Kan pıhtılaşması yüzünden bebeğini kaybedenlerin sohbet ve dua paylaşımı

Merhaba Arkadaşlar;
Bende ocak ayında 4,5 aylık bebeğimi erken doğumla kaybettim....Şimdi nedenini araştırıyoruz. Kan pıhtılaşması sonucu çıktı. Gen sonuçlarını bekliyoruz. Kan pıhtılaşması testinde '' MTHFR C677T gen bölgesi için heterozigot mutant olduğu, ayrıca PAI-1 genopinin 4G/4G olduğu saptanmıştır.''demiş. Bunun ne olduğunu bilen var mı aranızda? Doktora gidicem ama çok merak ediyorum...
Allah hepimize evlat sevgisini nasip eder inşallah. Şimdiden teşekkürler.

cok gecmis olsun rabbim tekrarini yasatmasinn :26:malesef sendede pihtilasma cikmiss...:KK6:doktorun daha ayrintili anlatacaktir sanaa..bebek kayiplarinda ilk sirada yer alan bi etkenn..insallah bi dahaki hamileliginde igne ve aspirinle yawruna kavusursun.....

cok gecmis olsun rabbim tekrarini yasatmasinn :26:malesef sendede pihtilasma cikmiss...:KK6:doktorun daha ayrintili anlatacaktir sanaa..bebek kayiplarinda ilk sirada yer alan bi etkenn..insallah bi dahaki hamileliginde igne ve aspirinle yawruna kavusursun.....

off çok moralim bozuldu.Umarım tedavisi olan birşeydir. Yardımın için çok teşekkür ederim. hepimizi inşallah..

off çok moralim bozuldu.Umarım tedavisi olan birşeydir. Yardımın için çok teşekkür ederim. hepimizi inşallah..

moralini bozma canim tedavisi olan bi genetik bi hastalik..heparin ignesi ve aspirinle yawrusunu kucagina alan bi cok kis varrr:KK16:insallah sende alirsinn ulkus canimm..ama doktorunla kesin konuss bi dahaki hamilelikte tedavi sekli belirlenmeli igne dozu ne hakkindaa:KK31:allah hepimizin yardimcisi olsun bu mübarekte günde dualarimizi kabul etsinnnn:KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:

gerçekten miiii. Allah nazarlardan korusun. Ailenle nice mutlu yıllara... bugün bizim de evlilik yıldönümümüz... :nazar: tam 2 sene oldu inşallah hayırlısıyla seneye 3. evlilik yıldönümümümde bebişim de olur ailemiz tamamlanır.

bu arada herkesin kandilini kutluyorum. Dualarımdasınız isim isim...

ne guzel aynı tarıhteymıs evlılık yıldonumumuz:)dualarına katılıyorum canım.ınsallah bebıslerımızı kucagımıza alırız hayırlısıyla:nazar:

kızlar selamlar..
bugün kontrolüm vardı atp 26.7 ye düşmüş doktor 26 nın altı bebek ölümü dedi. günde bir tane iğne oluyordum ikiye çıkardı. 1 ay önce gittiğimde atp 30 du ne yaptım da bu kadar düşürdüm bilmiyorum düşünsenize 26 nın altına düşmesine küsürat kalmış sadece. allak bullak oldum.ne yapacağımı bilmiyorum bu bebeği hayılısıyla doğurmayı çok istiyorum şuan moralim sıfır harap oldum resmen
kandiliniz de mübarek olsun bu arada..

gecmıs olsun aslı.ınsallah atlatacaksın da o neymıs ben hıc bılmıyorum

moralini bozma canim tedavisi olan bi genetik bi hastalik..heparin ignesi ve aspirinle yawrusunu kucagina alan bi cok kis varrr:KK16:insallah sende alirsinn ulkus canimm..ama doktorunla kesin konuss bi dahaki hamilelikte tedavi sekli belirlenmeli igne dozu ne hakkindaa:KK31:allah hepimizin yardimcisi olsun bu mübarekte günde dualarimizi kabul etsinnnn:KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:

