Keşke Evlenmeseydim Diyor musunuz?

7 yıllık evliyim. Hayatımın hatasını yaptığımı son üç yılında anladım. Severek evlendim. Eşimin bu kadar değişebileceğini tahmin edemezdim. Görünüşe göre yakında boşanacaz. Keşke evlenmeseydim. Ama iyiki dünyalar güzeli bir kızım var.

Şu son zamanlarda en sık kullandığım cümledir "keşke evlenmeseydim".. ama olan olmuş.. bundan böyle oğlumla yoluma devam edeceğim.. sadece oğlum ve ben....

Keske evlenmeyi birak,keske onu tanimasaydim. Once kaynana problemleri onlari hallettikten sonra sanal ortamda izledikleri.....

Son 30 dayim... Sonrasi is bulma ve bosanma davasi acma....

Evladim olmasa coktan biterdi ama ailemde sahip cikmadigindan oglusumla kendimi guvenceye alip sonrasinda dava acmak.....

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Keskeler bitmez ne yazikki ama olan olmus ben hep diyorum simdiki aklim o zaman olaydi baska birisiyle evlenirdim baska seylere dikkat ederdim erkeklerde

Gesendet von meinem iPhone mit Kadınlar Kulübü

Malesef çoluk çocuk araya girdiginde is değişiyor insan kolayca boşanamıyor

Gesendet von meinem iPhone mit Kadınlar Kulübü

Eşim benden 7 yaş büyük. Özü temiz, iyi bir insan.Ne var ki sevgisini dıştan göstermiyor. Seni seviyorum desem ben de der kestirir atar, ben sarılmasam sarılmaz ....İş yerimde bayan arkadaşlar eşlerinin kendileri için yaptıklarını ballandıra ballandıra anlatıyorlar, bazen özel günlerde çiçek geldiği bile oluyor; ki bu arkadaşlar yeni evli bile değiller.Onlar adına seviniyorum tabi ki, Allah mutluluklarını daim etsin.Ama kendi adıma da bir o kadar da mutsuzum,bir yanım hep eksik.Eşimle bu konuyu konuşuyorum,ilgi beklediğimi (maddi anlamda değil elbette) açık açık söylüyorum.Çok şey istiyorsun diyor, bir insana sürekli seni seviyorum demek yanlışmış ona göre.Ayrıca insan sevgisini dışardan göstermeyebilirmiş. Kendince haklı belki de ama ben eşimin bana sevgisini daha çok hissettirmesini isterdim. Evlendim ama yine de kendimi yalnız hissediyorum. Keşke evlenmeseydim

Eşim benden 7 yaş büyük. Özü temiz, iyi bir insan.Ne var ki sevgisini dıştan göstermiyor. Seni seviyorum desem ben de der kestirir atar, ben sarılmasam sarılmaz ....İş yerimde bayan arkadaşlar eşlerinin kendileri için yaptıklarını ballandıra ballandıra anlatıyorlar, bazen özel günlerde çiçek geldiği bile oluyor; ki bu arkadaşlar yeni evli bile değiller.Onlar adına seviniyorum tabi ki, Allah mutluluklarını daim etsin.Ama kendi adıma da bir o kadar da mutsuzum,bir yanım hep eksik.Eşimle bu konuyu konuşuyorum,ilgi beklediğimi (maddi anlamda değil elbette) açık açık söylüyorum.Çok şey istiyorsun diyor, bir insana sürekli seni seviyorum demek yanlışmış ona göre.Ayrıca insan sevgisini dışardan göstermeyebilirmiş. Kendince haklı belki de ama ben eşimin bana sevgisini daha çok hissettirmesini isterdim. Evlendim ama yine de kendimi yalnız hissediyorum. Keşke evlenmeseydim

