Bebek Kıyafetleri, Bebek Eşyaları ** Kasım Bebeklerinin Cicileri,Hazırlıkları **

ya çilek demiştin ya burda anneler bebekleri arabaya koyuyo sonra balkona koyup uyutuyo..o zaman sorcaktım unuttum..şimdi sen deyince aklıma geldi ..nasıl yani balkonda uyutmak anlamadım..bebeğin balkonda ne işi var..

canim ilk gördügumde bende cok sasirmistim.Temiz hava herzaman bebege iyi gelir diye

bebek huysuzlastiginda bebek atabasina koyup balkonda tutuyorlar bebegi..tabi bu

hava - 15-18 lerde olsa bile..bebek arabasinin icine cok degisik bisiy aliyorlar uyku tulumu

gibi,o sicak tutuyormus bebegi ve bebekte sakinlesip daha rahat uyuyormus acik havada.

benim komsumun bebegi günlük yatti yani kis yaz balkonda günde 2-3 saat.kreslerdede

bebekleri icerde uyutmazlar öyle bir kanun var burada,illaki uyku saatinde bahcede uyur

o minicik bebekler.ben hayatta yapamam ama bunlar aliskin.

azocum ve ata_tanemcim bende baktim birsürü ürünü vardi sebamedin reyonda bebekler icin.sanirim sampuan,losyon,pisik kremi,pudra,vücut yagi filan..birde islak mendil vardi sebamed. olmazsa alirken sorariz,ata_tanemin dedigi gibi hepside illaki diildir heralde.Ben Islak mendil cok kullanmak istemiyorum bebege..zaten altini yikarim dusta her defasinda daha temizolur ama yinede 1-2 paket Islak mendil alayim ne olur ne olmaz.

Kadife kiyafetler bendede var ama öyle cok filanda diil.Birde burada bebeler icin iclerine giydirilebilecek yünler var,ama ben zaten evdeyim birde bebegi balkona koyup uyutmuycagim icin onu almayi hic düsünmedim.

slm arkadaşlar
ben bebek için CHİCCO nun çantasını aldım içinde 6 adet ürün var yani çantayı alınca içindekiler bedavaya geliyor kampanyası varmış.içinde şampuan,sabun,pişik kremi,temizleme mendili,talc pudra ve 50 faktörlük güneş kremi var 40 ytl ye aldım.Sevi bebe de falan da çok çantasıda çok şık ve kullanışlı tavsiye ederim.

Azocum ben de şampuan,bebe yağı,sabun,pamuklu ıslak mendil,pişik kremi düşünüyorum.

Julian bizim 2 tane tulum var baktımda dün.1 tanesi kadife.Yalnız dün baktım da sanki bunu giydirip çıkarmak zor olur gibi geldi bana.O yüzden almaktan vazgeçtim.Alt üst çıkarıp değiştirmesi daha mı kolay olur ne? Altı kirlenirse altı,üstü kirlenirse üstü değiştiririz.Hem ilk zamanlar bebeği çok hareket ettirince bu sefer yeni değiştiğin kıyafete kusuyolar :pp
Ben heralde almam daha tulum gibi geliyor.

Uzun kollu body lerin üstüne hırka,yelek giydiririz gerek olursa.Zaten bebek odaları belli bir ısıda olacak mecburen ve o ısıda üşümezler,çok giydirmeye gerek yok.Sadece dışarı çıkarken sıkı giydiririz.

Kızlar külotlu çorap ne zamandan itibaren giydireceğiz???

Darkcim burada dogdugundan itibaren giydiriyorlar külotlu coraplari..

Bana cok ekren gibi geliyor ama,bunlar cocuk ve hayvan konusunda inanilmaz

titizler,bebekler icin özel coraplar var,bedeni sIkmayan ve sIcak tutan.Zaten bizimki

kis bebegi olucak,onun icin ben hemen giydirmeyi düsünüyorum.

Eylülcüm bebelerin vücudu iklime alissin diye öyle yapiyorlarmis..

gecede bebegin odasinin panceresini hic kapamiyorlar.aslinda bazen mantiklida geliyor bana

ama ben hayatta yapamam..

Ya burdaki çoraplar çok sıkı.Bebeğin kemiklerini olumsuz etkiler diye korkuyorum.
Çilekcim sende biraz biraz alıştır bebeğini soğuğa.Onlar yapıyorsa bi bildikleri vardır.Hem sonuçta bebeğin o iklimde yaşayacak.

Ya burdaki çoraplar çok sıkı.Bebeğin kemiklerini olumsuz etkiler diye korkuyorum.
Çilekcim sende biraz biraz alıştır bebeğini soğuğa.Onlar yapıyorsa bi bildikleri vardır.Hem sonuçta bebeğin o iklimde yaşayacak.

Haklisin darkcimda ben kendim cok üsürüm kisin hic isinmaz ayaklarim filan..

simdiden saniyorumki bebede üsüycek.Zaten doktor habire uyariyor fazla sicakta

tutma,odasinin isisi 20 dereceyi asmasin diye.

