Komşu gürültüsü

Bizim yan taraftan gelen sesler biraz ilginç..

Bekar bir adam var birde sevgilisi var sanırım ufak tefek götten bacak bişey...

Yaş 35/40 arası...

Genelde hafta sonları geliyor geç saatlerde sevişiyorlar adamdan cıt yok ama kadın sanki su aygırı ile sevişiyor..

Yok böyle bişey yani ayıp denen bişey var...

Öyle bir durumki desen bir türlü demesen bir türlü...

Ama Merakta ettim gelen sesler gerçekten ojınalmı dıye...

Yaş 35/40 arası...

Genelde hafta sonları geliyor geç saatlerde sevişiyorlar adamdan cıt yok ama kadın sanki su aygırı ile sevişiyor..

:KK52::KK52:ya moralim bozuktu güldürdün

Şimdiki evimde 5 senedir oturuyorum.Hiç öyle gürültü falan olmadı.
En üst katta oturuyorum ama hani küçük çocuğum olmasına rağmen
kimseden de şikayet gelmedi.Binanın yapımından kaynaklı sanırım.
Eski bir bina oysa.Şimdi yeni bir ev aldık.Komşularla da tanıştım.Bizim altta oturan
bizim üstümüzde ki gürültünün bile geldiğini söyledi.Çocuklardan değil de binanın
yalıtımından şikayet etti.Ama çok iyi niyetliydi.Çocuk bu tabii gürültüsü de olacak
falan dedi.
Yalnız biz kaç zamandır yeni eve gidip geliyoruz.Eşim bir kere saat onbire kadar
evi temizledi.Hiç gürültü duymadığından bahsediyor.İnşallah iyi insanlarla karşılaşırım
ve diğer arkadaşlar gibi pişman olmam.

Yaş 35/40 arası...

g.. bacak ama çıkardığı sese bak sen:KK52:benzetmene çok güldüm neyse kurtulmuşun:KK24:

bende walla zırt pırt benim kapımın zilinden çalmasından sinir oluyorum koca apartman zilinde sanki sadece benim dairenin zili var koca koca kadınlar adamlar açıyorum kapıyı bi dönüp yüzümede bakmıyorlar insan bi özür diler yok yani birgün çıkıp çekmircem o olcak :KK47:

ay sormayın bende bıkmış durumdayım 2. kata yeni kiracılar geldi bnede birinci kattayım ve bebeğim var gündüz halşyle uyuyor kiracılar bi salıyolar çocukları sokağa gece 12ye kadar sokakta olsalar sorun değil apatmanda oynuyorlar o merdivenleri patır patır atlıyorlar artık bıktım gece 2-3 hiç sorun etmeden diğer komşulara gidiyorlar hiçmi yüzümüz gülmücek bizim

Ahhh bende çok çektim üst komşudan... 3 yıllık evliyim inanın üst komşum yüzünden evliliğimden bişey anlıyamadım. Yapmadıkları terbiyesizlik kalmadı. Güzellikle söyledik olmadı kötülükle söyledik olmadı. en sonunda polislik karakolluk olduk. Yine değişen bişey olmadı. Kadın gece yarısı temizlik yapmaya başlıyo. 2 tane oğlu var geceyarısına kadar hoplayıp zıplamalar... Anlatamam yaşadıklarımızı.. Baktık olacağı yok artık çaresiz kaldık taşınmaya karar verdik... Seneye taşınıcaz Allah nasip ederse... Allah kimseyi cahil edepsiz insan müsveddeleriyle karşıya karşıya bırakmasın

Davul sesi, müzik sesi olsun daha iy demişsin ya sana bişey anlatayım da kendi durumuna şükret :KK9:
Allah derdimden daha fazla dert vermesin dersin...

Kızlar yeni bir apartmana taşınmıştık ailece..Üstümüzdede bir aile... Başımıza gelmeyen kalmadı. Toplanıp gece 3'lere sabahlara kadar evi disko yapıyorlardı müzikleri son sese kadar açıyorlardı ailece yani o kadar ki ev zonk zonk ediyordu ve ben o yıl üniversite sınavlarına hazırlanıyordum her haftasonu cumadan başlayıp pazara kadar kına gecesi gibi eğleniyorlardı ev zonk zonk sabahlara kadar...Bide halay,zıplama sabaha kadar...
Uyku hakgetire...İçki içiyorlar sarhoş genç oğulları apartmana giriyor çıkıyor öyle tuhaf bişey di ki...İçipiçip sokaklarda bağırıyorlardı.Altında biz olduğumuz için en çok sıkıntıyı biz çektik ama hiç kimse sesini çıkarmadığı için bişey yapamadık...Sonra hırsızlık yapmış çocuklarıda kurtulduk kendilerinden birden taşınıverdiler ama çilemiz 4-5 yıl sürdü...
Ne polis, ne başkası hiçbirşey yapmadı tek biz şikayet edince...
Kötünün kötüsü var yani..
Bu anlattıklarım yaşadıklarımn 100 de biri gerisini sen düşün...

