Evlenicem, ev eşyaları konusunda fikrinize ihtiyacım var.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yazdıklarınızı anlıyorum ama şartlar böyle gerektiriyor. İyi niyete inanıyorum, 4 ay yaa, sonrası bir birlikte söz konusu olmayacak. Arada sırada misafirimiz olur. Nişanlım da bana kayınbababmda bana sık sık teşekkür ediyorlar. Hayatın gerçeklerine kapalı olduğumu itiraf ediyorum ama o bir çocuk. Yorumunuza teşekkürler, bir yol bulacağız, dua edin bize.
Kuzum seninde en güzel heyecanlı, hayatının baharı denilen zamanın. Bu günler geri gelmez çok özel bence. İlk günler ilk aylar ilk sene diye birşey var evlilikte. Niye 3. Bir şahısla paylaşıyorsun. Bu konuda fedakarlık yapılmaz kusura bakma ama. Çocuk 9 10 yaşında olana denir. 17 yaşında reşit olmaya ne kalmış. Genç bir kız Herşeyin farkındadır. Anne babası da bir garip bu kız sizden etkilenebilir yani küçük evde herşey duyulur banyo yapsanız anlar. Aşırı iyimser olmak iyi değil insanın sınırları olmalı ve çok özel bir şeyde hayır diyebilmeli. Anne babanın size saygısı olsaydı bunu teklif bile etmezdi çaresine bakardı.

Aşırı iyimser olmak iyi değil insanın sınırları olmalı ve çok özel bir şeyde hayır diyebilmeli. Anne babanın size saygısı olsaydı bunu teklif bile etmezdi çaresine bakardı.
Nişanlım ve görümcem teklif ettiler, kız da artık heyecanlandı, çok seviniyor onu kıramam artık. Ama herkes biliyor ki sınav bitiminde köye dönecek. Evimizde 3. kişinin olmayacağının ve ilk aylarımızın zor olacağının farkındayım. İyimser olmayı seviyorum, vicdanım bu kıza yardımcı olmam gerektiğini söylüyor. Kızla konuşucam, sınırlarımız da belli olsun, bize karşı anlayışlı da olsun. O da dersine odaklansın ki öyle olacağını düşünüyorum. Sınavı kazanmasını cok isterim, fedakarlık yapıcam. Nişanlım ve kayınbaba bana çok teşekkür ediyorlar, minnettarlar yoksa onlar da biliyorlar durumu.

Nişanlım ve görümcem teklif ettiler, kız da artık heyecanlandı, çok seviniyor onu kıramam artık. Ama herkes biliyor ki sınav bitiminde köye dönecek. Evimizde 3. kişinin olmayacağının ve ilk aylarımızın zor olacağının farkındayım. İyimser olmayı seviyorum, vicdanım bu kıza yardımcı olmam gerektiğini söylüyor. Kızla konuşucam, sınırlarımız da belli olsun, bize karşı anlayışlı da olsun. O da dersine odaklansın ki öyle olacağını düşünüyorum. Sınavı kazanmasını cok isterim, fedakarlık yapıcam. Nişanlım ve kayınbaba bana çok teşekkür ediyorlar, minnettarlar yoksa onlar da biliyorlar durumu.
Şöyle bir düşündüm de yeni evli abimin evinde sınava hazırlanan bir genç kız olsaydım psikolojim bozulurdu. Genç kızsın sevilmek isteyebilir sizin abisi tarafından şuan sevildiğini seviştiğinizi bilmek ona dokunabilir ki ben olsam bana dokunurdu. Garip bir duyguyla abisini de kıskanabilir ama sizi içten içe kıskanır. Ne kadar sessiz olursanız olun 3. Bir kişi o küçücük evde her hareketinizi bilir anlar. Ben olsam biri beni gözetliyor gibi olurdum. Görmezden gelin sınır koyun hiç olacak şey değil. Eşinizle sınır koymadan en güzeli yaşamak varken bu malesef iyilik değil bence en başta kendinize kötülük. Mutfakta Eşiniz size gelip rahatça sarılamaz sizi tahrik edici şeylerulu orta rahatça yapamaz.Sevişmek sadece yatak odasında mı olmalı ki yeni evlisiniz :) Birde yatak odası özeldir ya ders çalışmak değil görmeye bile çekinilefek girilir. Yatak odasını paylaşmanızda normal değil. Mahremdir size özeldir. Şartlar böyle diye sizde özel bir şey kalmamış. Bu kısıtlama 4 ayda alışkanlığı dönüşebilir sonrası için ne var ki biz en başta da böyleydik diyebilir sizin beklentileriniz karşılanmayabilir. Bir sürü ihtimal var.

