Hamile arkadaşlar gebelik belirtilerini paylaşalım buradan

ruyamelexgxim

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Şubat 2007
808
6
kızlar sanırım en çok bu konuyla alaklı topic açılıyor şuramda bu oldu buramda bu oldu belirtimidir acabaları var doğal olarak hepimizde
bende genel belirtileri bir araya toplamaya çalıştım kişiden kişiye değişir belirtiler fakat geneli bunlar
buarada hamile kalan arkadaşlarda ilk belirtilerini buradan bizimle paylaşırsa başka topiclere gerek kalmaz diye düşündüm
benim araştırıp bulduğum bunlar

1-Mide bulantısı...............................................
2-Baş dönmesi................................................
3-Tansiyon düşmesi.........................................
4-Alt karında şişkinlik ve hassaslık..................
5-Kasıklarda batma yada sancı, KRAMP...........
6-Kirpiklerin karışması …..........
7-Bel ağrısı…………........................................
8-Akıntı artması.............................................
9-Göğüslerde hassasiyet................................
10-Göğüslerde şişme......................................
11-Göğüs uçlarının acıması……….................…
12-Göğüs uçlarının renginin koyulaşması ........
13-Sık idrara çıkma……………………............……
14-Uyku hali.....................................................
15-Halsizlik.......................................................
16-Ağızda kuruluk………….…………....................
17-Ağızda metal tadı hissetmek........................
18-Dudakların fosur fosur olması......................
19-Göz bebeklerinin büyümesi..........................
20-İdrar kokusunda değişme..........................
21-Kokulara aşırı hassasiyet ………………….......
22-Gazlı olmak ……………………....................…..
23-Mide yanması...............................................
24-Avuç içlerinde sıcaklık hissi…………………...…
25-Bel kalınlaşması………………………............
26-Adet gecikmesi.............................................
27-Akşamları aşırı üşüme hatta titreme.............
28-Mide kazinmasi-cok acikma...........................

Son düzenleme:
tatlım çok güzel bi topic tebrikler:)
bendeki ilk belirti sık idrara çıkma oldu transferin 3.günü gece bile 3 kere kalktığım oldu ikincisi ise göğüslerdeki acıma ve sızlama üçüncüsü ise sabahları 1 kase turşu yeme(ekşi veya tatlı da olabilir.)daha sonra yüzde solgunmuş gibi bir renk değişmesi oldu bideee müthiş kasık ve bel ağrısı ve kasılmalar ben bunları yaşadım tatlım ama herkeste farklı farklı olabiliyo...mesela benim hiç mide bulantım ve başdönmem olmadı hala daha yok göğüs ucu renklerimde değişmedi ama bide en önemli belirti uykuya meyilli olma ben gündüzleride uyumaya başlamıştım ki hiç bir zaman yapamadığım istesemde uyuyamadığım tek şeydi...işte böle tatlım yardımcı olabildiysem ne mutlu bana çok öptüm

ben kizima halileyken sadece kanamam olmustu cok fazla gece uyandigimda yatakta baya kan vardi hastaneye gittim 2 haftalik hamilesiniz demislerdi benim tek belirtim bu olmustu ilerleyen donemlerde asiri aclik hissettim ve idrara sik cikmaya basladim

canım bende de ne mide bulantısı ne de aşerme var. sadece çok uyuuyorum ve midem yanıyor. bi de herşey kötü kokuyor bana...

ruyamelegim canim bana diyordun test sonucumu beklerken cok stres yaptin cok kafana taktin diye ama goruyorumki sende benden asagi degilsin...tabi insanin basina gelmeyince anlamasi zorr..ancak basina gelen anlayabiliyor...

meleğim sonucunu hayırlı haberlrle bekliyorum inşallah:Saruboceq:
belirtilere gelince..
benim akıntım fazlalaşmıştı ilkinde ikincisinde olmamıştı..
ilkinde mide bulantım hiç yoktu ikincisinde çok oldu..
ortak tek nokta uykuya eğilim olmuştu..
sen ne durumdasın tatlım.

ruyamelegim canim bana diyordun test sonucumu beklerken cok stres yaptin cok kafana taktin diye ama goruyorumki sende benden asagi degilsin...tabi insanin basina gelmeyince anlamasi zorr..ancak basina gelen anlayabiliyor...
canım benim stres inan SIFIR çok rahatım
ben buradaki bir çok arkadaşın belirtilerle ilgili meraklarını bir topic altında paylaşmak isedim kendimde şuana kadar hiç belirti bulmadım belkide aramadım sadece heyecan var stres asla yokŞeniz

meleğim sonucunu hayırlı haberlrle bekliyorum inşallah:Saruboceq:
belirtilere gelince..
benim akıntım fazlalaşmıştı ilkinde ikincisinde olmamıştı..
ilkinde mide bulantım hiç yoktu ikincisinde çok oldu..
ortak tek nokta uykuya eğilim olmuştu..
sen ne durumdasın tatlım.
CANIM BENİM İNŞALLAH HAYIRLI OLAN SONUCA ULAŞIRIM Şeniz

rüyameleğim nasıl gidiyo canım bol bol yat dinlen belirtin var mı?
CANIM BEN PEK YATABİLEN BİRİ DEĞİLİM DİNLENMEYE ÇALIŞIYORUM GAYET İYİYİM SORUN YO
HAKKIMKIZDA HAYIRLISI OLSUN DİYE DUA EDİYORUM BOL BOLŞeniz

