Çocuk Hastalıkları Kalça USG sinde sorunla karşılaşanlar

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği
bizim once ultrasonda alfa, beta gibi acilar ile belli oldu,
sanirim alfa 59 idi ve onun 60 in uzerinde olmasi gerekmekte sanirim,
senin bahsettigin aci da sanirim asetabular gibi bir aci sanirim, o bizimkinde kac hatirlamiyorum,

Canım öncelikle geçmiş olsun inşallah yakın zamanda atlatırsınız .Bende abdüksiyon donu var eğer gerekli olursa almanıza gerek yok ben gönderirriim.

Bizim açılarımız

SAĞDA : Beta : 54 Alfa :50
SOLDA : Beta : 41 Alfa :66 derece
Sonuç Sağda asetebular hipoplazi ,sublukse kalça

Birde bu konunun 16.sayfasında normal ve anormal değerlerin tablosu var belki işine yarar canım .

Misya hadi canım gözünüz aydın .İnşallah en kısa zamanda tamamen kurtulursunuz

bendede kalça örtezi ikibuçuk aylık bebek için aslında burdan ihtiyacı olan birine vermek lazım

kızlar merhaba artık aleti sadece gece takıyoruz dün dr. gittik sol tarafta biraz kalmış inş. tamamen kurtuluruz ama ne yazık ki şimdi de allerjik bronşit oldu bebişim moralim yine bozuk:KK43:((

canım geceleri takman bile çok iyi şimdiden gözün aydı sende kurtuldun demekki bu sıkıntıdan. allah herkezi kurtarsın inşallah.
allerjik bronşit içinde çok üzüldüm. benimde oğlumda vardı ne yazııkki. çok dikkat etmen gerek. genelde toza ve polene karşı çok koruman gerekiyor. ben evdeki bütün halıları kaldırmıştım. allah kolaylık versin canım. düzeliyor oda ama biraz zaman alıyor. benim drum en ufak bir burun akıntısında bile acile atın allerjik bronşit diye yokka en ufak bir nezlebile bronşiti tetikleyebiliyor demişti.

merhaba arkadaşlar.kızım 3,5 aylık bizde kontrole götürdüğümüzde kaızımın kalçalarında gelişme geriliği var dedei doktor.kalça kemikleri arasında açıklık varmış.valla kaç gündür moralim sıfır.abdiksiyon cihazı kullanmaya başladık 3 gündür.kızımda bende alışmaya çalışıyoruz.1 ay sonra getir dedi doktor.ben 1 ayda iyi olur diye beklerden burda okuduklarımdan en az 2 ay takmamız gerektiğini çıkardım daha da üzüldüm.herkese geçmiş olsun.iyi dileklerinize ihtiyacım var:çok üzgünüm:

Canım geçmiş olsun sen yinede içini ferah tut inşallah 1 ayda alırsınız hayılrı haberler .allah yardımcın olsun

Canım geçmiş olsun sen yinede içini ferah tut inşallah 1 ayda alırsınız hayılrı haberler .allah yardımcın olsun

inş.canım.dualarınızı bekliyorum.sizin kullandığınız abdüksiyon cihazımıydı.kalça çıkığımıydı yoksa gelişim geriliğimiydi?

inş.canım.dualarınızı bekliyorum.sizin kullandığınız abdüksiyon cihazımıydı.kalça çıkığımıydı yoksa gelişim geriliğimiydi?

Abdüksiyon donuydu canım bizimki .4.sayfada galiba resmi olması lazım kalın sünger gibi bir korseydi .Bizde de gelişim geriliği vardı .Biz kurtulduk çok şükür bütün dualarım seninle ve bebeğinle

merhaba arkadaşlar.kızım 3,5 aylık bizde kontrole götürdüğümüzde kaızımın kalçalarında gelişme geriliği var dedei doktor.kalça kemikleri arasında açıklık varmış.valla kaç gündür moralim sıfır.abdiksiyon cihazı kullanmaya başladık 3 gündür.kızımda bende alışmaya çalışıyoruz.1 ay sonra getir dedi doktor.ben 1 ayda iyi olur diye beklerden burda okuduklarımdan en az 2 ay takmamız gerektiğini çıkardım daha da üzüldüm.herkese geçmiş olsun.iyi dileklerinize ihtiyacım var:çok üzgünüm:

canım geçmiş olsun. seni en iyi bizler anlarız.ama moralin nekadar iyi olursa bu zaman okadar çabuk geçer. karamsar olmamak elde değil bende aynı şekilde moralim sıfır gezdim. benimde kızımda gelişme geriliği vardı. 4 ay kadar pavlik bandaj kullandık devamlı.allaha çok şükür düzeldi. inşallah 1 ay sonra seninde bebişinin düzeldiğinin haberlerini alırız. çok çok geçmiş olsun canım.