arkadaşım sanki sen değilde ben yazmışım paragrafının altına imzamı atarım :) işyeri arkadaşlarimiz bile aynı bak ben bide hamileyim ama adamda ış yok yani çok iyi çok düzgün ama dusunemiyor ailede böyle bişey görmemiş bence ondan çoğu şey gereksiz ne gerek var seni seviyorum demeye çiçeğe vs. :) söylüyorum ama ne iyi adamım neyimi gördün kötü söz mü söyledim başkasına mı baktım sigaram bile yok diyor hasılı ara ara şikayet etsemde ben alıştım iyiler var ama ne kötüler de var ahlaksız olsa ne yapacaktım sende böyle düşün evlilik güzel şey bak 3. yılım ilk yıl daha çok oluyor keyfini çıkar düşünme öyle iyi geceler :KK3: :KK3: :KK3:

arkadaşım sanki sen değilde ben yazmışım paragrafının altına imzamı atarım :) işyeri arkadaşlarimiz bile aynı bak ben bide hamileyim ama adamda ış yok yani çok iyi çok düzgün ama dusunemiyor ailede böyle bişey görmemiş bence ondan çoğu şey gereksiz ne gerek var seni seviyorum demeye çiçeğe vs. :) söylüyorum ama ne iyi adamım neyimi gördün kötü söz mü söyledim başkasına mı baktım sigaram bile yok diyor hasılı ara ara şikayet etsemde ben alıştım iyiler var ama ne kötüler de var ahlaksız olsa ne yapacaktım sende böyle düşün evlilik güzel şey bak 3. yılım ilk yıl daha çok oluyor keyfini çıkar düşünme öyle iyi geceler :KK3: :KK3: :KK3:

Desteğin için sağol arkadaşım.Benim eksik bıraktığımı sen tamamlamışsın.Benim de eşimde çok şükür ne sigara ne de kahve vb kötü alışkanlık var.Ama işte insan ilgi ve sevgi bekliyor yine de..Bu saatten sonra değişeceğini de sanmıyorum. Evliliğin ilk yılında sırf bu nedenle çok tartıştık,kavgalar ettik..Ben çevremdeki arkadaşlarımın eşlerinin ilgisini,alakasını görüp kendi eşimin davranışlarıyla kıyaslayınca tartışmalar kaçınılmaz hale geliyordu. Güzellikle anlattım olmadı, kavga ettim olmadı hatta boşanmak için adliyenin önünden döndüğümüz gün bile oldu, eşim dilekçeyi son anda elimden aldı,o kadar gözüm dönmüştü. Şimdi bunu okuyanlar bu kadar basit bir nedenle adamı boşamaya kalkmışsın diyecekler ama cidden kendini yalnız hissetmek kadar üzücü birşey yok. Ama artık değiştim, ilgisizliğini görmezden gelmeye başladım.Bunu yapınca kavga da yok tartışma da.Hatta öyle ki çocuk yapmayı düşünüyoruz.Normal bir evlilik düzeyine oturttum ama eşime zerre sevgim kalmadı,o nasıl işi olduğunda yanıma yanaşıp bittiğinde iyi geceler dahi demeden arkasını dönüp yatıyorsa ben de aynını yapıyorum. İçimdeki yara bende kalsın,hayatımın hatasını yaptım üzerini örttüm

Daha 2 saat önce eşime mesajla keske evlenmeseydim sözzünü bana en sonunda söylettin dedim ama bi an sinirle şuanda cok pişmanım ne yapmalıyım sizce ?

Hanımlar burada her gün onlarca konu açılıyor eşinden dertli olanların durumları ile ilgili

Ben de şunu merak ettim, hani dertlerimiz var ya eşimiz ve ailesiyle ilgili, çok mu kötü durumumuz, yani, evlendiğinie pişman mısınız yoksa -eğerki şu an evlenmemiş olsanız ve evlendiğinizde bunları yaşayacağınızı bilseniz yine de aynı evliliği yapar mıydınız?-

Ben düşünüyorum da.. yine de yapardım..

Peki siz?

