Kiracı belası

Bence anlaşmaya gidin.mahkeme çok uzar yıpranirsin.bende yasadim bunlari keske hic mahkemeye gitmeyip direk anlasma sağlasaydik.
Ama anlaşamıyorum ki. Vericem diyor vermiyor cikicam diyor çıkmıyor. En son 12 ocakta çıkacaktı hava da kaldı. en son cumartesi parayı verecekti oda havada kaldı. Anlasabilecegim bir konu bırakmadı ki bana. Keyfini bekleyip insafa gelmesini mi bekleyeceğim. Keşke konu o raddeye gelmese ama uykularım kaçtı

O kadar haklisiniz ki ne diyim.İnsani yorar böyleleri.Ama ben başka bişey demek istiyorum.Kucucuk bebeğiniz var ,bakmak çok zor oluyor biliyorum.Sutunuzu kesecek kadar dert ettiğiniz bu olayı eşiniz çözsün.Siz ne muhatap olun ne de caninizi sıkın.Lutfen eşiniz muhatap olsun ve bu işin stresini size yansıtmasin
Eşim o kadar bir şey yapmıyor ki ona da sinir oluyorum. Ben kalbimi bozmak istemiyorum söylediklerine inanmak istiyorum iyi niyetli kalmak istiyorum diye diye bugüne kadar o bekletti zaten bizi. Yüzümüze baka baka dalga geçirtti resmen yani. Ben muhattap değilim eşim konuşuyor zaten ama işin maddiyat kısmında da bana yansıyor haliyle ve işin sonu yine 'kirayı verirse şurayı öderiz şuna veririz' şeklinde son buluyor. Evladımdan özür dileyeceğim, hakkını helal etsin bana🥲

Demek birinin evini gasp etmek bu kadar basit.
Yani yakında bu yöntemi yapan çok olur açarlar bir kilitle boş evlere çökerler ev sahipleri uğraşır durur işgalcilik bu kadar basitse

Çağırın bir çilingir atın eşyalarını dışarı bu kadar. Valla başka yol göremedim bunlar yuzsüz🙄
Sonra Lohusa haliyle ceza mahkemelerinde sürünsün. Lütfen doğru düzgün tavsiyeler verin.
Konu sahibi bir avukttan en azından danışmanlık almanı tavsiye ederim. Umarım en kısa zamanda çıkartabilirsiniz.

Anlamadım ne demek istediğinizi biz mi yanlış yapmışız bir hatamız mi var? Ekim peşin alındı depozito kasıma ayına sayıldı
Sütten kesilmelik bir durum yok. Çok içerde değilsiniz. Tahliye için zaten emlakçı ve nakliye ücreti de vermek gerekiyor. Kendiniz çıkardığınız için. Onlar çıkarız demişler zaten. Büyük ihtimalle ara dönemde olduğu için ev bulamadılar. Bu zamana kadar düzenli kira ödeyen kiracı illaki öder.

Valla böyleleri yüzünden kimse güvenip ev veremiyor. Her zaman otomatik ödeme tanımlayıp her ay aynı gün aynı saatte kira yatıran insanlarız. Şimdi tayin çıktı uyumlu bir ev sahibi denk gelmedi. Kadına merhaba diyoruz, memur musunuz diyor 😁
Ev sahipleri memur musunuz diye sormakta haklılar kiralarını düzenli ve sorunsuz almak istiyorlar

Sütten kesilmelik bir durum yok. Çok içerde değilsiniz. Tahliye için zaten emlakçı ve nakliye ücreti de vermek gerekiyor. Kendiniz çıkardığınız için. Onlar çıkarız demişler zaten. Büyük ihtimalle ara dönemde olduğu için ev bulamadılar. Bu zamana kadar düzenli kira ödeyen kiracı illaki öder.
Emlakçı ve tahliye ücretini verme gibi bir yükümlülüğü yok konu sahibinin. Sayısından tam emin değilim ama 1 kira döneminde 2 haklı ihtar tahliye sebebi.

Tabiki haklılar fakat merhaba selamının karşılığı direkt bu oluyorsa sıkıntı var. Bir de okulu arayıp teyit etmiş 😁
Ben daha evi görmeden kurum soran bir ev sahibi vardı. Dur dedim ben evi begeneyim sonra sen beni tanırsın. Evi eski bir TOKİ evi. Kendisi standart mermerden yaptırmış. Zaten çoğu ev yaptırmıştı çünkü TOKİ'nin kendi tezgahi çok kullanissizdi. Benim şartlarım var diye başladı. Sıcak tencere koymayacakmisim tezgaha vs vs. Dedim kalsın görmüyorum evi. Ev sahiplerinin tabi ki belli kriterleri olabilir..ben de yabancıya vermek istemedim evimi. Ama daha baştan sorgu sual çok saçma oluyor. Sanki nikahına alacak.

