Çocuk Hastalıkları Kalça USG sinde sorunla karşılaşanlar

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği
inşallah canım sendende mutlu haberi duyarız:)

senin nezamandır takılıbilmiyorum amabenim pavlik ile düzeldi. birde nekadar etkisi var onuda bilmiyorum ama pavlik ile 2 bez hatta 3 bez bile bağladığım zamanlar oldu. hareket ediyor pavlik ile diye.
drmuz bizi alçı için bekliyormuş o bile şaşırdı.

inşallah sizde biran önce kurtulursunuz. mutlu haberinizi buradan okur bende sizler kadar mutlu olurum. çeken bilir diye bir laf vardır gerçektende çeken biliyor arkadaşlar. dualarım sizlerle.

Derya canımm geçmiş olsun hadi gözünüz aydın çok sevindim gerçekten gördünmü bak bitti bütün sıkıntılar .Sen yinede öünündeki takip döneminde dikkatli ol .Allahım bir daha yaşatmasın .
MıSYA canım senin dediğine benziyor ama arada demir yok önceki sayfalarda resmi olması lazım . ben yazın içine fanilalarımı vs .penyeleri kesip koymuştum bacaklarına bir zararı olmasın diye .Çok üzüldüğüm dönemler oldu tabii bir sort almıştım mesela onu hiç giydiremidm içim acımışdı geri verirken .Bu yaz kismetse hep şort giydiririm :))
Elbiselerini hep büyük beden almıştım o zaman sorun olmuyordu 6-9 yerine 9-12 falan .inşallah sendende hayırlı güzel haberler alıcaz canım sen inan .Dualarımız seninle ...

çok sağ olun kızlar:)))
bizimki don gibi değil işte tam adı: Adil Surat abdüksiyon cihazı.aradaki demir işi bozuyor hiç bir pjamalı kıyafetini giyemiyor bizim de hepsi kaldı. Allahtan çoğu hediyeydi ama yine de üzülüyorum baharda elbise giyer artık aman kurtulalım da kıyafetin önemi yok değil mi? ben sizinle konuştuğum için çok mutluyum çeken bilir çok doğru memlekete gitmeye çekiniyorum herkese laf anlat şimdi bilmeyenler abartır da abartır ama mecbur gideceğiz hayırlısı artık:)

SaĞol derıncıĞım.
Valla bende pavlık ıle elbıse gıydıremıyorum.halbukı bırsÜrÜ elbıse almıŞtım kızıma. Malesefkı hepsı kÜÇÜcÜk kaldı.ama 5. Haftada 2 saatte olsa ÇıkardıĞımda gıydıreceĞım:)
mısya canım kım ne derse desın sÖyleyeceĞın tek Şey kalÇasında problem var daha fazlasını bılmıyorum dr taktı. Bende aynı problemı yaŞadım herkeze laf anlatmaktan bıkmıŞtım artık. Soru soru Üzerıne. Bılmıyorum dr ne derse onu yapıyorum. Hatta bazıları Çıkar yok onda bıŞey Çıkar onu falan demeye baŞladılar. Senı Çok ıyı anlıyorum. Aynılarını yaŞadım. Senınde ıyı haberlerını alırız ınŞallah canım.

Ne yazıkki cahil bir milletiz biz hastalığada mana bulanlar çıkıyor bazen birde laf anlatma durumu aaa bizizm bir tanıdık vardı onda da öyle bunda da şöyle herkese tıka kulağını .Hiç üzülme canım az kaldı seninde bak kurtulacak kuzunda sende ondan sonra ne istersen giydir ama dediğim penye lerini içine kesmeyle çok rahat ettim ben ne pişik oldu ne isilik ki biz yazın ortasında ortezleydik düşün yanii .Allahım geçici dertler versin hepimize .

ewet canım ya bazen insanlara laf anlatmak deveye hendek atlatmaktan dah zor oluyor. hele birde benim yaşadığım gibi küçük bir yerde yaşıhor ve insanları hiç birşey anlamayacak kadar cahilse dahada zor oluyor. benim de az kaldı 7 haftamız var. ama kızım artık bandajı istememeye başladı. hareket etmek dönmek hoplamak istiyor. sabır yavrum diyorum ama o beni anlamıyor. ilk zamanlarda o ağlarken bende onunla birlikte çok ağladım. hele birde büyükler varsa başında işine karışan çokta oluyor. ben takıyorum evdekiler azcık zırlasın hemen çıkartıyorlar. bir kurtulsak artık milletle tartışmak istemiyorum.

