Fransizca pratik yapalim mi?

kocam ders verdi bir iki kere bagirdi çagirdi mana arabasinin balatalarini mahvetmismde çarpacakmisimda trafik canariymisimda çok geriyor beni istemiyorum onunla ogrenmek :)

ay kizlar benimde ehliyetim var ama bende kullanamiyorum.benimde esim cesaretimi kirdi.resmen olu yasiyorum bu ulkede...aksama kadar ev ev...inanin evimi dahi dekore edemiyorum..hicbirseye hevesim kalmadi sanki olmusumde arkamdan aglayanim yokk....allah hakkimda hayirlisini versin

mehay cocugun kac yasinda bilmiyorum ama, bence cocuk olduktan sonra evde turkce konusmak lazim. burda genclerin cocuklarina bakiyorum da cumle zor kuruyorlar. yani babalari kadar bile konusamayacaklar turkceyi.
okulda zaten fransizca ogrenecek, konusacaklar. cocuklu evde kesinlikle turkce konusulmasindan yanayim ben..

cocugum henuz 10 aylik canim ..bende oyle yapacagim zaten cocugumun turkcesinin cevremdeki cocuklarin turkcesine benzemesini istemedigim icin ona ozel egitim bile vermeyi dusunuyorum bu konuda..dil konusunda cok hassasim...her iki dilide cok duzgun konusmali benim cocugum..a.s

kocam ders verdi bir iki kere bagirdi çagirdi mana arabasinin balatalarini mahvetmismde çarpacakmisimda trafik canariymisimda çok geriyor beni istemiyorum onunla ogrenmek :)

ay kizlar benimde ehliyetim var ama bende kullanamiyorum.benimde esim cesaretimi kirdi.resmen olu yasiyorum bu ulkede...aksama kadar ev ev...inanin evimi dahi dekore edemiyorum..hicbirseye hevesim kalmadi sanki olmusumde arkamdan aglayanim yokk....allah hakkimda hayirlisini versin

ayy kizlar bunlar niye boyle yaa benimkide aynisini yapti ben ehliyeti 2002 de aldim ve turkiye kosullarinda asgari ucretle araba almak mumkun olmadigi icin 2 sene kullanamadim (ee tabi biraz farkli kullaniyor insan 2 sene kullanmayinca..acemilik oluyor..) o yuzden burda esiminkini kullanmak istedim aman Allahimmm bana ehliyeti nasil vermisler benim bu sekilde trafige cikmam felaket olurmus falan:))) cok kizdim esime butun cesaretimi yok ettigi icin gittim surucu kursuna dedim ben ders almak istiyorum :)) ve 3 saat ders aldim ve sonuc olarak aslinda cok iyi kullandigimi ve cesaretimi kaybetmemin nedeninin esim oldugunu anladim..yanimda baskasi varken cok iyi araba kullandim hoca pedallari hic kullanmadi bile...hemen yilmayin kizlar cesaretinizi sakin kaybetmeyin...ehliyetiniz varsa yavas yavas ilerletmeye bakin suruculugunuzu eslerinize bakarsaniz yandiniz atin cope gitsin ehliyetleri o zaman...

ogreniyim ya nolcak herkes ogreniyor. Benim ehliyetim var sadece direksiyon dersi almam lazim oda çok pahali masaallah kocam yanasmiyor

ben surucu kursuna ders almaya gittigimde 4 aylik hamileydim canim..dusun artik nasil damarima basmis ki kendimi hamile hamile surucu kursunun kapisinda bulmusum :roflol::roflol::roflol:

mehay. :) yani dedigin dogru onlar turkceyi dogru duzgun konusamiyo ama bazen hakketen komik oluyo bea aklinialirimsmile o zaman da baya egleniyorum ama kendi de guluyo kendine.. ben dogrusunu anlatinca o dinliyo ogrenmek icin . kaynanam alinir onun yerine :))
ben aksanli konustugumda hic gulmez hata yaptigimda da.. zaten ben yaptigim hatalari biliyorum konusurken soruyorum nasil soylemem gerekiyo diye..
ama kocam ben okula giderken, ogrenme devrelerinde hicc yardim etmedi ama. yardim et derdim etmezdi. ama ben konusmaya basladikca cevap verdi ve o da ara sira konusmaya basladi. simdi keyfi nasil isterse oyle konusuyo. ben her zaman fransizca konusmasini istiyorum hatalarimi duzeltmek icin, ve pratiklestirmek icin ama her zaman olmuyo.. calismiyorum da ,, allahtan eltim var ve birkac yabanci arkadasim var :) iyi oluyo

kesinlikle mucize gibi, cok buyuk bisey ben daha iki iki bucuk senedir burdayim. kurs cok iyi oldu.
kizlar ben kesinlikle tavsiye ederim size. eger esiniz de kabul ediyosa dilf diplomasi almak uzere kurs arastirin ve o kursa duzenli gidin. cocukla tabi ki zor olur ama 3 yasinda okula basliyorlar. onlar okuldayken siz de kursa gidersiniz. orda baska irklardan insanlar da var ve mecburen fransizca konusuyorsunuz.
benim etrafimdakiler gulmuyorlar seviniyorlar daha cok hoslarina gidiyo. o yuzden herkese diyorum ki kim gulerse gulseun.. anne kaninda ogrenmedik ya sallayin takmayin diyorum ama belki basima gelse ben de kizardim..

