Kan pıhtılaşması yüzünden bebeğini kaybedenlerin sohbet ve dua paylaşımı

emine merhaba ne yaptın nasıl geçti bu ay varmı sende bişeyler umarım vardır ben hamile değilim adetm 3 gün gecikti ama gelmedi hala test yaptırdım negatif neden böyle oldu anlamadım olsa kanda çıkardı...bu ay yumurtlamadımmı acaba hayatımda ilk kez adetm gecikti sizce neden olabilir kızlar???

emine merhaba ne yaptın nasıl geçti bu ay varmı sende bişeyler umarım vardır ben hamile değilim adetm 3 gün gecikti ama gelmedi hala test yaptırdım negatif neden böyle oldu anlamadım olsa kanda çıkardı...bu ay yumurtlamadımmı acaba hayatımda ilk kez adetm gecikti sizce neden olabilir kızlar???

canım mevsim değişimi stres herşey etkileyebilir. eğer 1-2 gün daha olmazsa dr.a git. ya da kan testi yaptır. en azından var mı yok mu diye düşünmezsin için rahatlar.

canım batımı bekliyorum. 6 sıydı. bakalım. göğsümde ve kasığımda sancı var. aslına bakarsan belirti var, psikolojik değilse...senin ki de tuhaf olmuş canım yaa. hayırlısı olsun. sende bir belirti varmı peki?

canım ben bugünde kan tahlili yaptırdım yok negatif ama adet olamıyorum dün olcakmışım gibi ağrılarım vardı ama yokoldu hepsi sadece göğüslerm ağrıyor başka bişe yok adet yarında olamazsam doktora gidicem kist falan oldu sanırım..sende kan tah.yaptırsan çıkar aslında sende erken başlamayacakmıydın canım iğneye

canım ben bugünde kan tahlili yaptırdım yok negatif ama adet olamıyorum dün olcakmışım gibi ağrılarım vardı ama yokoldu hepsi sadece göğüslerm ağrıyor başka bişe yok adet yarında olamazsam doktora gidicem kist falan oldu sanırım..sende kan tah.yaptırsan çıkar aslında sende erken başlamayacakmıydın canım iğneye

canım ben zaten iğne kullanıyorumya. benim dr adet günü başlatıyor iğneye. ondan acele etmiyorum ben.inşallah kötü bir şey yoktur canım. stresten de böyle olmuş olabiir canım.

canım mevsim değişimi stres herşey etkileyebilir. eğer 1-2 gün daha olmazsa dr.a git. ya da kan testi yaptır. en azından var mı yok mu diye düşünmezsin için rahatlar.

şenaycım yaptırdım bugün zaten yok hamile değilimki keşke olsaydı ama değil ilk defa adetm bu kadar gecikti hep düzenlii olurdum bakalım yarın öğrenicem artık ultrasonda çıkar ne varsa

canım ben de az önce görüştüm marfree ile. 420 tl 6 muayene hakkı. doğum paketi 1875 tl. doğum paketini istediğin zaman alıyorsun. sordum 9 aylık oldum alabilirmiyim dedim. evet alabilirsin dedi. geçenlerde 35 haftalık birine vermişler paketten. ama muayene paketiyşe beraber almak gerekiyormuş tek başına değil. ama o zaman medicana paket fiyatını artırabilir, bizdeki fiyat artabilir, bunun garantisini veremem dedi. ama tolga beyle görüşmek lazım, sadece doğum için bile yaptırılabilir o zaman gelince. ama tolga bey sgk lı hasta bakmıyor dedin. o halde olmayacak bu. peki tahliller için, reçete için nereye yönlendirecekmiş. önceden akaya gidiyordum, sektereri hallediyordu herşeyi, sgk muayene girişi yapıp tahlilleri yaptırıyordum. bunları detaylı görüşmek lazım. sen ilk kez mi gitmiştin tolga beye. sen ne durumdasın şimdi. neye göre iğneye başlayacak anlayamadım. gebelik mi var canım. diyet verdi mi? canım mutasyonların neydi senin. ilk sayfada yok da ondan sordum:-)))