Bugün sosyal medyada bir arkadaşımın eşiyle 10.yılını kutladığını görünce oturup ağlamıştım. arkadaşlarım 10 yıldır evli çoluk çocuğa karıştılar ben hala yapayalnızım diye.
Evliliğin kötüsü bile bekarlıktan iyi gibi geliyordu bu sabahki ruh halimle.
Kavga da etseler sonuçta evliler ve aynı yastığa baş koyacaklar illa ki o heyecan o aşk ara sıra da olsa gün yüzüne çıkıyordur. Hala evlilikleri devam edebildiğine göre anlaşabiliyorlar dmeek ki diye düşündüm.
Ben ise sıfır ilgi sıfır sevgiyle aşksız bekar hayatıma devam ediyorum neden yuva kuramıyorum diye baya üzüldüm açıkçası. Ama şimdi bu konudaki mesajları görünce de şoka uğradım... Hayat bekarken de zor evliyken de.

Bugün sosyal medyada bir arkadaşımın eşiyle 10.yılını kutladığını görünce oturup ağlamıştım. arkadaşlarım 10 yıldır evli çoluk çocuğa karıştılar ben hala yapayalnızım diye.
Evliliğin kötüsü bile bekarlıktan iyi gibi geliyordu bu sabahki ruh halimle.
Kavga da etseler sonuçta evliler ve aynı yastığa baş koyacaklar illa ki o heyecan o aşk ara sıra da olsa gün yüzüne çıkıyordur. Hala evlilikleri devam edebildiğine göre anlaşabiliyorlar dmeek ki diye düşündüm.
Ben ise sıfır ilgi sıfır sevgiyle aşksız bekar hayatıma devam ediyorum neden yuva kuramıyorum diye baya üzüldüm açıkçası. Ama şimdi bu konudaki mesajları görünce de şoka uğradım... Hayat bekarken de zor evliyken de.

Aynıyız ya hani çevremde bir tanede olsa bekar olsa, bu kadar tuhaf hissetmem kendimi, ama tüm komşu eş dost arkadaş hepsi evli..... Utanıyorum artık sen niye bekar hala dediklerinde, insanın özgüveni kayboluyor

Aynıyız ya hani çevremde bir tanede olsa bekar olsa, bu kadar tuhaf hissetmem kendimi, ama tüm komşu eş dost arkadaş hepsi evli..... Utanıyorum artık sen niye bekar hala dediklerinde, insanın özgüveni kayboluyor
Nasıl bi çevreniz var, nerede yaşıyorsunuz mesela? Algınız seçici olabilir mi? 1 tane bile bekar yaşıtınız olmaması çok tuhaf

Benim de çevremde 30-40 yaş arasında bekar o kadar çok arkadaşım var ki. Ve bu kızların hepsi de iyi eğitimli, varlıklı, kariyer sahibi insanlar. Doktor, prof, iş kadını vs.

Benim de oluyor. Eşimle hemen hemen aynı maaşı kazanıyoruz. Maaşıma karışmasa bile özgürce harcayamıyorum çünkü eve karşı sorumluluğum varmış gibi hissediyorum.
Gezmeyi eğlenmeyi seven bir insan değil ben de tam tersiyim o olmasa şimdi ülke ülke gezerdim diyorum.
Yıllarca tek başına yaşamış bir insan olarak hep kendi istediğim gibi yaşadım hayatı. Şimdi biriyle ortak yaşamak zor geliyor bana. Onun da seveceği yemeği düşünmek ya da sürekli kirlenen evi toplamak temizlemek zor geliyor bana. Eşim bu hislerimi bildiği için işi bana bırakmaz kendi yapar zaten ama bu kadar çabuk kirlenmesi bile dokunuyor işte.
Ben özgürlüğüme ve kendime çok düşkün bir insanım. Evlilikle ilgili hemen hemen hiçbir sorunumun nedeni eşimin kişiliği, davranışları falan değil aslında sorunlarım tamamen benim evlilik kurumunu sevmemiş olmam. Benim kişiliğime uygun değil çocuk yapayım, evde oturup çocuklarımın anası evimin kadını olayım diyen, buna uygun bir insan hiç olmadım. Yani bana kalırsa evlendiğiniz insan kadar sizin kişiliğiniz ve hayattan beklentileriniz de önemli.

X