Kocam kâr yapalım araba alalım diye tutturdu sizce ne yapmalıyım

İstediğim arabayı alırım demesınden aslında binmek için yada hava atmak için almak istediğini düşündüm
Çok saçma 20 yaşındaki bir arabaya yatırım yapmak
Evi aldırın sonra ne istiyorsa yapsın

Arkadaşlar güncelleme yapmak istedim. Öncelikle iyi kötü yorum yapan herkese teşekkür ederim arada kırıcı ve beni anlamayan insanlar olsada ben burda hamile ve içine sıkıntısını atmış bir insan olarak derdimi danışmak istedim lütfen kırıcı olmayalim. Eşimle konustum sabah daha doğrusu mesaj attım uzun uzun bebeğimizi geleceğimizi düşün gibisinden onu zar zor vazgeçirdim. Ama şimdi bana tavırlı konuşuyor sanki ben sizi düşünmuyormusum gibi konuştun üzüldüm diyor. Evi alınca istediğim arabayı alirim o zaman karismazsin diyor. Bende karışmam dedim. Ama bizi dusunmuyorsun gibi bişey demedim ya da ima etmedim bu yüzden onun böyle düşünmesine de üzüldüm açıkçası şimdi bana sirf bu konudan dolayı tavır yapıyor iki aya kadar satacaktım daha güzel bı ev alacaktık diyor bende risk almaya gerek yok dedim. Neyi yapicam dedim de yapmadım diyor vs vs anlayacağınız bana tavırlı bı sure kendi haline mi bırakmaliyim

Tavırlı halini hiç anlamamış gibi yap soğuk konuşursa da üsteleme neyin var yapma böyle vs diye. Normal konuş kapat fark etmemiş gibi.
Şu an sizi manipüle etmeye çalışıyor sanırım küserek, siz üstüne düşmeyin
2 ayda 250.000 kar edilecek olsa insanlar neden uzun mesailerle çalışsın araba alır satar 2 ay sonra gül gibi geçinir.
Eviniz olur arabanız olur borç vs yoktur o zaman adam çalışıyor uzakta hakkı denir de ev yokken saçma.

Evi yokken 2004 Model araba için kendini paralaması da garipmiş hani yeni model neyse de
Araba beni yatırım aracı olarak hep korkutuyor sonuçta sokağa bırakıyorsun, yolda kazaya falan karışsa gitti yani.
2004 model araca kasko bile yapılmıyor, choccywhoccydoodah choccywhoccydoodah da yazmış üstü açık cabrio araç için kapalı garaj lazım, sokakta park halindeyken arabanın üst kapamasına biri bıçağı taksa boydan boya yırtar, ki olmayan şeyler değil, sadece üst kapama değişimi için bile Borusan’a dünya para ödemek zorunda kalır çünkü bmwlerin yedek parçası pahalı.
Arkadaşlar güncelleme yapmak istedim. Öncelikle iyi kötü yorum yapan herkese teşekkür ederim arada kırıcı ve beni anlamayan insanlar olsada ben burda hamile ve içine sıkıntısını atmış bir insan olarak derdimi danışmak istedim lütfen kırıcı olmayalim. Eşimle konustum sabah daha doğrusu mesaj attım uzun uzun bebeğimizi geleceğimizi düşün gibisinden onu zar zor vazgeçirdim. Ama şimdi bana tavırlı konuşuyor sanki ben sizi düşünmuyormusum gibi konuştun üzüldüm diyor. Evi alınca istediğim arabayı alirim o zaman karismazsin diyor. Bende karışmam dedim. Ama bizi dusunmuyorsun gibi bişey demedim ya da ima etmedim bu yüzden onun böyle düşünmesine de üzüldüm açıkçası şimdi bana sirf bu konudan dolayı tavır yapıyor iki aya kadar satacaktım daha güzel bı ev alacaktık diyor bende risk almaya gerek yok dedim. Neyi yapicam dedim de yapmadım diyor vs vs anlayacağınız bana tavırlı bı sure kendi haline mi bırakmaliyim
Üzülmeniz normal ama sakın geri adım atmayın zira diğer mesajımda da yazdığım gibi yatırımlık diye seçtiği araç marka model olarak yanlış, size kurduğu cümlelere bakılırsa kendi heves ettiği için alıyor 750’ye alıp 1 milyona satardım sizi ikna etmek için söylenmiş bir laf zira Türkiye için diyorum 2. el pazarında pek tutulmaz, alsaydı bir Renault, Fiat veya Dacia o zaman rahatça satabilirdi, ki 2. el piyasasında 2020-2023 yılı çıkışlı ortalama 650 bin ile 1 milyon TL fiyat bandında satılan Fiat’lar Renault’lar varken kimse 2004 model 200-300 bin km’lerde motoru artık kim bilir ne olmuş, boyası değişeni olma ihtimali yüksek bir aracı 1 milyon liraya almaz, alsa satamayacağını son sahibi olacağını bilir, eşinizin o aracı satabilmesi için aldığının da altına vermesi gerekir, e o zaman nerede kaldı kar etme mantığı🤷‍♀️

