Kan pıhtılaşması yüzünden bebeğini kaybedenlerin sohbet ve dua paylaşımı

bu arada dün doktoruma gittim çok şükür bebeğim iyi doktor usg de bakana kadar kendimi sıka sıka bi hal oldum o nasıl bir stresdi öyle ama çok şükür küçük bi bebek şeklini almış iki hafta sonra ikili tarama için gidicem.

tebrik ederim cnm.hep böyle güzel gider hayırlısıyla kucağına alırsın inşallah.

canım 54 daha okudum duamızdan 308 oldu. arkadaşlar biraz hızlanalım da bari hafataya bitirelim inş. keşke bugün bitmiş olsaydı. ne güzel kandil gecesi duası yapılırdı.

aynen katiliyorum.ozellikle bana nasil.umut oldu anlatamam.demekki ilk cocukta birsey kullanmayip ikinci igneyle dunyaya gelebiliyormus.bilmiyorum bunu baska bir ornegi varmiydi aramizda ama zehra ilk oldu sanirim.zehra acilici yapti.gerisi tikir tikur gelcek insallah.sira hilalde.ruyam cikti:)zrhra fa beni ruyasinda hamile gormustu:KK66:bir iliskinin sabahinda soylemisti bunu;-)))

vay vay vay. demek çalışmadan hemen sonra da müjdesi gelmişti. inşallah canım hayırlarla önce kese, kalp atışları derken bir bakmışsın doğmuş olur. darısı isteyen herkese.

merhaba pıhtıdaşlarım. kan pıhtılaşması ile ilgili her tür sohbetimizi, bizleri ayakta tuttuğuna inandığımız dualarımızı artık burdan yapabiliriz.:13::nazar::KK19:

merhaba hayırlı olsun topiğiniz, bende ilk bebeğimi bu yüzden kaybettim, şuan iğnelerle götürüyorum Allah nasip ederse, yapılacak tüm dualarda bende olmak isterim...seve seve okurum bu süreçteki herkese

canlar kandiliniz mübarek dualarımız kabul olsun inşallah amin. toplam 101 salat-ı tefriciye okudum. hepimize sağlıkla ve hayırlısıyla evlatlarımızı kucağımıza alıp büyütmeyi diliyorum Rabbimden amin. Şenaycım hayırlı duaların için teşekkür ederim.

dünkü yorgunluğu atmam pek kolay olmadı öğleden beri giremedim o arada bebeğimiz dünyaya gelmiş çok şükür. eminecim bizi haberdar ediyosun sana ayrıca teşekkür ederiz. yazdıklarını okurken boğazıma bişeyler düğümlendi biçok insana göre çok normal gibi görünen şey bizim için ne kadar önemli ve değerli rabbim hepimize göstersin inşallahhh...

benim için hatta biçoğumuz için topiğimizin ilk bebeği sanırım hem de ne güzel bi günde geldi rabbim onu anne babasına bağışlasın hep mutlu olsunlar inşallah...:nazar::nazar::nazar:

idrar testi yaptım, çift çizgiyi gördüm:-) sevinemedim bile. hayırlısı olsun dedim sadece.

eminecim hayırlı olsun arkadaşım:nazar:Allah yardımcımız olsun başında sevinemiyoruz ama rabbim sonunda sevindirsin sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin...bu arada 100 tane salavat okudum.Allah kabul etsin...

merhaba hanımlar iyi kandiller doktordan geliyorum durum pekiyi değil rahmimde kanama varmış kesemden 5 katı büyük moralim alt üst oldu progestan kullanıyorum dr değiştirdi crırone jel verdi oraya sıkçakmışım ilk defa böyle birşey gördüm kan nasıl duruyor orda kalp atışı falan da yok minicik kese bütün ilaçlarımı kullanıyorum nerde hata yaptım acaba iğnemi coraspini folbiolu prostanı kullanıyorum kızlar bana bişey diyin çok kötüyüm

canım böyle birşeyi daha öncede duymuştum merak etme zamanla düzelir inşallahv rabbim yar ve yardımcımız olsun...

zehra dogum yapmis.yarim saat icinde olmus dogum.suni sanciya bile gerek kalmamis.size medaj attiktan yarim saat sonra dogmus bebis.iyiymis saglikliymis.hicbirimizi unutmamis.hepimize sanci cekerken dua etmis.hepinize cok selami var.sesi cok iyi geliyordu.ceylin de kardesini gormus.ktesteymis.babadi getirmis kresten ve kardediyle tanismis.darisi hepinize diyor.

rabbim hayırlı salih bir evlat etsin inşallah bizlerede yaşatsn bu güzel günleri...