ben ilk olarak bel ve sırt ağrımdan şüphelenmiştim birde çok başım dönüyordu yüzümde sivilceler çıktı ve çok sık başım ağrıdı ilk tuttuğunda da çok başağrısı çekmiştim...tabi kasıklarda ve rahimde ara sıra bir sancı oluyordu...şimdi ise birkaç günden beri aşırı akıntım var her akıntıda tuvalete koşturuyorum kan mı geldi diye,çok sık su içiyorum...uyku ve açlık hislerimde bir değişme yok, göğüslerim ise taş gibi o kadar sert ki...tabi birde ayaklarım hiç ısınmıyor sürekli patiklerle dolaşıyorum...kızlar birde bir şey sorucam dün ve bugün bacaklarımda(alt kısımda) bir uyuşma başladı...hani çok yürürsünüz de ayakata duramayacak bi hal alır ya bacaklarınız öyle garip bir his var...hiç böyle bir şey duyan yaşayan var mı? korkutuyor beni...

Alt karında şişkinlik ve hassaslık
Kasıklarda batma yada sancı, KRAMP...........
Bel ağrısı…………........................................
8-Akıntı artması........................................... ..
Ağızda metal tadı hissetmek
İdrar kokusunda değişme
Gazlı olmak
Adet gecikmesi......................................... ....

işte kızlar benım belırtılerım bunlar

Rüyameleğim transfer sonrası inanılmaz bel ağrım oldu.Tahlil günüme 3 gün kala sabah hafif pembe kanama da denmez ya akıntım oldu.Bu arada hafif hafif adet sancısına benzer hani adet olmadan önce anlarız ya adet olcam deriz aynı sancılarım oldu ama pembe akıntı ve sancılardan sonra ben o gün hep yattım.Pembe akıntı bir daha hiç olmadı.Tahlil günüme 2-3 gün kala inanılmaz iştah artması oldu bende gece yataktan kalkıp bişeyler yedim.Göğüslerim bayadır ağrıyor ve acıyor.Çok sık tuvalet ihtiyacı doğuyor sanırım çok su içmekten.Ayrıca göbek deliğimde çekilme hissediyorum.Bu arada bugün transferden sonra 16. günüm.Sana da herşeyin hayırlısını diliyorum.

1-Mide bulantısı...............................................
2-Baş dönmesi................................................
3-Tansiyon düşmesi.........................................
4-Alt karında şişkinlik ve hassaslık..................
5-Kasıklarda batma yada sancı, KRAMP...........
6-Kirpiklerin karışması …..........
7-Bel ağrısı…………........................................
8-Akıntı artması.............................................
14-Uyku hali.....................................................
15-Halsizlik.......................................................
16-Ağızda kuruluk………….…………....................
17-Ağızda metal tadı hissetmek........................
18-Dudakların fosur fosur olması......................
19-Göz bebeklerinin büyümesi..........................
20-İdrar kokusunda değişme..........................
21-Kokulara aşırı hassasiyet ………………….......
22-Gazlı olmak ……………………....................…..
23-Mide yanması...............................................
24-Avuç içlerinde sıcaklık hissi…………………...…
25-Bel kalınlaşması………………………............
26-Adet gecikmesi.............................................
29-Lekelenme(üstüne görme)................................

farklı belirtiler oldukça ekleme yapacağım genelde tüp bebekte olan ve bizleri endişelendiren lekelneme tarzındaki kanmaları atlamamak lazım bazen düşük tehdidi olarak algılansada benim izlenimiz genelde yerleşme zamanı olan leklenme tüp bebek tedavisi görenlerde sıklıkla karşılaşılan bir durum

Cnm benım tek belrtım transferın 8cı gunubaşlayan kanlı akıntı bu akıntı kımı zaman kanamaya dondu kımı zaman akıntı oldu ama hala devam edıyor yatınca bışe yok ama ayakta oldummu başlyor artık alıştım doktoruma guvenıyorum korkma dedı ve bır bıldığı vardır...
Kanama olmasına rağmen değerlerımde 11.gunden 14.gune katar hep 2katıyukseldı allaha çok şukur ınsallah hep boledevam eder
darısı sana meleğim.. :)

Cnm benım tek belrtım transferın 8cı gunubaşlayan kanlı akıntı bu akıntı kımı zaman kanamaya dondu kımı zaman akıntı oldu ama hala devam edıyor yatınca bışe yok ama ayakta oldummu başlyor artık alıştım doktoruma guvenıyorum korkma dedı ve bır bıldığı vardır...
Kanama olmasına rağmen değerlerımde 11.gunden 14.gune katar hep 2katıyukseldı allaha çok şukur ınsallah hep boledevam eder

canım senınle aynı tarıhlerdeyız bebısın kesesını ve kalp atışlarını henuz gorebıldınmı?
bende haftaya cuma gunune randevu aldım ama acaba hemen gıtsemmı dıye tereddutteyım.fisfisfis

CANIM BENİM SAĞOLASIN:1hug:
:nazar:LÜTFEN ENDİŞELENME HERŞEY ÇOK GÜZEL OLACAK HAYIRLISIYLA İNŞALLAH:nazar:

X