Hiç kimseyle tanıştırmayan 2,5 yıllık sevgili

Evet, bu da büyük bir problem ilişkimizde. Görmezden geldim onu çok sevdiğim için hep. Bir de evliliğe filan hâlâ hiç sıcak bakmadığım için aldırmadım. Ayrılalı uzun zaman oluyor ama leş gibi bir evlilik geçirdiğim için evliliğe inancım sıfır. Çocuk da isteyemiyorum hiç. Akışına bıraktım ama akışı bu şekilde gelişti maalesef. Zaten bir problem farklı sektörlerde çalışmamız, bir diğeri ciddilesirse çocuk, bir diğeri de bu tanıştırma meselesi ama em fazla canımı sıkan sonuncusu oldu açıkçası. Zaman zaman evlilikten bahsediyorduk. Ailesine "Sizin istediğiniz gibi birisiyle evlenmek zorunda değilim, hazırlıklı olun." minvalinde konuştuğunu söylüyordu son zamanlarda.
Turizm sektörü de olsa ben yine çok yakıştıramadım. Sizin yazlariniz rahat geçecek gezmek isteyeceksiniz onun ise en yoğun olduğu dönem. Ayrıca kışın ne yapıyor boş mu duruyor? Ben erkeğin çalışanını severim ne olursa olsun, evde emekli gibi yatan adam bayar beni.
Ayrıca turizm sektöründe çalışan ne kadar arkadaşım varsa hiçbiri ilişki konusunda dikiş tutturamadılar. Bir arkadaşım rehber olarak çalışıyordu eşi akademisyen, eşi ayrı şehirde kendi ayrı şehirde kaldı. Eşinin tatilleri hep tek geçerdi arkadaşım ise her Allah'ın günü çalışırdı ne o vazgeçti işinden ne de eşi. En sonunda boşandılar .

Elbette, zorunlu değil. 😁 Ancak bazı insanlar ve çevresi, bu düşünceye sahip. Yakın bir arkadaşımın çok fazla sevgilisi oldu ama sadece birini, bizimle tanıştırdı. Belki konu sahibinin sevgilisi de bu düşüncede bir insandır. 🤷‍♀️ Olasılıklar.
Evet, "prensip" diyordu her seferinde. Alışık değilim, kimseyi tanistirmadim, diyordu. Ne bileyim. Bir yalanın içinde mi yaşadım fikri geliyor artık zaman zaman.

Adam sizi kendine denk görmüyor. Çevresiyle o nedenle tanıştırmıyor diye düşünüyorum.

Ailesi de muhafazakar insanlarsa, çocuklu bir kadın olmanızı sorun edeceklerini bildiği ve bu konuda mücadele etmekle uğraşmak istemediği için gizliyordur.

Umarım siz de denk olmadığınızı görebilirsiniz. Eğer devam ederseniz, bu işin sonunun pek iç açıcı görünmediğini belirteyim.

İşlerin ciddileşmesini istemiyorum, evlilik ve çocuk için hazır değilim yazmışsınız ama çevresiyle tanışmak istiyorsunuz. Arkadaşlarıyla tanıştığınız an ciddi bir ilişki için adım atmış olmayacak mısınız ki? Önce arkadaşlar, arkadaşlar duyduktan sonra yüksek ihtimal ailenin de haberi olur ve böyle böyle... 🤷‍♀️
Konu sahibesi belkide kendini ikna etmeye çalışıyor evlenmek istemiyorum diye ama zaten evlilik istemeyen biri tanıştırılmamayı kafaya takmaz.

Konu sahibesi belkide kendini ikna etmeye çalışıyor evlenmek istemiyorum diye ama zaten evlilik istemeyen biri tanıştırılmamayı kafaya takmaz.
Aileyle tanıştmaktan bahsetmiyorum. Arkadaşlarla tanıştırmakla evliliğin ne alakası var Allah aşkına? "Evlenmeyi istiyorum" desem ne değişecek, demesem ne değişecek?

Merhaba. Gerekli detayları vererek fikirlerinizi almak istiyorum.

2,5 senedir birisiyle beraberim. Ben boşanmış tek çocuklu 35 yaşında, o bekar 37 yaşında. Ben daha eğitimli ve kariyerli, o daha sade yaşayan biri. Seviyorum, çok iyi anlaşıyoruz. Sevdiğine de eminim.

