KAYNANAM SİZ BİZİ İSTEMİYOSUNUZ DEDİ

Yav neden kv'nizin veya kp'nizin her yaptigini kafaya takiyorsunuz? Amaaan dengesiz kadın veya dengesiz adam diyin geçin. Mesafenizi ona göre koyun.. acaba bende mi hata diye vicdan muhakemesi yapmaniza ne hacet!! Besbelli iste size ve esinize karsi saygisizlik yapmiş. Bunun bedelini de ödemeli (araniza mesafenizi koyun) herkes haddini bilsin.

Anahtari ondan alacakmissin.. pardonn 😂 siz onun egosunu tatmin etmek icin gelmediniz bu dunyaya. Herkesin akli var fikri var. Kimse kimseye beyin gorevini ustlenmesin. Koy evinin anahtarini vermiyosa da vermesin. Amma da kiymetliymis der, onlarla da onlarsiz da gitmem ben olsam.

Psikilojik rahatsizligi varsa, gitsin yatsin bi yere. Ya da ilac kullansin.

Nasil yol izlemeliyim demissiniz. Ben senin yerinde olsam cizgimi ceker otururum asagiya. Akraba iliskisi illa bir araya geleceksiniz. Mesafemi de korurum. Hatali olan ve ozur dilemesi gereken taraf o. Benle muhabbete girdigi bi zaman da yapistiririm lafi. Pardon, bi sey merak ediyorum, o gun niye bu kadar olay oldu bu anahtar mevzusu, ben anlayamadim. Sebebini merak ediyorum.. derdim. Siz onlarla takilmak her yere onlarla birlikte gitmek zorunda degilsiniz. Uff artik haddlerini bi bilsinler ya. :KK11:
Yani diyecek bişey bulamıyorum şuan .
Resmen hırsımla içimden geçen cümlelerin dışa yansıması olmuş. ama ben bunu dışa yansıtmasını biliyorum, kafamda tilkiler dönüyor vereceğim cevaplarla alakalı . Elinize sağlık :KK52:

her şerde bir hayır var derler ya, az görüşmek için fırsat olmuş.
hem hafta içi hem hafta sonu çok fazla bence. haftada 1 e düşürün. çayınızı da oturun çay bahçenizde için. eşin bir daha anahtarı isteyelim köy evinde içelim derse, içeceğim bir bardak çay, huzurumuz kaçmasın deyin. kimseye minnet etmeyin.
haklısınız, artık çok çok çok çok zor bir durum köy evine gitmek zaten ...

Size bi dua da edeyim inşallah bahane olur bu olay da küser ya da mesafe falan koyar size. Sabah akşam beraber olmaktan kurtulursunuz böylece inşallah
inşallah küser de aman ne haliniz varsa görün havasına girer, çirkef planlar yapmaz

Neden sürekli planlı programlı gibi sürekli birbirinize yemeğe falan gidiyorsunuz ben sizi burada hatalı buldum.siz çok içli dişli olmuşsunuz bence.ben kayinvalidem mesela kolay kolay yemeğe gitmem.pek de almam açıkçası.arada bir kahveye gideriz çaya alırız.

sürekli beraber olunca yüz göz olması kaçınılmaz kayınbaba kaynanayı gezdirmeyince oğullarından bu hizmeti bekliyorlar arada olanda gelinlere oluyor
Eşinle otur konuş bu durumu, mesafeyi koruyun bence yoksa ortam iyice çirkefleşecek kaynana sizi kancaya takmış
Evli ve yeni gelin ve hamile olan sensin o değil kaynanalar hep baş rolde olmak istemesinden, ortam gergin oluyor
Çok doğru dediniz. Tabiri caizse sidik yarıştırıyor, o değil, ben, onun varsa benim de var, o karısıysa bende anasıyım ...
Ben çeyizime mobilya alınca oda evine mobilya aldı. Ben kahvaltı takımı aldım 30 senedir kahvaltı takımı kullanmayan kadın takım aldı oğluna takımdan kahvaltılar hazırladı.
Ben kanvas tablo aldım internetten, 1 hafta sonra aynısını istedi kalmamış benzerini aldı astı salonuna..
Yani baş edilmesi zor bir insan, sabır diyelim :olamaz:

Neden sürekli planlı programlı gibi sürekli birbirinize yemeğe falan gidiyorsunuz ben sizi burada hatalı buldum.siz çok içli dişli olmuşsunuz bence.ben kayinvalidem mesela kolay kolay yemeğe gitmem.pek de almam açıkçası.arada bir kahveye gideriz çaya alırız.
Haklısınız, ama sık görüşmemizin bir sebebi de görümcem üniversiteye gidiyor. Benim kv evlatlarına garip bi düşkünlüğü var. Atıyorum kızın üniversitesi 2 saat uzaklıkta bir şehirde. Ama kv her gittiğinde arkasından ağlar çok uzaktaymış gibi. Yalnız kalınca daha çok psikolojik sıkıntısı artar diye haftada görüşmeyi istedik eşimle. Allah var bu fikri bi de ben söyledim eşime o detay düz mantık erkeğidir. Sen bilirsin iyi gelebilir yanında olmamız dedi öylece gidip geliyoduk.
ama haketmiyormuş, kurban ederim bidaha düşünür müyüm onu :kızgın:

Klasik kv işte çok ta lazımdı onun evinin anahtarı ağladığını değmez Cok içli dişli olma sen bide çocuk doğunca gör an ev anahtarı verme yanarsın
Birde hastalı fln değil onunki başları sıkıştı mi
Hep hastalar hep psikoloji bozuk sende yirt kendini bağır çağır kussun laf dolarda psikoloji k rahatsizim için bu fena oliyoooo giccik insanlara bagirdimmi geciyo dersin
aynen öyle. hazırlıklıyım zaten bağırmaya tetikteyim . bakalım ne zaman görüşecez :rapci:

eşiniz hadi annemlere gidelim demedikten sonra siz gidelim demeyin
hafta sonu da çağırmayın

bu arada kavga eşiniz ve annesi arasında siz diye konuşmuş ama ona bağırmış
eşiniz de farkında
boşverin

eşiniz hadi gidelim dediğinde de normal davranın dönün
ama uzaklaşın yavaş yavaş
Benim üzerimdeki bu sinirle eşim hadi gidelim diyemez... Benim de sinirim ne zaman geçer bilmiyorum. Aslında sinirim geçmeden hınca hıç gidesim döğüşesim var :KK11:

Mesafe koymanizi oneririm.tabi bu durumda eşinizde sizin yaninizda olmalı.ben yine de yüz göz olup laf dalaşına girmemenizi öneriyorum. Gidip gelmelerinizle ağır durusunuzla bunu hissettirin karsiya.

:halay:durmak yok yola devam hadi görek seniii
Gelinin fendi kayganayiiii yendiiii
🏃🏃🏃🏃
fena gaza geldim. Allahını seven beni tutmasın.
işte ne zaman görüşcem, ilk adımı kaynana atmaz onun burnu dik. Eşim zaten ben sinirliyim diye hiç söylemez. Ben adım atıp tavrımı belli edeyim mesafeyi görsün lafımı da çarpıp gideyim diyorum. Yani kafamda bu var.
Yoksa illa ki kadın oğluna düşkün arar yani niye gelmiyosunuz diye o anı mı bekleyim.

Kızlar Merhaba ,
Bugün bir derdi olan kişilerden biri de benim..
Herkesin başı kaynanadan dertlidir, bende öyleyim hatta kaynanamla ilgili daha önce konu da açtım.

Bayramın ilk 2 günü kv ile birlikteydik. 1. gün evlerinde, 2.gün de annesinin babasının yanında gezen küçük çocuklar gibi hep beraber bayram kutlamasına çıktık...

