Kocam kâr yapalım araba alalım diye tutturdu sizce ne yapmalıyım

Yani normalde öyledir zaten, tamam bahsettiği model diğer spor araçlara göre daha yüksek bu sebeple günlük kullanıma daha elverişli ama BMW yetkili servis ve yedek parça fiyatlarından da haberdarız yani, Borusan araçlarının servisi de yedek parçası da her zaman pahalı olmuştur, öyle sanayi de Hakkı ustanın eline 300-500 sıkıştırır yaptırırız da diyemezsiniz zira en azından cabrio için diyorum bu kadar eski bir cabrionun çıkma yedek parçasını bulmak bile sıkıntı, bir Renault Tofaş Fiat olsa neyse, 2. el çıkması bile sebil.

Halihazır da evleri olsa neyse, o zaman adam heves etmiş alsın denirdi ama şu an hem yatırımlık değil hem de ev yokken 2. bir araç mantık dışı.
Annemin sitesinde komşusunda vardı cabrio bir araç. Kadın deponun yanındaki alana park edebiliyordu sadece zira biraz gölge ve korunaklı kalıyordu otoparkta orası. Kazara oraya park eden olursa kapı kapı dolaşıp benim yerime park etmişsiniz falan diye oraya park eden aracı ćıkartmaya çalışıyordu. Birde binalardan uzak bir nokta o bahsettiğim yer,haliyle izmarit falan atar korkusuna birakamıyordu sitenin otoparkında bile rastgele bir yere. Park ettikten sonra üzerine koruma örtüsü seriyordu dakikalarca onunla uğraşırdı,çıkacak olunca bir posta da örtüyü toparla kaldır tekrar. Hardtop tavanlı bir araç olsa yine bir nebze kullanışlı olabilir ama eski modellerde tente var genelde,sonradan takılanlarda bildiğim kadarıyla monte ediliyor öyle aç kapa yapılamıyor tente gibi.(yenilerde kendinden hardtoplu araclar var sanirim)
ama yine de elden çıkarmak zor bu tip araçları herkese hitap etmez zira

Annemin sitesinde komşusunda vardı cabrio bir araç. Kadın deponun yanındaki alana park edebiliyordu sadece zira biraz gölge ve korunaklı kalıyordu otoparkta orası. Kazara oraya park eden olursa kapı kapı dolaşıp benim yerime park etmişsiniz falan diye oraya park eden aracı ćıkartmaya çalışıyordu. Birde binalardan uzak bir nokta o bahsettiğim yer,haliyle izmarit falan atar korkusuna birakamıyordu sitenin otoparkında bile rastgele bir yere. Park ettikten sonra üzerine koruma örtüsü seriyordu dakikalarca onunla uğraşırdı,çıkacak olunca bir posta da örtüyü toparla kaldır tekrar. Hardtop tavanlı bir araç olsa yine bir nebze kullanışlı olabilir ama eski modellerde tente var genelde,sonradan takılanlarda bildiğim kadarıyla monte ediliyor öyle aç kapa yapılamıyor tente gibi.(yenilerde kendinden hardtoplu araclar var sanirim)
ama yine de elden çıkarmak zor bu tip araçları herkese hitap etmez zira
Spor araçlar evet herkese hitap etmiyor, spor araç kullanan insanlar ya sizin de dediğiniz gibi ara sıra çıkarıp kullandığı 2. bir araç olarak alıyor, ki onda da 2004 cabrio tercih etmez gider Porsche alır illa BMW alacaksa daha yeni model olan M sport serisini veya İ8 alır, Türkiye geneli ve şartlarını düşünürsek kimse yatırımlık olsun diye de spor araba almaz çünkü spor araçların pazarı yok denecek kadar az bizde, insanlar daha aile arabası olsun çabuk elden çıksın servisi yedek parçası ucuz olsun arabalarına bakıyor.
2004 model eski bir cabrioyu alacak kişi de o aracın hastası birisi olmalı ki satabilesiniz, spor arabaları severim ama eski bir arabaya da o parayı vermem, üst segment olmasın nispeten uygun olsun ama spor olsun yatırımlık düşünmüyorum sevdiğim için zevk alarak kullanacağım bir araba olsun desem hedefim 2004 model bir araba olmaz.

araba almayın. şu anda satış işleri zorda. fiyatlar sürekli değişiyor. ev alma zamanı fiyatlar düştü

Para harcamak için bile bir kültür seviyesi gerekiyor diyorlar ya işte ben buna her seferinde şahit oluyorum.
Eli iyi meblağlarda para görmeye başlayınca birçok insan böyle oluyor.

