Hiç kimseyle tanıştırmayan 2,5 yıllık sevgili

Yok düşünmüyorum :KK15:Ne yapayım ben Ankaralıyım bizim burda sezonluk iş = inşaat işi agdsgdgdg suç sende konu sahibesi baştan yazacaktın o zaman yorumlar farklı olurdu bence

Yani turizmde de çeşitler var gerçi doğru mu, hizmet sektörü var, rehberlik var, turizm acentelerinde yapılan işler var ... yüzüne bakılır bir işse burda yazılanlar kadar kötü bakmazdım, hatta hiç kötü bakmazdım. turizm zaten sezonluk yapılan bir iş. Burda sıkıntı adamın hayatının yetişkinlere pek benzememesi bana kalırsa, tek göz odada yaşıyor diyorsunuz öğrenci gibi neden kendine ait bir evi yok mesela? Kira olması da problem değil yetişkin biri hele ki o yaşta kendi evinde yaşamalı. Sizin mesleğiniz var, çocuğunuz da var, burdan bakınca aklı başında bir insna gibi duruyorsunuz sizinle aynı erişkinlik seviyesinde olmayan biriyle uyumlu musunuz mesela?

Bir de turizm işinde olan erkekler genelde rahat oluyor gözlemlediğim kadarıyla, sosyal medyada da fotoğraf yok diyorsunuz beni burası şüphelendirdi. Hayatında başkaları olmadığına emin misiniz? Tanıdığım bir adam var, Antalyaya gittiğimizde ara sıra şoförlüğümüzü yapıyor. Birinci görüşümüzde bekarım demişti, ertesi yıl tekrar görüştük iş için adam evliyim çocuğum var, eşimle aramız kötü dedi bize önceki yıl söylediği yalanı unuttu herhalde:KK57:Turist kızlarla geziyormuş anladığım kadarıyla karısı yakalayınca papaz olmuş. Adam aşırı rahattı anlatabildim mi, sizinki nasıl bir insan? Siz de gizli saklı beraberiz gibi bir hissiyat içindeyseniz muhtemelen hisleriniz doğrudur.
Ayy ne bileyim, bizde de sezonluk iş demek turizm demektir. Eksik bilgi vermişim, kusura bakmayın. 😃 İş yeri var otelde ama sabit değil dediğim gibi. Evet, tespitleriniz aynen doğru. Turizmde insanlar daha rahat ve günlük ilişkiler çok normal karşılanıyor ve hiç benlik değil. Gelgelelim bu konuda hiç guvenimi sarsmamisti. Benim tek sorunum gizlenmek idi. İlişkimizin saygınlığı hiçe sayılmış gibi hissediyorum. Bana en dokunan buydu. Evleri dubleks bir ev, ust katta bunun duzeni var. Evlenip giderim ancak aile evinden diye düşünüyordu sözde.

Ayy ne bileyim, bizde de sezonluk iş demek turizm demektir. Eksik bilgi vermişim, kusura bakmayın. 😃 İş yeri var otelde ama sabit değil dediğim gibi. Evet, tespitleriniz aynen doğru. Turizmde insanlar daha rahat ve günlük ilişkiler çok normal karşılanıyor ve hiç benlik değil. Gelgelelim bu konuda hiç guvenimi sarsmamisti. Benim tek sorunum gizlenmek idi. İlişkimizin saygınlığı hiçe sayılmış gibi hissediyorum. Bana en dokunan buydu. Evleri dubleks bir ev, ust katta bunun duzeni var. Evlenip giderim ancak aile evinden diye düşünüyordu sözde.
Muhtemelen bir otelde vitamin bar yada market gibi bir şey işletiyor özetle. Aslında esnaf gibi demek daha doğru.

Hadi ciddileşmeden aile ile tanıştırmak istemedi diyelim. Hiç mi yaşıtı kuzeni yok arkadaşı olan? Tamam o da yok. Sokaktan, mahalleden, okuldan çocukluk arkadaşı da mı yok? Bu insanın çevresi yalnızca ailesi ve sezonluk iş arkadaşları mı?

