genel mi, epidural mi, spinal mi???

genel mi, epidural mi, spinal mi??

• Ankete Katılan
    124
slm arkadaşlar.bende 8 gün önce spinal anesteziyle doğum yaptım..ağrım sızım hiç olmadı desem yeridir.doğumdan hemen sonra ağrı kesici yaptılar bacaktan.uyuşma geçince ağrın olursa söyle bir ağrı kesici daha vururuz dediler.ama uyuşukluktan sonra hiç bi şekilde ağrım olmadı.hastane dönüşü evde temizliğe bile yardım ettim düşünün artık..allah herkese ağrısız doğumlar nasip etsin inşallah..

Arkadaşlar tabii ki en güzeli normal doğum ama olmayınca da olmuyor. Ben iki kere sezeryanla doğum yaptım ilkinde epidural ikincisi spinal oldu ikisindede çok rahattım hiç baş ağrısı çekmedim. Görümcem 2.sini sezeryanla doğurdu başı çok ağrımıştı. Kişiden kişiye değişiyor sanırım

hepinize çok teşekkür ederim arkadaşlar...
31, haftamda spinal anesteziyle doğum yaptım...
hiçte korktuğum gibi baş ağrım olmadı...
ama baya bel ağrısı çektim.
14 gün olsu doğum yapalı... 2 gündür geçti çok şükür...
ama migren olmasına rağmen başağrım olmadı çok şükür...

Ben çocuğumu genel anestezi ile dünyaya getirmiştim ama ayıldıktan sonra 2 gün narkoz beni mahvetti ciğerlerimi tıkamış hatırlamak bile istemiyorum..

Büyük konuşmayım ama 2.çocuğum olursa kesinlikle bayılmak istemiyorum, onun haricinde ne olursa olsun..

Fobi oldu bende narkozun etkisi..:KK43:

Epiduralı herkes tavsiye ediyor, doktorlar bile..

hepinize çok teşekkür ederim arkadaşlar...
31, haftamda spinal anesteziyle doğum yaptım...
hiçte korktuğum gibi baş ağrım olmadı...
ama baya bel ağrısı çektim.
14 gün olsu doğum yapalı... 2 gündür geçti çok şükür...
ama migren olmasına rağmen başağrım olmadı çok şükür...

Gözün aydın...O kadar olacak canım ..bel ağrısı. baş ağrısı falan..geçici şeyler sonuçta..

genel anestesi ile doğum yaptım çokta memnunum hatta dr um öle istedi ama 2. de o anı yaşamak istediğim için epidural yaptırmak istıorum ve onu işaretledimm

spinal sezeryan oldum..
inanılnmaz memnun kaldım ve hiç bir şikayetim de olmadı doğum sonrası,
çok şükür..

arkadaşlar bende özel bir hastanede epidural normal doğum yaptım.bebeğim 3 aylık hiç bir şikayetimde yok çok şükür.çokda memnun kaldım.epidural benim kurtarıcım oldu iğne yapılana kadar belli bi süre beklemek gerekiyor o süre zarfında çektiğim sancı ölüm gibi gelmişti bana.iğneden sonra herşey o kadar güzeldiki tavsiye ederim tabi kendi doktorunuzada mutlaka danışın

spinal ve epidural arasında çok fark yok zaten. ben epidural sezeryanla doğum yaptım. Bilinç yerinde olması bence çok güzel çünkü normal doğum gibi bebeğini hemen görüyorsun hemen emziriyorsun ve ağrın hafif başlar gibi olunca hemşire hemen ağrıkesici yapıyor. Tabiki sezeryan normal doğum gibi değil ben bir müddet başkalarının yardımıyla doğrulabildim çünkü karın kaslarına yüklenemiyorsun. Birde artık dikiş değilde yapıştırma olduğundan ilerde ameliyat izi kalmıyor

Canım epidurale gerek yok epidural spinale göre daha zor ve kapsamlı bir işlem zaten sezeryan 30-45 dk.bir operasyon tertemiz spinalini ol çık derim.Baş ağrısı herkeste olmuyor ayrıca olsa bile önlemek elinde baş ağrısı olmaması için
1.ameliyattan sonra 3 gün yastıksız yatacaksın
2.bol bol su içeceksin

Hayırlısıyla bebeğine kavuşursun İnşallah

merhabalar

9 sene once epidural sezaryan oldum çok çok memnunkaldım ama simdi gitigim dr um dun ku son muaynede epidural tercih etmedigini genel yapacagını soledi bana pek secme sansı da birakmadı o anda pekbir bos bulundum israr edemedim dr um simdi tatileçikti ong un yok ben ogun kurar dururum artık uyumak ve agrı ile uyanmak istemiyorum epidural yapmak istiyorum bas agrım vs olmamıstı yıllar evel oldugumda kesinlikle epidurali tavsiye ediyorum

arkadaslar ben epidural normal dogum yapmıstım.ama benimki tutmadı.çünkü benim agrı eşiğim düşükmüş.bunuda daha önceden hrahngi bir test yaptırmadıgım için dogumun bitimine yakın kesi atılırken öğrendik.epidural yapıldı diye kesi atılırken ignede yapılmmamıstı birde üstüne suni sancı yemiştim.düşünün yani ben canlı canlı dogum yaptım.şu anda kızım 2,5 yaşında herseye ragmen yine normal dogum tercih ederim.
bebegini ilk senin görmen tarif edilemez bir mutluluk...

arkadaşlar
ben de bunu çok araştırdım
ilk doğumun gen.anes.ile sezeryandı bunu da epidural sezeryan şekliinde düşünüyorum..benim konuştuğum dr ların hepsi geneli zorunlu olmadıkça önermiolar..
ben de spinal ve epidural arasında kaldım çünkü bebeğimin ilk anını görmek çok güzel olacak.
epiduralin kesinlikle daha az acılı olduğunu öğrendim..spinalin etkisi başta daha çabuk etki ederken epiduralin etkisi daah geç başlayıp daaha uzun sürüo ve acı daha az oluyor...

Bildigim kadariyla epidural acinin ve agrinin beyne iletilmesini engelliyor spinal ise hissiyati yok ediyor bu nedenle kombine anestezi daha cok tercih ediliyor her ikisininde birarada kullanildigi yontem.

X