cnm ben ilk defa gittim muayehanesine homosisteini denge labaratuvarında(anlaşmalıymış 80 tl den 35 e indiler) eşim için testide medicana tüp bebek merkezinde yaptırttı orayada hem giriş hem test için 200 tl ödedim böylece muyeneye verdiğimle 500 tlyi buldu
:KK43:( çok çalışmamız lazım çooookkk tolga hocayla devam etmek istiyorsak tamamlayıcı sağ.sig yaptıramıyoruz bu kesin konuştum ben nasıl olcak dedim oda ben sgk ile çalışmıyorum eğer istiyorsan hamile kalınca medicanada 4 tane daha doktor var birine gidersin dedi bende herkes sizin gibi olmaz aynı doğrultuda gitmez dedim her ay birini denersin dedi şakamı yaptı anlamadım valla lafın kısası tolga hoca varsa sigorta yok ben hamile değilim homosisteine göre önceden başlatacak iğneye eş zamanlı yumurta arttırıcı iğnede vuracak belki aşılama bile yapabilirim dedi benimde sabrım kalmadı zaten ne yapılacaksa yapsın mutasyonlarım mthfr homozigot ve faktor v heterezigot işte herşey bugün belli olacak

cnm ben ilk defa gittim muayehanesine homosisteini denge labaratuvarında(anlaşmalıymış 80 tl den 35 e indiler) eşim için testide medicana tüp bebek merkezinde yaptırttı orayada hem giriş hem test için 200 tl ödedim böylece muyeneye verdiğimle 500 tlyi buldu
:KK43:( çok çalışmamız lazım çooookkk tolga hocayla devam etmek istiyorsak tamamlayıcı sağ.sig yaptıramıyoruz bu kesin konuştum ben nasıl olcak dedim oda ben sgk ile çalışmıyorum eğer istiyorsan hamile kalınca medicanada 4 tane daha doktor var birine gidersin dedi bende herkes sizin gibi olmaz aynı doğrultuda gitmez dedim her ay birini denersin dedi şakamı yaptı anlamadım valla lafın kısası tolga hoca varsa sigorta yok ben hamile değilim homosisteine göre önceden başlatacak iğneye eş zamanlı yumurta arttırıcı iğnede vuracak belki aşılama bile yapabilirim dedi benimde sabrım kalmadı zaten ne yapılacaksa yapsın mutasyonlarım mthfr homozigot ve faktor v heterezigot işte herşey bugün belli olacak

önceden akayda testler yapılıyordu. reçeteyi napcaz peki. iğneler dünyanın parası tutuyor. reçetesiz alacaz o zaman iğneyi, testler için de dengeye yönlendirdi demek.üzüldüm bu duruma. nasıl para yetişcek şimdi daha çok düşünür oldum. sgk yla bakıyorsa doğumu da sgk yla yapmaz o halde değil mi? sgk farkıyla doğum 3000 tl zaten.

yaa askolsun sıze demek herkes buraya toplanmıs.bende az once dıger topıge yazdım.sayı toplamadan dua okuyalım dedım.ooo ben gerıde kalmısım:KK1:okuyayım barı neler yazdınız

slm kızlar yeni topiğimiz hayırlı olsun inşallah dediğiniz gibi bu topik dualarla umutları buluşturup yeni yeni hamilelik haberleri duymamızı nasip eder hamile olanlarında sağlıklı haberlerinide paylaşmayı nasip etsin inşallah...
bende daha yeni okudum salavat 5 tane ezbere bilmediğim için biraz yavaş okuyorum ama elimden geldiğince ezberleyip hızlanmaya çalışıcam inşallah...

yaa askolsun sıze demek herkes buraya toplanmıs.bende az once dıger topıge yazdım.sayı toplamadan dua okuyalım dedım.ooo ben gerıde kalmısım:KK1:okuyayım barı neler yazdınız

:-))hoş geldin canım. dua da okuycaz, sayı da topluycaz, dua listesini sabah akşam yapıştırcaz, geyik muhabbeti de yapcaz, ama burda yapcaz:-)))

Canım sen önce muayenehaneye gittin anladığım kadarıyla ve testleri mi dengede yaptırdı. Artık testleri medicanada yazmayacakmı??? Eşine yaptırdığından senden farkmı 200 TL aldılar yoksa test ücretimi bu anlamadım. Benide Tolga Hoca medicanaya çağırıyor yumurta takibini falan orda yaptı. Hatta yumurta büyütme iğnelerini orda yazdı ve ben sadece 40 TL ödedim kayıt ücreti olarak. Orda test yaptırmadım gerçi ama belki sizden istediği testin katılım ücreti yüksektir diye düşündüm. Canım ne dedi sana bilgi verirmisin??? Tüpe mi yönlendirecek bişey dedimi ya da ne zaman belli olacak merak ettim.

