Ikinci Evlilik

Arkadaşlar Merhaba, bende bakarım boşanmış biri evlenmek istiyorum ama ayrıldığı eşi çok sorunlu. Iki kızı var ve kızlarına çok düşkün, sorun şu evlendiği zaman kizlarini göstermemek yada hep al bak demek gibi iki ihtimal var,es adayım mükemmel 4 yıldır tanıyorum, ama bunlar çok sorun olur diye korkuyorum,ne dersiniz hanımlar, bu arada lütfen boşanan hanımlar hayata kismetin, dünyada iyi erkekler var,ve mutluluk hakkınız ve tekrar evlenmeye herkes keşke evlenmeyi diyor
üzerinden zaman geçmiş e yaptınız evlendiniz mi bu kişyle?

Bende bosniyoeum ve bu islre cok yabanciyim karsi taraf oldukc
Ah arkadaşım, aynı şeyleri yaşamışız.
Benim hayırsız da bir helâllik istemedi.
Zaten eğer bir hakkım varsa toplu iğne ucu kadar helal etmiyorum iki cihanda da...
Bütün ailesi iyi bir şeymiş gibi destekledi rezilliklerini aynı senin durumun gibi... Onlara da hakkımı helal etmiyorum.
İnşallah bundan sonra Allah hayırlı insanlarla hayırlı ailelerle eş eder bizi.
Çektiğimiz bu sıkıntıları unuturuz.
Bu gece senin için de dua edeceğim arkadaşım, sen de bana dua et.

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi
boSANIYORUM MAHKEEMEM DAHA GORULMEDI DAHA BASLAMADAN BASIMA GELMEYEN KALMADI AVUKATIMI DEGISTIRRMEK ZORUNDA KALIYORUM HABERIM YIK KIZIMIN VELAYETI GECCI OLARAK KARSI TARAFA VERILMIS VE TESADUFEN OGRENDIM DILEKCE YAZDIM TEKRAR ALDIM ISPATLANAMAYAN VE OLMAYAN IFTIRALARR ALLAHIM BNE ZIRMYS.AVUKATI BENIM GIBI DAVADAN BI HABER OLAN OLDUMU

Bende bosniyoeum ve bu islre cok yabanciyim karsi taraf oldukc

boSANIYORUM MAHKEEMEM DAHA GORULMEDI DAHA BASLAMADAN BASIMA GELMEYEN KALMADI AVUKATIMI DEGISTIRRMEK ZORUNDA KALIYORUM HABERIM YIK KIZIMIN VELAYETI GECCI OLARAK KARSI TARAFA VERILMIS VE TESADUFEN OGRENDIM DILEKCE YAZDIM TEKRAR ALDIM ISPATLANAMAYAN VE OLMAYAN IFTIRALARR ALLAHIM BNE ZIRMYS.AVUKATI BENIM GIBI DAVADAN BI HABER OLAN OLDUMU
avukatınızın ensesinde boza pişirin. durmadan arayın davanızı takip edin boşlamalarına fırsat vermeyin

Konunuz ilgimi çekti..
Boşanın ya da boşanmayın demek haddime değil demicemde.. sadece yorum yapma ihtiyacı hissettim
Neden?
Siz bir bayansınız evlisiniz ve rabbim size bağırşlasın bie oğlunuz var..
ve istediğiniz tek şey ilgi.. sevgi.. huzur.. zormuu?
Bunlar elde edilmicek şeyler mi?
para lazımdeğil bunlara..
Eşiniz bunca şey yapıoo yasizin duygularınız..
O çocuk o evliliği kurtarıcak mı sizce?
şimdi iki boğuşup güreşip oynuolar ama 5-10 dakika..
günde 5-10 dakika oğlunu sevmesi babalıkmıdır..
Ya siz..
ilgiye sevkate olan ihtiyacınız..
saçınızı hiç okşadımı..
yada sabah uyandığınızda bir çift göz sizi izliyor.. düşünsenize.. gözünüzü oğuşturuosunuz size günaydın diyor kücük bir öpücük..
Bu zor mu?
ya da mutfakdasınız sabah kahvaltısı hazırlıyosunuz ardınızda belirmiş bir gölge (sankii sizi koruyor gibi ) hadi hadii ver şu dometesi seni beceresiz seniii yardımım olmadanda bişe yapamassın zaten diyor (sözde sizi kızdırıyoo onun hoşuna gidio o haliniz) zor mu?
ya da tv izliyorsunuz uzanmış kucağınıza eşiniz sadece masumca yatıyoo hzurulu yer orası nefes alış verişinizi dinliyoo ona hzuur veriyo sizde güven duyuyorsunuz yada onun omzuna yaslanmış izliyorsunuz filmi o nefesini bile almak istemiyoo sizi rahatsız etmemek için bunlar kötü şeyler mi zor şeyler mii..
siz cezalandırılmayı hak ediyormusunuz..
siz kölemisiniz..
siz eşyasımısınız
orası hapishanemii..
yanlış insanla yaşamak zorunda bırakılmış hissetmeyin kendinizi
Lütfen bu dediklerim zor şeyler değil maddiyatta istemeyen sevgiyi içinde kalbinde taşıyan birinin yapabilceği basit şeyler..