slmlar benımde kızımdan 3 aylıkken usg ıstedıler cektırdık sol bacagında sorun var dedıler ortapedı doktoruna goturduk aptıkasyon cıhaz yazdı ocıhazı gorunce şok oldum beebgım bunu nasıl takcak dıye ılk zamanlar cok zorlandık 2 ay kullancak demıstı sonra kontrolde bakıcaktı bu cıhazı ben 1 ay 1 hafta kullandıktan sonra daha fazla dayanamayıp goturdum tekrar usg cektırmeye ıcerı ben gıremedım kız arkadasımla ıcerı gırdı kızım arkadsım kosarak eskı sonucalrı ıstedı yuzu guluyodu hemen verdım bı cıktılar duzelmıs artık sorun yok dedı ortapedı doktoruna dogru goturuken sevıncten aglıyordum doktorda artık sorun yok cıhazı kullanmayı bıraka bılırsınz dedı havalara ucuyodum kızıma sarılıp hastanenın ortasında hıchıckıra agladım sımdı kızım 1 yasında sıralıyor yurumesın 4 gozle beklıyorum ıyıkı goturmusum yoksa 1 ay fazladan takıp sıkıntıya devam etcektı yavrum ınsallah sızınkılrde yakın zmaanda saglıgına kavusr hoscakalın

inş. kızlar hiç bir sorunumuz kalmaz haklısınız laf anlatmamak en iyisi

Şu konuyu yukarıda gördükçe yüreğim ağzıma geliyor neyseki yok yeni bir rahatsızlık .

Deryacım herhangi bir masaj vs.önermedi fakat önerdikleri kesinlikle hani böyle zıplatırlar ya çocukları onları yapmıyacaksınız yürümesi basması için hiçbir şekilde zorlamayacaksınız yürüteç asla kullanmayacaksınız dedi bizim ort. dr.umuz .Ve 41 kere maşallah diyeyim Derin 6.ayının sonunda serbest kalmasına rağmen bazı hareketleri dönme destekli yada desteksiz oturma gibi bunları 7 ayında yapmasına rağmen 11.ayında yürümeye başladı şimdiler de koşuyor artık allahıma şükürler olsun .Bu konuda endişeniz olmasın yanii ..

ne mutlu sana canım ya. senin adına çok mutlu oldum. inşallah bizde bir an önce düzelir ve bandajdan kurtuluruz..

derinciğim pazartesi kontrolümüz vardı ve bizde düzelmişiz artık. pavliği attık. kurtulduk ya ni anlayacağın bu derttende :emir_bebek:

derinciğim pazartesi kontrolümüz vardı ve bizde düzelmişiz artık. pavliği attık. kurtulduk ya ni anlayacağın bu derttende :emir_bebek:

Hadi gözünüz aydın öyle çok sevindim ki anlatamam o an geldi gözümün önüne bizizm kurtulduğumuz an sevinçten hüngür hüngür ağlamıştım allahım bir daha yaşatmasın hiçkimseye çok üzücü sıkıntılı günlerdi bu yaz için bir sürü elbise aldım kızıma sağlıkla giymeyi nasip etsin inşallah yazlık tulumlar aldım geçen yazdan içimde kalmıştı ..

Tekrar gözün aydın geçmişler olsunnnn

çok sağol canım. gerçekten de allah kimseyi bu sıkıntıyla karşılaştırmasın..
aynen bende pazartesi gününden buyana elbise giydiriyorum doya doya. allahhım herkezi kurtarsın tamamen yürümeye başladıktan sonraki kontrolümüzde de umarım birşey çıkmaz...
tekrar teşekkür ederim iyi dileklerin için:)

Merhaba,
esra hanım;

öncelikle çok geçmiş olsun. moralinizi bozmayın diyeceğim ama bu mümkün değil. bence drumuz çok iyi bir doktor. gerçekten ilgisi ve hastasını tanıması beni çok mutlu etti.

ben pavliği elimden geldiği kadar çıkartmamaya çalıştım. altını almaktan almaya sadece bir 5 dk kadar çıkarttım. altını uyku saatlerinde almaya çalıştım taktırmasada uykusu içinde taktım çok zor bir süreç ama sen nekadar üzülür ve huzursuz olursan oda oluyor. havalar düzeldi artık oyalanması için dışarıya çıkart bence dışarıda daha az huzursuzluk yapacağına eminim.

çok çok geçmiş olsun. umarım alçısız kurtulursun sende. şu anda biz tamamen çıkardık. ben inanıyorum ki alçısız sende atlatırsın nekadar pavliği takarsan okadar çabuk düzelir. huzursuz oluyor diye takmamazlık etme.

iyi haberlerini duyarız inşallah seninde :) çok çok geçmiş olsun..

esracığım birde boyunu olçtürmr bu aralar en azında düzelene kadar. bacaklarını birleştirmemeye çalış. bunlar basit ama çok önemli.

cok tesekkurler Deryacim,
Inan senin yazdiklarini okuyunca moralim biraz olsun duzeldi,
Ultrasonda gorunen Alfa, Beta acilariniz ne idi sorunlu kalcaniz icin, ?
en azindan onunla karsilastirip icimi daha da rahatlatabilirim?
COK TESEKKURLER..

cenım bizim ultrasonda değil rontgrnde belli oldu. ama sol kalça diğer kalçaya göre 30 derece daha açık dedi drmuz. tamamen çıkık değil yani. kalça kemiği diğerinden daha fazla açıkmış. sizinki nasıl?

kızlar merhaba artık aleti sadece gece takıyoruz dün dr. gittik sol tarafta biraz kalmış inş. tamamen kurtuluruz ama ne yazık ki şimdi de allerjik bronşit oldu bebişim moralim yine bozuk:KK43:((

X