Bir tek derdim var. Basit ama aşılamayan bir dert. Sevgilim ne arkadaşları ile beni tanıştırdı ne sosyal medyada benim varlığımla ilgili bir paylaşımda bulundu ne de ailesine bizden bahsetti. Aileye bahsetmesin zaten hiç istemedim çünkü işler ciddileşecekti bizim yaşam tarzımıza göre. Bense evlilik ve çocuk için hiç hazır değilim. Buna rağmen zaman zaman evlensek nasıl olur, nasıl yaşarız diye kafa yormuşluğumuz vardır.

Ailesine bahsetmesini geçtim ama 2,5 senede bir arkadaşıyla tanıştırmaz mi insan? Ben tanıştırdım, iş yerime çağırdım vs. Bununla ilgili birçok kez konuştum ama aldığım cevap "Seni seninle aynı düzeyde olmayan basit erkek arkadaşlarimla mi tanıştırayım?" oldu. Önemli değil ki ben seviye-seviyesizlik olayında değilim ki. Zaten çift bir arkadaşı da vardı geçen seneye kadar çok samimi olduğu. Onlarla da mi tanistirmaz insan? Sosyal medyada zaten yokum ama dediğim gibi ilk takıldığım arkadaşlarıyla tanıştırılmamam. "Tüm hayatım sensin, senden başka görüştüğüm mü var?" diyor. Kısmen doğru. Bunun da sıkıntılı olduğunu, bir sure sonra insanin birbirinden sıkılabilecegini, sosyal ortamlarin ilişkiye keyif kattığını defalarca izah ettim. Ama ciddiye mi alınmıyorum, gizleniyor muyum, gerekçe nedir bilmiyorum ve bu iki kisilik yaşantı gerekçesi olarak tatmin edici bir cevap alamadım hiç.

Birkaç kez kavgasını verdikten sonra 5 gün evvel görüşmeyi kestiğimi bildirdim. Her seferinde haklı bulunup aynı yerde olmaktan ve bu kadar basit bir talebimin karsilanmamasindan dolayı yorgun ve kırgınım. Ne yorum yaparsanız benim bu durumuma? Bu şartlarda görüşmeyi sürdürmeyi düşünmüyorum. Varlığıma saygısızlık gibi hissediyorum. Yok sayılmak değil midir bu günün sonunda? Siz olsaydınız devam eder miydiniz?

Not: Evli vs değil, evlerine ailesi yokken çok kez girdim çıktım. Bildiğiniz aile evinde tek odada yaşayan biri.

Bunun manipüle’de adı : cebe atmak pocketing

İlişki Profesörü Geldi! Sosyal Medyanın Ürettiği Yeni Flört Şekli 'Pocketing' Nedir?

Ayrılmışsındır inşallah

Burdaki bazı yorumlar çok kırıcı yok siz boşanmış çocuklu diye yapıyor fln bunu dert eden madem sizinle sevgili olmayacaktı baştan karakter bunu gerektirir.

Siz rahatsızlığınızı dile getirdiğiniz halde yok şöyle yok böyle. Tekmeyi bas gitsin kendine layık gördüğün adam cidden bu mu ?

İlişki Profesörü Geldi! Sosyal Medyanın Ürettiği Yeni Flört Şekli 'Pocketing' Nedir?

Ayrılmışsındır inşallah

Burdaki bazı yorumlar çok kırıcı yok siz boşanmış çocuklu diye yapıyor fln bunu dert eden madem sizinle sevgili olmayacaktı baştan karakter bunu gerektirir.

Siz rahatsızlığınızı dile getirdiğiniz halde yok şöyle yok böyle. Tekmeyi bas gitsin kendine layık gördüğün adam cidden bu mu ?
Bunu okumuştum. Bunların bir kısmı var, bir kısmı yok. Yarı yarıya diyebilirim. Ama yarısı bile yeterli. Olan yarısı için 2,5 senemi verdim. Bu kadara bu kadar. 🤷🏼‍♀️ Fazlaydı bile.

Bunu okumuştum. Bunların bir kısmı var, bir kısmı yok. Yarı yarıya diyebilirim. Ama yarısı bile yeterli. Olan yarısı için 2,5 senemi verdim. Bu kadara bu kadar. 🤷🏼‍♀️ Fazlaydı bile.

