Doğuma Hazırlık gecelik mi pijama mı

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
fikirleriniz için hepinize teşekkür ederim.aslında ilk doğumda insan o kadara tecrübesiz ve şaşkın oluyor ki bu söylediklerinizi aklımın ucundan geçiremezdim ben. hepinize çok teşekkürler.

eveeet doğumu yaptım geldim şimdi tecrübelerimizi yazalımki hamile arkadaşlara faydamız olsun. kesinlikle gecelik götürün pijamanın katını açmadan geri getirdim.ayrıca emzirme atletini çok kullandım. sırtımda kateter takılıydı.atlet çok işimi gördü. tavsiye ederim.

merhaba doğumdan önce ne giyilir.doğumdan öncede gecelik giymek rahat olmaz mı.doğum açısından.:ecrin_bebek:

benim bebiş da haziran başı geliyor. Bugün bakmıştım ne alacağımı hiç bilemeyip gelmiştim.Yazan herkesten Allah razı olsun çok iyi fikir edindim sayenizde ben de 2 pijama 1 gecelik alıcam:KK66:sevgiler...

ben ilk doğumda gecelik almıştım ama çok zor oldu sezeryan doğumdu emzirmek için eteğimi sıyırdım çok komikti görseniz halimi bu seferkinde pijama aldım önü düğmeli bence pijama daha rahat olur hem zaten doğumdan çıkar çıkmaz gecelik giymiyosun onların giydirdiği o garip sırttan açılan önlük oluyo aklın başına gelince ayağa kalktığın zaman giyiniyosun ondan problem olmaz yani

benim sezaryan olacak pijama takımı alacam kısa kollu önden düğmeli, gecelikle krahat edemem zaten normalde de sevmem yani rahat olmuyor.

güzelim geceliği tavsiye ederim. zaten kımıldamadan yatıyorsun genelde doğumdan sonra. bir de eğilmek falan zor old. için pijamayı indirmek zor oluyor

bende 1.5 ay önce doğum yaptım 3 pijama 1 gecelik almıştım en çok geceliği giydim sonda takıyorlar pedini değiştiriyorlar kalkmıyorsun ilk gün tuvalettede zor olur kesinlikle gecelik çıkacağım günün sabahı pijama giydim doktor çıkmadan önce pansuman yapıyor komple üstünü açmak zorunda olmuyorsun

Merhaba,
Ben ilk çocuğuma hamileyim ve doğum çantam neredeyse hazır. Bunun için birçok kişiden fikir aldım ve interneti karış karış dolaştım. Sonunda bulduklarımı sizinle de paylaşmak istiyorum, umarım hepinize faydalı olur.

Öncelikle ben gecelik giyemeyenlerdenim. Gece boyunca yukarı sıvanır, belim açılır, ben de üşürüm. Bu yüzden hep pijama giyerim ama söz konusu doğum olunca herşey değişiyor.

Doğum normal ise, sancı süresince ayağa kalmak, koridorda yürümek isteyebilirsiniz. Ayrıca arada bir muayene edilmeniz gerekiyormuş. Bence bunun için en güzel kıyafet gecelik oluyor. Sancı süreci uzun sürerse terleyince değiştirmek için çantanızda 2 tane gecelik bulundurmak isteyebilirsiniz.

Doğum sezaryen ise öncesinde ne giydiğinizin çok bir önemi yok. Sonuçta planlı bir operasyon bu.

Her iki doğum şeklinde de doğum sonrasında vajinal kanamanız oluyor ve bu kanamanın doktor ya da hemşirelerce kontrol edilmesi gerekiyor. Bu süreç içerisinde pijama giymeyi tercih edenler alt parçayı giymeyebilir. Gecelik tercih edenler yukarı sıvayabilir. Bence gecelik uzun olduğu için kirlenme ihtimali daha fazla. Ayrıca sadece pijama üstünü giyerseniz tuvalete gitmek için ayaga kalkınca eteklerini toplamak zorunda kalmazsanız. Temizlik için ben doğumdan hemen sonrası için pijama üstü diyorum.

Kanamanız azalmaya başladığında çantanızda temiz ne kaldıysa, gecelik ya da pijama, onu giyebilirsiniz. Çocuğu emzirmek, muayene için gelen uzmanlar, sizi görmek için gelenlerle sohbet etmek vs için sürekli bir yatıp doğrulma durumu var. Bunu düşünerek karar verin. Bir de doğum sezeryan olduysa dikişlerin üzerine gelmeyecek bir pijama lazım. O nasıl oluyor onu bilmiyorum...

