Keşke Evlenmeseydim Diyor musunuz?

kesinlikle kumar canm aynen katılıyorum sana düşün biz birbirimizi araba kiralarken sadece 10 dakika gördük 4düncü gün evlenme teklif etti 2 ay içinde nişanlandık ewlendık. evlendikten sonra tanımaya başladık birbirimizi çok şükür ki kazandım. ama ailesi beni çok yıprattı

En kötüsü de bu işte eşinle hiçbir problemin yokken ailesini eşleri yıpratması ve eminim en çokta eşin yıpranıyordur arada kalmaktan.

Biz 7 yıllık flört ve nişanlılık devresinden sonra evlendik hala problem yaşıyoruz çünkü ailesi problemli.

En kötüsü de bu işte eşinle hiçbir problemin yokken ailesini eşleri yıpratması ve eminim en çokta eşin yıpranıyordur arada kalmaktan.

Biz 7 yıllık flört ve nişanlılık devresinden sonra evlendik hala problem yaşıyoruz çünkü ailesi problemli.

ewet canm oda yıpranıyor ewimizin huzuru kaçıyo bi sürü şey işte. duyma görme diyo herkes ama içindeyken öyle olmuyo hem duyuyosun hem görüyosun

Aynen öyle hep diyorum çoğu evliliklerde kimse hakettiği eşini dengini bulamıyor..:KK50:

ama şu bi gerçek eşim gerçekten bi daha dünyaya gelsem tekrar ewlenmek isteyeceğim bi insan ama bi eşle evlenmiyosun sülale var koca bi sülale oda zorluyo ama bi yerdede kapıyı kapıyınca hepsi dışarda kalıyo

Ben çoğu zaman evlenmeseydim diyorum çünkü evliliğimde hiç mutlu değilim.Bencil bir kocam var çünkü.Küçük bir oğlum var babasız büyümesin diyorum ama bir gün gelecek bu düşünceyi de atacağım kafamdan ve sabrım tükenip bu evliliği bitireceğim.Bundan çok eminim.Biz kadınlar sabrımızın son damlasına kadar bekliyoruz ama gözümüzü karartınca kimse önümüzde duramıyor

Ben bunu cok dusunuyorum, keske evlenmeseydim diye hergun dusunurum mesela. Esimle cok uyumsuz oldugumuzu dusunuyorum, aileler, kultur, karakter, maddiyat, yetisme tarzimiz, dusunce yapimiz hepsi farkli. Ben neselilik severim, o ciddiyet, ben refah buyudum, o fakirlikte buyumus. Ben manevi duygulara deger veririm, o maddi islere deger verir. Asiri derecede, kili kirk milyon yararcasina ince dusunur, ben daha genis dusunurum. Sacma sapan ince fikirleri bunaltiyor. Ben romantizme onem veririm, o ise cok bos, anlamsiz bulur. Yani ozel gunlerimde bir cicek, bir hediye alsa diye beklerken, onun icin bunlar gereksiz seylerdir. Ben daha ona gore guzelim mesela, o ise pek yakisikli degil, bu kadar uyumsusuz yani. beni cok bunaltiyor esimle evli olma hali, cok uyumsuz oldugumuz icin ortak mutlu anlar da yasayamiyoruz. Mesela ben gezmeye gidersek mutlu olurum, o ise evde oturarak mutlu olur, gezmeye gitmek istemez, ikimizden hangimizin istedigi olursa olsun birimiz mutlu olmuyor.

evlenmeyenlerde evlilik için dualar ediyo ben mesela:26: allah hayırlısını versin herşeyin ve iyilerle karşılaştırsın. neden pişmansın ne açıdan

mesela şekerim, eşin ailesiyle uyumsuzsan doğrudan stres nedeni. eşin evlendikten sonra çok farklı bir insan olabilir. bunu bana hep derlerdi de şaka gibi gelirdi.bizzat yaşıyorum. elimden de pek bişey gelemiyor ne yazık ki. 29 yaşında evlendim 8 aydır evliyim,10 kilo aldım ilk 2 ayda, tamamen stresle alakalı, 4 kez ağır grip oldum ki vücut direncim hep iyi olmuştur, 2 hafta iyileşmeyen deri döküntüsü yaşadım, sömestrda ailemin yanına geldiğim günün akşamı eser kalmadı. hep bunlar sıkıntıdan... böyle devam ederse de bitecek.

sen dua etmeye devam et. mutlu olanlar da var, evlilik güzel bir şey diyorlar :) Allah hayırlı insanlarla karşılaştırsın.

mesela şekerim, eşin ailesiyle uyumsuzsan doğrudan stres nedeni. eşin evlendikten sonra çok farklı bir insan olabilir. bunu bana hep derlerdi de şaka gibi gelirdi.bizzat yaşıyorum. elimden de pek bişey gelemiyor ne yazık ki. 29 yaşında evlendim 8 aydır evliyim,10 kilo aldım ilk 2 ayda, tamamen stresle alakalı, 4 kez ağır grip oldum ki vücut direncim hep iyi olmuştur, 2 hafta iyileşmeyen deri döküntüsü yaşadım, sömestrda ailemin yanına geldiğim günün akşamı eser kalmadı. hep bunlar sıkıntıdan... böyle devam ederse de bitecek.