Paranızı faize koysanız aylık 60bin getirisi olur faizler bir süre yüksek gidecek üstüne koyup maaşınızı ekleyip kısa bir sürede arabadan daha fazla kar edeceğinizi düşünüyorum .3 ayda elinizdeki 1,5 milyon artı 900bin maaş geliriyle nakit ev alma şansınız artmaz mı faizde fazlasıyla geçinmeye yeter 5 ay da da alabilirsiniz ne kadar bir tutar gerekiyorsa bekletebilirsiniz
Seçimlerden sonra belli olur ,Dollar kuru düşebilir

Anlattığına göre adamın 2,5 aylığı ile söylediği araba alınabiliyor, gurbette o kadar çalışıyor, oranın kahrını çekiyor bir araba alacak kadar söz hakkı yok mu evde?

Eşler imkanlar doğrultusunda birbirini bu kadar bunaltmamalı, böyle şeyler kişilere küçük görünür ama evliliğe ciddi zarar verir!

Bu arada 750000 TL' ye 2004 cabrio BMW' yi nereden bulmuş kocan? Sarı sitede cabrioların en ucuzu 850000 TL' den başlıyor, 3500000 TL' ye kadar gidiyor! Coupeyse bilemem tabii ki.

Tavırlı halini hiç anlamamış gibi yap soğuk konuşursa da üsteleme neyin var yapma böyle vs diye. Normal konuş kapat fark etmemiş gibi.
Şu an sizi manipüle etmeye çalışıyor sanırım küserek, siz üstüne düşmeyin
2 ayda 250.000 kar edilecek olsa insanlar neden uzun mesailerle çalışsın araba alır satar 2 ay sonra gül gibi geçinir.
Eviniz olur arabanız olur borç vs yoktur o zaman adam çalışıyor uzakta hakkı denir de ev yokken saçma.
Bencede en iyisi bişey yokmuş gibi davranmak

2004 model araca kasko bile yapılmıyor, choccywhoccydoodah choccywhoccydoodah da yazmış üstü açık cabrio araç için kapalı garaj lazım, sokakta park halindeyken arabanın üst kapamasına biri bıçağı taksa boydan boya yırtar, ki olmayan şeyler değil, sadece üst kapama değişimi için bile Borusan’a dünya para ödemek zorunda kalır çünkü bmwlerin yedek parçası pahalı.

Üzülmeniz normal ama sakın geri adım atmayın zira diğer mesajımda da yazdığım gibi yatırımlık diye seçtiği araç marka model olarak yanlış, size kurduğu cümlelere bakılırsa kendi heves ettiği için alıyor 750’ye alıp 1 milyona satardım sizi ikna etmek için söylenmiş bir laf zira Türkiye için diyorum 2. el pazarında pek tutulmaz, alsaydı bir Renault, Fiat veya Dacia o zaman rahatça satabilirdi, ki 2. el piyasasında 2020-2023 yılı çıkışlı ortalama 650 bin ile 1 milyon TL fiyat bandında satılan Fiat’lar Renault’lar varken kimse 2004 model 200-300 bin km’lerde motoru artık kim bilir ne olmuş, boyası değişeni olma ihtimali yüksek bir aracı 1 milyon liraya almaz, alsa satamayacağını son sahibi olacağını bilir, eşinizin o aracı satabilmesi için aldığının da altına vermesi gerekir, e o zaman nerede kaldı kar etme mantığı🤷‍♀️
Bende aynı şekilde düşünüyorum tamamen heves uğruna bide dogumuma gelecek Mayıs'ta bir ay durup geri gidecek araba garajda yatacak güya yaza kadar da satacak nasıl satacaksa bir ay binmek için zarar edeceğiz diyorum anlamiyor neymiş ben ona güvenmemisim

Anlattığına göre adamın 2,5 aylığı ile söylediği araba alınabiliyor, gurbette o kadar çalışıyor, oranın kahrını çekiyor bir araba alacak kadar söz hakkı yok mu evde?

Eşler imkanlar doğrultusunda birbirini bu kadar bunaltmamalı, böyle şeyler kişilere küçük görünür ama evliliğe ciddi zarar verir!