Zaten senin ne işin var mevsimlik işçi ile 😂 öhm turizimmmmm rihbiriyle 😂 ( çok havalı 3 dil biliyoreee)

Hemde 37 yaşında ailesiyle yaşayan bir bey 😂

Kusura bakma ama 35 yaşında iş güç sahibi bir kadınsın liseli ergenler gibi ilişki yürütmeyi kendine reva görme.

37 yaşında bir erkeğin arı gibi gibi çalışıp kendine ait evi arabası düzenli geliri olması gerekirdi ben aylak adamlara asla saygı duyamıyorum

Bende çalışan kadınım,ayda bi hafta reglimiz var erkeklerin yok, ataerkil toplumda küçüklükten beri ev işleri kızlara yükleniyor erkek çocuklar evde yatarken kız çocukları genelde ev işi yapıyor.Evlenince de değişmiyor bu düzen.

Artı erkeklerin vücutları çalışmaya daha uygun,

Bunlara rağmen bi erkek benim kadar bile çalışamıyorsa atarım çöpe 🗑 sana da tavsiye ederim bu saatten sonra bir de erkek besleme

Son düzenleme:

Ayrılmışsındır inşallah

Evet, yorumlar kırıcı. Buradaki yorumları kabul ettiğimden değil, toplumun nasıl baktığını anlamak açısından alıyorum ve anlıyorum ki: Toplum cahil, insanlar hâlâ detaylardan siyrilamamis demek ki. Karakter, karakter, karakter... Bizim, erkekleri yetiştiren kadınlarımız bile uygun görmüyorsa o erkekler de uygun görmez kendisine kendisinden daha üstün olsa da "dul" kadınları. Ben modern kafada yetişmiş biriyim. Kuzenim çok varlıklı ve eğitimli. Çocuklu bir anneyle evlendi örneğin. Söz konusu bile olmadı. Olmamalı zaten. Ama görüyoruz ki toplum söz konusu yapıyor. Bizim cam fanusumuz değil demek ki gerçek hayat. Bu arada önce kadınlar kurtulsun bence bu fikirlerden çünkü hepimiz "dul" adayıyız. Sizin yetiştirdiğiniz oğullar bizi bir adım ileriye götüremez. Bizim bunları açmamız lazım. Ha, bu konuda kendisi de benim gibi düşündüğünü söylüyordu. Demek ki gizli bir cahilmis kendisi de. Bir de kendimi en iyisine layık görüyorum. Evim, arabam, maddi gücüm güzelliğim, her şeyim var. Sadece "cennet anaların ayakları altında" dediğiniz bir anne olduğum için dışlanıyorsam toplum cidden ikiyüzlü ve zır cahildir.

Zaten senin ne işin var mevsimlik işçi ile 😂 öhm turizimmmmm rihbiriyle 😂 ( çok havalı 3 dil biliyoreee)

Hemde 37 yaşında ailesiyle yaşayan bir bey 😂

Kusura bakma ama 35 yaşında iş güç sahibi bir kadınsın liseli ergenler gibi ilişki yürütmeyi kendine reva görme.

37 yaşında bir erkeğin arı gibi gibi çalışıp kendine ait evi arabası düzenli geliri olması gerekirdi ben aylak adamlara asla saygı duyamıyorum

Bende çalışan kadınım,ayda bi hafta reglimiz var erkeklerin yok, ataerkil toplumda küçüklükten beri ev işleri kızlara yükleniyor erkek çocuklar evde yatarken kız çocukları genelde ev işi yapıyor.Evlenince de değişmiyor bu düzen.

Artı erkeklerin vücutları çalışmaya daha uygun,

Bunlara rağmen bi erkek benim kadar bile çalışamıyorsa atarım çöpe 🗑 sana da tavsiye ederim bu saatten sonra bir de erkek besleme
Saygısız misiniz acaba? "Tirizm rihbiri" filan demedim. Doğru düzgün okumadan burada dünyaya olan kininizi kusmasaniz mi acaba?