severekmiydi canım?? ah şu aileler bide erkekler hep ailesini tutar hep toz kondurmaz:KK50: yazıkki erkek aileleri evliliklerin bitmesinin en önemli sebebi tabi eşin tutumundan sonra. çok üzüldüm duruma allah yardımcın olsun. ümmitsiz görüyosan en azından bebek yapma nacizane fikrim canım sen daha doğru karar versin mutlaka. eşin ailesi yakınmı uzakta olsa sorun oluyolarmı sana

severekmiydi canım?? ah şu aileler bide erkekler hep ailesini tutar hep toz kondurmaz:KK50: yazıkki erkek aileleri evliliklerin bitmesinin en önemli sebebi tabi eşin tutumundan sonra. çok üzüldüm duruma allah yardımcın olsun. ümmitsiz görüyosan en azından bebek yapma nacizane fikrim canım sen daha doğru karar versin mutlaka. eşin ailesi yakınmı uzakta olsa sorun oluyolarmı sana

evet severekti. 1.5 sene çıktık,arada 3 ay ayrılığımız oldu,döndük dolaştık geldik. severek evlenmenin bir avantajı yok canım, görücü usulünü destekliyorum ben artık :KK1: en azından ailen eğriyi doğruyu bi bakışta anlıyor. ama diyorum ya, ne kadar yazsak da kader işte... olacağı varsa oluyor. Allah hepimizin bahtını güzel eylesin. Tüm bekarlara mutlu evlilikler nasib etsin. mutlu evlilikler olsun ki mutlu çocuklar mutlu nesiler olsun.

eşimin ailesi bizden 2 saat uzaklıkta bir ilde.3 haftada bir gidiyoruz bazen 4 haftada 1.rutine bağladık.gitmem desem de değişmiyor,kavgalarımız da hep o sebepten. bir gün buraya konu açarım uzun uzun. huzur bozulacaksa uzak yakın farketmez esasında ama yakın tabii daha kötü :) çocuk istiyordum ama olmadı canım o da nasip :)

eşimin ailesi bizden 2 saat uzaklıkta bir ilde.3 haftada bir gidiyoruz bazen 4 haftada 1.rutine bağladık.gitmem desem de değişmiyor,kavgalarımız da hep o sebepten. bir gün buraya konu açarım uzun uzun. huzur bozulacaksa uzak yakın farketmez esasında ama yakın tabii daha kötü :) çocuk istiyordum ama olmadı canım o da nasip :)

uzak olduğu iyi canım. çocuk denedinmi canım neden olmadı rahatsızlığınmı var? allah onunda hayırlısını versin keşke olmasaydı dedirtmesin belki zamanı vardır

uzak olduğu iyi canım. çocuk denedinmi canım neden olmadı rahatsızlığınmı var? allah onunda hayırlısını versin keşke olmasaydı dedirtmesin belki zamanı vardır

yok yok hamdolsun hiç bir rahatsızlığım yok, 3 kez doktora gittim sorunsuz kusursuz :) eşimle ilgili sebeplerden ama bunu sadece ikimiz biliyoruz. lakin kayınvalideme kalırsa ben doktora gitmeliymişim hatta kendi elcaazlarıyla doktora götürecekmiş, yok bişeyim diyorum anlamıyor. maksat rencide etmek hakir görmek ya. oğlundan kaynaklanabileceğini akledemiyor üstü örtülü belirtmeme rağmen... ama sorsan akıllıdır zekidir şıp diye anlar herbişeyi.

yok yok hamdolsun hiç bir rahatsızlığım yok, 3 kez doktora gittim sorunsuz kusursuz :) eşimle ilgili sebeplerden ama bunu sadece ikimiz biliyoruz. lakin kayınvalideme kalırsa ben doktora gitmeliymişim hatta kendi elcaazlarıyla doktora götürecekmiş, yok bişeyim diyorum anlamıyor. maksat rencide etmek hakir görmek ya. oğlundan kaynaklanabileceğini akledemiyor üstü örtülü belirtmeme rağmen... ama sorsan akıllıdır zekidir şıp diye anlar herbişeyi.

anlarda işine geleni anlar:KK34: açık söyleseydin bakalım ne diyecekti kaynana hanım:KK53: eşin istemiyomu doktora gitmeyi:26: hayırlısı olsun gerçekten napalım kader bazı şeyler. evlenmeyenlere de millet huzur vermiyo heryerde bi laf sokma telaşı rencide etme derdi bıktım vallahi desene evlensek ayrı dert evlenmesek ayrı dert :KK50:

anlarda işine geleni anlar:KK34: açık söyleseydin bakalım ne diyecekti kaynana hanım:KK53: eşin istemiyomu doktora gitmeyi:26: hayırlısı olsun gerçekten napalım kader bazı şeyler. evlenmeyenlere de millet huzur vermiyo heryerde bi laf sokma telaşı rencide etme derdi bıktım vallahi desene evlensek ayrı dert evlenmesek ayrı dert :KK50:

Canım, sen hiç takma milleti. O millet herşeye kusur bulur evlensen de. 2.ayda çocuk yok mu, 3.ayda yalnız gelsen aileni ziyarete, bak bak kocasıyla arası bozuk herhalde vb. Bekar olmak en güzeli bunları yaşayacağına. Olacak olan vakti gelince oluyor sakın kulak asma canını sıkma. Nasip de geç. Allah gönlüne göre versin.

Canım, sen hiç takma milleti. O millet herşeye kusur bulur evlensen de. 2.ayda çocuk yok mu, 3.ayda yalnız gelsen aileni ziyarete, bak bak kocasıyla arası bozuk herhalde vb. Bekar olmak en güzeli bunları yaşayacağına. Olacak olan vakti gelince oluyor sakın kulak asma canını sıkma. Nasip de geç. Allah gönlüne göre versin.

amin canı cümlemizin inşallah:21: inan en yakınların yapıyo bu saydıklarını en çokta akraba

X