6.ayımız bitmek üzereydi sanırım canım bekle sabret hiç çıkarma ortezini bak göreceksin nasıl iyileşecek

inanmıyorum arkadaşlar.bu kadar uzun süremi.doktor bana 1 ay sonra bakarız demişti.bende çıkarırız diye bekliyorum.çok üzgünüm.bebeğim hiç rahat değilki bu alet
in içinde ama..

inanmıyorum arkadaşlar.bu kadar uzun süremi.doktor bana 1 ay sonra bakarız demişti.bende çıkarırız diye bekliyorum.çok üzgünüm.bebeğim hiç rahat değilki bu alet
in içinde ama..

Bz tam olarak 3 ay taktık ortezi ama dr.umuz 3 aydan önce asla gelmiyeceksiniz demişti 1 ay sonra çağırdığına göre dr.unuz belki sizin gerilik bizdekinden daha düşüktür.Sıkma canım kendini gerçketen çok zor bir dönem ama atlatıyor allah geçici dertler versin

Bz tam olarak 3 ay taktık ortezi ama dr.umuz 3 aydan önce asla gelmiyeceksiniz demişti 1 ay sonra çağırdığına göre dr.unuz belki sizin gerilik bizdekinden daha düşüktür.Sıkma canım kendini gerçketen çok zor bir dönem ama atlatıyor allah geçici dertler versin

hmm.çok teşekkür ederim canım.sağol

hepinize teşekkür ederim.
tektanem merhaba özel mesaj göderemiyorum öncelikle geçmiş olsun sizin dr. kim? adil surat kalça abdüksiyon cihazı kullanıyoruz. şimdi gece takıyoruz. inş. ameliyatsız kurtulur bebişlerimiz. sıcak havalarda pişiğe dikkat et taytın üstüne tak.bizimki gece huzursuz oluyor dönemiyor tabi ama buna da şükür gündüz çok rahat dr. hiç birşey yapmanıza gerek yok dedi ama 3 ay gece takın 3 ay hiç takmadan toplam 6 ay sonra gelin dedi inş. kurtulur yavrularımız sakin ol sen rahat ol o çok farkında değildir daha dua et her zaman Allah dermansız dert vermesin hepimiz için çok çok geşmiş olsun...

hepinize teşekkür ederim.
tektanem merhaba özel mesaj göderemiyorum öncelikle geçmiş olsun sizin dr. kim? adil surat kalça abdüksiyon cihazı kullanıyoruz. şimdi gece takıyoruz. inş. ameliyatsız kurtulur bebişlerimiz. sıcak havalarda pişiğe dikkat et taytın üstüne tak.bizimki gece huzursuz oluyor dönemiyor tabi ama buna da şükür gündüz çok rahat dr. hiç birşey yapmanıza gerek yok dedi ama 3 ay gece takın 3 ay hiç takmadan toplam 6 ay sonra gelin dedi inş. kurtulur yavrularımız sakin ol sen rahat ol o çok farkında değildir daha dua et her zaman Allah dermansız dert vermesin hepimiz için çok çok geşmiş olsun...

