Popüler Konu Kan Pıhtılaşması nedeniyle düşük yaşayanların paylaşım alanı

bağışıklık sistemi için doktor ne verdi.bendede aynı sorun varda.teşekkürler

merhaba, ben kortizon kullanıyorum , sizin bağışıklık sistemi ile ilgili sorununuz tam olarak nedir? Düşükleriniz için çok üzüldüm , tedavi olduğu haldemi kayıplarınız oluyor?

merhaba arkadaslr cok gecmıs olsun oncelıkle hepımıze bende ıkı dusuk yasadım
tahlıllerı yaptırmak ıstıyoruz
capada tedavı goren arkadaslar acaba tahlıl yaptırmak ıcın ılla oranın doktoruna muayene olmak ve doktorun o tahlılı yaptırtmasımı gerekıyor yoksa kendımız gıdıp ozel doktorumuzun verdıgı tahlıllerı yaptırabılıyormuyuz ve ne kadar sure sonra cıkıyor bu tahlıller yardımcı olursanız cok sevınırım
trombofılı ve faktor v yaptıracagız bızde bunların hangısı kan pıhtılasması acaba
Allah sufalar versın tekrar hepımıze

Günaydın mserap;
Duaların için çok teşekkür ederim arkadaşım , amin inşallah, Benimkisi şöyle oldu, ikinci hamileliğimi öğrendiğimde araştırmalarım yapıldı ve sorunum bulundu ( Bağışıklık sistemi ) hemen ilaca başlandı ama bebek yaşamadı, sonra aynı testler ve yanında diğer bölümlerle alakalı oluşabilecek ( kendi sağlığım açısından ) rahatsızlıklar için o bölümlerde tekrarlanan araştırmalar yapıldı falan derken zaman geçti, bu arada da kadın doğumda ilaç denemeleri ( 4 ay aspirin olmadı 6 ay kortizon ) yapıldı . Yani her gittiğimde aynı testler tekrarlandı ve buda zaman aldı .
Sen üniverisite hastanesinemi gidiyorsun, eğer öyleyse gereken bütün araştırmalar yapılmıştır diye düşünüyorum. Eşinle birlikte genetik incelemeleriniz yapıldımı?
Kendine iyi bak arkadaşım ,sevgiler..

beliz merhaba,
bağışıklık sistemiyle ilgili problemin tam olarak nedir? hastalığınızın adı ne? daha önce söylemiştim benimde bağışıkık sistemiyl ilgili problemim (SLE) var, ve sinan bey biyopsi raporuna bakınca, büyük bir ihtimalle antikorların plesantaya saldırıyor dedi, tabi kesin karar için genetik sonucunu bekliyor. kortizonu kaç mg kullanıyorsun?

şeeennnnn,
nerdesin, nasılsın? kaç gündür göremiyorum seni nette? umarım her şey yolundadır, bizi merakta bırakma...

beliz merhaba,
bağışıklık sistemiyle ilgili problemin tam olarak nedir? hastalığınızın adı ne? daha önce söylemiştim benimde bağışıkık sistemiyl ilgili problemim (SLE) var, ve sinan bey biyopsi raporuna bakınca, büyük bir ihtimalle antikorların plesantaya saldırıyor dedi, tabi kesin karar için genetik sonucunu bekliyor. kortizonu kaç mg kullanıyorsun?

Merhaba cananla ; Benim problemim "antifosfolipit antikor sendromu. " bununla beraber haşimato troit ve birde protein C eksikliği var bende , sinan bey banada , plesantanın yapısında daralmaya neden oluyor, ( yani pıhtılaşmadan dolayı olsa gerek) dolayısıyla bebeğe kan gidişini engelliyor falan demişti. Genetik sonucunda olumsuz birşey çıkacağını zannetmiyorum.
Kortizonu günde 2,5 mg alıyorum yani 1/2 tablet Sendemi kortizona başlıyorsun? Senin hangi değerlerin düzensiz şu anda ?

Evet Şen nerelerdesin arkadaşım, :sm_confused:inşallah herşey yolundadır.. arada bir uğra selam ver , alışmışız seni burada görmeye a.s.

Merhaba cananla ; Benim problemim "antifosfolipit antikor sendromu. " bununla beraber haşimato troit ve birde protein C eksikliği var bende , sinan bey banada , plesantanın yapısında daralmaya neden oluyor, ( yani pıhtılaşmadan dolayı olsa gerek) dolayısıyla bebeğe kan gidişini engelliyor falan demişti. Genetik sonucunda olumsuz birşey çıkacağını zannetmiyorum.
Kortizonu günde 2,5 mg alıyorum yani 1/2 tablet Sendemi kortizona başlıyorsun? Senin hangi değerlerin düzensiz şu anda ?