Son düzenleme:
bizim altta bekar biri kalıyo gece 2 ye kadar tv ve müzik sesi kulagı mı sağır hala anlamadım üst jattaki komsunuda bebeği var durmadan ağlıyo :KK9:

Bizim üst kattaki amca ve teyzenin 2 tane torunu var ki evlerden ırak.
Zıplamaları, koşturmaları... çileden çıkarıyor beni.
Aileyi de kutlamak lazım tabi. İnsan uyarır, yapma etme der.
İnsanlar toplumda yaşamanın kurallarını bilmiyorlar.

baktım ben kaçtıkça böyle insanlar beni buluyor, eskisi kadar takmamayı kendime telkin ediyorum, bide otifleks diye bi markanın özellikle ses için bu kulaklığı varmış, onu aldım takıyorum bazen kulaklarıma, napıyım, insanlar değişmiyo:KK53::KK53:

Kızlar ben de bu dertten muzdaribim.Buradaki arkadaslar ne yaptilar?
Ya adamlar butungun mobilya itip cekiyor.Bir insanin butun mobilyalari mi yerinden oynar.Hergun temizlik yapiyorlar artik cildiricam.Bir elektirik supurgeleri var adeta yeri deliyor.Vakumlumudur nedir anlamadim.Cocuklarinin demirden bir topu var onunla oynuyor koridorlarda hangi odaya kacarsan kac duyuyorsun.Tam temizlikleri bitti diyorsun saat 4-5 gibi busefer cocuk gürültüsü basliyor.Gercketen illallah ettim.Her aksam panjurlari tamamen kapaniyor ertesi gun tekrar hepsi aciliyor.Balkonda kahvalti yapacaklar diye hergün gacur gucur masa sandalyeleri disari cikarip tekrar iceri sokuyorlar.Hele evde calisanlari yedigi masa ortusunu silkeliyordu bir ara sinir hastasi olmustum.Gidip konustugumda ise biz yapmiyoruz,baska yerden geliyordur deyip dalga geciyorlar resmen.Yonetciye sikayet ettim adam kendi aranizda cozun diyor.Ne yapmak lazim bunlara ya.

Son düzenleme:
şu an gece 24:30 ve alt komşuyla üst komşu beraber ayakta karşı komşuyla yüksek sesle konuşuyorlar,ilk önce önemli birşey var sandım ama sadece konuşuyorlardı,konuşma bitincede dan dun dış kapılarını kapatıp evlerine girdiler.insan ben şöyle kaliteliyim böyle iyiyim aman ha öyle şeylere çok dikkat ederim demeden önce yaptıklarına bakmalı.gerçekten bazı insanlar apartmanda yaşamasını bilmiyorlar.

Önceden alo gürültü hattı vardı ama şimdi apt. içi gürültüler için neresi aranmalı tam bilemiyorum. 3-5 ay önce gece saat 2,45te sokakta çalışma başladı. ama öyle böyle değil, resmen caddeyi boydan boya deliyorlar. saat 3 oldu yok 3,15 oldu yok. 4e kadar sürdü.. zabıta ve polisi aradım sabah 5,30da ben nasıl işe kalkıcam dedim. 5dk sonra 3 tane ekip arabası geldi. indiler arabalardan adamlarla bi 10dk konuştuktan sonra binip otolara gittiler, 5dk sonra ise adamlar toparlayıp gitti.
kavga gibi durumlarda da polis aranıyor apt içerisinde ancak farklı gürültülere müdahale etmezler sanırım

Önceden alo gürültü hattı vardı ama şimdi apt. içi gürültüler için neresi aranmalı tam bilemiyorum. 3-5 ay önce gece saat 2,45te sokakta çalışma başladı. ama öyle böyle değil, resmen caddeyi boydan boya deliyorlar. saat 3 oldu yok 3,15 oldu yok. 4e kadar sürdü.. zabıta ve polisi aradım sabah 5,30da ben nasıl işe kalkıcam dedim. 5dk sonra 3 tane ekip arabası geldi. indiler arabalardan adamlarla bi 10dk konuştuktan sonra binip otolara gittiler, 5dk sonra ise adamlar toparlayıp gitti.
kavga gibi durumlarda da polis aranıyor apt içerisinde ancak farklı gürültülere müdahale etmezler sanırım

Günaydın arkadaşım polis yada zabıta çagırabilirsin onlar gürültü yaparken çağırki suçütü yapsınlar.

Bizimde arka komşu ne biçim insanlar ya.Benim odamda onlara doğru bakıyor.Her gece saat 3 gibi eve geliyorlar.Artık pavyonda mı dersiniz birahanede mi çalışıyorlar dersiniz bilemem.Her gece onların gürültüsünden bıktım.Bir gece baktım müzik açmışlar son ses.Saatte 4 e geliyordu.Kadında alkışlıyordu.Hey Allahım dedim bunların susacağı yok .Camdan bağırdım en sonunda .Baktım sustular ama ne fayda.Ertesi gün yine aynı.Türkçeyi de yarım yamalak konuşuyorlar.Artık nereden geldilerse..

Benimde başıma gelmişti. Anlatayım belki faydası olur. Üst komşumla balkondan balkona konusuyoruz bir üstteki komsu cıkardı bir örtü basımızdan asagı silkeledi bir baktık pislik kadın epilasyon yapmis herseyinide tepemize cirpiyor. hemen yukarı cıktım kavga ettik tartıstık sonra yinetime gittim bir cacık olamadılar bende zabıtaya sikayet ettim :KK53: Para cezası kestiler ahah artık ondan sonra 2 sene kadın ben balkondaysam balkonuna camasır bile asmiyordu :KK53:

X