Lütfen kendize bunu yapmayın..
çocuğunuzuda bırakın biraz o düşünsün..
oturun vicdanınızı dinleyin
eğer bu evlilikden elinizden gelenin fazlasını yaptığınıza inanıyorsanız ve yaptığınız haldee cezalandırılıyorsanız hata sizde değildir..
kim size bu yaşınızı geri vericek..
herkeze imrenek yaşıcaksınız..
mutlu olanlara hep imreniceksiniz..
hep kıskanıcaksınız..
hep uhde olucak..
ozaman bunlarla mutlu olmaya çalışın..
umarım herşey gönlünüzce olur..

Yine uykusuz geçen bir gece. Aradan geçen 4 koca yıl. Artı bir çocuk ki çok şükür, kızımı dünyalara değişmem. Ama bu evlilik sonuna geldi herhalde. Neden bitirmiyorum. Acaba Bağımlı mıyım ona? Üstelik başka kızlara yazdığı vücudun çok güzel şeklinde mesajlar... Benim vücudumu ise beğenmez, hep kilo vermem gerektiğini Söyler durur. Evet biliyorum, 10 kilo fazlam var. Eve tıkılıp kalınca ve sinirden yiyince böyle oluyor. Güzel güzel giyineyim, süsleneyim akşam kapıyı öyle açayım istiyorum. Ama ne Kıyafet alıyor ne kuaföre para veriyor. Ya aranızda psikolog olan var mı? Ben neden bırakmadım bunca sene bu adamı?

Yine uykusuz geçen bir gece. Aradan geçen 4 koca yıl. Artı bir çocuk ki çok şükür, kızımı dünyalara değişmem. Ama bu evlilik sonuna geldi herhalde. Neden bitirmiyorum. Acaba Bağımlı mıyım ona? Üstelik başka kızlara yazdığı vücudun çok güzel şeklinde mesajlar... Benim vücudumu ise beğenmez, hep kilo vermem gerektiğini Söyler durur. Evet biliyorum, 10 kilo fazlam var. Eve tıkılıp kalınca ve sinirden yiyince böyle oluyor. Güzel güzel giyineyim, süsleneyim akşam kapıyı öyle açayım istiyorum. Ama ne Kıyafet alıyor ne kuaföre para veriyor. Ya aranızda psikolog olan var mı? Ben neden bırakmadım bunca sene bu adamı?
Vayy kac sene gecmis
Zaman ne cabuk akiyo dimi
İnsanlar degismiyo malasef
Neden ayrilamiyosunuz ben soylim
İnsanin bi alisilmisliklari oluyo
Huyuna alisiyosun, varligina alisiyosun, gelen daha mi iyi olcak diyosun, dul kadin olup bide cocukla hersey zor geliyo
Hayat bazen hic adil degil emin ol
Ve bukadar dert edecek kadar uzun degil
Esinizin ilgisizligi sizi zaten bu dusuncelere iten
İlgili bir es olsaydi siz kendinizden gayet memnun olurdunuz
Ama kendinizi elestirmeyin
O insanin icinde onlar varsa manken gibi de olsaniz yapar

Bu erkekler neden boyle tıp care bulmalı

aldatıyo seni baska kadınlara msj yazıyo daha ne duruyorsun niye katlanıyorsun değer mi bu kısacık ömründe ya

Vayy kac sene gecmis
Zaman ne cabuk akiyo dimi
İnsanlar degismiyo malasef
Neden ayrilamiyosunuz ben soylim
İnsanin bi alisilmisliklari oluyo
Huyuna alisiyosun, varligina alisiyosun, gelen daha mi iyi olcak diyosun, dul kadin olup bide cocukla hersey zor geliyo
Hayat bazen hic adil degil emin ol
Ve bukadar dert edecek kadar uzun degil
Esinizin ilgisizligi sizi zaten bu dusuncelere iten
İlgili bir es olsaydi siz kendinizden gayet memnun olurdunuz
Ama kendinizi elestirmeyin
O insanin icinde onlar varsa manken gibi de olsaniz yapar

