Kayınvalidem ve yatak odası problemi

En doğrusu açıkça söylemek ama söyleyemiyorsanız görmemesi gereken şeyleri odada ortada bırakın. Belki utanır bir daha girmez. Ama kötü niyetli değilse, kurcalamıyorsa, geldiğinde gidip yatağına uzanmıyorsa bence kalp kırmaya değmez. O yaşta çok alıngan olurlar.

Direkt girmemesini soylemek lazim. Kapisi kapali odaya girilmez. Bizde cocuk yok mesela her zaman her şey derli toplu da olmuyor. O sirada biri geldiyse çekerim kapisini, illa özel bir şey de olmasina gerek yok belki daginik o an gormesini istemiyorum bu kadar basit. 🤷

aynı mahallede oturuyoruz. rutin git gelmeler gibi
Açıkça deyin vence. Gerçi eşinizin uyarması lazim. Benim kendi annem girmişti eşim rahatsiz oldu. Ben de anneme dedim esim rahatsiz oldu diye hic de alinmadı. Tekrarı da yasanmadı. esiniz uyaracak. Sert cikişın eşe. Kilit yaptırın bi çilingir cagirın yeni gobek koyup bir sekilde hallederler. Size geldiginde kilitlersiniz

Ya uyaricaksın anne napiyosun burda oda mı kalmadı başka diye yada kayınvaliden size geldiğinde yatak odasının musait olmadığını söyleyin sürekli olarak

Birlikte mi yasiyorsunuz? Neden yuzune diyemezsiniz? Bu sizin ozel alaniniz bunu soylemek icin bu kadar cekinmenizin bir nedeni var mi? Esime citlattim demissiniz. Esinizle bile bu konuyu acikca konusamamanizin bir sebebi var mi?
Hayır yani öyle özel bir sebebi yok. Kayınvalidem ve eşim yani bu ailede genel olarak bir çok konuda gereksiz bir boşvermişlikleri var. nasıl desem mesela en basiti ev pis temizlemem lazım diiyorm boşver gerek çok kirli değil diyolar. halbuki kirli yani gerçekten ama onlar için önemsiz detaylar. Bu da öyle bişey nolcak canım ben yabancı mıyım gibi bakılan bi konu. nolcak yatak odası alt tarafı gibi.
Anlatabildim mi billmiyorum tavılarını :KK70:

Açıkça söyle. Benim eski kayınvalidem de böyleydi. Hatta ben evlenmeden evvel düğüne az bir vakit kala bulunduğumuz şehre gelip benim evimde kalmıştı. Ben evde yokum tabi annemin evindeyim daha. Neyse koltuk rahat değilmiş bizim yatağımızda yatmış.

Daha sonra da çat diye dalmalar, kirli sepetimi alıp kafasına göre yıkamalar, çamaşır yerleştirme bahanesi ile girip dolapları çekmeceleri açmalar devam etti. Ben oğlunun yanında yüzüne söyledim. Yatak odası özel alanımdır lütfen girmeyin diye. Bir daha girmedi. Oğlunu da boşadım zaten 🤣 bir sonraki gelinine yapar artık

Açıkça söyle. Benim eski kayınvalidem de böyleydi. Hatta ben evlenmeden evvel düğüne az bir vakit kala bulunduğumuz şehre gelip benim evimde kalmıştı. Ben evde yokum tabi annemin evindeyim daha. Neyse koltuk rahat değilmiş bizim yatağımızda yatmış.

Daha sonra da çat diye dalmalar, kirli sepetimi alıp kafasına göre yıkamalar, çamaşır yerleştirme bahanesi ile girip dolapları çekmeceleri açmalar devam etti. Ben oğlunun yanında yüzüne söyledim. Yatak odası özel alanımdır lütfen girmeyin diye. Bir daha girmedi. Oğlunu da boşadım zaten 🤣 bir sonraki gelinine yapar artık
Kendileri artık eski kayınvalidem olur diyorsun.. of bir daha söylemem gerekcek off

En doğrusu açıkça söylemek ama söyleyemiyorsanız görmemesi gereken şeyleri odada ortada bırakın. Belki utanır bir daha girmez. Ama kötü niyetli değilse, kurcalamıyorsa, geldiğinde gidip yatağına uzanmıyorsa bence kalp kırmaya değmez. O yaşta çok alıngan olurlar.
Heh aynen işte hem yaşlı hem kırmak istemiyorum onu, hem de karıştırmak için girmiyor öyle giriyor yani anlamsızca, düşüncesizce. ama onun kalbi kırılmasın diye de benim sinirim bozuluyor. bu dengeyi koruyamıyorum.

Kendileri artık eski kayınvalidem olur diyorsun.. of bir daha söylemem gerekcek off
Özel olduğunu anlaması lazım aklına gelmiyosa özel olduğu saf ayağına yatıyo oğlumun odası istediğim gibi girerim diyodur
ben kendi oğlumun odasına bile pat pat girmiyorum kızıyor valla evlenince asla giremem çekinirim gelinimden

X