hamilelikte namaz..

bizde öğleyiz canım..zaten eşim vesile oldu kılmama
ona baktım baktım ben neden kılmıyorum dedim ve ogün bugün bırakmadım çok şükür..
Rabbim namazı kabul olanlardan eğlesin..
Ahirette yüzümüze çarpılmasın ..:Saruboceq:

ne hayırlı kocalarımız var kıymetini bilmek lazım

başkalarınınki bırak namaza teşvik etmeyi
caminin önünden geçmiyor maalesef
rabbim herkezin içine namaz aşkı versin :Saruboceq:

aynen arkadaşlar, bende sevgili eşimin sayesinde başladım geçen sene namaza..
Kendimi iyi hissedersem ayakta,başım dönüyorsa ki;(oturduğum yerden ayağa kalkınca heryer simsiyah oluyo bayılacak gibi oluyorum) oturarak kılıyorum...Rabbim kabul etsin inşaallah namazlarımızı:Saruboceq:

hepimizinkini Allah kabul etsin inşlhh
ne güzel vesile olmak eşleriniz ne güzel bi hayır işlemiş
şükürki böyle eşlere sahibiz
Allah bozmasın
o minicik beden de daha anne karnında rabbini öğreniyo ne güzel
hayırlı evlat olsunlar inşlh

cogumuz esımızın sayesınde namaza baslamısız.onceden esımde namaz kılmazmıs sonradan baslamıs o da.
herkes gerceklerın farkına varırda namaza baslar...

asıl ben çok duygulandım...
Hamile falan değilim ama namaz kılmıyorum (gerçi evlide değilim ama) dua edin bana belki kabul olur dualarınız bazen kılıyorum bazen kılmıyorum.
Nefsime hiç hakim olamıyorum....

asıl ben çok duygulandım...
Hamile falan değilim ama namaz kılmıyorum (gerçi evlide değilim ama) dua edin bana belki kabul olur dualarınız bazen kılıyorum bazen kılmıyorum.
Nefsime hiç hakim olamıyorum....

inşallah canım sende biran once kılmaya baslarsın.
ogle namazımı kılarken bebegımın benımle tekbır getırdıgını dusunmek cok hosuma gıttı.
kızlar hamılelıgınızın ılk zamanlarıdamı ayakta kıldınız....

inşallah canım sende biran once kılmaya baslarsın.
ogle namazımı kılarken bebegımın benımle tekbır getırdıgını dusunmek cok hosuma gıttı.
kızlar hamılelıgınızın ılk zamanlarıdamı ayakta kıldınız....
ben bazen ayakta bazen de oturarak kılıyorum.o anki duruma bağlı.kasılma filan olursa oturarak kılıyorum.bi kaç kez de sandalyeye oturarak kıldım.karşımada bi sandalye koydum öyle kıldım.inş.Allah kabul eder

değerli bir bayan hocanın dost tv de sohbetini dinlemiştim..
diyordiki anne namaz kılarken bebekte anne ile birlikte tekbir alır..
çok duygulanmıştım bunu duyunca ..senağlama

evet muhakakkak ohalle halleniyor bebek :ecrin_bebek: bu arada cinsiyeti öğrenmeye gittiğimizde 13 haftalık falandı doktor dedikii o annesii bu tekbir almış dedii iki elide kulaklarındaydı eşim annem yanımdaydı okadar duygulandıkkii

Allah cülemiizn dualarını ibadetlerini kabul etsin hayırlı insanlar yetiştirebilmeyi bize nasip etsin inşş:Saruboceq:

mrb kızlar bende normalde namazımı aksatmam ama düşük tehlikem var diye namazımı bırakmak zorunda kaldım kanamamda vardı kılamıyordum çok şükür atlattım sayılır ama iğnelerle şimdilik tedavi oluyorum akıntım fazla oluyo benimde namaz kılmakta tereddüt ediyorum bi sakıncası varmı sizce abdest bozulur diye duydum ama bilenıniz varsa bana yardımcı olurmu acaba???:Saruboceq:

arkadaşlar hamileyken ben bu durumu diyanete sormuştum, bana zaruri durumlarda oturarak kılınabileceğini söylemişlerdi, mailime baktım ama silmişim o maili, eğer bebeğe ve sana zarar verecekse bu şekilde otur kalk hareketleri oturarak kılabiliosun, ama eğer bi problem olmayacaksa ayakta kılman daha makbul tabiki, ilk aylarda düşük riskim vardı o yüzden oturarak kıldım, daha sonra da son aylarda ben eğilip doğrulamıyodum karnımdan, son aylarda oturarak kıldım, diğer zamanlar normal şekilde kılmıştım, bir de necla arkadaşım maiilimde kayıtlı bulduğum bu cevabı sana yazıyorum belki soruna cevap olur Kadınların ayhali (hayız ve nifas) dönemlerinde, namaz kılmaları, oruç tutmaları sünnetle yasaklanmıştır. Bu günlerde kılamadıkları namazlarını kaza etmezler. Ancak bu günlerde tutamadıkları oruçları güne gün olarak kaza etmeleri gerektiği konusunda İslam müçtehid ve fakihleri arasında icma vardır. Sözüne itibar edilen hiçbir İslam bilgini bunun aksini söylememiştir. Nitekim;
-Neden adet gören bir kadın (temizlendikten sonra adet günlerinde kılmadığı namazları kaza etmiyor da tutmadığı oruçları kaza ediyor? diye soran Muaze adlı hanıma Hz. Aişe (r.anha): -Sen (hanımların ay halinde kılamadıkları namazların da kazası gerekeceğini söyleyen Haruriye'den misin? demiş ve kadının,
- Hayır, Haruriyeden değilim, ama (öğrenmek için) soruyorum, cevabı üzerine: Hz. Aişe: -"Vaktiyle bu iş bizim başımıza geldiğinde, orucu kaza etmekle emrolunduk, namazın kazasıyla emrolunmadık" (Müslim, Hayz, 15) demiştir.

