hamilelikte namaz..

Ne güzel kızlar yaaa çok duygulandım yazdıklarınızı okurken. Henüz hamile değilim ama biz de bebek düşünüyoruz. Ne mutlu ki hala güzel ahlaklı, imanlı anneler var dünyada. Ne mutlu ki kendileri gibi bebekler doğuracaklar, daha annelerinin karınlarındayken onlar ilk iman terbiyelerini almışlar bile. Böyle evlatlardan dünyaya zarar gelir mi? Allah razı olsun hepinizden, Allah dualarınızı, kıldığınız namazları kabul etsin inşallah. :Saruboceq:

Allah razı olsun canım rabbim istediin zamanda hayırlısıyla sanada meleğini yollasın inş

rabbim gayretlerimizi boşa çıkarmasın bizi ve yavrularımızı yolundan ayırmasın inşş:Saruboceq:

hanımlar hep hamileyken namaz kılmaktan bahsetmişsiniz ya doğumdan sonra nasıl kıldınız banada söylermisiniz
kızım 6 aylık olcak artık ama ben hala namaza dönemiyorum

aynen mafoldumben bende çok rahatsızım aslında o konuda, doğuma giderkenki sabah bile namazımı kıldım gittim, araya lohusalık girdi kılamadım, sonra namazdan soğudum,ama içimde hep bi rahatsızlık var, şeytandan yakamı kurtaramıyorum bi türlü, bazen kılıyorum, hah diyorum artık bütün vakitleri kılcam diyorum, sonra yine kalıyo, çocukla uğraşıyorum yorgun düşüyorum vs derken aksatıyorum, nasıl yapcaz gerçekten ya, bende bi başlasam içim rahatlayacak :gitme:

hanımlar hep hamileyken namaz kılmaktan bahsetmişsiniz ya doğumdan sonra nasıl kıldınız banada söylermisiniz
kızım 6 aylık olcak artık ama ben hala namaza dönemiyorum

canım bebegınle ugrasmak ve gece sureklı uyanmak belkı senı yorgun dusurup namaz kılma ıstegı ıcınde azalmıstır.bence yorgun olsanda namazını aksatma farzını kılman bıle yeterlı olacaktır en azından kılmamaktan iidir.bir kac gun kendıne hakım olup kıldınmı gerısı gelır bence bıraz zorlamalısın kendını...

canım bebegınle ugrasmak ve gece sureklı uyanmak belkı senı yorgun dusurup namaz kılma ıstegı ıcınde azalmıstır.bence yorgun olsanda namazını aksatma farzını kılman bıle yeterlı olacaktır en azından kılmamaktan iidir.bir kac gun kendıne hakım olup kıldınmı gerısı gelır bence bıraz zorlamalısın kendını...

ilginiz için teşekkür ederim saolun
yalnız bikaç kere denedim tam namaza durduğumda başlıyo kızım ağlamaya
hele yatsı namazı vaktinde ölüyorum uykydan biraz daha çabalamam gerekicek galiba
çok rahatsız oluyorum devam edemediğim için

gönülcüm bu konuyu açtığın için sana çok teşekkür ederim. bende 31 haftalık hamileyim ve sürekli kaytarıyorum, 1 hafta kılıyosam 1 hafta kılmıyorum :KK43:( ama burada okuduklarım çok hoşuma gitti ve diğer anne adaylarından ilham aldım, birazdan akşam ezanı okunacak ve biz kızımla birlikte namazımızı kılacağız

ben sandalyede yada koltukta oturarak kılıyorum başka türlüsü mümkün değil

Namaz kılmak gebelikte çok gerekli. Hem maddi hem manevi açıdan.
Manevi meselelere girmeyim, hiç başlamayım :) Sizler deyinmişsiniz biraz.
Maddi olarak da, en gerekli egzersiz metodları namazda mevcut bizim için.

26 haftalık hamileyim, başka hamile arkadaşlarım da var. Namazlarımı şükürler olsun hiç bırakmadım. Ve onlara nazaran daha rahat bir hamilelik geçirdiğimi söyleyebilirim.
Elhamdülillah, Allah ayırmasın.

Sadece namaz değil, hamileyken diğer ibadetler de çok önemli.
Mesela günde 1 cüz kuran dinlemek yarım saatimizi ya da 45 dakikamızı alır toplamda.
ayda 1 hatim yapar. O da 9 ayda 9 hatim.
Her gün kuran dinleyen annelerin bebekleri çok kolay hafız olabiliyorlarmış.

hamileliği bırakın arkadaşlar felç olmuş sadece bir nefesi kalan insanlar gözleriyle namaz kılıyorlar,bizlerin kaytarma gibi bir lüksü yok,ALLAH hepimize gayret versin...

ALLAH a şükür bizde kılıyoruz namazlarımızı üçüz gebelik yaşadığım için oturarak kılıyorum bende bizimde kontrolümüz sıraasında bebişlerden biri aynı secde halindeydi bu küçük mucizeleri bize veren rabbimize bukadar teşekkür az bile a.s.

arkadaşlar Allaha şükür bende namazımı hiç aksatmadım hamileliğim boyunca. Oturarak ta olsa kılıyorum her vakiti. Birde vakit buldukça Yasin, Yusuf suresi ve ınsan suresini dinliyorum ve dinletiyorum bebeğime. Yusuf suresini dinleyen bebekler hem sakin uslu, hemde Hz. Yusuf gibi güzel yüzlü, güzel ahlaklı oluyormuş. Bu topiğe giren arkadaşların hepsi namaz kılıyor Allah şükür. ablamın ıkili testi riskli çıktı ve amniyosentez olucak. Lütfen Allah rızası için namazlarınızda ablam için de dua edin. Allah hepimize sağlıklı, hayırlı, imanlı evlatlar versin inşallah.Dua eden herkesten Allah bin kez razı olsun

ınşallah riskin bi ehemmiyeti yoktur, üzüldüm bak.
Biliyosunuz risk çıkmış olması gerçekten bir anomali olduğunu göstermez, çoğu zaman sadece ve sadece kafa karıştırır, psikolojiyi bozar.
Rabbim sağlık sıhhat versin. Amniyosentez olmak zorunda mı, kesin kararı mı?
Yaşı falan varsa ondan riskli çıkmıştır otomatikman. Sağlığı iyiidr inş.