Burdaki coraplar cok esnekti,zaten üzerinde bebekler icin oldugu özellikle

belirtilmis.alinca eklerim canim..

ben külotlu çorap aldım ..yeni doğduğundan itibaren giydirilebiliyor ..esnek çektikçe uzuyor yumuşacık..ama ben ilk aylar giydirmeyi pek düşünmüyorum gelişimi açısından ..biraz büyük aldım ki 3-4 aylarda filan gezmeye giderken elbise ,etek giycek onun altına giydiririm ...

cilek sasırdım kaldım :1shok: acık havadamı yatırıyorlar cok enteresan ya bızler kıyamayızkı ama yabancılar galıba bu konuda bıraz sertler 15 dakıka aglatıp alıstırma olayları varmıs bırde
:emir_bebek:
ayy mınıcık elbısenın altına kulotlu coraplarmı gıydırıcezzz cok tatlı olcak kızlarımızz :CüvCüv:

Evet applecim alissinlar diye disarida yatiriyorlar.ama bahsetmistim arabanin icinde
uyku tulumu gibi bisiy var,kuzu yününden yapilmis..o sicak tutarmis bebelerini...

azocum ve ata_tanemcim bende baktim birsürü ürünü vardi sebamedin reyonda bebekler icin.sanirim sampuan,losyon,pisik kremi,pudra,vücut yagi filan..birde islak mendil vardi sebamed. olmazsa alirken sorariz,ata_tanemin dedigi gibi hepside illaki diildir heralde.Ben Islak mendil cok kullanmak istemiyorum bebege..zaten altini yikarim dusta her defasinda daha temizolur ama yinede 1-2 paket Islak mendil alayim ne olur ne olmaz.

Kadife kiyafetler bendede var ama öyle cok filanda diil.Birde burada bebeler icin iclerine giydirilebilecek yünler var,ama ben zaten evdeyim birde bebegi balkona koyup uyutmuycagim icin onu almayi hic düsünmedim.

canım ilk başlarda ıslak mendil kullanma sakın sebamedin vardı ama yağlı mendillerinden vardı onlar hiç kullanışlı değilmiş almadım.ben uni diye bi markanın yenidoğan ıslak pamuk ürününü aldım bildiğin hijyenik ıslak pamukmuş ve yenidoğanlara bunları kullanıyolarmış.hatta bebişe aldıklarımın arasında onun fotosunu da koymuştum bak istersen.

Haklisin darkcimda ben kendim cok üsürüm kisin hic isinmaz ayaklarim filan..

simdiden saniyorumki bebede üsüycek.Zaten doktor habire uyariyor fazla sicakta

tutma,odasinin isisi 20 dereceyi asmasin diye.

Burdaki coraplar cok esnekti,zaten üzerinde bebekler icin oldugu özellikle

belirtilmis.alinca eklerim canim..

bebeğin odasını çok sıcak tutmayın çok nazenin oluyolarmış sonraa hemencecik hastalanıyolarmış.gece uyurken bu dediğim tabii ki normalde daha sıcak olmalı tabiiki de

kızlar benim eşimin kuzeni doğum yaptı 30 günlük henüz bebek..ilk doğduğu andan beri hazır ıslak pamuk kullanmışlar ..alkolsüz yeni doğan için ama gelin görün ki bebeğin poposu inanılmaz halde ..pişik olmuş önce geçmeyince yaraya dönmüş ,hemde sulu yara aynı deri yanığı gibi .bebeğin bütün damarları ortada ve çocuk ağlamaktan kilo bile verdi..doğduğunda çok güzeldi ama şimdi kupkuru kaldı..herkes üzülüyor ona..dr un açıklaması ise şu bebeğin teni aşırı hassasmış kaldıramamış sadece ıslak pamuk kullanmalıydınız demiş şimdi öyle yapıyorlar ayrıca birsürü krem kullanıyorlar hala az da olsa var..yani siz siz olun en azından 40 günlüğe kadar ılık su ve pamuk kullanın..bizim bebeklerimizin cildi de böyle hassas olabilir..

Ben de ilk zamanlar ılık su ve pamuklatemizlemeyi düşünüyorum.
Uni baby nin ıslak pamuk mendillerini de alırım hazırda olsun.Bebeğimin çantasına koyacağım,hastanede lazım olur.Orda ılık su ve pamuğu yapamam :)

teşekkür ederim daha yapılacak çok şey var ama,
çocuk gelişimciyim canım, senin avatar resminde çocuk gelişimini yada okulöncesi eğitimciyi anımsatıyor

birbirimiz hemen tanıyoruz avatardan da olsa:1hug:
ben okulöncesi eğitim öğretmeniyim.gerçi bu sene çalışmıyorum ama...
meslektaş olduğumuza sevindim.

Annemin ısrarı ile aldığımız yelek. İnce olduğu için bebek çok rahat eder dedi  Bunun bir de pembesini aldım.

img0103zx9.jpg

w320.png

Bunlar öyle birkaç takım

img0105al4.jpg

w320.png

img0110fs2.jpg

w213.png

img0114la5.jpg

w213.png

anam juli biz aynı yerlerdemi oturuyoz yaw..aynılarından bende var renklerine kadar aynı..hemde hepsinden bir -iki değil..ama gerçekten güzeller ..maşşallah güle güle giysin meleğin..

X