Doğuma Hazırlık gecelik mi pijama mı

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
bnde aynı şeklde penye çok güzel sabahlığım var takım halinde düğünde almıştım hiç giyinmedim etiketi bile üstünde 1 takım daha alırım 1 tanede gecelik yeter ilk 2 gün gecelikle idare ederim sonra pijama giyerim.zaten ocak ayında doğum kızlar buz gb olcak hava :)

benim de şubat ayında olacak kısmet olursave sezeryan olacak.
ilsucum haklısın ikisinden de hazır etmek lazım.
sanırım evde pijama hastanede gecelik kullanılıyor. hepinize yardımlarınızdan dolayı teşekkürler...

geceliği bende hiç kullanamam ama bana da daha rahat olur gibi geliyor..ikisinide almak gerekiyor bence eeee tabi sabahlıkta mutlaka olmalı .... bu arada benim doğum da ocakta olacak kışlık almam gerekiyooor:CüvCüv:

valla ben doğum sırasında kullanmak için gecelik sonrası için pijama almıştım...ama normal doğum düşünüyordum...zaten allah hazırlatmış bana ertesi gün acil doğumyaptım....:KK43:((

9 gün ance doğum yaptım kesinlikle gecelik diyorum çok harat oluyo ben 2 tip gecelik almıştım biri önden düğmeli biride lohusa geceliği şu meme yerleri delik olandan en çok düymeliyle rahat ettim öteki zor oluyo zaten emzirme konusunda acemi oluyosunuz bide delikle ugraşmak zorr

bende doğum çantama hem gecelık hemde pijama aldım yıkayıp ütülenıp konulacak.bence birer tane olsun ikisindendee....hayırlı doğumlar....

ben 13 haftalık hamileyim.kardeşim 8. ayında .o da gecelik olarak aldı.daha rahat oluyor dediler.bilmiyorum kullanınca görücem ona göre artık kararımı veririm bende :)

ben sezeryanla doğum yaptım pijama giydim.çok rahat oldu.geceliğe hiç gerek yok bence.zaten rahat da olmaz.dikiş bel lastiğinden çok aşağıda sorun olmuyorki.gerçi insanın karnıda acıyor ama lastikler acıtmıyor.çok sıkı olmadıktan sonra bir sorun yok.

sezeryanda pijama normal dogumda gecelık altına sureklı bakıyorlar normal dogumda gecelık rahat olur sen ıkısınıde cantana koy

evet sezeryan olacak. ama ben yine de gecelik ve pijama takımı alayım, sabahlıklarıyla birlikte çantamda bulunsun.hangisi daha uygun olursa artık. teşekkürler tüm fikirleriniz için...

evet sezeryan olacak. ama ben yine de gecelik ve pijama takımı alayım, sabahlıklarıyla birlikte çantamda bulunsun.hangisi daha uygun olursa artık. teşekkürler tüm fikirleriniz için...

ıkısı ıcınde ılk gecelık sımdı aklıma geldı sezeryanda sonda takılıyor hemen cıkartmıyorlar amelıyattan sonra sonra bez baglanıyor hasta bezı ben ılk amelıyattan cıktıgımda gecelık gıymıstım sonda falan cıktıktan sonra pijama gıymıstım sen ıkısınıde goturur hemsıreler hangısı uygunsa soyluyorlar

Canım gecelik daha rahat oluyor. Özellikle tuvalet kullanımı açısından. Ama yanında bir de pijaman olsun. Ben 2 gecelik bir pijama götürmüştüm.

Kizlar, önerileriniz icin Allah razi olsun.
Kendim icin hic bisy hazirlamadim daha, cok iyi oldu bu konuyu acmaniz ve yorumlariniz.
Tekraradan cooooookk tesekkür ederim, hepinizi de kocaman öptüm
opuyorumnanaktan

ben 4 cift pijama aldim hayatta gecelikle rahat edemem helede hastanede falan acilir sacilir derli toplu olsun diye hep pijamayi tercih ettim

Sezeryansa bence kesinlikle gecelik. Özellikle tuvalet olayında piijamayla hiç rahat olmaz. Benim çok ağrım olmuştu. Tuvalete zaten iki büklüm gidiyordum bide pijamayı nasıl aşağıya sıyıracaktım anacım. Muayene ederken de geceliği sıyırıp alt kısma pike örtüüm yani yatağın pikesini tamamen açmadım oldu bitti. Zaten doktorundan hasta bakıcısına herkes görmüş oluyo :) Haatta ben eve gelirken bile geceliğimi çıkarıp pijama ya da eşofman giyemedim açıkçası, öle olduğum gibi geceliğimle geldim.

evet bencede en iyi kararı vermişsin canım ben hastanede yattığım sürece hep gecelik giydim ama çıkarken mecbur sabahlıklı pijama takımımı giydim bu arada pijama takımının beline dikkat et ayarlamalı olsun sıkmasın,sağlıklı doğumlar dilerim:ecrin_bebek::nazar::nazar:

cnm normal doğumda gecelik daha rahatmış sez.de ise pijama
normal doğumda sık sık gelip çatı muayenesi yapılıyor, gecelik olunca da kolay oluyor

sez.de ise dikişler karında eğer gecelik giyilirse alttan yukarı kadar açmak gerekiyor en iyisi pijama oluyor ama pijamanın lastiği de o dikiş yerlerine değimiyormuş tabii düşük bel almazsanız...

ben her an doğum şeklinin değişme ihtimaline karşı bir gecelik iki pijama alıcam kanama çok olur belki diye.

bence sabahlık daha ev hali gibi duruyor
onun yerine hırka veya lizöz olabilir ben öyle alıcam
siz bilirsiniz.

bir ay oldu sezeryan ile doğum yapalı hastahanede gecelik kullandım 2 tane, pijamamı geri getirdim zaten dikişlerden ayağınız zor kalkıyor hastaneden çıkarkende hamile elbisem ile çıktım rahat oldu.önden düğmeli gecelikler çok rahat oluyor.birde çocuk için fazla kıyafet almışım benim bebeğe 1 hastahane çıkışı yeterli oldu.

X