Hiç kira ödemedi ki. Siz olayı yanlış anlamışsınız. Ben çıkacaksınız demedim onlar çıkacağız dediler. Ev bulamamış çıkamamış olabilirler, kirayı vermeme hakları oluyor mu? Tahliye değil, icra takibi başlatacagım.
Birde affınıza sığınarak 'sütten kesilecek bir durum yok, çok içeride degilsiniz' hoş bir cunle değil. Sütten kesilmeyi ben istemedim, çok taktım takmamalıydım. Ama siz buna bu şekilde yorum yapamazsınız, son olarak ne kadar içeride olup olmadığımı siz bilemezsiniz. Benim 3 ay kira almamış olmam, faizede soktu beni. Neyse ki konumuz bu değil

Sonra Lohusa haliyle ceza mahkemelerinde sürünsün. Lütfen doğru düzgün tavsiyeler verin.
Konu sahibi bir avukttan en azından danışmanlık almanı tavsiye ederim. Umarım en kısa zamanda çıkartabilirsiniz.
Yarın vekalet vereceğiz sanırım avukata eşim izin alabilir ise iş yerinden. Umarım daha fazla uzamaz

Ben daha evi görmeden kurum soran bir ev sahibi vardı. Dur dedim ben evi begeneyim sonra sen beni tanırsın. Evi eski bir TOKİ evi. Kendisi standart mermerden yaptırmış. Zaten çoğu ev yaptırmıştı çünkü TOKİ'nin kendi tezgahi çok kullanissizdi. Benim şartlarım var diye başladı. Sıcak tencere koymayacakmisim tezgaha vs vs. Dedim kalsın görmüyorum evi. Ev sahiplerinin tabi ki belli kriterleri olabilir..ben de yabancıya vermek istemedim evimi. Ama daha baştan sorgu sual çok saçma oluyor. Sanki nikahına alacak.
Şu son ev sahibi kiracı kavgaları iyice kızıştırdı ortamı da altı üstü bir tezgah. Vatan meselesi haline getirmesi saçma.

Ama anlaşamıyorum ki. Vericem diyor vermiyor cikicam diyor çıkmıyor. En son 12 ocakta çıkacaktı hava da kaldı. en son cumartesi parayı verecekti oda havada kaldı. Anlasabilecegim bir konu bırakmadı ki bana. Keyfini bekleyip insafa gelmesini mi bekleyeceğim. Keşke konu o raddeye gelmese ama uykularım kaçtı
Anlasma dediğim biz para verdik çıktı.böyle insanlar ancak parayla anlasma yaparlar.
Yoksa biz neleri denedik.mahkeme tahliye dedi yine çıkaramadik.1bucuk yil oyaladi bizi.parayi duyunca 1 haftada ev buldu çiktı.
Yoksa her gecen gün daha zarar olacakti bize

Bizim dava bir buçuk yıldır sürüyor hayır bir de küçük şehirdeyim. Tahliye kararı çıksa bile dava istinafa gidiyor süreç yine uzuyor. Bir de avukatınızı düzgün seçmeniz lazım kötü avukata denk gelirseniz onlar da süreci uzatıyor. Bütün bunlar tahliye tahahhütnamesine rağmen oluyor. Allah yardımcınız olsun demeye geldim bizimkiler bedavaya oturuyoruz neden çıkalım dediler.

Anlasma dediğim biz para verdik çıktı.böyle insanlar ancak parayla anlasma yaparlar.
Yoksa biz neleri denedik.mahkeme tahliye dedi yine çıkaramadik.1bucuk yil oyaladi bizi.parayi duyunca 1 haftada ev buldu çiktı.
Yoksa her gecen gün daha zarar olacakti bize
Ödeme yapmadığı takdirde icra yolu ile maaş haczi koyulamadı mı biz sanırım o yolu deneyeceğiz

Bizim dava bir buçuk yıldır sürüyor hayır bir de küçük şehirdeyim. Tahliye kararı çıksa bile dava istinafa gidiyor süreç yine uzuyor. Bir de avukatınızı düzgün seçmeniz lazım kötü avukata denk gelirseniz onlar da süreci uzatıyor. Bütün bunlar tahliye tahahhütnamesine rağmen oluyor. Allah yardımcınız olsun demeye geldim bizimkiler bedavaya oturuyoruz neden çıkalım dediler.
İşte insan kendini cidden özür dilerim salak yerine koyulmus gibi hissediyor.
Avukatla görüştüm, tahliye değil icra şeklinde açacağız hatta mahkeme değil anladığım kadarı ile kağıt gonderecek parayı atmazsa maaş haczine kadar giden yolları anlattı avukat taşınır taşınmaz mal varlığı şeklinde. İnşallah bu yolla tahsil edebilirim çünkü tahliye davası baya yüklü bir şey tahmin ettiğime göre

X