Sizi geleceginde gormedigi icin kimseyle tanistirmiyordur. Yoksa istedigi kadar kultur farki olsun yine cevresine sokardi. Yeterince ciddi degil sizinle bey efendi.

hayatınızda ki kişiyi bilmem ama benzer profilde kuzenim var
40küsür yaşında yazları otellerin hamamlarını kiralar ve işletir. yazın kazandığını kışın yer. diğer yaz kiralayacak parası kalmaz babasından alır bla bla bla.. her sene böyle geçer
bunca zaman yerli yabancı kadın çokluğunun içinde olmasından mıdır nedendir bilmem ama düzenli bir ilişkisi yoktur. varsa da biz hiç bilmedik. ailesi evlensin diye can atar ama o taraklarda hiç bezi yok
kardeşi de aynı şekilde hayatında birden fazla kadın vardır ve kadınlar bu durumu asla anlamazlar. onunda getirip birini tanıştırmışlığı asla yok.

yani bahsettiğiniz kişiyi tanımıyorum hakkında direkt hükümlerde bulunamam ama turizm sektörü insanları genelde ciddi ilişki yanlısı olamıyor. sizi çok mutlu edebilir, aşık olduğunu düşünebilirsiniz ama altında çok başka durumlar vardır

Merhaba. Gerekli detayları vererek fikirlerinizi almak istiyorum.

2,5 senedir birisiyle beraberim. Ben boşanmış tek çocuklu 35 yaşında, o bekar 37 yaşında. Ben daha eğitimli ve kariyerli, o daha sade yaşayan biri. Seviyorum, çok iyi anlaşıyoruz. Sevdiğine de eminim.

Bir tek derdim var. Basit ama aşılamayan bir dert. Sevgilim ne arkadaşları ile beni tanıştırdı ne sosyal medyada benim varlığımla ilgili bir paylaşımda bulundu ne de ailesine bizden bahsetti. Aileye bahsetmesin zaten hiç istemedim çünkü işler ciddileşecekti bizim yaşam tarzımıza göre. Bense evlilik ve çocuk için hiç hazır değilim. Buna rağmen zaman zaman evlensek nasıl olur, nasıl yaşarız diye kafa yormuşluğumuz vardır.

Ailesine bahsetmesini geçtim ama 2,5 senede bir arkadaşıyla tanıştırmaz mi insan? Ben tanıştırdım, iş yerime çağırdım vs. Bununla ilgili birçok kez konuştum ama aldığım cevap "Seni seninle aynı düzeyde olmayan basit erkek arkadaşlarimla mi tanıştırayım?" oldu. Önemli değil ki ben seviye-seviyesizlik olayında değilim ki. Zaten çift bir arkadaşı da vardı geçen seneye kadar çok samimi olduğu. Onlarla da mi tanistirmaz insan? Sosyal medyada zaten yokum ama dediğim gibi ilk takıldığım arkadaşlarıyla tanıştırılmamam. "Tüm hayatım sensin, senden başka görüştüğüm mü var?" diyor. Kısmen doğru. Bunun da sıkıntılı olduğunu, bir sure sonra insanin birbirinden sıkılabilecegini, sosyal ortamlarin ilişkiye keyif kattığını defalarca izah ettim. Ama ciddiye mi alınmıyorum, gizleniyor muyum, gerekçe nedir bilmiyorum ve bu iki kisilik yaşantı gerekçesi olarak tatmin edici bir cevap alamadım hiç.

Birkaç kez kavgasını verdikten sonra 5 gün evvel görüşmeyi kestiğimi bildirdim. Her seferinde haklı bulunup aynı yerde olmaktan ve bu kadar basit bir talebimin karsilanmamasindan dolayı yorgun ve kırgınım. Ne yorum yaparsanız benim bu durumuma? Bu şartlarda görüşmeyi sürdürmeyi düşünmüyorum. Varlığıma saygısızlık gibi hissediyorum. Yok sayılmak değil midir bu günün sonunda? Siz olsaydınız devam eder miydiniz?