Genç kızsın sevilmek isteyebilir sizin abisi tarafından şuan sevildiğini seviştiğinizi bilmek ona dokunabilir ki ben olsam bana dokunurdu. Garip bir duyguyla abisini de kıskanabilir ama sizi içten içe kıskanır. Ne kadar sessiz olursanız olun
Bu kısma bir şey yapamam, o da kendini bu düşüncelere karşı kontrol edecek. Biz onu bağrımıza basıyoruz, o da kendine düşeni yapacak. Yaa bir de özünde sakin, annesiz büyümüş, temiz kalpli ve ders çalışan, hedefi olan bir çocuk. Bu kısım sorun olursa kendine zarar. Bunları ona anlatıcam, bizi anlayacağını düşünüyorum. Kendi özelimizden taviz vermeyi hiç düşünmüyorum. Sizi anlıyorum ama kız daha fazla ders çalışacağı için heveslenmişken geri yapamam. Bana bir sarılışı var, anlatamam. 🤗

Bu kısma bir şey yapamam, o da kendini bu düşüncelere karşı kontrol edecek. Biz onu bağrımıza basıyoruz, o da kendine düşeni yapacak. Yaa bir de özünde sakin, annesiz büyümüş, temiz kalpli ve ders çalışan, hedefi olan bir çocuk. Bu kısım sorun olursa kendine zarar. Bunları ona anlatıcam, bizi anlayacağını düşünüyorum. Kendi özelimizden taviz vermeyi hiç düşünmüyorum. Sizi anlıyorum ama kız daha fazla ders çalışacağı için heveslenmişken geri yapamam. Bana bir sarılışı var, anlatamam. 🤗
Bende sizi anlıyorum fakat kendinize kötülük yapıyorsunuz inanın. İlk zamanlar özgür ve rahat olan rayına oturan ilişki bence çok önemli çiftler arasında. Cinsellik evliliğin %90 nı. Eşiniz masada bir buse bile rahatça konduramaz yanağınıza. Kaldı ileri derece bir tavizsiz özel günler yaşayın :) şöyle söyliyim yaklaşık 200 M2 evde üst komşu yeni evli. Duvarlar ince malesef gece banyo yatak sesi vs duyuluyor ve çok sinir bozucu.evliyim ama o an istemiyorsun bilmek duymak. Psikolojik birşey genç bir kız için pek göz ardı edilmez.şimdi ki nesil daha meraklı bir de. :) sizin tercihiniz ama kötülük ediyorsunuz kendinize. Selametle

ŞEhir yaşamı insanları bireyselleştirdi canım.Sen bu devrin insanı değil gibisin.(iyi anlamda)Banyo sesi duyarsa duysun o da evin insanı.Onun dışında canın sevişmekmi istedi haydi güzelim sen salona gelebilirsin artık biz odamıza geçiyoruz diyeceksin.Sadece ses çıkarmaması için bazanın ayaklarını takma yere yapışık olsun .(abla tavsiyesi)Benim eşim ses konusunda çok hassas yeni baza aldık ayaklarını takmadık.Geçen yardımcı hanımla cektik temizlemek için altında gram toz yoktu yere yapışık olduğu için.Ders çalışırken tv den rahatsız olmamak için silikon kulak tıpaları var onlardan kullanabilir.Gaz bile çıkaramazsın demişler.Gayet insani bisey wc de yaptığından kimene?Bizim binada duvarlar öyle inceki biz horlama gaz çıkarma hapşırma herseyi duyuyoruz ,normal geliyo yani.Saygı ve iyi niyet karşılıklı olursa sorun olmaz.Sadece senin evin hanımı olarak dağınıklıga karşı biraz esnek olman lazım.Gençler çok dağınık oluyolar.🙂