Yarınki genetik test sonuçları da çıksın görüşücez doktorla. Zaten öncesinde de demişti. Pıhtılaşma vs çıkarsa hamilelikte iğne kullanılacak filan dedi. İnşallah canım.İnşallah hepimiz sağlıkla bebeklerimizi kucağımıza alırız. Bu hayırlı gecede tüm dualarımız kabul olur inşallah. Hayırlı kandiller.

nasıl yani yanlış okumadım demi sen hamilesinnnnnnnnnn demi:21::21::KK8::KK8::KK16::KK16:
ay ne güzel çok mutlu oldum rabbim nazarlardan korusun inşallah bebeklerimiz bizimle olsun...
ben dedim bu topik bize uğurlu gelicek inşallah hadi canım ayağını iyi sürü bakalım devamı gelsin.
:nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:

bu arada dün doktoruma gittim çok şükür bebeğim iyi doktor usg de bakana kadar kendimi sıka sıka bi hal oldum o nasıl bir stresdi öyle ama çok şükür küçük bi bebek şeklini almış iki hafta sonra ikili tarama için gidicem.
Teşekkür ederim selmacım:-)) sağol iyi dileklerin için. iyi bari iyi geçmiş dr kontrolün. hep öyle olsun inşallah. 4 te biri bitmiş gebeliğinin maşallah:-)
kızlar selamlar..
bugün kontrolüm vardı atp 26.7 ye düşmüş doktor 26 nın altı bebek ölümü dedi. günde bir tane iğne oluyordum ikiye çıkardı. 1 ay önce gittiğimde atp 30 du ne yaptım da bu kadar düşürdüm bilmiyorum düşünsenize 26 nın altına düşmesine küsürat kalmış sadece. allak bullak oldum.ne yapacağımı bilmiyorum bu bebeği hayılısıyla doğurmayı çok istiyorum şuan moralim sıfır harap oldum resmen
canım demek 26 olması kötüymüş? benim 33 çıkmış. diyet yapıyorum. sen de diyet yapıyormusun. yapmıyorsan istersen biraz da beslenmene dikkat et. bilmiyorum etkilermi direk aptt yi ama bundan başka da nasıl bir önlem alınabilirki. kendiliğinden dikkat etmeye çalış istersen yediklerine.
canim hamileymissin hayirli olsunnnnn:nazar::nazar::nazar::nazar:rabbim bu sefer tamamina erdirsinn:KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:

teşekkğr ederim Rabbim tüm isteyenlere en kısa zamanda versin sağlıkla inşallah.

şimdi msj geldi zehradan. dr. muayene ederken suyu gelmiş. suni sancı verip doğumu başlatacaklar mış. dua edin diyor. bebeğimiin doğacağı şu mübarek güne bakarmısınız:-)) tekrar dua edelim lütfen arkadaşlar. allah hepinize yaşatsın, hepiniz aklımdasınız yazmış. rüyamda birinin bebek doğurduğunu görmüştüm. esmer, güzel bir bebekti. doğunca ben kucağıma almıştım.:-))

Son düzenleme:
Arkadaşımız Zehra için aşağıdaki sureleri veayeti okuyabiliriz. Herkes bir kez okusun lütfen.
1) Ayetel Kürsi okunur.
Allahü lâ ilâhe illâ hüvelhayyül kayyûm. Lâ te’huzühû sinetün ve lâ nevm. Lehû mâ fis-semâvâti vemâ filerd. Menzellezî yeşfeu indehû illâ biiznihi. ya’lemü mâ beyne eydîhim vemâhalfehüm velâ yühîtûne bişey’in min ilmihî illâ bimâ şâe vesiakürsiyyühüssemâvâti vel erd. Velâ yeûdühü hıfzuhumâ ve hüvel aliyyül azîm.

2) Felak Suresi Okunur
Kul e'ûzü birabbilfelak.Min şerri mâ halak. Ve min şerri ğasikın izâ vekab. Ve min şerrinneffâsâtifil'ukad. Ve min şerri hâsidin izâ hased.

3) NasSuresi Okunur
Kul e'ûzü birabbinnâsi.Melikinnâsi. İlâhinnâs. Min şerrilvesvâsilhannâs. Ellezî yüvesvisü fîsudûrinnâsi. Minelcinneti vennâs.