Eşiniz de o cendereye girmiş, eğer benim param ben çalışıyorum eşek gibi demezse, sözünüz geçiyorsa bunun önünü kesmelisiniz. Benim babam da yatırım için mercedes aldığını iddia etmişti, yatıramadan sattı, batırdı.

Utanacak birşey yok asil sizin hamile bir insana anlamadan dinlemeden böyle şeyler yazmaniz rezillik bişey demiyorum.
Ne alaka? Hamilelik hastalık mı? Zeka geriliği mi yapıyor? Bünyede bencillik mi yapıyor? Kedi mesajlarınızdan hatırlıyoruz sizi zaten, ne kadar kötü bir insan olduğunuz yeni haber değil.

2004 model araca kasko bile yapılmıyor, choccywhoccydoodah choccywhoccydoodah da yazmış üstü açık cabrio araç için kapalı garaj lazım, sokakta park halindeyken arabanın üst kapamasına biri bıçağı taksa boydan boya yırtar, ki olmayan şeyler değil, sadece üst kapama değişimi için bile Borusan’a dünya para ödemek zorunda kalır çünkü bmwlerin yedek parçası pahalı.

Üzülmeniz normal ama sakın geri adım atmayın zira diğer mesajımda da yazdığım gibi yatırımlık diye seçtiği araç marka model olarak yanlış, size kurduğu cümlelere bakılırsa kendi heves ettiği için alıyor 750’ye alıp 1 milyona satardım sizi ikna etmek için söylenmiş bir laf zira Türkiye için diyorum 2. el pazarında pek tutulmaz, alsaydı bir Renault, Fiat veya Dacia o zaman rahatça satabilirdi, ki 2. el piyasasında 2020-2023 yılı çıkışlı ortalama 650 bin ile 1 milyon TL fiyat bandında satılan Fiat’lar Renault’lar varken kimse 2004 model 200-300 bin km’lerde motoru artık kim bilir ne olmuş, boyası değişeni olma ihtimali yüksek bir aracı 1 milyon liraya almaz, alsa satamayacağını son sahibi olacağını bilir, eşinizin o aracı satabilmesi için aldığının da altına vermesi gerekir, e o zaman nerede kaldı kar etme mantığı🤷‍♀️
Eşimin de bmwsi vardı abla ufak bir sorunda çok sağlam masraflar çıkarıyordu satınca ekonomisi rahatladı :)

Ben sizi haklı buldum. Bahsettiğiniz rakam Türkiye koşullarında mucize yaratacak bir rakam değil bence. Üç çocuğumuz var ve bahsettiğiniz miktara yakın bir gelirimiz var ancak biz temkinli adınlar atıp yatırımı toprağa yapmaya çalışıyoruz. Eşinizin işi sürekli de değilmiş bir an önce evinizi alıp ardından orada çalışmaya devam edecekse imarlı imarsız arsalara yatırım yapmanızı tavsiye ederim
Siz ne iş yapıyorsunuz acaba? Arsa konusuna bakiyorum ama asla emin olamıyorum ne alınır ?

Bilmem ki ben eşime bıraktım memnunum sonuçtan araba satılıyor ya ....bende öyle düşünüyordum ben daha Garanticiyim eşim girişimci kendine göre ruhen ...saldım biraz ben ...Birazda onun dediği gibi yapalım bakalım dedim ..İyi oldu sonuç...tabi genede siz bilirsiniz bütçenizi vs ödemede zorlanirsa bu sefer sizin başınızın etini yemesin sen sen soktun bizi bu yola vs.... kendileri edip bulunca daha bir gayrete geliyorlar 😂ama bilemedim

