Kan pıhtılaşması yüzünden bebeğini kaybedenlerin sohbet ve dua paylaşımı

aynen:KK43:ben de dolu dolu gözlerle yazdım zehraya mesaj. hepiniz aklımdasınız yazmış:-) bize dua edecek:-) dün demiştim. sen yazamasan da eşine söyle mesaj atsın demiştim, doğum başlıyor diye:-) belki de eşi atmıştır mesajı. Allahım kolayca kurtarsın onu inşallah. çok duygulandım yaa:KK43:.bizim dönemin ilk bebeği muhammed emir geliyor:-)
inşallah canım yaa. sağlıkla gelsin bakalım. ben ceylinin ilk hamile olduğu zamanları hatırlıyorum. ben yeni düşük yapmıştım. o da yeni hamile olduğunu yazmıştı. hey gidi günler. ne çabuk geçiyor. inşallah bu zor günlerimiz güzel günlere dönüşür bu mübarek günde rabbim dualarımızı kabul eder. rabbim bize de o mesajlardan atmayı nasip etsin inş.:KK9:

inşallah canım yaa. sağlıkla gelsin bakalım. ben ceylinin ilk hamile olduğu zamanları hatırlıyorum. ben yeni düşük yapmıştım. o da yeni hamile olduğunu yazmıştı. hey gidi günler. ne çabuk geçiyor. inşallah bu zor günlerimiz güzel günlere dönüşür bu mübarek günde rabbim dualarımızı kabul eder. rabbim bize de o mesajlardan atmayı nasip etsin inş.:KK9:

evet zaman ne çabuk geçiyor, çabuk mu zor mu, öyle böyle geçiyor işte. sağ sağlim doğsun bebiş inşallah. darısı sana olsun da canım. ben burdan gene yazıyım, Şenay doğuma giriyor, dua edin arkadaşlar diyim, ya da o zaman başkası mı yapar bu işi:-) o günleri de görürüz inşallah.

evet zaman ne çabuk geçiyor, çabuk mu zor mu, öyle böyle geçiyor işte. sağ sağlim doğsun bebiş inşallah. darısı sana olsun da canım. ben burdan gene yazıyım, Şenay doğuma giriyor, dua edin arkadaşlar diyim, ya da o zaman başkası mı yapar bu işi:-) o günleri de görürüz inşallah.
inşallah canım. önce senin için sonra hepimiz için kolay doğum duamızı yapar ve doğum başladı mesajları yazabiliriz. demesi bile heyecan yaratıyor ki aslı olsa ne olur bilmiyorum.

emine kontrole gittinmi tolga ecemişemi devam ediyosun muayene ücreti ne kadar şimdiki yerinde

canım allah bır avazda kurtarsın.sag salım kucagına al bır an once bebegını.allah ım bıze de nasıp et ınsallah amın

aynen:KK43:ben de dolu dolu gözlerle yazdım zehraya mesaj. hepiniz aklımdasınız yazmış:-) bize dua edecek:-) dün demiştim. sen yazamasan da eşine söyle mesaj atsın demiştim, doğum başlıyor diye:-) belki de eşi atmıştır mesajı. Allahım kolayca kurtarsın onu inşallah. çok duygulandım yaa:KK43:.bizim dönemin ilk bebeği muhammed emir geliyor:-)

walla benım de gozlerım doldu sımdı.ınsallah bızler de goruruz emınecım bu gunlerı:)guzel keselı arkadasım:nazar:

Allah yardımcısı olsun canım bende şimdi okudum hem duamızı, hem kenzül arş'ı. Rabbim kabul eylesin ve kolay bir şekilde doğumunu nasip etsin inşallah sağlıkla...

Duamıza katılmak isteyen arkadaşlargerçek isimleriyle, kaç adet okuduklarını yazabilirler

1-Bu salavatıokumadan önce 21 kere “Estağfirullahel aziyme ve etübileyh” diyerek günahlarınaffı istenir.
2-Hangi dilekiçin okunuyorsa niyet edilir. (aşağıdaki duamız okunur).
3-Euzu besmeleçekildikten sonra Salavat-ı Tefriciye okumaya başlanır.