Bayram bitti eşim işe gitti, gelirken de arabaya müzik attırmış. Bizde de huydur yeni müzik atılınca arabayla gezeriz. Eşime dedim akşam gezelim müziklere bakalım ordan da bi parka geçer çay içeriz dedim.
Oda olur ama ben bizim köydeki eve gitmek istiyorum orda çay içsek dedi.
Orayı da çok sevdiğini biliyorum kırmak istemedim tamam sen bilirsin dedim.
Babamı arayım anahtarı isteyim dedi, aradı babası evdeyim oturuyoruz kınaya gidicez ona göre anahtarı hemen alın dedi.
Eşimde tamam hava kararmadan geliriz dedi.
Bu arada köydeki ev tadilatta, kv bütün eşyalarını kaldırdı ve kapılarını kitledi içeri toz olmasın işçi girmesin diye.
Biz sadece çayı yapıp balkonda içicez içeri zaten inşaat wc bile yok ...( Genelde kv ile de gideriz yine dışarda vakit geçiririz )

Neyse telefon konuşmasından sonra ben mutfağa geçtim.
Eşimin bağırma sesini duydum böyle kızarak bağırıyor. Bana bağırıyor sandım, durduk yere niye bağırıyo bu diyerek tam kavgaya hazırlıklı bi şekilde odaya girdim ki :skandal: telefonla konuşuyor.
Telefondaki kv, ve öyle bir bağırıyor ki kadın, kapıdan girince duydum ahizedeki sesini.
Cümle aynen şu : "LAAAAN ! SİZİN EVİNİZ ZATEN BİZDEN AYRI, BİDE KÖYÜN ANAHTARINI MI İSTİYOSUNUZ, SİZ BİZİ İSTEMİYOSUNUZ, ANAHTAR MANAHTAR YOK SİZE. BİZLE GELİRSİNİZ BİZLE DÖNERSİNİZ YOK ÖYLE AYRI GAYRI" dedi
Eşimde bağırdı 2 bardak çaydan nasıl istemediğimizi çıkardın filan dedi, kadın hala oğlunu dinlemeden bağırınca eşimde yüzüne kapattı.
Hamilelik mi duyduğumu hazmedememek mi bilmiyorum, ağlamaya başladım..
Ben ona naptım diyerek, ne zaman istememiş göründüm hamile kadının içeceği çay bu kadar mı battı, 40 yılda bir ilk kez bişey istedik bu kadar mı değerli o anahtar diyerek...

Bir anahtar sevdası var bu kv de gecen sene de bizim oturacağımız evin anahtarı kv deydi.
Kapıcıda da yedeği vardı eşyalar gelince açsın kapıyı diye.
Bende eşya götürürdüm, kapıcıdan alırdık anahtarı, kv telefonda bağırırdı kapıcıdan almayın benden alın anahtarı diye, niye derdik kapıcıyı rahatsız etmeyecekmişiz. Yahu o kadar eşya için mobilyacılar kapıcının ziline basıyor rahatsız olmuyor da ben isteyince mi olacak ? Bende kapıcı kızıyım akşam 6-7 arası zilimiz çalsa rahatsız olmuyoduk. Ben de inadına kapıcıdan aldım anahtarı hemen gitmiş ondan anahtarı almış bizden istesin demiş... Bende gittim kapının göbeğini değiştirdim yine ondan istemedim.. Değiştirmemin bir diğer sebebi de eşyalarımı inceleyip karıştırmış olduğunu anlamıştım...

Eşim beni yatıştırmaya çalışıyor boşver gene hastalığı tuttu onun, ben istediğin yere götürürüm seni. Buna ağlanmaz bebeğimizi de üzüyosun diyerek ama yok hazmedemedim. (kayınbabam ve eşim psikolojik rahatsızlığı olduğunu söyler, kafayı bişeye takarmış dediğini illa yaptırırmış, yapmazsan camdan atlarım diye tehdit edermiş. Eşimle nişanlıyken, krizlerine telefonda şahit olmuştum ama kv bana psikoloğa gittiğini ilaç kullandığını rahatsızlığınında içine ara ara kötü bişey olacakmış gibi sıkıntı girdiği için olduğunu söylerdi ) .