merhaba beliz, bende şu an 2.5 mg deltakortril alıyorum.. ama ben SLE den dolayı zaten kullanıyor yıllardır, o zaman 4 mg prednol kullanıyordum ama hamile kalınca sinan hoca deltacortrile çevirdi. benim sedimentasyon, ANA da problem var, bir de PAI değerinde. ben tekrar test istedim faktör V ve diğerleri için, sonuçlar çıkmış olmalı ama randevum bu perşembe o yüzden şimdilik almadım. Gentetik sonucunu bir an önce almak istiyorum ama bir taraftan da problemli çıkarsa diye endişeleniyorum. neden bilmiyorum ama bebişimin sağlıksız olduğunu düşünmek istemiyorum... ne tuhaf bir duygu :KK43:

cananlacım, belizcim ve tüm arkadaşlar merhaba...
daha önce polen alerjimden sözetmişmiydim bilmiyorum, çocokluğumdan beri tam da bu aylarda ortaya çıkıp yaz sonuna kadar beni hayli yoran bir rahatsızlık, birde her yıl bahar gelmeden başladığım alerji hap ve burun spreylerim var onlarla rahat geçiriyordum bahar ve yazı, ama bu yıl gebeliğim nedeniyle bu ilaçları hiç kullanmadım, birkaç gündür sürekli hapşuruyorum, burnum tıkalı zor nefes alıyorum...bugün sabah dayanamayıp doktora gittim ama altı aya kadar vermiyoruz alerji ilaçlarını dedi, alerjenlerden korun diyor, nasıl olacaksa, rapor verdi 4-5 gün dinlen dışarı çıkma dedi, burun tıkanıklığı baş ağrısı da yaptığından hep yattım...bu nedenle yoktum ortalıkta... alerjimiz dışında bebeğim ve ben iyiyiz teyzeleri, sizleri merakta bıraktığımız için üzgünüz...hepinizi kocaman öpüyoruz.
sevgiler...

Merhaba Arkadaslar ,
Bi Sorum Olacakti. Benim 1 Düşüğüm Oldu . Doktor Eşinle Birlikte Karyotip Analiz Yaptirman Senin Için Faydali Olur Dedi.bu Test Genetikle Ilgili Mi Acaba? Bilginiz Var Mi? Birde Sizinde şuan Kullandiğiniz Bebe Aspirini Ve Folbiolun Bi Sonraki Gebeliğimde Faydali Olduğunu Söyledi.

daha önce polen alerjimden sözetmişmiydim bilmiyorum, çocokluğumdan beri tam da bu aylarda ortaya çıkıp yaz sonuna kadar beni hayli yoran bir rahatsızlık, birde her yıl bahar gelmeden başladığım alerji hap ve burun spreylerim var onlarla rahat geçiriyordum bahar ve yazı, ama bu yıl gebeliğim nedeniyle bu ilaçları hiç kullanmadım, birkaç gündür sürekli hapşuruyorum, burnum tıkalı zor nefes alıyorum...bugün sabah dayanamayıp doktora gittim ama altı aya kadar vermiyoruz alerji ilaçlarını dedi, alerjenlerden korun diyor, nasıl olacaksa, rapor verdi 4-5 gün dinlen dışarı çıkma dedi, burun tıkanıklığı baş ağrısı da yaptığından hep yattım...bu nedenle yoktum ortalıkta... alerjimiz dışında bebeğim ve ben iyiyiz teyzeleri, sizleri merakta bıraktığımız için üzgünüz...hepinizi kocaman öpüyoruz.
sevgiler...

hoşgeldin şen, öncelikle geçmiş olsun..umarım bir an önce atlatırsın... iyi olmanıza çoookk sevindim.. ama bir daha bizi böyle merakta bırakmayın :) sevgiyle..

a.s.merhaba kızlar.rabbim size isteyen herkese bebek nasip etsin.formlarda gezerken sizlere dua etmeden gitmek istemedim.rabbim hepimize bebek versin inşallahhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhha.s.

sevgili iipekk tahliller için yaptıracagın hastanedeki bir hekimin istem yapması lazım.pıhtılaşma ille ilgili testlerin tümüne trombofili paneli deniyor canım .öpüyorum.

sevgili şen.geçmiş olsun.bebişin ve senin iyi olmana sevindim canım.bitkisel çayları pek öneremwm ama vicks denedin mi canım.ne yaparsan yap allerjenle karşılaşınca yapacak bir şey yok ama.öpüyorum.

sevgili ayşe.... nerelerdesin.umarım iyisindir.operasyon sonrası lütfü beyle görüşmen nasıldı canım.öpüyorum.

sevgiler...

Merhaba Şencim, geçmiş olsun arkadaşım , inşallah zamanla biraz hafifler ,bebeğinin iyi olmasına çok sevindim. 13. haftanın bitmesine az kaldı sanırım , birdahaki randevun ne zaman . Bu arada benimde eşimin askerliği bitti allaha şükür ,hafta sonu geldi :teytey: a.s.

Son düzenleyen: Moderatör:
sevgili iipekk tahliller için yaptıracagın hastanedeki bir hekimin istem yapması lazım.pıhtılaşma ille ilgili testlerin tümüne trombofili paneli deniyor canım .öpüyorum.

tesekkur ederim arevcim sonunda bırısı cevap verdı nıhayet a.s.

Merhaba Şen ,geçmiş olsun.Benim oğlumdan dolayı allerjinin bu aylarda nasıl insanı zorladığını birebir yaşayarak öğrenen biriyim.Tekrar geçmiş olsun.Sevgiler.

X