Bebek Kıyafetleri, Bebek Eşyaları ** Kasım Bebeklerinin Cicileri,Hazırlıkları **

Öyle sadece kıyafet almakla olmaz kızlar, eğitimi ile ilgili de oyuncaklara ihtiyaç var.

Düğmeli tavşan
p1012668sc2.jpg

Parmak kukla. Kocam kedinin adını Saruman taktı.
p1012667qw7.jpg

Bu da parmak kukla sepeti :)
p1012671ct9.jpg

teşekkür ederim daha yapılacak çok şey var ama,
çocuk gelişimciyim canım, senin avatar resminde çocuk gelişimini yada okulöncesi eğitimciyi anımsatıyor

çok tatlı şeyler deniz anası ama daha çok erken değilmi 3-4 aydan önce böyle şeylere zaten bakıcak halimiz olmıycak onlarında olmıycak tabii.biz ilk önce eşyalarını tamamlamak istedik oyuncağa sıra gelir nasılsa şuan kullanmıycak diye hiç bu tür şeyler almadım.ama sen erkenden alıp koymakla iyi etmişsin güle güle kullansın bebişin

Denizanasi çok güzel şeyler. Böyle şeylerin elinden gelmesi ne güzel. Bebiş çok şanslı olacak annesi. Onu hep böyle bizim küçüklüğümüzdeki oyuncaklarla büyüt bence. Sanki çocuk o zaman daha çok çocukluğunu yaşıyor. Mc Donalds oyuncaklarından koruyabilirsek tabii onları :)))

denizanası benim kuzenimde çocuk gelişimci ve evinde buna benzer el yapımı dünyanın oyuncağı var..bayılıyorum hepsine..ben yapamasamda ondan aşırıcaz artık..
bu arada julicim şu mc donalds oyuncaklarından ben kendimi koruyamıyorum çocukları nasıl koruycaz bilemiyorum..ne kadar dikkat etsekte zamane çocukları bizden çok şey biliyorlar merak etme biz neler öğrenicez onlardan ..

kızlar maasallah alınanlardan sonra yaratıcılıklarımızı dokturmeye baslamısız
hepsı cok sırınler ıyı gunlerde kullanın ınsa allah

çok tatlı şeyler deniz anası ama daha çok erken değilmi 3-4 aydan önce böyle şeylere zaten bakıcak halimiz olmıycak onlarında olmıycak tabii.biz ilk önce eşyalarını tamamlamak istedik oyuncağa sıra gelir nasılsa şuan kullanmıycak diye hiç bu tür şeyler almadım.ama sen erkenden alıp koymakla iyi etmişsin güle güle kullansın bebişin

aslında erken özellikle eğitici oyuncak için ama bebişim gelince böyle şeyler yapmaya fırsatım kalmayacak zaten bugünde işe başladım o yüzden bişiiler yapayım dedim
julianne, fater, eylül, kalimero teşekkür ederim kızlar, mutlaka bunlarla büyümeyecek bebeğim, oyuncaklar alınacak ama ne kadar az etkilenirse o kadar iyi, en ünlü markalar bile üretimlerini çinde yaptırıyorlar ve çin üretiminin sağlık üzerindeki olumsuz etkilerinide hepimiz biliyoruz .
zaten günümüzde bulunan oyuncakların çocuğun yaratıcılığını öldürdüğüde bir gerçek

denizanası oyuncaklarınız çok güzel.Güle güle kullanın.

Bende böyle kuklalar gördüm realde ama daha ona gelene kadar başka ihtiyaçlara öncelik vermem gerektiği için sonraya bıraktım mecburen.
Ama şimdilik bi kaç oyuncağını aldım bende.
İlk zamanlar zaten bol bol çıngırak lazım kızlar.Ben bi tane almıştım.Ama gördüm ki bebek sürekli yere düşürüyor.Ve onu yıkayıp öyle vermek lazım tekrar.
Onun içinde biraz fazla ve canlı renklerde alsak iyi olur.

Ben cicilerimizi yarın dolaba yerleştircem inşallah.Yıkandı,ütülendi hepsi.

Şöyle bir baktım neler az,neler yetmez diye.
Uzun kollu body,ağız mendili,kundak,çorap, bizim acil ihtiyaçlarımız bunlar.Bazıları hiç yok bazıları da yetmez.

Birde tabi banyo malzemelerimiz yok daha.Onun dışında hazırım.Çantalarımızı hazırlayacağım :)

Denizanasi cok begendim oyuncaklarinizi,güle güle kullanirsiniz insl.