Başka bir konu yaka. Nasıl emzireceğim konusu akla geliyor. Pijama da olsa, gecelik de olsa yakası yeterince DÜĞMELİ olan modelleri tercih edin. Pile içindeki delik içinden göğsünüzü çıkarmaya çalışmak göğsünüz küçükse mümkün olmayabilir. Göğsünüz büyük bile olsa çocuğun sizin teninizle ve kokunuzla yeterince temasını delik değil düğme ile tamamen açılan bir model sağlar.

Son konu ise dikkat. İncikli boncuklu bir şey alacağım diye çocuğu emzirirken ya da omzunuza yatırdığınızda yüzünü çizebilecek herşeyden sakının.

Sade ve şık lohusa geceliği arayanlar için benim herkese tavsiyem lohusashop. Web adresini google’dan bulabilirsiniz. Ürünleri denemek isterseniz İstanbul Bakırköy’de bir dükkanları var. Cossy by Aqua diye bir marka satıyorlar. Böyle has bir kumaş, böyle ince ve güzel işçilik olamaz. Ten, dagi, kom yanından bile geçemez. Hepsinin ürünlerine dokundum, denedim. Ben Bakırköy’deki bu dükkana gidip deneyerek bir gecelik, bir pijama ve bir sabahlık aldım. Parça başına 75 TL gibi bir fiyat ödedim. Gördüğünüz gibi çok ucuz değil ama çok kaliteli olduğundan doğumdan sonra da uzun süre kullanabilirim diye düşünüyorum.

Benim paylaşmak istediklerim bu kadar. Umarım yardımcı olabilmişimdir. Sevgiler.

sezeryanla doğum yaptım sadece pijama giydim, benimkilerin beli yüksek lohusa pijamasıydı rahat oluyor ama normal pijama da olsa ameliyat yerinin üzerine gelmesi imkansız çünkü çok aşağıda ama beli biraz yukarıda kalırsa rahat oluyor tabi

Merhaba, 2010 yılında yazığım uzun mesajdan sonra normal doğum ile iki çocuk doğurdum. Biri 6 diğeri 2 yaşındalar şimdi. Tavsiye isteyenlere diyebilirim ki hastane çantasında geceliği tek geçmek lazım. Koridorda yürürken üzerine sabahlık yakışıyor. Pijama taaa hastaneden çıkarken. Göğsünüz küçük ise EPEY AŞAĞI KADAR İNEN düğmeli bir modeli seçmek lazım, aradan çıkarmalı modeller zor sanki. Göğsünüz büyük ise her türlü sorun yok zaten. Bir de ben çok terledim, 3 atlet yetmedi. Daha çok atlet alsaymışım yanıma dedim.

Bir kez hastaneden çıktıktan sonra pijama beni daha sıcak tuttu. İlk kızımı 2,5 yaşına, ikinci kızımı 1 yaşına kadar emzirdim. En rahat ettiğim emzirme şekli üzerimdeki kıyafeti yukarı sıyırıp emzirmek. Bunun için de emzirmeye uygun bir giysiye ihtiyacınız yok. Dolabınızdaki her şey uygun.

Bunlar da extralar: Tarak ve lastik toka.

Kızlar benim bir sorum var.. Ben bi gecelik sabahlık bir de pijama takımı aldım. Ancak özellikle diyelim ki Epidural sezaryen oldum. İlk 6 saat fln belden aşağısı uyuşuk oluyor ya fotoğrafı ne zaman çekincez bebekle. O süre zarfında gecelik kırışcak sabahlığı giyersem o da kırışcak kafam karştı

2013 yılında epidural sezeryanla doğum yaptım. O zaman ben de buraları okuyup hem gecelik hem de pijama takımı koymuştum doğum çantama. Gecelik gittiği gibi geri döndü eve :). Pijama daha rahat bana göre. Çünkü sık sık dikişleriniz kontrol ediliyor. Hemşireler ara ara gelip iğne falan yaptılar. Geceliği komple sıyırmak gerekiyordu bu durumlarda. Pijama dikişlerime dokunmadı bile, bu konuda korkunuz olmasın.

Sabahlık kırışır diye korkmayın. Zaten sadece yürüyüşe kalktığınızda giyiyorsunuz.

Zaten epiduralda uzun süre belden aşağınız uyuşuk oluyor. Ayaklarım açılana kadar hastane önlüğüyle kalmıştım ben.

X