canım demek 26 olması kötüymüş? benim 33 çıkmış. diyet yapıyorum. sen de diyet yapıyormusun. yapmıyorsan istersen biraz da beslenmene dikkat et. bilmiyorum etkilermi direk aptt yi ama bundan başka da nasıl bir önlem alınabilirki. kendiliğinden dikkat etmeye çalış istersen yediklerine.

teşekkğr ederim Rabbim tüm isteyenlere en kısa zamanda versin sağlıkla inşallah.

canım evet 26 nın altında bebek ölüm riski başlıyormus. benim gecen ay 30 du 1 ayda nasıl böyle düştü anlayamadım. ben diyet yapmıyordum. doktorum sadece eti az ye demişti. bugün diyeti sordum. sadece doğal beslen bol yeşillik ye dedi. ama artık yediklerime dikkat etmeye karar verdim. sizin diyet listenizi inceledim.inaşallah diyet işe yarar.
bir aydır hergün bir tane iğne oluyordum demekki hiç birseye yaramamış iğneler.ne yapacağını bilememek çok zor bişey.şimdi 26.7 değerim. küsürat kalmış yani. artık hergün bunu düşünüp acaba düştü mü diye kendi kendimi yiyeceğim. bebeğin hareketlerini hissetmeyince panik oluyorum. biliyorum kaderden kısmetten öteye geçilmez ama 22 haftalık olduk öyle alıştımki onu kaybetmeye nasıl dayanaırım..
senin de canını sıkmak istemiyorum canım bugünler senin en güzel günlerin. allahım bebişlerimizi sağlıklı bir şekilde kucağımıza almayı nasip etsin inşallah..

canım evet 26 nın altında bebek ölüm riski başlıyormus. benim gecen ay 30 du 1 ayda nasıl böyle düştü anlayamadım. ben diyet yapmıyordum. doktorum sadece eti az ye demişti. bugün diyeti sordum. sadece doğal beslen bol yeşillik ye dedi. ama artık yediklerime dikkat etmeye karar verdim. sizin diyet listenizi inceledim.inaşallah diyet işe yarar.
bir aydır hergün bir tane iğne oluyordum demekki hiç birseye yaramamış iğneler.ne yapacağını bilememek çok zor bişey.şimdi 26.7 değerim. küsürat kalmış yani. artık hergün bunu düşünüp acaba düştü mü diye kendi kendimi yiyeceğim. bebeğin hareketlerini hissetmeyince panik oluyorum. biliyorum kaderden kısmetten öteye geçilmez ama 22 haftalık olduk öyle alıştımki onu kaybetmeye nasıl dayanaırım..
senin de canını sıkmak istemiyorum canım bugünler senin en güzel günlerin. allahım bebişlerimizi sağlıklı bir şekilde kucağımıza almayı nasip etsin inşallah..

sen igneye gec baslamistin degilmi.sanki oyle hatirliyorum.konusmamizi hatirladim dsnki.dr eti az ye dedi diyince hatirlafim sanki.iyi olmus dr un ignrni artirmasi.bence de yefiklrrine dikkat et kendince.diyet listesindeki meyve ve sebzeler folik asit diyeti icin
o herkese verilmiyor.yani listedeki meyve sebze disindakilere dikket et.cok abartmasan da en azindan boyle bir diyetten haberin olsun.bazi drlar veriyor sonucta.dogru veya degil bilemeyiz ama elimizdem tek gelen yediklerimize dikkat etmek.allah yardim etsin.dr un en azindan baktirmis aptt ye.bu da bisey.
canini sikmak istemiyorum demissin. biz mutluluklatimizi da uzuntulerimizi de birlikte yasiyoruz.hic oyle dusunme.herseyi paylasabilirsin burdan.bizi bizden iyi anlayan olamaz.dun bebisimiz oldu:KK1:zehrayla beraber biz de sevindik.bu arada adin asli mi listeye eklenmek istemissin.

canim aptt degerini bilmiyorum demissin sanirim.kanin.pihtilasma zamanini gosteren bir deger bu.inr,protrombin zamani,apttbunlarin ayrimini tam bilmiyorum ama ignenin dozu buna gore ayarlaniyor.ayda bir bakiyor bazi dr lar ve hatta doguma yakin burdan dogum yapan biri haftada bir bakti demisti.istersen dr una bir sor.onemli cunku.

emine sende baya baya erkencisin benim gibi :) canım ya bisey sorcakdım kan pıhtılasması olan kisi kesinlikle bulgur pilavı yememelimi ?? sanki öyle okuyordum burdaki yorumlardan ?? baklagiller bulgur felan yememeli diye ben gecen cumartesi yemisdim de :KK43: aklıma takıldı yaaa :KK43: bu arada sen nasılsın ?? yarın İNSALLAH kesecigi görceksin degilmi ? :) hadi bakalım hayırlısı...

X