FİKİRLERİNİZE İHTİYACIM VAR !

homuruk

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
31 Ekim 2023
11
4
27
arkadaşlar merhaba
kafaya çok mu takıyorum acaba ?
eşimin ailesi ve eşimin çevresi sürekli bizden para talebinde bulunup herşeyi bizim halletmemizi istiyorlar.
ama kimse bize yardım etmiyor
zor durumda olduğumuzda herkes geride kalıyor ben artık çok sıkılmaya başladım ve eşimle sürekli tartışıyoruz bu konuda
iki kişi çalışıyoruz diye insanlar bizi çok zengin görüp sizde para var düşüncesindeler
ama evim kira ve bende borç ödüyorum
eşim bunu anlamıyor ve birşeylerden kısıp sürekli başka insanların isteklerini karşılıyor.
ben konuşup bişeyler söylediğimde ise benim parayı çok sevdiğimi neden insanlara yardım edemez miyim diye benimle kavgaya başlıyor.
ama insanların istediklerini ihtiyaç karşılama değil sürekli beğendiklerini aldırma, yol parası vermeyelim diye eşime kendilerini acındırıp şoför olarak kullanmak ama hiç kimsenin durumunuz var mı demeleri yok hep yapın edin iyi olur sevaptır diye eşimi kandırıyolar.

arkadaşlar merhaba
kafaya çok mu takıyorum acaba ?
eşimin ailesi ve eşimin çevresi sürekli bizden para talebinde bulunup herşeyi bizim halletmemizi istiyorlar.
ama kimse bize yardım etmiyor
zor durumda olduğumuzda herkes geride kalıyor ben artık çok sıkılmaya başladım ve eşimle sürekli tartışıyoruz bu konuda
iki kişi çalışıyoruz diye insanlar bizi çok zengin görüp sizde para var düşüncesindeler
ama evim kira ve bende borç ödüyorum
eşim bunu anlamıyor ve birşeylerden kısıp sürekli başka insanların isteklerini karşılıyor.
ben konuşup bişeyler söylediğimde ise benim parayı çok sevdiğimi neden insanlara yardım edemez miyim diye benimle kavgaya başlıyor.
ama insanların istediklerini ihtiyaç karşılama değil sürekli beğendiklerini aldırma, yol parası vermeyelim diye eşime kendilerini acındırıp şoför olarak kullanmak ama hiç kimsenin durumunuz var mı demeleri yok hep yapın edin iyi olur sevaptır diye eşimi kandırıyolar.
Eşin tüm giderleri ödesin. Senin paran sende kalsın. Yetişemediği yerde elini cebine at sadece. İnsanlara yardım etmek için senden para istemek zorunda kalsın.

eşim ev kirasını ve kredi borcunu ödeyip başka bişeye karışmayıp gerisini bana ödetiyor bende de çok para kalmıyor.
faturalar market alışverişi kredi kart ödemeleri hepsi bende

Bundan sonra ödeme, başkalarına para saçıyorsun madem paran var benden kuruş çalışmaz kusura bakma veremem de. Bankada birikim hesabı aç paranı oraya koy bitti.

Zırnık verme. Hem ev geçindirsin hem yardımsever olsun görelim bakalım. Kendine yatırım yap. Ailene ver biriktirsinler. Bu herifler pek meraklı el kızının parasıyla sevap kazanmaya!

Ekonomi oyle kotu ki maddi durumu super olmadikca her ailede ayni sorun var galiba. Cok uzucu, bütçenizi ayirarak cozum uretmeye calisin.

Eşin tüm giderleri ödesin. Senin paran sende kalsın. Yetişemediği yerde elini cebine at sadece. İnsanlara yardım etmek için senden para istemek zorunda kalsın.
borcumuz var ev kirası ödeiyoruz diye memnun olmadığım bi iş yerinde çalışmak zorunda kalıyorum
ben bu şekilde düşünürken eşimin böyle olması canımı çok sıkıyor.

Evin giderlerine elleme. Aileme yardim yapcam diyip maasini altina vs yatir.
eşimin ailesi köyde yaşıyormuş benim ailemim paraya ihtiyacı yokmuş ama onların ihtiyacı çokmuş
ama onların durumu benden daha iyi benim yapamadıklarımı olar yapıyor maşallah

Siz de kendi ailenize yağdırın.

Annenizle konuşun sana her ay belli bir miktar vereceğim benim yerime sen biriktir altın al zamanı gelince alırım kimse bilmesin.

Eşinize de aileme verdim ihtiyaçları vardı naapim ailem

Bundan sonra ödeme, başkalarına para saçıyorsun madem paran var benden kuruş çalışmaz kusura bakma veremem de. Bankada birikim hesabı aç paranı oraya koy bitti.
ben kendime bişi almayı kısıyorum belki başka şeylere ihtiyacımız olur diye görümcem pantolon beğenmiş bana alırmısın diye eşime mesaj atmış hemen alalım diye
giydiğim pantolon giydiğim ayakkabıyı gösterdim ben çalışıp para kazanırken bunları giyiyorum sen kardeşine neden bişi alıyoruz diye
bana küstü....

X