Kiracı belası

2 haklı ihtar zaten tahliye sebebi.bir avukata danışında işleri başlatın zaten uzun sürüyor.lafla sözle hareket edilmez herşeyi resmiyete dökeceksiniz.bizim yeni aldığımız evde kiracı vardı bizde hemen ihtar çektik ihtiyaç sebebi ile oturacağımıza dair adamla konuştuk adam tamam çıkardım ben zaten dedi ne gerek vardı dedi.kusura bakma ben yasal hakkımdan olamam dedim seni tanımam etmem.sonra bu adam 3 ay oturdu kirada ödemek istemedi bende kabul etmedim dedim öyle bedava oturacak halin yok kalacaksanda.neyse bu adam ev aldı çıktı yoksa mahkemelik olacaktık belli.terbiyesiz adam ben ev almışım kira ödüyorum adam ben kira ödemem diyor evimde oturmaya devam ediyor.neyse kiralarıda aldık evdende çıktı çok şükür nefret ederim böyle milletin malına çökmeye çalışan şerefsiz insanlardan.

İşte insan kendini cidden özür dilerim salak yerine koyulmus gibi hissediyor.
Avukatla görüştüm, tahliye değil icra şeklinde açacağız hatta mahkeme değil anladığım kadarı ile kağıt gonderecek parayı atmazsa maaş haczine kadar giden yolları anlattı avukat taşınır taşınmaz mal varlığı şeklinde. İnşallah bu yolla tahsil edebilirim çünkü tahliye davası baya yüklü bir şey tahmin ettiğime göre
İnşallah bu süreçte size Peygamber sabrı diliyorum. İnsan evini kiraya vermek istemiyor artık.

2 haklı ihtar zaten tahliye sebebi.bir avukata danışında işleri başlatın zaten uzun sürüyor.lafla sözle hareket edilmez herşeyi resmiyete dökeceksiniz.bizim yeni aldığımız evde kiracı vardı bizde hemen ihtar çektik ihtiyaç sebebi ile oturacağımıza dair adamla konuştuk adam tamam çıkardım ben zaten dedi ne gerek vardı dedi.kusura bakma ben yasal hakkımdan olamam dedim seni tanımam etmem.sonra bu adam 3 ay oturdu kirada ödemek istemedi bende kabul etmedim dedim öyle bedava oturacak halin yok kalacaksanda.neyse bu adam ev aldı çıktı yoksa mahkemelik olacaktık belli.terbiyesiz adam ben ev almışım kira ödüyorum adam ben kira ödemem diyor evimde oturmaya devam ediyor.neyse kiralarıda aldık evdende çıktı çok şükür nefret ederim böyle milletin malına çökmeye çalışan şerefsiz insanlardan.
Bizimki 6 ay kira ve aidat odemedi.ustünede para aldı çıktı.ben hem kira hemde evin kredisini ödemek zorunda kaldim.tabi mahkeme paralari cabasi.eve geçtiktenn sonrada ödemediği aidatlari ödedim.
Olsun ben evime gectim yaAllah herseyi görüyor

Öyle de böylede battı balık yan gider artık onlarda ugrassinlar inşallah. Ya 4 yaşında çocukları var biliyo musunuz, yeni doğum yaptım insan biraz kendini bizim yerimize koyarda vicdan yapar. Cidden yazık günah

Bizimki 6 ay kira ve aidat odemedi.ustünede para aldı çıktı.ben hem kira hemde evin kredisini ödemek zorunda kaldim.tabi mahkeme paralari cabasi.eve geçtiktenn sonrada ödemediği aidatlari ödedim.
Yazık cidden yazık başka bir şey değil. Bizim işin sonuda buna benzer bir şey olacak gibi gözüküyor rabbim güç kuvvet versin ne diyeyim

Diğer konunuzu okumuştum ama fare olayı bahane diye düşündüm eğer cidden fare olsaydı size zorluk cikartmazlardi diye düşünüyorum.

Yazık cidden yazık başka bir şey değil. Bizim işin sonuda buna benzer bir şey olacak gibi gözüküyor rabbim güç kuvvet versin ne diyeyim
Yani ben yaşadıgım için biliyorum boş yere mahkemelere para dökme aranizda anlasin bitsin
Biz bu dertten hastaliga kalacaktik

Diğer konunuzu okumuştum ama fare olayı bahane diye düşündüm eğer cidden fare olsaydı size zorluk cikartmazlardi diye düşünüyorum.
Ya zaten fare olsaydı bugüne kadar gelin kardeşim ilaçlatın bu evi diye hesap soraralrdi adamlara evi ilaclatcaz müsait bı gün söyleyin dedik kaç defa cevap bile vermediler yemeye adam aramışlar bize denk gelmişler işte ne diyim rabbim sorsun hesabını

Yani ben yaşadıgım için biliyorum boş yere mahkemelere para dökme aranizda anlasin bitsin
Biz bu dertten hastaliga kalacaktik
Mahekeme ye tasiyacak kadar maddiyatım yok şuan zaten iş o raddeye gelirse iyi paralar dönüyor. Şimdilik sadece icra takibi başlatılacak kağıt gidecek ellerine ödeme yapsınlar diye yapmazlarsa maaş haczi. Olmazsa salıcam başka yapcak biseyim yok maddi açıdan. İcra takibi şuan başlatmak için 5 6 lira civarına denk geliyor. Mahkemeye taşınırsa 40 50 60 yüksek mevlalar konuşuluyor. İcra ile halledemezsek vicdana gelmelerini bekleyeceğiz artık sanırım. Konuşulacak bir şeyim kalmadı muhatabım yok karşımda. Bende onlara para teklif etmek istemiyorum, beni bu kadar zor durumda bıraktılar birde ekmeklerine bal sürmek istemiyorum. Rabbim bir yerde karşılarına çıkartsin inşallah.

O nasıl oldu?avukatınız yok mu?mahkeme açıp üstüne neden para verip çıkardınız ki?daha hızlı kurtulmak için mi?

O nasıl oldu?avukatınız yok mu?mahkeme açıp üstüne neden para verip çıkardınız ki?daha hızlı kurtulmak için mi?
Adamin geliri tespit edilemedi .mahkeme tahliye verdi ama kiracı istinafa gönderdi.istinafta yillar sürüyor du.yillarca bekleyip daha zarar edecegime para verip çıkardım
Parayi alip çıktığına bile inanamiyorum o kadar imkansızdı yani

X