Eşim yurt dışında çalışıyor dolar kazanıyor aylığı baya iyi bir paraya geliyor. bizde elimizde bu fırsat varken evimizi alalım istiyoruz çünkü ben hamileyim bir bebeğimiz olacak ve kiradan kurtulmamız lazım. Bir arabamiz zaten var daha önceden almıştık sonuçta arabada lazım dedik okey. Sonra üzerine bir miktar daha para birikti şimdi kendisi tutturdu bir araba daha alicam onu geri saticam daha iyi bir ev alcaz diye. Piyasa durgun satamazsin diyorum beni anlamıyor. Almak istediği araba 2004 model Cabrio üstü açık BMW evet albenisi var arabanın ama 750 bin istiyorlar. Ben galeriye geri saticam bı kaç ay sonra daha güzel bir ev almış olcaz diyor. Ayriyeten gelecek maaslarla oncr ki aldığımız arabada kalacak diyor. Yani tamamen yatırım amaçlı bu arabayı alıp satmak istiyor. Sizce mantıklı mı düşünüyor ben mi bencilce düşünüyorum. Ben diyorum ki ya galerici almazsa ya da müşteri bulamazsak o kadar paraya yazık değil mi bide ev daha önemli. Adam kabul ediyorsa takas yapalım üstüne verelim en azından satilmazsa zararın az olsun ya da bankaya atalım faiz versin amacın kar etmekse dicem. Siz olsanız ne yaparsiniz? Bu ekonomide elimizde doların durmasi mi daha mantıklı araba alıp karıyla satıp üstüne eklemek mi?
Hayır bide yok istemiyorum dediğimde bana bırak bana güven diyip duruyor trip atar gibi karımızı düşündüm anlamadin diyor gerçekten hiç içim rahat değil.
Şu zamanda altın ya da dolar en kârlısı gibi ama sürekli değişiyor ortam.
Alınan hiç bir şeyden kolay kolay zarar etmezsiniz bence.
Çok stres yapmayın yani.

Eşimin de bmwsi vardı abla ufak bir sorunda çok sağlam masraflar çıkarıyordu satınca ekonomisi rahatladı :)
Hakkını yiyemem güzel araba mı evet, sağlam dayanıklı konforlu, yeni nesil modellerinin şehirlerarası yollardaki gidişlerine bakıyorum asfaltı tutuşu vs yer uçağı gibi mübarek ama bizim ülkede her şeyi pahalı, masraflarını karşılamak için yetkili servisiyle ortak olmanız lazım 😂

Arkadaşlar güncelleme yapmak istedim. Öncelikle iyi kötü yorum yapan herkese teşekkür ederim arada kırıcı ve beni anlamayan insanlar olsada ben burda hamile ve içine sıkıntısını atmış bir insan olarak derdimi danışmak istedim lütfen kırıcı olmayalim. Eşimle konustum sabah daha doğrusu mesaj attım uzun uzun bebeğimizi geleceğimizi düşün gibisinden onu zar zor vazgeçirdim. Ama şimdi bana tavırlı konuşuyor sanki ben sizi düşünmuyormusum gibi konuştun üzüldüm diyor. Evi alınca istediğim arabayı alirim o zaman karismazsin diyor. Bende karışmam dedim. Ama bizi dusunmuyorsun gibi bişey demedim ya da ima etmedim bu yüzden onun böyle düşünmesine de üzüldüm açıkçası şimdi bana sirf bu konudan dolayı tavır yapıyor iki aya kadar satacaktım daha güzel bı ev alacaktık diyor bende risk almaya gerek yok dedim. Neyi yapicam dedim de yapmadım diyor vs vs anlayacağınız bana tavırlı bı sure kendi haline mi bırakmaliyim

Çok üzülüyorsa günlüğüne yazsın

Evinizi alın, sonra paranız kalırsa veya eşinizin işi devam ederse bırakın ne istiyorsa alsın

Hakkını yiyemem güzel araba mı evet, sağlam dayanıklı konforlu, yeni nesil modellerinin şehirlerarası yollardaki gidişlerine bakıyorum asfaltı tutuşu vs yer uçağı gibi mübarek ama bizim ülkede her şeyi pahalı, masraflarını karşılamak için yetkili servisiyle ortak olmanız lazım 😂
Öyle abla çok keyifli idi diğer arabalarda o keyfi bulamıyorsun da işte masrafindert etmeyecek gelir olacak

X