mrb kızlar bende normalde namazımı aksatmam ama düşük tehlikem var diye namazımı bırakmak zorunda kaldım kanamamda vardı kılamıyordum çok şükür atlattım sayılır ama iğnelerle şimdilik tedavi oluyorum akıntım fazla oluyo benimde namaz kılmakta tereddüt ediyorum bi sakıncası varmı sizce abdest bozulur diye duydum ama bilenıniz varsa bana yardımcı olurmu acaba???:Saruboceq:

pardo n o yazdığım senin sorunun cevabı değilmiş tam okumadan kopyalamıştım, bak ben hamileliğimden önce sağ tüpüm tıkalı olduğu için vajinadan girip tüpümü açmışlardı,o da kılcal damarları zedeliyomuş, kanamam olmuştu birkaç gün, namazımı da bırakmak istememiştim, müftülüğü aradım orda bi bayan hocaya sordum, bana ssadece hayz zamanlarında namaz kılınamayacağınıı şu andaki durumumun da özür olarak kabul edildiğini söylemişti, yani kılmamda bi mahzur yokmuş, senin akıntın varmış bence hiç yoktur, emin olmak istersen yine de bi danış tabi, kanımca kılmanda bi sorun yok, eğer akıntın fazla oluyosa günlük pedlerden kullan, işe yaramıyosa da her namaz öncesi iç çamaşırını değiştir, o şekilde olabilir bence

hamileyken ayakta kılıyordum.ama secdeye giderken zorlandığım için.
babam yastık kulan demişti yani yüsek bir yastığa koyardım başımı

pardo n o yazdığım senin sorunun cevabı değilmiş tam okumadan kopyalamıştım, bak ben hamileliğimden önce sağ tüpüm tıkalı olduğu için vajinadan girip tüpümü açmışlardı,o da kılcal damarları zedeliyomuş, kanamam olmuştu birkaç gün, namazımı da bırakmak istememiştim, müftülüğü aradım orda bi bayan hocaya sordum, bana ssadece hayz zamanlarında namaz kılınamayacağınıı şu andaki durumumun da özür olarak kabul edildiğini söylemişti, yani kılmamda bi mahzur yokmuş, senin akıntın varmış bence hiç yoktur, emin olmak istersen yine de bi danış tabi, kanımca kılmanda bi sorun yok, eğer akıntın fazla oluyosa günlük pedlerden kullan, işe yaramıyosa da her namaz öncesi iç çamaşırını değiştir, o şekilde olabilir bence

canım çok saol bilğilendirdiğin için çok tereddüt yaşadım kılma konusunda kılmayıncada kendimi huzursuz hissediyorum çamaşırımı değişiyorum hergün ped de kullanıyorum yoksa olmuyo akıntının kokusu rahatsız ediyo beni ALLAH razı olsun hepinizden çok güzel bi site çok faydalanıyorum bilğileniriz sayesinde...:1hug:

arkadaslar hamıleyken nasıl namaz kıldınız veya kılıyorsunuz???

merhaba gönül. ben şu anda 25. haftamın içindeyim şimdilik namazımı normal kılabiliyorum. ama sonlara doğru kılabilirmiyim yada bebişe zararı olurmu bilmiyorum..

cnm bende daha 9 haftalılıgım ilk gebeliğimde düşük yaptım o yüzden korkuyorum .. oturarak kılıyorum yastığa secde edıyorum bazen karışıyor ama öyle yapıyorum .. ama ne yalan söyleyeyeım bu aralar mide bulantısı ve feci şekilde yanmasından dolayı kılamıyorum... allah ım affetsın ..

canım bende ilk üç ay kanama yaşadım eğilip kalkmam ysak olduğu için bende oturarak kıldım ama kanama olduğum için bu durum hastalık sayılır özüre girer o yüzden her namaz vakti yeni abdest alıp kılmak gerekir ama kendini zorlamadan kılıcaksın canım doktor yataktan kalkmanı yassakllamışsa yattığın yerdende kılabilirsinn tamamıı

hanımlar hep hamileyken namaz kılmaktan bahsetmişsiniz ya doğumdan sonra nasıl kıldınız banada söylermisiniz
kızım 6 aylık olcak artık ama ben hala namaza dönemiyorum

Ne güzel kızlar yaaa çok duygulandım yazdıklarınızı okurken. Henüz hamile değilim ama biz de bebek düşünüyoruz. Ne mutlu ki hala güzel ahlaklı, imanlı anneler var dünyada. Ne mutlu ki kendileri gibi bebekler doğuracaklar, daha annelerinin karınlarındayken onlar ilk iman terbiyelerini almışlar bile. Böyle evlatlardan dünyaya zarar gelir mi? Allah razı olsun hepinizden, Allah dualarınızı, kıldığınız namazları kabul etsin inşallah. :Saruboceq:

bende oturarak kıldım hep doğumum sezeryanla oldu sadece o hafta kılamadım..

X