İnşallah riskin bi ehemmiyeti yoktur, üzüldüm bak.
Biliyosunuz risk çıkmış olması gerçekten bir anomali olduğunu göstermez, çoğu zaman sadece ve sadece kafa karıştırır, psikolojiyi bozar.
Rabbim sağlık sıhhat versin. Amniyosentez olmak zorunda mı, kesin kararı mı?
Yaşı falan varsa ondan riskli çıkmıştır otomatikman. Sağlığı iyiidr inş.

evet canım. sıkıntıdan başka bir işe yaramıyor bu testler. Keşke hiç yaptırmasaydım diyor. Ama kim bilebilirdiki böyle bir sonuç çıkacağı. İlk önce Amniyosentez yaptırmayacaktı ama sonradan yaptırmaya karar verdi. SOnuç ne olursa olsun aldırmayacak ama inşallah temiz çıkar da, hamileliğinin geri kalanını rahat ve huzurlu geçirir. Bu arada yaşı 31

evet canım. sıkıntıdan başka bir işe yaramıyor bu testler. Keşke hiç yaptırmasaydım diyor. Ama kim bilebilirdiki böyle bir sonuç çıkacağı. İlk önce Amniyosentez yaptırmayacaktı ama sonradan yaptırmaya karar verdi. SOnuç ne olursa olsun aldırmayacak ama inşallah temiz çıkar da, hamileliğinin geri kalanını rahat ve huzurlu geçirir. Bu arada yaşı 31

canım benim de çok sevdiğim bi ablamın 2. hamileliğinde böyle bişey çıkmıştı, ona da amniyosentez yaptılar, temiz çıktı, hatta izmire gitmişlerdi bunun için, bunlar olasılık hesapları, yani risk yüksekmi düşükmü ona bakıyorlar, kesin bişey asla yok, tahmin yürütüyorlar yani, içiniz rahat olsun, büyük ihtimalle bir sorun yoktur

canım benim de çok sevdiğim bi ablamın 2. hamileliğinde böyle bişey çıkmıştı, ona da amniyosentez yaptılar, temiz çıktı, hatta izmire gitmişlerdi bunun için, bunlar olasılık hesapları, yani risk yüksekmi düşükmü ona bakıyorlar, kesin bişey asla yok, tahmin yürütüyorlar yani, içiniz rahat olsun, büyük ihtimalle bir sorun yoktur

inşallah öyledir canım. Allahım hiç kimseyi evladıyla imtihan etmesin, kaldıramayacağımız yük vermesin inşallah

arkadaşlar hepinizin yazılarını okudum o kadar duygulandım kı ınanın su an aglıyorum nedendır bılmıyorum ama helekı bebegımın benımle tekbır alması benı cok duygulandırdı..rabbım bıze ne guzel ıhsanlar verıyor ama farkına bıle varmıyoruz ve 10 dak namaz bıze ne kadar agır gelıyor bende namazlarımı kılmaya calısıyorum ama bazen cok zorlanıyorum kılmak ıstemıyorum o zamanda kalk fatma seytanı sevındırme dıyorum öyle kalkıyorum o söz benı cok motive eder özellikle sabah namazlarımda ama şimdi bebegiminde benimle tekbir aldığını bilmek beni o kadar etkilediki inanın daha istekli kılacagım namazlarımı rabbım bızı kendınden ayırmasın imanlı ve hayırlı nesiller nasip etsin hepimize...

gönülcüm bu konuyu açtığın için sana çok teşekkür ederim. bende 31 haftalık hamileyim ve sürekli kaytarıyorum, 1 hafta kılıyosam 1 hafta kılmıyorum :KK43:( ama burada okuduklarım çok hoşuma gitti ve diğer anne adaylarından ilham aldım, birazdan akşam ezanı okunacak ve biz kızımla birlikte namazımızı kılacağız

bu topıcıgı yanlız bırakmadıgınız cevap yazdgınız ıcın ben tesekkur ederım.

[

canım hıc takmasın o testlerı kafasına işnşallah dogdugunda bebısı sapasaglam olucak Allahın ıznıyle..

bende hamileliğimde namazı hiç bırakmadım sadece sabah namazları bazen aksıyabiliyor inşallah rabbim onuda aksatmadan kılmayı nasip etsin bebeğimin benimle beraber tekbir getirdiğini bende duymuştum ve bu çok etkilemişti beni kızımla beraber ilk yaptığımız şey namaz kılmak inşallah rabbim hepimize Allah ını peyganberini kitabını bilen ve bu doğrultuda yaşayan hayırlı evlatlar nasip etsin amin

Amin.
Kuzucum nasılsa aldırmayacakmış. Kendisi bilir tabiiki ama amniyosentez de sakıncalı biliyosunuz...

Rabbim hayırlısıyla sağlıklı bir şekilde kucağına almayı nasip etsin.

X