DUAMIZ
Yerleri vegökleri yaratan Rabbim, senin her şeye gücün yeter sen diledikten istediktensonra her şey ama her şey olur. Ya hayyu ya kayyum, ya zel celali vel ikramkapına geldim, senden diliyor ve dileniyorum, hakkımızda hayırlısıysa, sağlıklıve hayırlı evlatlarla sağ salim doğum yaparak anne olabilmemizi, eşlerimizi baba yapabilmemizi, evlerimizinevlatlarımızla şenlenebilmesini ve evlatlarımızın ana baba sözü dinleyenlerdenve senden korkanlardan olmasını Peygamber efendimiz HZ:MUHAMMEDMUSTAFA(S:A:V)hürmetine, ............................................(okuyanlarınisimleri) ve isteyen herkese nasip etmeni senden diliyor ve dileniyorum.İnşallah nasip edersin Ya Rabbim AMMMMİİİNNNNNN

SALAVAT-I TEFRİCİYE
Allâhümmesalli salâten kâmileten ve sellim selâmen tâmmen alâ seyyidinâ Muhammedinillezi tenhallü bihil’ükadü, ve tenfericübihil’kürabü, ve tükdâ bihil’havâicü, ve tünâlü bihir’regâibü, vehüsnül’havâtimi, ve yüsteskal’ğamâmü bivechihil’ kerimi, ve alâ âlihi vesahbihî fi külli lemhatin ve nefesin biaded-i külli mâ’lûmin lek.
"Allâh’ım,kendisi hürmetine düğümler çözülen, gamlar-kederler açılan, ihtiyaçlargiderilen, isteklere, hüsn-ü hâtimelere güzel âkibetlere nâil olunan, kerem(cömertlik) sahibi yüzü-suyu hürmetine bulutların sulandığı, Efendimiz MuhammedMustafa (s.a.v.)’e ve onun âl ve ashâbına; her bakış ve her nefeste ve zâtincamâlum olanların sayısınca, kâmil bir rahmet ve tam bir selâmet ihsaneyle."
NICK
GERÇEK İSİM
elif5507 -
Elif:
*01as-
Aslı:
*ceylinn38-
Zehra:
*senay079-
Şenay:
254
*slvy1987-
Selvi:
sevinc007-
Sevinç:
eoe-
Emine:
290
serap06_06-
Serap:
240
rengarenk00 -
Serpil:
35
*nazka86 -
Nazife:
umud40-
Vildan:
50
hildan -
Hilal:
muco509-
Emel:
Eylül06-
Berna:
Slmeng-
selma :
*AzraNur68-
Gül:
06 kelebek-
Neşe:
50
*Şenayın arkadaşı-
Gülin:
31
Mayd-
Aycan:
50
Atis-
Senem:
330ml-
Sultan:
Adalet1990-
Tuğçe:
Gül_neva-
İrem:
50
Lolo-
Nihal:
Cbdefne-
Canan:
55
Ayşe_23
Ayşe:
TOPLAM
1105
DUAYA BAŞLAMA
TARİHİ:
31.05.2013
DUALAMA
TARİHİ:
06.06.2013
zikirler ve dualar abdestsiz okunabilir.Eğer bir murat için okunacaksa dua ve zikirleri abdestli okumaya çalışılmalıdırdenir. Ama hayızlı kadın Besmele, selavat-ı şerif, kelime-i tevhid, istigfardualarını okur ve tesbih çekebilir. Sorun yoktur denir. Dua niyetiyle okunarakRabbena, Fatiha, Rabbenagfirli gibi dualarda ezberden okunabilir.

Arkadaşımız Zehra için aşağıdaki sureleri veayeti okuyabiliriz. Herkes bir kez okusun lütfen.
1) Ayetel Kürsi okunur.
Allahü lâ ilâhe illâ hüvelhayyül kayyûm. Lâ te’huzühû sinetün ve lâ nevm. Lehû mâ fis-semâvâti vemâ filerd. Menzellezî yeşfeu indehû illâ biiznihi. ya’lemü mâ beyne eydîhim vemâhalfehüm velâ yühîtûne bişey’in min ilmihî illâ bimâ şâe vesiakürsiyyühüssemâvâti vel erd. Velâ yeûdühü hıfzuhumâ ve hüvel aliyyül azîm.

2) Felak Suresi Okunur
Kul e'ûzü birabbilfelak.Min şerri mâ halak. Ve min şerri ğasikın izâ vekab. Ve min şerrinneffâsâtifil'ukad. Ve min şerri hâsidin izâ hased.

3) NasSuresi Okunur
Kul e'ûzü birabbinnâsi.Melikinnâsi. İlâhinnâs. Min şerrilvesvâsilhannâs. Ellezî yüvesvisü fîsudûrinnâsi. Minelcinneti vennâs.