Her hafta içi kv ye yemeğe gideriz, haftasonlarına ben eve çaya yemeğe çağırırım, yada onlar bizi çağırır piknik yaparız, köydeki evin bahçesine gideriz filan. Hamile olduğumdan beri de son derece bana kibar narin davranırdı niye böyle oldu neden onu istemedi oldum diye kendimi yiyip duruyorum...Bayram boyunca tatil yapamadım eşimle bayram biter bitmez adam işe başladı birlikte bişeyler yapmaya hakkımız yok mu, illa kv yi de mi çağırmam lazımdı ? Hadi çağırdım diyelim, zaten o gün kınaya gidiyomuşun a kadın, nedir bu derdin...
Şimdi ben nasıl evine gidiyim, nasıl köydeki eve çağırdığında kabul ediyim ?
Yani tavrımı göstermek istiyorum. Nasıl davranıyım, ne zaman görüşmeye başlayım yada görüşeyim mi ,hatasını anlar mı hiç bilmiyorum.
Yada bunu eşim gibi rahatsızlığına mı sayayım, nereye kadar hastadır sus diye hazmedeyim ? (gerçekten dediği gibi hastaysa )
yoksa ortada hiçbirşey yokta hamiş olduğum için mi büyüttüm. Kızlar desteğe ihtiyacım var gerçekten...

Kızlar uzun oldu affedin detaylı yazdım ki yanlış anlaşılacak nokta olmasın diye. Tavsiyelerinizi bekliyorum.
Şimdiden Allah razı olsun...
sizlik birşey yok bence kafanıza takmayın

fena gaza geldim. Allahını seven beni tutmasın.
işte ne zaman görüşcem, ilk adımı kaynana atmaz onun burnu dik. Eşim zaten ben sinirliyim diye hiç söylemez. Ben adım atıp tavrımı belli edeyim mesafeyi görsün lafımı da çarpıp gideyim diyorum. Yani kafamda bu var.
Yoksa illa ki kadın oğluna düşkün arar yani niye gelmiyosunuz diye o anı mı bekleyim.
Bekle bekle kugul takıl hiccccccc adim atma
Gazın geçecek olursa gel biz sana gaz veririz 😂😂

Haftada 2 kere gorusmek cok degil mi ya? Haftasonlarinizi onlara ayırmaktan vazgeçin bence. Haftaici 1 gun görüşmek yeter. Haftasonu basbasa plan yapin. Veya haftasonu görüştüyseniz haftaici gitmeyin cagirmayin. Haftada 1 iyi.

Ağlarken eşini doldurmaya çalışmışsın :) gereksiz bi mevzu bu bahaneyle mesafe koy
Ağlamayı silah olarak hiç kullanmadım inanın amacım doldurmak değil, dolduran gelin olsam haftada 2 gün görüşmeyi isteyen kişi başta ben olmazdım... Ama hamişlikten dolayı her şeye ağlamaya başladım, hatta eşim sudan sebebe ağladığıma şahit oldukça gülerek sarılır bana bunlar hep hamilelikten diyerek . Bu konuda ciddi şekilde üzüldüğümü anladı ama yine hamilelikten ağladığımı düşünmüştür.
Dediğiniz gibi mesafeye bahane oldu, bugüne kadar görüştüğüme değmez oldu, gibi gibi bigi bigi. kısacası işime geldi olacak bu olay :halay:

Haftada 2 kere gorusmek cok degil mi ya? Haftasonlarinizi onlara ayırmaktan vazgeçin bence. Haftaici 1 gun görüşmek yeter. Haftasonu basbasa plan yapin. Veya haftasonu görüştüyseniz haftaici gitmeyin cagirmayin. Haftada 1 iyi.
haklısınız. Bu gidişle haftada 1 bir bile zor görünüyor :KK52:

X