Not: Evli vs değil, evlerine ailesi yokken çok kez girdim çıktım. Bildiğiniz aile evinde tek odada yaşayan biri.
Sizden itaniyor yanina yakistirmiyor cok açık bu durum. Evli ya da sevgilisi olan arkadası da mı yok insan ortak bulusma ayarlar illaki hadi aileyi gectim o da garipte. Evlilik dusüncesi yok. Sizin de yoksa sorun degil ama varsa bi konuşun

İşlerin ciddileşmesini istemiyorum, evlilik ve çocuk için hazır değilim yazmışsınız ama çevresiyle tanışmak istiyorsunuz. Arkadaşlarıyla tanıştığınız an ciddi bir ilişki için adım atmış olmayacak mısınız ki? Önce arkadaşlar, arkadaşlar duyduktan sonra yüksek ihtimal ailenin de haberi olur ve böyle böyle... 🤷‍♀️

İşlerin ciddileşmesini istemiyorum, evlilik ve çocuk için hazır değilim yazmışsınız ama çevresiyle tanışmak istiyorsunuz. Arkadaşlarıyla tanıştığınız an ciddi bir ilişki için adım atmış olmayacak mısınız ki? Önce arkadaşlar, arkadaşlar duyduktan sonra yüksek ihtimal ailenin de haberi olur ve böyle böyle... 🤷‍♀️
Her arkadaşıyla tanısan ciddi ilişki içinde midir? Arkadaşla tanışmak evlilik adımı mıdır? Herkes bir arkadaş ortamında bulunmaz mi erkek/ kız arkadaşıyla?

Butun erkek arkadaslarimin arkadaslariyla tanismistim. 😁 Aile tanişmasi bazilarina gore evlilik adimi olabiliyor ki o bile evlilik anlamina gelmez bana göre ama arkadas tanismasini niye ciddiye binsin yani. Biriyle sevgili oldugu duyulunca evlenmek zorunda degil kimde.

Denk olmamanıza sizin takmanız gerekiyorken o sorun yapmış belli ki, evlenip ayrılmış olmanızı kabullenememiş.

Eğitim arttıkça özgüven azalıyor nedense.

Butun erkek arkadaslarimin arkadaslariyla tanismistim. 😁 Aile tanişmasi bazilarina gore evlilik adimi olabiliyor ki o bile evlilik anlamina gelmez bana göre ama arkadas tanismasini niye ciddiye binsin yani. Biriyle sevgili oldugu duyulunca evlenmek zorunda degil kimde.
Elbette, zorunlu değil. 😁 Ancak bazı insanlar ve çevresi, bu düşünceye sahip. Yakın bir arkadaşımın çok fazla sevgilisi oldu ama sadece birini, bizimle tanıştırdı. Belki konu sahibinin sevgilisi de bu düşüncede bir insandır. 🤷‍♀️ Olasılıklar.

Böyle birine çocukluğumda 4 senemi verdim. 4 sene ne bi ailesine, ne arkadaş ortamına sokmadı. Bi ayrıldım yeni kişiler tanıdım 2 günlük adam bile beni arkadaş ortamına soktu. Vay be dedim demek sorun ben de değilmiş.

Turizm sektörü de olsa ben yine çok yakıştıramadım. Sizin yazlariniz rahat geçecek gezmek isteyeceksiniz onun ise en yoğun olduğu dönem. Ayrıca kışın ne yapıyor boş mu duruyor? Ben erkeğin çalışanını severim ne olursa olsun, evde emekli gibi yatan adam bayar beni.
Ayrıca turizm sektöründe çalışan ne kadar arkadaşım varsa hiçbiri ilişki konusunda dikiş tutturamadılar. Bir arkadaşım rehber olarak çalışıyordu eşi akademisyen, eşi ayrı şehirde kendi ayrı şehirde kaldı. Eşinin tatilleri hep tek geçerdi arkadaşım ise her Allah'ın günü çalışırdı ne o vazgeçti işinden ne de eşi. En sonunda boşandılar .

X