Bu erkekler neden boyle tıp care bulmalı
Aslında çirkin biri de Değilim. Ne zaman sokağa çıksam veya yeni bir teyzeyle tanışsam çok güzelsin derler. Ama eşimden hiç duymam. Zaten beni en çok yaralayan da bu oldu. Bana hakaretler eden ağzı üç kuruşluk o. Kızlarına güzelsin demesi oldu. Bu kadarını da hak etmemiştim. Beni sevmiyormuş, istemiyormuş, ben istenecek kadın değilmişim. Falan da filan. Valla onları istiyorsa kendi bilir. Bari çocuklarını düşünüp hiç değilse boşanmayı bekleyip sonra ne halt edecekse etsindi. Ama Çocuklarının annesini o basit kızlarla aldatmayı tercih etti. Lafa gelince mangalda kül bırakmaz. Beni herkesten kıskanır ama kendi ahlaksızlığını görmüyor. Bana sarılmak bile içinden gelmiyormuş.
Hep kendimde aradım Hatanın bir kısmını. Kendi payıma Düşen ne varsa yapmaya çalıştım. Ama ondan yana ciddi bir gayret görmedim. Aksine Kırıcı, yaralayıcı ifadeler... Hiç motive etmedi ki beni.
Ayrılmaya korktuğumu farkettim. Çocuğumu kaçırmakla tehdit etmişti 5 sene önce. Üstü kapalı bir şekilde. Onu göstermemekle. Düşündüm ve buldum. Ondan dolayı ayrılmadım. Biraz da Ümit ettim düzeleceğini düşündüm. Belki ben yeterince çaba gösterirsem birşeyler yoluna girer dedim ama o babasının gölgesi Olmayı tercih etti. Adam değilmiş, geç de olsa anladım. Iyi bir karakteri varmış gibi anlatsa da kendini, bana ve çocuklara yaptıkları ve yapmadıkları ortada. Bence Kişilik problemi var.
Hep Karşıdan bekleyen biri. O kadar ki, boşanmamız söz konusu olduğunda davayı bile benim açmamı istedi. Nedense artık... Neden o da boşanmıyor benden sizce? Madem sevmiyor, ilgi duymuyor, SAYGI zaten yok, güvenmiyormuş da beyefendi. Neden ayrılmıyorsun o zaman diye soruyorum. Cevap yok. Neden sizce?

biliyomusunuz herşeyim burda geçmişte yazıklarıma bakıyorum
ayrılık acısı çekerken düştüğümüz hallere 2010 yazmışım ve yıl 2015 dönmüş,arada başka biryle çok mutlu olduğumu evleneceğimi azmışın 2.eş konusuna oda gitmiş eski eşi ile barışmış :)
kadınlar kulubu ıyıkı varsın ve yazarak tarıhe not düşmek diye buna denir

hayat işte herşey geliyor herşey geçiyor

Aslında çirkin biri de Değilim. Ne zaman sokağa çıksam veya yeni bir teyzeyle tanışsam çok güzelsin derler. Ama eşimden hiç duymam. Zaten beni en çok yaralayan da bu oldu. Bana hakaretler eden ağzı üç kuruşluk o. Kızlarına güzelsin demesi oldu. Bu kadarını da hak etmemiştim. Beni sevmiyormuş, istemiyormuş, ben istenecek kadın değilmişim. Falan da filan. Valla onları istiyorsa kendi bilir. Bari çocuklarını düşünüp hiç değilse boşanmayı bekleyip sonra ne halt edecekse etsindi. Ama Çocuklarının annesini o basit kızlarla aldatmayı tercih etti. Lafa gelince mangalda kül bırakmaz. Beni herkesten kıskanır ama kendi ahlaksızlığını görmüyor. Bana sarılmak bile içinden gelmiyormuş.
Hep kendimde aradım Hatanın bir kısmını. Kendi payıma Düşen ne varsa yapmaya çalıştım. Ama ondan yana ciddi bir gayret görmedim. Aksine Kırıcı, yaralayıcı ifadeler... Hiç motive etmedi ki beni.
Ayrılmaya korktuğumu farkettim. Çocuğumu kaçırmakla tehdit etmişti 5 sene önce. Üstü kapalı bir şekilde. Onu göstermemekle. Düşündüm ve buldum. Ondan dolayı ayrılmadım. Biraz da Ümit ettim düzeleceğini düşündüm. Belki ben yeterince çaba gösterirsem birşeyler yoluna girer dedim ama o babasının gölgesi Olmayı tercih etti. Adam değilmiş, geç de olsa anladım. Iyi bir karakteri varmış gibi anlatsa da kendini, bana ve çocuklara yaptıkları ve yapmadıkları ortada. Bence Kişilik problemi var.
Hep Karşıdan bekleyen biri. O kadar ki, boşanmamız söz konusu olduğunda davayı bile benim açmamı istedi. Nedense artık... Neden o da boşanmıyor benden sizce? Madem sevmiyor, ilgi duymuyor, SAYGI zaten yok, güvenmiyormuş da beyefendi. Neden ayrılmıyorsun o zaman diye soruyorum. Cevap yok. Neden sizce?