canim senin etrafindakiler sen konusunca gulmedigi icin bu kadar kolay konusuyorsun bence eger oyle olsaydi boyle dusunmezdin emin ol..bir yada iki sefer amaann bosver gulen guldun derdin sonra o surat ifadeleri sinirlerini bozmaya baslardi kendini kucumsenmis hissediyor insan , sanki bisey bilmeyen biri gibi cahil gibi hissediyorsun kendini anladinmi canim..

suruculuk zaten olaydi bende. bi tane eski bi araba aldilar ben alisayim diye. araba da benzinli, direksiyonu tas gibi ve zordu hakkaten onu kullanmak. ilk kullaniyorum stop ettirdim surekli. bi de k pederim vardi. bisiyle soyledi bi daha da onunlayken sofor koltuguna oturmadim. artik rahat rahat kullanmama ragmen arabayi asla kullanmam ona veririm anahtari kisa mesafe bile olsa.
kocam beni de begenmiyo ki.. ama guveniyo kendi kulllnamaya usenice bana veriyo ama herseyime de karisiyo. sen verdin gel sen kullan o zaman diyorum yanasmiyo da..
bu erkekler hep boyle yaa... en iyisi sakin kafayla kendi kendine alismak..

cocugum henuz 10 aylik canim ..bende oyle yapacagim zaten cocugumun turkcesinin cevremdeki cocuklarin turkcesine benzemesini istemedigim icin ona ozel egitim bile vermeyi dusunuyorum bu konuda..dil konusunda cok hassasim...her iki dilide cok duzgun konusmali benim cocugum..a.s

aynen..

suruculuk zaten olaydi bende. bi tane eski bi araba aldilar ben alisayim diye. araba da benzinli, direksiyonu tas gibi ve zordu hakkaten onu kullanmak. ilk kullaniyorum stop ettirdim surekli. bi de k pederim vardi. bisiyle soyledi bi daha da onunlayken sofor koltuguna oturmadim. artik rahat rahat kullanmama ragmen arabayi asla kullanmam ona veririm anahtari kisa mesafe bile olsa.
kocam beni de begenmiyo ki.. ama guveniyo kendi kulllnamaya usenice bana veriyo ama herseyime de karisiyo. sen verdin gel sen kullan o zaman diyorum yanasmiyo da..
bu erkekler hep boyle yaa... en iyisi sakin kafayla kendi kendine alismak..

Bende istiyorum kuçuk kotu bir araba ama esim iki arabanin asuransini odeyemem diyor almiyor. kayin pederim kiralik otoekolle bana saat aldi o surdurdu biraz ama onunda bir faydasi olmadi yani

vazgecmek yok kizlar kendinize guvenin...ben yeniden calismaya baslayayim araba alicam bu sefer kafaya koydum...yoksa oyle ayda yilda bir kullanmayla ogrenilmiyor acemilik bitmek bilmiyor o zaman...surekli pratik yapmak lazim...

kesinlikle oyle, takoz bi arabayla baslayin bisiy olmaz. benim ilk kullandigim arabanin fiyati 1000 euro bile degildi. hurdaydi =) ama alistim. sonra guzel bir araba aldik ikinciye. kocamin is arabasi ayri. taksi bana kaliyor kendi kendime sakin kafayla kullaninca en rahati..
bu memlekette soforluk olmadan olmuyor. turkiyedeki gibi otobusler yokki istedigin yere gidesin.. onun icin sart..
evet celi.. dogumdan sonraya birak, annenin stresi cocugu etkiliyo..

karnim davul gibi sisti zaten 7 aylik hamileyim artik hiçç ders almaz bana

canim o zaman dogumdan sonra ...cunku surucu kurslarida ders vermez 7 aylik hamile bir bayana...ben ders alacagim zaman 4 ayliktim ama karnim cookk azdi yemek yemiste midem sismis gibi belli bile olmuyordu...ders veren hocaya soyleyince sasirmisti ...belli olmadigi icinde surucu kursuna soylememistim ben...sende dogumdan sonra alirsin tabi ilk 6 ay cok zor bebegini birakabilecegin biri varmi derse giderken???

kayinvalidem var ona birakabilirim gorumcem var . Annemi istek yapip getirtcem insaallah. 1 ay kalacak bakalim zaten kis bebegi olacak ilk bahar gelince artik.o zamana kiizmda buyur insaallah

insallah canim...ne zaman istek yapacaksin annene??kac yasinda emekliligi veya yesil karti varmi???

insallah canim...ne zaman istek yapacaksin annene??kac yasinda emekliligi veya yesil karti varmi???

belediyeye gidip gerekli evrak listesini aldik canim. kaynimin utune getirecegimiz için o gerekli evraklari bize verecek. bizde dosyayi içeriye vericez. annem emekli degil ev hanimi yesil pasaportuda yada kartida yok. Bir arkadas o sekilde yapti ve annesini babasini ve kardesini getirdi buraya. bizde denicez insaallah olur

X