ŞEhir yaşamı insanları bireyselleştirdi canım.Sen bu devrin insanı değil gibisin.(iyi anlamda)Banyo sesi duyarsa duysun o da evin insanı.Onun dışında canın sevişmekmi istedi haydi güzelim sen salona gelebilirsin artık biz odamıza geçiyoruz diyeceksin.Sadece ses çıkarmaması için bazanın ayaklarını takma yere yapışık olsun .(abla tavsiyesi)Benim eşim ses konusunda çok hassas yeni baza aldık ayaklarını takmadık.Geçen yardımcı hanımla cektik temizlemek için altında gram toz yoktu yere yapışık olduğu için.Ders çalışırken tv den rahatsız olmamak için silikon kulak tıpaları var onlardan kullanabilir.Gaz bile çıkaramazsın demişler.Gayet insani bisey wc de yaptığından kimene?Bizim binada duvarlar öyle inceki biz horlama gaz çıkarma hapşırma herseyi duyuyoruz ,normal geliyo yani.Saygı ve iyi niyet karşılıklı olursa sorun olmaz.Sadece senin evin hanımı olarak dağınıklıga karşı biraz esnek olman lazım.Gençler çok dağınık oluyolar.🙂
Çok teşekkürler, içimi rahatlattın. Evet, karşılıklı anlayış içinde bir sorun yaşayacağımızı sanmıyorum. Şehir hayatının getirdiği sıkıntılı durumlar bizim buralarda yok. Buralarda hala kök aile ile birlikte yaşayan gelinler var. Bazaya dikkat ederim, kulaklık kullandırtırım. Konuşucam zaten, belki teyzesi de uyarır yeni evli olduğumuz için. Kızlar, kadınlar arasında özel şeyler de çok konuşulur, fikir alışverişinde bulunulur, hiç sorun olmaz, aramızda kalır. Kız kızayız, onun da anlayışına güveniyorum. Banyoya saatli saatsiz gittiğimi görse de görmezden, duymazdan gelecek. Bence de biraz fazla abartıldı. Kızın psikolojisinin etkileneceğini sanmıyorum, bizim özelimiz gayet doğal, saygı duyacak ve dersine odaklanacak. Çok sağ olun, önerilerinizi yerine getiricem.

Tek tek mi alalım takım mı? diye niye sorar ki insan bu sizin kararınız neticede biz size takım alın kaliteli ve marka alın desek alabilecek durumda mısınız? ya da o eşyaları sığdırabilecek misiniz? Bunu en iyi siz biliyorsunuz. Cevabı az çok belli aslında eviniz ve bütçeniz neyse ona göre ilerleyin.

Ne olursa olsun gorumceyi kabul etme. Gerekirse yurtta kalabilir yemeği çıkar düzenli ders ortamı olur. Veya hazirandan sonra evlen abisi ile o evde yaşasın abisi yemeğini yapsın temizlesin yıkasın
Bin pişman olursun olan evliliğine olur daha büyük bir kötülük yapamazsın
Ztn o kız köye dönmez oradaki myo yazar veya orada ise girer.
Eşyalar konusunda ayrıntıya takılma mutfak seti tek al avize vs boğulma sonrada hallolur
Ama o kdr küçük evde 17 yaşında kıza ders çalışma ortamı hazırlamak kendi kul hakkına girmektir.

