Kayınvalidem ve yatak odası problemi

Pocha_

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Mart 2021
269
193
30
Güncelleme 🍀
öncelikle her birinize yorumlarınız için teşekkür ederim.

Ben akşam sinirle bir çırpıda yazmıştım o yüzden ufak tefek yanlış anlaşılmalar oldu haliyle.
Ben "yatak odası"nı kutsallaştırmıyorum aslında. Sinirlendiğim ve çözüm bulamadığım şey kapılı kapının önemsenmeden açılması. Kendimce yaptığım uyarılara rağmen dikkate alınmadan içeri dalınması. 7/24 odayı kapalı tutmuyorum. Ama rahatsız olduğum bir görüntü varsa kapatırım. Ama kv kapalı olmasına rağmen içeri girebilme rahatlığına sahip. Çünkü içerdeki en dağınık vb görüntü Onu rahatsız etmiyor. Çok olağan karşılıyor böyle şeyleri. Rahatsızlık duymaz, anlık utanç hissetmez. Bu kadar normalleştirince gereksiz bir rahatlık geliyor. Bu rahatlık da beni aşırı geriyor. Ben bunun önüne geçmek istiyorum. Yani kafasına göre kapısı kapalı bir odaya dalmasın. Evde 4 tane oda var hepsinin kapısı açık 1tanesi kapalıysa bunun bir anlamı olduğu içindir. Girilmemesi, görülmemesi gerektiği için kapatılmıştır. Bunu anlaması için ne yapabilirimdi asıl sorum.
Aramızda bir problem yok, bu sebeple çok sert çıkıp anne girme diyemiyorum. Hiç öyle bir diyalogumuz olmadı. Ara ara söylemlerim de işe yaramayınca burda aldım soluğu.. ay çok yazdm kafanızı şişirdim🤭🥲

Herkese merhaba. Çok sinirimi bozan bir olay yaşıyorum ve bunu sizden gelecek yardımlarla çözmek istiyorum aslında.
Kayınvalidemle şöyle bir sorunumuz var ki bu kadında "yatak odası özeli" diye bir kavram yok. canı istediği gibi pat küt giriyor yatak odama. çok sinir oluyorum. onların hayatında özel bir anlamı yok odaların, herkes istediği yere girip çıkıyor diye burda da aynı şey. Girebilir miyim yok direkt çat giriyor. (biz içerde değilken tabii ) bu ailede genel olarak var bu sorun..
Çok eski bir ev olduğu için odanın kilidi yok ne yazık ki. Olsa kilitlicem girmeye çalışsa müsait değil dicem. Bütün odaların kapısı açıktır bir tek yatak odası kapalı. Anlaması lazım anlamıyor.
Bazen konuşurken "ne münasebet, yatak odası özeldir herkes girmemeli ayıptır., belki ortada görülmemesi gereken sadece eşleri ilgilendiren şeyler vardır" gibi konuşmalar yapıyorum ama hiç işlemiyor ne yazık ki.
Mesela az önce oturma odasında oturuyoruz. Ben bilgisayar başında çalışırken pat kalktı içeri gitti. mutfağa gitti sandım. Yatak odasına geçmiş.... Telefondan bir şeyler dinliyor. of çok sinirim bozuldu..
Direkt yüzüne "anne odamıza bu şekilde dalma diyemem. Eşime bir ara çıtlattım ne olcak tarzı bişey söyledi. Çünkü bu ailede gerçekten anlamsız bir detay.

Son düzenleme:
Herkese merhaba. Çok sinirimi bozan bir olay yaşıyorum ve bunu sizden gelecek yardımlarla çözmek istiyorum aslında.
Kayınvalidemle şöyle bir sorunumuz var ki bu kadında "yatak odası özeli" diye bir kavram yok. canı istediği gibi pat küt giriyor yatak odama. çok sinir oluyorum. onların hayatında özel bir anlamı yok odaların, herkes istediği yere girip çıkıyor diye burda da aynı şey. Girebilir miyim yok direkt çat giriyor. (biz içerde değilken tabii ) bu ailede genel olarak var bu sorun..
Çok eski bir ev olduğu için odanın kilidi yok ne yazık ki. Olsa kilitlicem girmeye çalışsa müsait değil dicem. Bütün odaların kapısı açıktır bir tek yatak odası kapalı. Anlaması lazım anlamıyor.
Bazen konuşurken "ne münasebet, yatak odası özeldir herkes girmemeli ayıptır., belki ortada görülmemesi gereken sadece eşleri ilgilendiren şeyler vardır" gibi konuşmalar yapıyorum ama hiç işlemiyor ne yazık ki.
Mesela az önce oturma odasında oturuyoruz. Ben bilgisayar başında çalışırken pat kalktı içeri gitti. mutfağa gitti sandım. Yatak odasına geçmiş.... Telefondan bir şeyler dinliyor. of çok sinirim bozuldu..
Direkt yüzüne "anne odamıza bu şekilde dalma diyemem. Eşime bir ara çıtlattım ne olcak tarzı bişey söyledi. Çünkü bu ailede gerçekten anlamsız bir detay.
Yatagin ustune gorunecek yere 1-2 gecelik falan birakin ya da kelepce vs artik sizin hayal gucunuze kalmis 😂😂😂

Gömme kapı kilidi alıp değiştrebilirsiniz. 50 yıl öncesinden kalmaysa bilemem tabii.

X