çok teşşekürler.biz çağ hastanesine gidiyoruz kızılayda.doktorumuz opr.dr.umut bektaş. geçen cuma kontrolümüz vardı.doktor yarı yarıya iyileşme var dedi.5 dercelik bir açaıklı var.1 aya kadar belki ama 2 aya kadar kesin diye konuştu.bebeğim için sorun yok o alıştı ama onu gördükçe içim acıyor.tam haretlenme zamanı çünkü.senağlama

canım benım kızımdada kalca gelısım gerılıgı vardı 3. ayında abdikasyon cıhaz taktık 1 ay sonra goturdugumde duzelmıstı bızımkı yanı herkesınkı bır degıl ılerı derceyse uzun sue kalabılıyo bıde erken mudahalede daha ıyı sonuc alabılıyosun tam okumadım senın beebk kac aylık bende cok uzulmustum hatta psıkolojım bozulmustu ama ama allaha sukurkı yakın zamanda atllattık sende gonlunu ferah tut canım ınsallah 1 ay ıcınde duzelır insallah gecmıs olsun hee bıde ne yalan soylımdoktor duzeldı dedı ama yuruyene kadar hep kafamdaydı acaba aksama olurmu dıye suan 15 aylık olduk yurumemızde bır problem yok şükür

canım benım kızımdada kalca gelısım gerılıgı vardı 3. ayında abdikasyon cıhaz taktık 1 ay sonra goturdugumde duzelmıstı bızımkı yanı herkesınkı bır degıl ılerı derceyse uzun sue kalabılıyo bıde erken mudahalede daha ıyı sonuc alabılıyosun tam okumadım senın beebk kac aylık bende cok uzulmustum hatta psıkolojım bozulmustu ama ama allaha sukurkı yakın zamanda atllattık sende gonlunu ferah tut canım ınsallah 1 ay ıcınde duzelır insallah gecmıs olsun hee bıde ne yalan soylımdoktor duzeldı dedı ama yuruyene kadar hep kafamdaydı acaba aksama olurmu dıye suan 15 aylık olduk yurumemızde bır problem yok şükür

benimde bebeğimede 3 aylıkken takıldı.tam bir aydır kullanıyoruz.dayanamayıp 3.haftada götürdüm doktor yarı yarıya iyileşme var dedi ama galiba en az 1 ay en fazla 2 ay daha kullanıcaz.bende çok üzüldüm halada üzülüyorum.ama yapcak bişi yok.şuanda 5 derecelik bir açıklık var.aynı şekilde düzelse bile yürüyene kadar benimde aklımda kalacak.senağlamasenağlamasenağlama

bizmki de güya azdı ama 5 ay günde 22 saat taktık şimdi de 3 ay sadece gece takıyoruz yani 8 ay takmış olucaz demek ki çokmuş röntgenle bakılınca 34 35 derece yazmışlardı yavrucuğumun şimdi çok az kalmış inş. kurtulacağız her gece takarken dua ediyorum kurtulalım diye ve uyanmadan uyusun diye çünkü gece farkedince ağlıyor içim yanıyor o ağlayınca ben de ağlıyorum ama ne yapalım dua ve sabretmekten başka yapacak birşeyimiz yok gece takma bitince 3 ay hiç takmayın dedi sonra gelin dedi ama benim içim rahat değil ağustosta tekrar götürsem mi yoksa çift bez falan mı kullansam ne yapsam bilmiyorum

bizmki de güya azdı ama 5 ay günde 22 saat taktık şimdi de 3 ay sadece gece takıyoruz yani 8 ay takmış olucaz demek ki çokmuş röntgenle bakılınca 34 35 derece yazmışlardı yavrucuğumun şimdi çok az kalmış inş. kurtulacağız her gece takarken dua ediyorum kurtulalım diye ve uyanmadan uyusun diye çünkü gece farkedince ağlıyor içim yanıyor o ağlayınca ben de ağlıyorum ama ne yapalım dua ve sabretmekten başka yapacak birşeyimiz yok gece takma bitince 3 ay hiç takmayın dedi sonra gelin dedi ama benim içim rahat değil ağustosta tekrar götürsem mi yoksa çift bez falan mı kullansam ne yapsam bilmiyorum

canım geçen hafta kontrolümğz vardı.biz kurtulduk çok şükür.darısı sana inş.sizin durumunuzu okuduğumda şaşırdım yani 3 ay tak 3 ay hiç takmadan getir demiş ya doktorunuz tuhafıma gitti.iyicebe bak canım boşuna vakit kaybetmeyin.hatta eşimle beraber okumuştuk yazdıklarını eşimde başka bi doktora gitseler iyi olur demişti.ayrıca çift bezde bi tedavi yöntemi değil bence.

X