4 ) Aşağıdaki Ayet okunur
İnnerabbekümüllahüllezi halekas semavati vel erda fi sitteti eyyamin sümmestevaalel arşi yuğşil leylen nehara yatlübühu hasisev veş şemse vel kamera vennücume müsehharatim bi emrih ela lehül halku vel emr tebarakellahü rabbülalemin. (Araf 54)

1. kolay doğum için okunacak dua
Doğum, yerine göre hayatî tehlike arz eden birameliyat olabilir. Böylesine ciddî bir olay, elbette sadece mânevi dua ilegeçiştiritlemez. Önce maddi tedbirler alınır, yâni gereken ebeye, doktoragidilir, alâka ve muayenesi temin edilir, Bundan sonra sıra manevî tedbire,yâni duaya gelir.
Nasıl sadece doktor kesin şifaya vasıta değilse, sadece dua da öyle kesinşifaya sebep olmaz. Zira ikisini de Rabbimiz emretmekte, hem maddî, hem demanevî tedbiri dinimiz istemektedir. Birini icra edip ötekini ihmal eden,elbette yarım iş yapmış olur. Tek kanatlı kuşun uçtuğu kadar başarı teminedilir.
Maddî tedbirden sonra alınacak manevî tedbiri, yâni okunacak duayı,
Efendimiz şöyle tavsiye buyurmuştur:
Doğum yapacak hanımın sıhhat ve kolaylıkla doğumunu yapması niyetiyle, ÖnceÂyete’l-Kürsî okunur, sonra (Felâk ve Nâs) sûreleri okunur. Bunlardan sonra daşu âyet okunur:

İnne rabbekümüllahüllezi halekas semavati vel erda fi sitteti eyyaminsümmesteva alel arşi yuğşil leylen nehara yatlübühu hasisev veş şemse velkamera ven nücume müsehharatim bi emrih ela lehül halku vel emr tebarakellahürabbül alemin. (Araf 54)

Resul-i Ekrem Efendimiz kızı Fâtıma validemizin doğumunda bu duayı okutmuş,netice sevindirici şekilde huzurlu ve sıhhatli bir doğum olarak tecellietmiştir, Mübarek nesil Hazret-i Hasan ve Hüseyin Efendilerimiz böyle dualarladünyaya gelmişlerdir. Sıhhatli bir doğum haberini alınca Allah’a şükretmek,konu komşuda bulunan yoksullara yardım etmek, münasip olan bîr cömertliktir.

merhaba herkese başlığı görünce atladım.

benim 2 sene bebeğim olmadı sonrada 4. aşılamayla hamile kaldım ama ondada gelişim geriliği oldu, anneden giden kan akımı bozulmuş, hastanede aspirin kullandım 28 haftalık 650 gr doğdu, bebeğim iyi şükür. ama bu duruma kan pıhtılaşmasının neden olabileceği söyleniyo. sizler bu konuda bilgilisiniz. bu durumu yaşayan yada bana bilgi verebilecek olan varmı

eğer kanpıhtılaşman varsa çok şanslısın.ilk gebeliğinde bebeğini sağlıklı bir şekilde dünyaya getirmişsin.erken doğmuş ama olsun.sağlıklıya çok şükür.o önemli.kan pıhtılaşmasının tedavisi bir tek hamileyken kansulandırıcı iğne kullanmak.sen aspirinle doğurabilmişsin çok şükür.Allah analı babalı büyütsün.hayırlı evlat olsun inşallah.

amin cnm inşallah kandiller yüzü suyu hürmetine Rabbim hepimize şifa versin. et yiyemiyorum demişsin ben haftanın 5 günü kesin yerdim oyüzden artmış baya. b12 için et yerine geçebilecek şeyler vardır mutlaka hem homosistein yükseldikçe risk altında oluyorsun bundan önceki doktorlar homosisteini hiç önemsemediler bile tolga hoca hemen bu testi yaptırdı eğer ben diğerine devam etseydim bu ay aşılama olacaktı ve büyük ihtimalle hüsranla sonuçlanacaktı herşeyde hayır var

görüyosunuz işte doktordan doktora nekadar fark var.bazıları herşeyi düşünüyo bazılarıda Allaha kalmış tevekkül et birinden birine tutturursun belki diyo.şimdiye kadar gittiğim tüm doktorlarda bana öyle dedi.

teşekkür ederim.

