Kiracı belası

xbsrax

Üye
Kayıtlı Üye
25 Temmuz 2022
823
939
25
Merhabalar daha önce kiracı ile ilgili konu açmıştım. Evden çıkacağız dediler çıkmadılar, bugün yarın diye diye ekim ayından beri kira almiyoruz atmıyorlar depozito vardı verdikleri dedik bir aylık kiraya sayalım onu Kasım ayında kira vermesinler çıksınlar o esnade bu arada kendileri çıkma kararı aldılar bodrum daire evde fare çıktı dediler hatta bizi falan suçladılar evde fare var neden söylemediniz diye asla bilgimiz yoktu neyse ha şu gun ha bugün diye diye en son cumartesi akşamı için 2 kira yi da atacağını söyledi iki kira ; 16.000 TL atacağını söyledi. Şimdi 5.000 atmış 3.000 de hafta içi atacağım dedi, sözüne güvenip günlerdir bekliyoruz iş artık farklı yerlere gidiyor dalga geciliyoruz resmen bize dese ki ben gecinemiyorum atamayacagim kirayı okey diyeceğim ama artık daire boş dursun onlar çıksın kafasindayim ben bu arada doğum yaptim sütüm stresten kesildi çocuğun maması bezi hastane kontrolleri vs eksiye girdikçe girdik hala lohusa sayılırım 27 28 gün oldu doğum yapalı eşime bana hatta kucağımda ki cocuguma bile yansıyor stresim ben icra yolu ile dava açmayı düşünüyorum artık prosodur nedir ne kadar tutar bilgisi olan var mı

Merhabalar daha önce kiracı ile ilgili konu açmıştım. Evden çıkacağız dediler çıkmadılar, bugün yarın diye diye ekim ayından beri kira almiyoruz atmıyorlar depozito vardı verdikleri dedik bir aylık kiraya sayalım onu Kasım ayında kira vermesinler çıksınlar o esnade bu arada kendileri çıkma kararı aldılar bodrum daire evde fare çıktı dediler hatta bizi falan suçladılar evde fare var neden söylemediniz diye asla bilgimiz yoktu neyse ha şu gun ha bugün diye diye en son cumartesi akşamı için 2 kira yi da atacağını söyledi iki kira ; 16.000 TL atacağını söyledi. Şimdi 5.000 atmış 3.000 de hafta içi atacağım dedi, sözüne güvenip günlerdir bekliyoruz iş artık farklı yerlere gidiyor dalga geciliyoruz resmen bize dese ki ben gecinemiyorum atamayacagim kirayı okey diyeceğim ama artık daire boş dursun onlar çıksın kafasindayim ben bu arada doğum yaptim sütüm stresten kesildi çocuğun maması bezi hastane kontrolleri vs eksiye girdikçe girdik hala lohusa sayılırım 27 28 gün oldu doğum yapalı eşime bana hatta kucağımda ki cocuguma bile yansıyor stresim ben icra yolu ile dava açmayı düşünüyorum artık prosodur nedir ne kadar tutar bilgisi olan var mı

Kiracı evinize girerken, kendisinden aldığınız depozito bedeli kaç aylık kira bedeliydi ?

Yok evde fare var siz söylemediniz yok evde rutubet var söylemediniz bin bir iftira attılar gelelim gerekeni yapalım dedik biz yaşayamayız burda fare var çıkacağız dediler ne çıkıyorlar ne para veriyolar daireye yakın oturuyorum her geçmeye bakıyorum evdeler hani fare vardı ne ilaclattik ne bişey nasıl yaşıyolar artık kandırıldığımızı düşünüyorum ve çok üzülüyorum

İşgal davası açın ya işin içinde başka şey olmasın Allah korusun
O zamanda yazan üyeler olmuştu
Avukata gidin hemen, ülkede ne örgüt bitiyor ne pis işler :KK43:
İşgal davasının açılımı ney? Önceliğim paramın tahsili, çünkü artık ben icralık olacağım onlar yüzünden. İşgal davası nasıl bir şey oluyor? Ve benim bu dönem de avukat masrafları ile ilgili hiç bir bilgim yok:KK43:

En son Ekim ayında kira yatirdalarsa zaten kira peşin alındığı için Ekim sonuna kadar oturma hakkı oluyor. Kasım ayı da depozito için saydiginiza göre. Kasım sonu Aralık başı çıkmaları gerekirdi. Su anlık bir kira içerde gibi görünüyorsunuz. Ocaktan da yarım ay icerdesiniz.

İcra takibi başlatın.

Düzeltme: Pardon önce noterden ihtar çekmelisiniz. Siz çıkacağım lafına güvenmeyin, hukuki destekle ilerleyin.

İcra takibi başlatın.

Düzeltme: Pardon önce noterden ihtar çekmelisiniz. Siz çıkacağım lafına güvenmeyin, hukuki destekle ilerleyin.
Noterden ihtarı hangi konu başlığı altında cekmeliyim? Para tahsili hakkında mi çekmem gerek? Biraz bakındımda, evden çıkması için olan tahliye örnekleri çıktı karşıma. Evden çıksın ap ayrı ama önceliğim para tahsili. Bunla alakalı da noter gerekir mi, icra takibi mi başlamalıyım

En son Ekim ayında kira yatirdalarsa zaten kira peşin alındığı için Ekim sonuna kadar oturma hakkı oluyor. Kasım ayı da depozito için saydiginiza göre. Kasım sonu Aralık başı çıkmaları gerekirdi. Su anlık bir kira içerde gibi görünüyorsunuz. Ocaktan da yarım ay icerdesiniz.
Evet, Ekim peşin alındı Kasım depozito sayıldı. Aralık ful içerdeyim, Ocak 5 itibari ile Ocak ayı işliyor, şubat 5 te Şubat işleyecek. Ve bu insanların ne zaman çıkacağı belli değil 🥲

13 örnek hem tahliye talepli hem de kira alacağının ödenmesi talepli icra takibi yapmanız gerek. Noterden ihtar çekmenize gerek yok.

İcra takibi başlatın.

Yukarda da arkadaş yazmış tahliye ve alacak ödemesi talepli icra takibi başlatmanız yeterli. Ben 2 haklı ihtarla tahliye davası açmayı kastetmiştim ama sizin haklı olarak önceliğiniz parayı kurtarmak.

X