Arceligi bedava verseler eve sokmam servis hizmetleri çok kotu
Aldığımız bulaşık makinesinin raf yolu bozuktu sundukları çözüm ağırlığı ayarlamak oldu
Buzdolabı asla sogutmadi en son ülke genelinden aradılar annem kapımizdan geçmeyin dedi o ana kdr arızayı kağıda yazdıramadik 3 kez yazsalar iade çıkıyor
Çamaşır makinesi üst model ile değişti ama 2 sene fln bozuk makine ile ugrasmisizdir

Görümcem ve nişanlım köydeler, buraya 7-8 km mesafe. Her gün nişanlım olan abisiyle kasabaya liseye geliyor. Haziran ayı üniversite sınavına kadar çalışmak için 4 ay bizde kalmasını kabul ettim. Daha çocuk ve çok masum kız, annesi yok. Ona yardımcı olmak isterim, bi şekilde 4 ay idare ederiz.
Ev küçük kesinlikle çamaşır makinası kurutma özellikli olsun ev dağınıklığını baya baya engeller, eğer doğalgazlı ise ev yün ve beyaz renk halıdan uzak durun rezillik resmen tv için birşey diyemeyeceğim yıllarca kullanılabilecek birşey bu devirde yenisini almak zor alıyorken büyük almanızda fayda var .
İkinizde çalışıyormuşsunuz evi sürekli temiz tutmak zor olacaktır az ama öz şeyler alın fazla yer kaplamayan eşyalar çok eşyalı evin temizliği zor olur

Yakında evlenicez, zar zor bulabildiğimiz brüt 55 metrekare, giriş katında bir ev kiraladık. Küçük bir yatak odası (4,5m x 4m), tuvalet banyo birlikte ve mutfak salon aynı yer. Yaşadığım yer orta ölçekte bir Anadolu kasabası. Buralarda da çok ciddi bir ev sorunu var. Nişanlım da ben de çalışıyoruz, ikimiz de 28 yaşındayız. Bütçemiz gerçekten sınırlı, ailelerimiz ancak kendilerini geçindirebiliyor. Düğün yerine belediyede nikah kıyacağız. gelin hamamı ve kına ile yetineceğiz. Kayınvalidem 10 yıl önce vefat etmiş, kayınbaba evlenmemiş. Sizlere sormak istediğim; evi dizerken alacağımız eşyalar iyisi, çok özellikli mi olması yoksa idare eder mi olmalı? Örneğin, elektrik süpürgesi halı yıkama özellikli de mi olmalı, çamaşır makinasının kurutmalısını mı almalıyız, televizyon 55 cm mi, yoksa 95 cm mi olmalı mı, yatak odasının eşyalarını tek tek mi (yatak, gardrob, komidin) yoksa markalı takım mı almalı, halı yün mü, fabrikasyon mu olmalı (şık ve ucuz), mutfak eşyalarında satılan takımların yarısı yeter bize, kendimiz tek tek mi alalım, takım mı alalım gibi? Ailemin yıllardır oluşturduğu bir mütevazi çeyizim de var. Bankaya kredi borcu yapıp da ilk yıllarımızı borç ödemekle geçirmek istemiyoruz. İleride büyük bir eve geçersek bazı şeyleri o zaman mı alsak acaba? Bu arada kasabada hiç yeni bina içinde kiralık evlerin de olabileceği bina yapılmıyor. Bu arada bu küçük evde Haziran ayına, üniversite sınavına kadar 17 yaşındaki tatlış, minnoş lise son öğrencisi görümcemle yaşayacağız. Şimdiden teşekkürler.
Elektrikli eşyalar beyaz eşya iyisini al gerisi normal fiyatlı şeylerden al ev kira ve küçükmüş taşınma ev alma gibi bi durum olursa istediğini alırsın ev küçük olunca çok kalabalık olmaması da daha iyi.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X