bakmaz desen de bor mola vereyim dediğinde illaki o tv açılacak. Anneler günü mayıs indiriminden alırdım acikcasi. Hem indirimli alıp hem de görümceye ders çalışma fırsatı verirdim

Yatak odasi icin odani cm cm olc ve ikeaya git. Ozel yaptirmissin gibi bisey cikarirlar ortaya. Mutfak icin avmlerden ya da bilindik markalardan almak yerine uygun zuccaciyelere bak. Illa marka dersen fabrika satis magazalarina bakabilirsin.
En yakın İKEA Ankara'da, bir hafta sonu gidelim. Burada çok bahsedildi, tek tek almak mümkün olur belki. Karayolu üzerinde fabrika satış mağazaları var, oralara da bakarım. Görümcemle ilgili uyarılarınızı aklımda tutucam, teşekkürler.

Yatak odamizda bir yatak iki tarafında da tek gözlü komidin var başka bir şey yok (makyaj masası dolap vsvs)

Giyinme dolabi gibi bir şey var her seyimiz orada

Mutfak salon Birleşik

L koltuk 2 berjer tv sehpa var (sizin için berjer bile gerek yok gibi geldi)

Özelden resim atabilirim

Ben olsam şu süreçte tv almazdım.gorumcen sınavı kazanana kadar.ne kadar bakmaz desen de bor mola vereyim dediğinde illaki o tv açılacak. Anneler günü mayıs indiriminden alırdım acikcasi. Hem indirimli alıp hem de görümceye ders çalışma fırsatı verirdim
Buralarda TV'den başka eğlencemiz yok, film seyrederiz, eşim maç izlemeyi seviyor. akşamları küçük hanım bizim yatak odasında ders çalışacak, açılır kapanır bir masa ile idare edicez. Görümceye TV ve sosyal medya yasak, o da bunun farkında.

Yatak odamizda bir yatak iki tarafında da tek gözlü komidin var başka bir şey yok (makyaj masası dolap vsvs)

Giyinme dolabi gibi bir şey var her seyimiz orada

Mutfak salon Birleşik

L koltuk 2 berjer tv sehpa var (sizin için berjer bile gerek yok gibi geldi)

Özelden resim atabilirim
Teşekkürler, resim atarsanız da memnun olurum. Eviniz sanki bizimkine benziyor gibi geldi. 🤗

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X