2. bebek istiyorum diye doğum yaptığım hastaneye gittim, orda düşük "yapmadığın için kah pıhtılaşması araştırmasına gerek yok" dedi, bende hacettepeye gittim, ordaki prof. da "2. gebeliğindede aynı durum olabilir" dedi. ben sordum kan pıhtılaşması olabilirmi diye istiyosan bakalım dedi. kan aldılar 10 güne çıkacakmış.

ben anlamadım, doktorlar niye böyle bi ihtimali düşünmüyolarda ben sağdan soldan duyduklarımla kendim istiyorum

güzelim sen enazından sağdan soldan duymuşsun.ben hiç bişi bilmiyodum.sürekli kürtajlarım tekrarlanınca afalladım.kanpıhtılaşması çıkana kadarda hiçbir bilgim yoktu.

zehra dogum yapmis.yarim saat icinde olmus dogum.suni sanciya bile gerek kalmamis.size medaj attiktan yarim saat sonra dogmus bebis.iyiymis saglikliymis.hicbirimizi unutmamis.hepimize sanci cekerken dua etmis.hepinize cok selami var.sesi cok iyi geliyordu.ceylin de kardesini gormus.ktesteymis.babadi getirmis kresten ve kardediyle tanismis.darisi hepinize diyor.

merhaba hanımlar iyi kandiller doktordan geliyorum durum pekiyi değil rahmimde kanama varmış kesemden 5 katı büyük moralim alt üst oldu progestan kullanıyorum dr değiştirdi crırone jel verdi oraya sıkçakmışım ilk defa böyle birşey gördüm kan nasıl duruyor orda kalp atışı falan da yok minicik kese bütün ilaçlarımı kullanıyorum nerde hata yaptım acaba iğnemi coraspini folbiolu prostanı kullanıyorum kızlar bana bişey diyin çok kötüyüm

çok üzüldüm cnm.benim ilk gebeliğime benzettim.ilk hamileliğim olduğu için hiçbir ilaç kullanmamıştım.benimde rahmimde kanama vardı.kese kocaman olmuştu.kalpatışı yoktu.doktorlarda şaşırmıştı.sen ilaçlarınıda kullanmışsın.senin kaçıncı hamilelikti.burdaki arkadaşların geçmişini bilmediğim için soruyorum kusura bakma.

Son düzenleme:
bende başlık açmaya gelmiştim iyi oldu hazır başlığı ve deneyimli sizleri buldum.

eğer kan pıhtılaşmam varsa iğneyle gebeliğim uzatılabildiği için 2. çocuğu düşüncem kan pıhtılaşmam yoksa 2.yi yapmıcam çünkü prematüre doğumu bu sefer ucuz atlattık ama bi daha o riske girmek istemiyorum. pıhtılaşma hamileliğede engel oluyomuş doğrumu bide adet düzensizliği yapıyormu ?

bende kendi dertlerimi sıkıştırıyorum ama araya doktorlardan bilgi alamıyorum kusura bakmayın :2:

kan pıhtılaşması hamileliğe engel olduğunu duymadım.adet düzensizliğnide duymadım.bence etkilemiyo.kanpıhtılaşmasıyla alakalı yok diye düşünüyorum.

zehra dogum yapmis.yarim saat icinde olmus dogum.suni sanciya bile gerek kalmamis.size medaj attiktan yarim saat sonra dogmus bebis.iyiymis saglikliymis.hicbirimizi unutmamis.hepimize sanci cekerken dua etmis.hepinize cok selami var.sesi cok iyi geliyordu.ceylin de kardesini gormus.ktesteymis.babadi getirmis kresten ve kardediyle tanismis.darisi hepinize diyor.
ay o kadar çok sevindim ki. bugün mübarek günde ne güzel bir haber. rabbim hayırlı sağlıklı uzun ömürler versin bebeğimize. o bilmiyor ama bize ne kadar umut oldu bu minik yavru. allahım tez zamanda hepimize nasip etsin inş. ne güzel hem de normal doğum oldu. allahım esirgesin. annesi-babası kardeşiyle mutlu mesut yaşasın inş.

ay o kadar çok sevindim ki. bugün mübarek günde ne güzel bir haber. rabbim hayırlı sağlıklı uzun ömürler versin bebeğimize. o bilmiyor ama bize ne kadar umut oldu bu minik yavru. allahım tez zamanda hepimize nasip etsin inş. ne güzel hem de normal doğum oldu. allahım esirgesin. annesi-babası kardeşiyle mutlu mesut yaşasın inş.

aynen katiliyorum.ozellikle bana nasil.umut oldu anlatamam.demekki ilk cocukta birsey kullanmayip ikinci igneyle dunyaya gelebiliyormus.bilmiyorum bunu baska bir ornegi varmiydi aramizda ama zehra ilk oldu sanirim.zehra acilici yapti.gerisi tikir tikur gelcek insallah.sira hilalde.ruyam cikti:)zrhra fa beni ruyasinda hamile gormustu:KK66:bir iliskinin sabahinda soylemisti bunu;-)))

X