Canım merhaba, yazdıgını okudugmda cok üzüldüm inan, Allah yardımcın olsun..
Görüyorumki cok acı cekiyorsun ve bence artık ortada sevgi de kalmamış. Eger tanımlayacagımız bir duygu varsa o da düzeniim bozulmasın, belki düzelir eşim yada alışkanlıklar dışında bir şey değil. bu tip karakterler ayrılıgı bile karsı taraftan beklerler... Yarın öbürgün vicdan meselesi yapmamak için. Ben öyle düşünüyorum. Yaptıkları seni bezdirmek için resmen pskolojk baskı uygulamış.. Evlilik lilşkiler dışında sevgililik ilişkilerindede bu böyle değilmi ki zaten? Hep bezdirme çabaları Aman o ayrılsın, çabaları...
İyi bir avukat bul kendine güvenilir. Sonra da kendini hazırlamya başla.. Herşey insanlar için.. Cocugum var Dul kadın olacagım diye sığ düşüncelere kapılma. Sen öncelikle fedakar bir annasin.. Ayakkta dimdik durman gerek..
Kangıren olmus parmağı kesmen gerek.

ne zaman istersen canım kardeşim::))
bir erkele evlenirken maalesef ailesiyle de evleniyorsun... bu yadsınamaz bir gerçek a.s evlenmeden önce (evlilik derken işi resmiyete vurmayı kastediyorum) beraber yaşamış olsanız da o zaman 2 kişisiniz... süper anlaşıyoruz biz evliliğe hazırız diyorsun... kendince evlilik provası bile yapmışsın ya... sonra bir bakıyorsun işi resmiyete vurunca o iki kişilik minik grup birden koskocaman bir populasyona dönüşmüş :bbo: yok annesiyidi yok babasıydı yok ablasıydı falan derken meğer daha kimlerle evlenmişsin ... aile çok önemli.. daha da önemlisi bir erkeğin bu dengeyi olgun bir biçimde idare edebilme yeteneği

Vay bey kaç yıl geçmiş aradan.. bu kk beni hüzünlendiriyor bazen..:KK61:
2008 den bu zamana neler değişti neler... keşke geriye dönebilsem..

Bu topiği yeniden canlandırmak istiyorum. Baya boşlamışız. :KK51:
İkinci evliliğimi de yaşadım. (evliyim şuanda)
Siz de ne gibi sıkıntılar var. Beklediğiniz gibi oldu mu paylaşalım içimize atmayalım :KK69:

Bu topiği yeniden canlandırmak istiyorum. Baya boşlamışız. :KK51:
İkinci evliliğimi de yaşadım. (evliyim şuanda)
Siz de ne gibi sıkıntılar var. Beklediğiniz gibi oldu mu paylaşalım içimize atmayalım :KK69:
Ben ilkinden bir boşanıp kurtulayım da önce:KK45:(3yıldır davam sürüyor). 1 aylık tazecik bir ilişkim var. Evlenir miyiz bilmiyorum ama asla bir daha kimseye güvenmem duvarını yıktım.

Ben ilkinden bir boşanıp kurtulayım da önce:KK45:(3yıldır davam sürüyor). 1 aylık tazecik bir ilişkim var. Evlenir miyiz bilmiyorum ama asla bir daha kimseye güvenmem duvarını yıktım.

Allah kurtarsın:110:
İnsan ne kadar güvenemem artık dese de,
Hayat bu güvenmeden yaşanmaz ki..
Umarım şimdi ki ilişkinde bulursun mutluluğu..

Ben de 2. evliliğimi yaptım. Sorun olmuyor mu ? Oluyor tabii ki. Eski eşiniz ile ortak paydanız(çocuk) yoksa sorun yokta ya çocuk varsa ?

Çocuk varsa ister istemez insan arada kalıyor.
Şu da bir gerçek kimse kimsenin çocuğunu kendi çocuğu gibi sevemiyor.
İnsanlar kendi çocuğuna tahammül edemezken... sevdiği kişinin çocuğu dahi olsa? bilemiyorum zor başaran görmedim.
O yüzden bin kere onbin kere düşünmek lazım.
Yoksa evlenmenin mantığı yok. Sevgili olarak da yaşanabilir hayat
En azından şartlar düzelene kadar.. çoluk çocuk evlenene kadar diyim :KK51:

X