Evet, yorumlar kırıcı. Buradaki yorumları kabul ettiğimden değil, toplumun nasıl baktığını anlamak açısından alıyorum ve anlıyorum ki: Toplum cahil, insanlar hâlâ detaylardan siyrilamamis demek ki. Karakter, karakter, karakter... Bizim, erkekleri yetiştiren kadınlarımız bile uygun görmüyorsa o erkekler de uygun görmez kendisine kendisinden daha üstün olsa da "dul" kadınları. Ben modern kafada yetişmiş biriyim. Kuzenim çok varlıklı ve eğitimli. Çocuklu bir anneyle evlendi örneğin. Söz konusu bile olmadı. Olmamalı zaten. Ama görüyoruz ki toplum söz konusu yapıyor. Bizim cam fanusumuz değil demek ki gerçek hayat. Bu arada önce kadınlar kurtulsun bence bu fikirlerden çünkü hepimiz "dul" adayıyız. Sizin yetiştirdiğiniz oğullar bizi bir adım ileriye götüremez. Bizim bunları açmamız lazım. Ha, bu konuda kendisi de benim gibi düşündüğünü söylüyordu. Demek ki gizli bir cahilmis kendisi de. Bir de kendimi en iyisine layık görüyorum. Evim, arabam, maddi gücüm güzelliğim, her şeyim var. Sadece "cennet anaların ayakları altında" dediğiniz bir anne olduğum için dışlanıyorsam toplum cidden ikiyüzlü ve zır cahildir.

..

Saygısız misiniz acaba? "Tirizm rihbiri" filan demedim. Doğru düzgün okumadan burada dünyaya olan kininizi kusmasaniz mi acaba?

Yorumumu değiştiriyorum tencere kapaksınız siz, devam edin daha iyisini bulamazsınız net 😂 güzel yorum yazdım sizin niteliklerinizi yücelttim aldığım yoruma bak, üyeler haklıymış demek ki zaten daha iyisini bulabilseniz konu açmazdınız bende de akıl 😂

Nedir peki?
Bence en önemli şey eğitimdir. Cehalet şu çağda en tahammül edemediğim şey.
dedelerin zamanında yaşamıyoruz. Şu zamanda 80li yıllarda doğmuş bir insan üniversite eğitimi görmüyorsa elerim. Çünkü büyük ihtimalle lisedeki arka sıradaki tayfadadır. Serseridir. Bana göre. Benim kulvarımda görmem.

Bazı konular tam anlaşılmadı. Eksik yazdım belki. Çünkü uzun uzun yazıları okumaktan çok sıkılıyorum, sizi sıkmak istemedim.

"Tirizm rihbiri" veya mevsimlik işçi değil eski erkek arkadaşım, otelde bir dükkanı var.

Lise mezunu, açıktan okuduğu bir iki bölüm var ama acikogretimi pek saymıyorum, örgün bir üniversite egitimi almamış sonuçta.

Kültür bakımından bana eksik hissettirmedi hiç,okur, öğrenir. Öyle bir derdim olsaydı onu yazardım.

Bunları dert etmedim, bence ikinci planda olan şeyler. Benim derdim daha manevi şeyler. Para, pul, eğitim, bunlar bende var, karşı taraftan birincil beklentim değil. Zaten eksik de görmedim.

Tanistirilmama haricinde başka sorunum olmadı. Aile evinin üst katında yaşıyor olması da günümüz şartlarında beni çok rahatsız etmedi. Ha olsaydı olur muydu? Daha iyi olurdu.

Hediyelerle hoş etme, ilgi, alaka, sevgi, hepsi var gibiydi. Bu puruzden dolayı iliskime son verdim.

Yorumumu değiştiriyorum tencere kapaksınız siz, devam edin daha iyisini bulamazsınız net 😂 güzel yorum yazdım sizin niteliklerinizi yücelttim aldığım yoruma bak, üyeler haklıymış demek ki zaten daha iyisini bulabilseniz konu açmazdınız bende de akıl 😂
Saygısızca yorum yapanlara vereceğim cevap budur. 🤷🏼‍♀️ Hoşça kalın.

Nedir peki?
Bence en önemli şey eğitimdir. Cehalet şu çağda en tahammül edemediğim şey.
dedelerin zamanında yaşamıyoruz. Şu zamanda 80li yıllarda doğmuş bir insan üniversite eğitimi görmüyorsa elerim. Çünkü büyük ihtimalle lisedeki arka sıradaki tayfadadır. Serseridir. Bana göre. Benim kulvarımda görmem.
Eğitimli olup karaktersizin önde gidenini de gördüm, ilkokul mezunu olup adam gibi adam olanı da gördüm.
Benim kriterim karakterdir. Maalesef eğitim sadece cahilliği alıyor. Eşek yine eşek🤷🏻‍♀️

X