FİKİRLERİNİZE İHTİYACIM VAR !

ben kendime bişi almayı kısıyorum belki başka şeylere ihtiyacımız olur diye görümcem pantolon beğenmiş bana alırmısın diye eşime mesaj atmış hemen alalım diye
giydiğim pantolon giydiğim ayakkabıyı gösterdim ben çalışıp para kazanırken bunları giyiyorum sen kardeşine neden bişi alıyoruz diye
bana küstü....
Eh o zaman müstahak ne diyim

Yalnız bu iyilik falan değil kendi ailenin rızkından çalıp başkasına yedirme. Senin etin ne budun ne , kim sana böyle bir görev yükledi ki kendinde herkese yardım edecek gücü görüyorsun? Herkes durumuna göre yardımda bulunur, eşiniz kendini Sabancı ailesinden sanıyor herhalde.

Mantıklı konuşulabilir bir insan değil mi? Bak ileride çocuğumuz olur, ihtiyacımız artar ortalığın durumu malum deyin. 300 borç versen o 300 geri geldiğinde aynı para değil yani. Onun yerine o sürede o parayı farklı değerlendirirsin, paran artmış olur.

Farklı bir yol çizmeyecekseniz gerçekten para ayırıp saklamaktan başka yol yok.

Yalnız bu iyilik falan değil kendi ailenin rızkından çalıp başkasına yedirme. Senin etin ne budun ne , kim sana böyle bir görev yükledi ki kendinde herkese yardım edecek gücü görüyorsun? Herkes durumuna göre yardımda bulunur, eşiniz kendini Sabancı ailesinden sanıyor herhalde.

Mantıklı konuşulabilir bir insan değil mi? Bak ileride çocuğumuz olur, ihtiyacımız artar ortalığın durumu malum deyin. 300 borç versen o 300 geri geldiğinde aynı para değil yani. Onun yerine o sürede o parayı farklı değerlendirirsin, paran artmış olur.

Farklı bir yol çizmeyecekseniz gerçekten para ayırıp saklamaktan başka yol yok.
keşke verilen paralar geri gelse ooo sizde para bol diyip geri vermiyorlar

Ayır paranı evinin hanımının varsa çocuğunun ihtiyaçlarını full karşılasın elinde avucunda kalıyorsa versin dursun ailesine dımdızlak kalınca anlar gerçekleri ama iş işten geçer.sen kendi paranı ayır ailene gönderdiğini söyle yatırım yap eşitlikse al sana eşitlik

arkadaşlar merhaba
kafaya çok mu takıyorum acaba ?
eşimin ailesi ve eşimin çevresi sürekli bizden para talebinde bulunup herşeyi bizim halletmemizi istiyorlar.
ama kimse bize yardım etmiyor
zor durumda olduğumuzda herkes geride kalıyor ben artık çok sıkılmaya başladım ve eşimle sürekli tartışıyoruz bu konuda
iki kişi çalışıyoruz diye insanlar bizi çok zengin görüp sizde para var düşüncesindeler
ama evim kira ve bende borç ödüyorum
eşim bunu anlamıyor ve birşeylerden kısıp sürekli başka insanların isteklerini karşılıyor.
ben konuşup bişeyler söylediğimde ise benim parayı çok sevdiğimi neden insanlara yardım edemez miyim diye benimle kavgaya başlıyor.
ama insanların istediklerini ihtiyaç karşılama değil sürekli beğendiklerini aldırma, yol parası vermeyelim diye eşime kendilerini acındırıp şoför olarak kullanmak ama hiç kimsenin durumunuz var mı demeleri yok hep yapın edin iyi olur sevaptır diye eşimi kandırıyolar.
Gerçekten zengin olsanız bile kimse kimseden bu tarz beklentiler içine giremez.ben ailemden başka bir şehre atandım, annem ve babam kaldı.bir gün benden birşey istemezler, istemediler.yapmak istesem bile parana yazık boşver falan derler.ki olması gereken de bu.iyilik falan filan işlerine gireceksen, etrafında senden daha az parası olan herkese bakman gerekir.o zaman nasıl olacak ki ?. Böyle bir düzen olamaz.ne yapılır dersen kocan bildiğin saf.laftan anlar mı bilmiyorum. Kavga edip cıngar çıkartsan daha etkili olur.bu tarz saf insanlar laftan anlamaz çünkü.bir de insanın çalmadıktan çırpmadıktan sonra kendi parasına düşkün olması ve sadece kendisi için kullanmak istemesi suç değildir.herkes çok iyi kişiler olmal zorunda da değil.sadece zarar vermemekle sorumluyuz.ben dr paramı başkası için kullanmak istemiyorum ne var yani?

borcumuz var ev kirası ödeiyoruz diye memnun olmadığım bi iş yerinde çalışmak zorunda kalıyorum
ben bu şekilde düşünürken eşimin böyle olması canımı çok sıkıyor.
Siz öyle yapın bakalım. Paranız kenarda durur en azından elletmemiş olursunuz. Eşler birbirinin rızasını almadan üçüncü kişilere maddi yardım yapmamalılar. Sonuçta senin paran benim param yok, kese ortaksa iki kişinin de rızası olmalı. Siz razı değilseniz eşiniz mecbur bırakıyorsa vermek zorunda değilsiniz paranızı kimseye. Sizin de durumunuz çok parlak değilmiş. Olsa bile hakkınız var razı olmamaya. Çocuğunuz var mı bilmiyorum ama yoksa da gelecekteki çocuğunuzun rızkından çalınıyor. Eşiniz düşünmüyorsa siz düşünün bunu.

bu sınırı en başta çizmem gerekiyordu galiba ama ben bunlarla karşılaşacağımı hiç tahmin etmemiştim
hayır aynen şöyle deyin ben evilikte senin benim olduğunu düşünmüyordum ama iyi niyetim suistimal ediliyor o nedenle ben artık kendi gelirimle ilgili farklı yaklaşım sergileyeceğim diyebilirsiniz

Ben artık döndüremiyorum diyip ya faturaları yada kredi kartını da eşinize yıkın ve alışveriş yapın. İhtiyacınızı alın. Kendi paramı kendime harcıyorum diyin. Böyle almamazlık yaparsanız, sizden gdicek emin olun.

Ben artık döndüremiyorum diyip ya faturaları yada kredi kartını da eşinize yıkın ve alışveriş yapın. İhtiyacınızı alın. Kendi paramı kendime harcıyorum diyin. Böyle almamazlık yaparsanız, sizden gdicek emin olun.
Öyle derse ben kira ve krediyi ödüyorum döndürüyorum cevabını alır.Daha farklı çözüm yolu olmalı birşeyler demeli

X