Darkcim bende bugün baktim banyo malzemelerine,sordum sebamed tavsiye ettiler.

hastane cantamizi cikardim ama henüz ici bos..yakinda kendimin eksiklerini tamamlayip

kapatmaliyim cantayi..

darkcım ellerine sağlık.oh ne güzel yıkamış ütülemişsin.bi yerleştirmesi kalmış.bizimde kısmetse odamız yarın geliyo.1 ay falan havalandırmak lazımmış.sonra bende yıkayıp ütüleyip dolabına yerleştiricem..
aynen canım: mendilleri, banyo seti kaldı benimde.bide kendime bi gecelik alıcam.pijama takımım vardı.bide gecelik alsam yeter herhalde..ay dur, daha emzirme südyeni,iç çamaşırı falanda almam lazım..bu ay tamamlarım onlarıda inş.ay sonundada çantamızı hazırlarım.şimdiden dursun bi kenarda dimi ama?

çilekcim bende sebamed in ürünlerini almayı düşünüyorum.şimdi nelerini alıcaz?
şampua,pudar,bebe yağı..başka?
unuttum ben yaaa..
neyse alırken sorarız.onlarda yardımcı olur herhalde..
bek ben yine panik oldum..
off çok işim var çoooooook..:1rolleyes:

Kızlar ben bir konuda tereddütte kaldım. Şimdi bizim bebişler kış bebişi olacak ya. Uzun kollu penyeler yeterli olacak mı. Üstlerine de yünlü hırka, yelek giydiririz. Yoksa kadife tulumlar var görmüysünüzdür. Onlardanda alsak mı acaba, üşür falan kuzucuklar diye. Annem iki tane alsak o kadifelerden yeter diyor. Bir de ben abartıyomuşum, bebiş hepsini giyemeyecekmiş öyle diyor :)

Kızlar ben bir konuda tereddütte kaldım. Şimdi bizim bebişler kış bebişi olacak ya. Uzun kollu penyeler yeterli olacak mı. Üstlerine de yünlü hırka, yelek giydiririz. Yoksa kadife tulumlar var görmüysünüzdür. Onlardanda alsak mı acaba, üşür falan kuzucuklar diye. Annem iki tane alsak o kadifelerden yeter diyor. Bir de ben abartıyomuşum, bebiş hepsini giyemeyecekmiş öyle diyor :)

benimkilerin cogu kadife zaten burda genelikle kadife satiyorlar ben cok memnunum altina penye giydirirsem üstüne mutlaka kadife tulum giydiriyom ama cogu zaten takim oluyo bebegi cok giydirmekte iyi degil kizarik oluyo sonra mesela almanlarin cogu kilotlu corap giydirmez yaz kis ayni citcitli bady üstüne tulum bacaklari bombos tek bi tulum icinde donuyo valla cocuklar

azocum ben alırken sadece şunları aldım şampuan vücut losyonu ve pişik önleyici krem bitek pişik kremi de alıcam okadar.pudra alma dediler pişik önleyici krem aynı işlevi gördüğü için.yağ da alma dediler vücut losyonuyla aynı şey diye.banyo köpüğü de alma dediler zaten şampuanı tüm vücutta rahatlıkla kullanılıyormuş.hepsi sebamed zaten.sadece ben bu jaohnsonun bed time yağı var ya onu almak istiyorum çok işe yarıyomuş onunda zaten promosyon paketi var onu alırım

juliannecim ben hep kadife tulum ve kadife alt üst eşortman takımı aldım e içine de çorap giydirince yeter odalar hep sıcak olucak zaten.bi de bebeği çok sıcak odada yatırmamak lazımmış çünkü bebekelrin bağışıklık sistemiz zayıflar daha sık hastalanırlarmış.soğuk odada yatan bebekler daha dirençli olurmuş.annem bizi hep öyle büyütmüş.oyüzden bebişlerimizi sıcakla çok boğmayalım derim ben

azocum ve ata_tanemcim bende baktim birsürü ürünü vardi sebamedin reyonda bebekler icin.sanirim sampuan,losyon,pisik kremi,pudra,vücut yagi filan..birde islak mendil vardi sebamed. olmazsa alirken sorariz,ata_tanemin dedigi gibi hepside illaki diildir heralde.Ben Islak mendil cok kullanmak istemiyorum bebege..zaten altini yikarim dusta her defasinda daha temizolur ama yinede 1-2 paket Islak mendil alayim ne olur ne olmaz.

Kadife kiyafetler bendede var ama öyle cok filanda diil.Birde burada bebeler icin iclerine giydirilebilecek yünler var,ama ben zaten evdeyim birde bebegi balkona koyup uyutmuycagim icin onu almayi hic düsünmedim.

ya çilek demiştin ya burda anneler bebekleri arabaya koyuyo sonra balkona koyup uyutuyo..o zaman sorcaktım unuttum..şimdi sen deyince aklıma geldi ..nasıl yani balkonda uyutmak anlamadım..bebeğin balkonda ne işi var..

X