Duamıza katılmak isteyen arkadaşlargerçek isimleriyle, kaç adet okuduklarını yazabilirler

1-Bu salavatıokumadan önce 21 kere “Estağfirullahel aziyme ve etübileyh” diyerek günahlarınaffı istenir.
2-Hangi dilekiçin okunuyorsa niyet edilir. (aşağıdaki duamız okunur).
3-Euzu besmeleçekildikten sonra Salavat-ı Tefriciye okumaya başlanır.

DUAMIZ
Yerleri vegökleri yaratan Rabbim, senin her şeye gücün yeter sen diledikten istediktensonra her şey ama her şey olur. Ya hayyu ya kayyum, ya zel celali vel ikramkapına geldim, senden diliyor ve dileniyorum, hakkımızda hayırlısıysa, sağlıklıve hayırlı evlatlarla sağ salim doğum yaparak anne olabilmemizi, eşlerimizi baba yapabilmemizi, evlerimizinevlatlarımızla şenlenebilmesini ve evlatlarımızın ana baba sözü dinleyenlerdenve senden korkanlardan olmasını Peygamber efendimiz HZ:MUHAMMEDMUSTAFA(S:A:V)hürmetine, ............................................(okuyanlarınisimleri) ve isteyen herkese nasip etmeni senden diliyor ve dileniyorum.İnşallah nasip edersin Ya Rabbim AMMMMİİİNNNNNN

SALAVAT-I TEFRİCİYE
Allâhümmesalli salâten kâmileten ve sellim selâmen tâmmen alâ seyyidinâ Muhammedinillezi tenhallü bihil’ükadü, ve tenfericübihil’kürabü, ve tükdâ bihil’havâicü, ve tünâlü bihir’regâibü, vehüsnül’havâtimi, ve yüsteskal’ğamâmü bivechihil’ kerimi, ve alâ âlihi vesahbihî fi külli lemhatin ve nefesin biaded-i külli mâ’lûmin lek.
"Allâh’ım,kendisi hürmetine düğümler çözülen, gamlar-kederler açılan, ihtiyaçlargiderilen, isteklere, hüsn-ü hâtimelere güzel âkibetlere nâil olunan, kerem(cömertlik) sahibi yüzü-suyu hürmetine bulutların sulandığı, Efendimiz MuhammedMustafa (s.a.v.)’e ve onun âl ve ashâbına; her bakış ve her nefeste ve zâtincamâlum olanların sayısınca, kâmil bir rahmet ve tam bir selâmet ihsaneyle."
NICK
GERÇEK İSİM
elif5507 -
Elif:
*01as-
Aslı:
*ceylinn38-
Zehra:
*senay079-
Şenay:
180
*slvy1987-
Selvi:
sevinc007-
Sevinç:
eoe-
Emine:
170
serap06_06-
Serap:
160
rengarenk00 -
Serpil:
20
*nazka86 -
Nazife:
umud40-
Vildan:
hildan -
Hilal:
muco509-
Emel:
Eylül06-
Berna:
Slmeng-
selma :
*AzraNur68-
Gül:
06 kelebek-
Neşe:
50
*Şenayın arkadaşı-
Gülin:
Mayd-
Aycan:
20
Atis-
Senem:
330ml-
Sultan:
Adalet1990-
Tuğçe:
Gül_neva-
İrem:
Lolo-
Nihal:
Cbdefne-
Canan:
5
Ayşe_23
Ayşe:
TOPLAM
DUAYA BAŞLAMA
TARİHİ:
31.05.2013
DUALAMA
TARİHİ:
06.06.2013
zikirler ve dualar abdestsiz okunabilir.Eğer bir murat için okunacaksa dua ve zikirleri abdestli okumaya çalışılmalıdırdenir. Ama hayızlı kadın Besmele, selavat-ı şerif, kelime-i tevhid, istigfardualarını okur ve tesbih çekebilir. Sorun yoktur denir. Dua niyetiyle okunarakRabbena, Fatiha, Rabbenagfirli gibi dualarda ezberden okunabilir.

X