4 ) Aşağıdaki Ayet okunur
İnnerabbekümüllahüllezi halekas semavati vel erda fi sitteti eyyamin sümmestevaalel arşi yuğşil leylen nehara yatlübühu hasisev veş şemse vel kamera vennücume müsehharatim bi emrih ela lehül halku vel emr tebarakellahü rabbülalemin. (Araf 54)

1. kolay doğum için okunacak dua
Doğum, yerine göre hayatî tehlike arz eden birameliyat olabilir. Böylesine ciddî bir olay, elbette sadece mânevi dua ilegeçiştiritlemez. Önce maddi tedbirler alınır, yâni gereken ebeye, doktoragidilir, alâka ve muayenesi temin edilir, Bundan sonra sıra manevî tedbire,yâni duaya gelir.
Nasıl sadece doktor kesin şifaya vasıta değilse, sadece dua da öyle kesinşifaya sebep olmaz. Zira ikisini de Rabbimiz emretmekte, hem maddî, hem demanevî tedbiri dinimiz istemektedir. Birini icra edip ötekini ihmal eden,elbette yarım iş yapmış olur. Tek kanatlı kuşun uçtuğu kadar başarı teminedilir.
Maddî tedbirden sonra alınacak manevî tedbiri, yâni okunacak duayı,
Efendimiz şöyle tavsiye buyurmuştur:
Doğum yapacak hanımın sıhhat ve kolaylıkla doğumunu yapması niyetiyle, ÖnceÂyete’l-Kürsî okunur, sonra (Felâk ve Nâs) sûreleri okunur. Bunlardan sonra daşu âyet okunur:

İnne rabbekümüllahüllezi halekas semavati vel erda fi sitteti eyyaminsümmesteva alel arşi yuğşil leylen nehara yatlübühu hasisev veş şemse velkamera ven nücume müsehharatim bi emrih ela lehül halku vel emr tebarakellahürabbül alemin. (Araf 54)

Resul-i Ekrem Efendimiz kızı Fâtıma validemizin doğumunda bu duayı okutmuş,netice sevindirici şekilde huzurlu ve sıhhatli bir doğum olarak tecellietmiştir, Mübarek nesil Hazret-i Hasan ve Hüseyin Efendilerimiz böyle dualarladünyaya gelmişlerdir. Sıhhatli bir doğum haberini alınca Allah’a şükretmek,konu komşuda bulunan yoksullara yardım etmek, münasip olan bîr cömertliktir.

Merhaba Arkadaşlar;
Bende ocak ayında 4,5 aylık bebeğimi erken doğumla kaybettim....Şimdi nedenini araştırıyoruz. Kan pıhtılaşması sonucu çıktı. Gen sonuçlarını bekliyoruz. Kan pıhtılaşması testinde '' MTHFR C677T gen bölgesi için heterozigot mutant olduğu, ayrıca PAI-1 genopinin 4G/4G olduğu saptanmıştır.''demiş. Bunun ne olduğunu bilen var mı aranızda? Doktora gidicem ama çok merak ediyorum...
Allah hepimize evlat sevgisini nasip eder inşallah. Şimdiden teşekkürler.

canım çok geçmiş olsun. allah tekrarından korusun. maselef sende de kan pıhtılaşması var.

şimdi gördüm. gözlerim doldu yaa mübarek günde hayırlı bir bebek geliyor inş. duasını hemen yaptım zehranın.

şimdi gördüm. gözlerim doldu yaa mübarek günde hayırlı bir bebek geliyor inş. duasını hemen yaptım zehranın.

aynen:KK43:ben de dolu dolu gözlerle yazdım zehraya mesaj. hepiniz aklımdasınız yazmış:-) bize dua edecek:-) dün demiştim. sen yazamasan da eşine söyle mesaj atsın demiştim, doğum başlıyor diye:-) belki de eşi atmıştır mesajı. Allahım kolayca kurtarsın onu inşallah. çok duygulandım yaa:KK43:.bizim dönemin ilk bebeği muhammed emir geliyor:-)

Son düzenleme:
kızlar selamlar..

canım bence kendini harap edecek bişey yok. dr. tehlikeyi görmüş ve gerekli tedbiri almış. inşallah sağlıkla dünyaya getirebilirsin bebeğini.

X