Bu arada 750000 TL' ye 2004 cabrio BMW' yi nereden bulmuş kocan? Sarı sitede cabrioların en ucuzu 850000 TL' den başlıyor, 3500000 TL' ye kadar gidiyor! Coupeyse bilemem tabii ki.
Ortada ev yokken çocuğumuz olacakken önce kendimizi güvenceye almamız gerekmiyor mu ? Evimiz olsa isterse ferrari alsın karismazdm

Bende aynı şekilde düşünüyorum tamamen heves uğruna bide dogumuma gelecek Mayıs'ta bir ay durup geri gidecek araba garajda yatacak güya yaza kadar da satacak nasıl satacaksa bir ay binmek için zarar edeceğiz diyorum anlamiyor neymiş ben ona güvenmemisim
Sağlıklı bir doğum dilerim🙏🧿 bunun güvenle alakası yok ki🤷‍♀️ yanlış yatırım yapmasını istemiyorsunuz bunun ne’sini anlamıyor?

Bu tip arabalar görünüşünü sevdiğiniz için alınır ama yatırımlık araç değillerdir, eşim de çok sık araba alırdı hevesini alınca satardı ama bizim doğacak bir bebek kaygımız ya da ev vb sıkıntımız yoktu, ki eşimin kullandığı araçların arasında spor olanı da vardı, arazi aracı da.
Hepsini tutulan modellerden almasına ve hepsini çok çabuk elden çıkarmasına rağmen, spor olanı aile aracı olarak satılmadı, bir beyefendi üniversite öğrencisi oğluna mezuniyet hediyesi olarak aldı, ki bizim araç öyle 20 yıllık yüzbinlerce km yapmış bir araba da değildi, galeriden sıfır aldığımız ve sadece birkaç bin km yaptığımız bir arabaydı.

Velhasıl kimse 20 yıllık perti çıkmış arabaya 1 milyon vermez, hele de satılmayacak bir araca, galerici kendisi bilmiyor mu 1 milyona satmayı, aynı aracın daha temiz görünenleri 1 milyona satılıyorken o araç neden 750 bin, eşiniz önce bunu sorgulasın.

Ben sizi haklı buldum. Bahsettiğiniz rakam Türkiye koşullarında mucize yaratacak bir rakam değil bence. Üç çocuğumuz var ve bahsettiğiniz miktara yakın bir gelirimiz var ancak biz temkinli adınlar atıp yatırımı toprağa yapmaya çalışıyoruz. Eşinizin işi sürekli de değilmiş bir an önce evinizi alıp ardından orada çalışmaya devam edecekse imarlı imarsız arsalara yatırım yapmanızı tavsiye ederim

Küf bile olur o arać açıkta kalırsa Mune.
Asla açıkta bırakılamaz yani. Garaj arabasıdır hatta bu tip araçları alanların 2.bir aracı vardır,yağmurda ,çamurda kullanmazlar cabrio aracı. Zaten yaşlı da araç.
Halihazırda bende Bmw kullanıyorum, dediğin gibi servis epey pahalı.

Küf bile olur o arać açıkta kalırsa Mune.
Asla açıkta bırakılamaz yani. Garaj arabasıdır hatta bu tip araçları alanların 2.bir aracı vardır,yağmurda ,çamurda kullanmazlar cabrio aracı. Zaten yaşlı da araç.
Halihazırda bende Bmw kullanıyorum, dediğin gibi servis epey pahalı.
Yani normalde öyledir zaten, tamam bahsettiği model diğer spor araçlara göre daha yüksek bu sebeple günlük kullanıma daha elverişli ama BMW yetkili servis ve yedek parça fiyatlarından da haberdarız yani, Borusan araçlarının servisi de yedek parçası da her zaman pahalı olmuştur, öyle sanayi de Hakkı ustanın eline 300-500 sıkıştırır yaptırırız da diyemezsiniz zira en azından cabrio için diyorum bu kadar eski bir cabrionun çıkma yedek parçasını bulmak bile sıkıntı, bir Renault Tofaş Fiat olsa neyse, 2. el çıkması bile sebil.

Halihazır da evleri olsa neyse, o zaman adam heves etmiş alsın denirdi ama şu an hem yatırımlık değil hem de ev yokken 2. bir araç mantık dışı.

Bencede inşallah öyle olur

Kaybedeceği kadar etti zaten daha ne kadar edebilir kardeş?

Utanma duygunuz sıfır, üstte yazdıklarınızdan sonra hala gelip güncelleme şu bu bik bik bik bir şeyler yazmışsınız. Rezillik.

X