Komşu gürültüsü

Benimde başıma gelmişti. Anlatayım belki faydası olur. Üst komşumla balkondan balkona konusuyoruz bir üstteki komsu cıkardı bir örtü basımızdan asagı silkeledi bir baktık pislik kadın epilasyon yapmis herseyinide tepemize cirpiyor. hemen yukarı cıktım kavga ettik tartıstık sonra yinetime gittim bir cacık olamadılar bende zabıtaya sikayet ettim :KK53: Para cezası kestiler ahah artık ondan sonra 2 sene kadın ben balkondaysam balkonuna camasır bile asmiyordu :KK53:

kızkardeşimin komşusuda eline ne geçerse aşağıya çırpıyor
geçen süpürge torbasını çırpttı tepesinden aşağıya,uyardı bir daha yapmayın diye
bugünde balkona çamaşır asarken bir kürek tozu kiri boşalltı aşağıya
balkonunu süpürmüşte hanfendi :KK36::KK36::KK36:
anlayışsız,görgüsüz insana ne derseniz diyin hiçççççç

kızlar apartmanda yaşamak ne kadar zor. aylardır üst kattaki komşularımın yaptığı gürültüden fenalık geldi. çocuklarının ve kendinin çıkardıkları sesler yüzünden ne doğru düzgün uyuyabiliyorum ne de sessiz bir ortamda oturabiliyorum. birkaç kez gerek kaba gerekse kibar bi şekilde uyarmamıza rağmen kendisinin gürültü yapmadığını, çocukların da yapmasının normal olduğunu apartmanda böyle şeylerin normal olabileceğini söyledi bir de üste çıkarak. ama gerçekten bu kadar rahatsız olmasak tepki göstermezdik heralde. çocuk var diye de bu kadar rahat olunur mu. insan çocuğunu uyarmalı nolursa olsun belirli saatlere dikkat etmeli..inanın müzik sesi davul sesi olsa bile razıyım ama bu ne zaman geleceği belli olmayan eşya gıcırtıları ve yürüme atlama zıplama seslerinden bıktım artık psikolojim bozuldu. nasıl bir yöntem izlesem bilemiyorum. uyarıdan da anlamıyolar. aynı şekilde karşılık verin deseniz o da olmaz diğer masum komşuların günahı ne... inanın bu konu çok can sıkıcı kimsenin başına gelmemesini diliyorum. allah herkese iyi komşu versin. insanın yaşadığı yerde mutsuz olması çok kötü.

aynı dertten bende muzdaribim ama bizim aile apartmanı eşim işinden dolayı gec geliyo işede 10larda gidiyo gecede oturmayı seviyoruz her sabah uyanmaktan bıtık dedigin gibi cocuk sesi merdivenlerden terlikle koştura koştura inmeleri görümcemin şarkı söylemesi evde kosmalarını bide bizim yatak odamız onların mutfagı altı düşünün artık sandale sesi bulasık yıkıyo düşürüyo kırıyo allahım uykudan deli gibi uyanıp kalkıyorum cokk bıktım dış kapıyı vurmaları hangini söyliyeyimki inşşş ev alırda kurtulurum biran önce kızlar birbirimize dua edelim ne olur. diyorum ileride cocukgumuz olsa bu seste nasıl uyur napar bilemiyorummm

Gerçek komşuluğun artık eskide kaldığına inanıyorum.Etrafınızda ,apartmanınızda yada mahalleniz de komşuluk
ilişkilerine hiç dikkat ettiniz mi? Ya da komşularınızdan ne kadar memnunsunuz veya değilsiniz?

Benim düşünceme göre bir çok yerde komşuluk,artık kimsenin birbirini takmadığı ,saygı göstermediği bir şey olmuş.Herkes mutlaka apartmanda yaşam kurallarını şu yada bu şekilde duymuştur.Ve bunların da bir çoğunun malesef gözardı edilerek uygulanmadığını görmüştür.

Mesela apartmanlar da kapı önlerine terlik,ayakkabı ve eşya bırakmak yasaktır.Ama bizim milletimiz sağolsun bayılır böyle şeylere.Kapı önünde her çeşit terlik,ayakkabı,ayakkabılık,bisiklet vs. Sanki bunlar bulunmazsa olmazmış gibi sıralanır gider.Görüntü kirliliği mi dersiniz,ayakkabılardan gelen kokular mı dersiniz. Söylediğiniz zamanda sanki siz suçluymuşsunuz gibi bir tavırlar üste çıkmalar.

Bir de bizim milletçe hastalığımız olan ,özellikle de bayanların olmazsa olmazı silkelenmek.Bu nasıl bir adettir.? Çözemedim gitti.Kazağını silkeler,çarşafını silkeler,halı silkeler,sofra bezi silkeler yani kısaca ne bulursa silkeler böyle tipler.

Bir de balkonlarından ne bulursa salkıtan tipler var.Aşağıda baskası oturuyormuş, böyleleri için kesinlikle önemli değildir.Milletin ağzının içine girer nerdeyse çarşaflar ,halılar....

Ha bide kendini müstakil evde yaşıyormuş zanneden tipler var.Onları da unutmayalım.Tv açarlar sanki bütün apartman onun dinlediği programı dinlemek zorunda gibi.Müzik dinlerler o da aynı şekilde .Bir de bu tipler için sabah ,öğle aksam farketmez onlar kalktımı herkes kalkmak zorunda ya, yada onlar yatmadan sanki kimse uyumuyor.

Bir de kavgasını gürültüsünü her daim yüksek volümden yapanlar var.Onlar içinde saat önemli bir olay değildir.Hani arada bir olabilir dersiniz.Ama hergün de oluyorsa işte o zaman çekilmiyor.Bir yüksek seste milletin özelinden gelen seslerdir.Adı üzerinde özel.Bazı tipler için de bunun da önemi yoktur tabi.Zevk onun zevki değil mi,kimene derler...

Yani bu konu uzar gider,tartışma bitmez.Her insan hata yapabilir .Bir kere söylersin,ikaz edersin.İnsansa özür diler ,bir daha tekrarlatmaz. Kısaca diyorum ki "Anlayana sivri sinek saz,anlamayana davul zurna az.

Yazan:Misey'in orjinal düşünceleridir.:)

kızlar apartmanda yaşamak ne kadar zor. aylardır üst kattaki komşularımın yaptığı gürültüden fenalık geldi. çocuklarının ve kendinin çıkardıkları sesler yüzünden ne doğru düzgün uyuyabiliyorum ne de sessiz bir ortamda oturabiliyorum. birkaç kez gerek kaba gerekse kibar bi şekilde uyarmamıza rağmen kendisinin gürültü yapmadığını, çocukların da yapmasının normal olduğunu apartmanda böyle şeylerin normal olabileceğini söyledi bir de üste çıkarak. ama gerçekten bu kadar rahatsız olmasak tepki göstermezdik heralde. çocuk var diye de bu kadar rahat olunur mu. insan çocuğunu uyarmalı nolursa olsun belirli saatlere dikkat etmeli..inanın müzik sesi davul sesi olsa bile razıyım ama bu ne zaman geleceği belli olmayan eşya gıcırtıları ve yürüme atlama zıplama seslerinden bıktım artık psikolojim bozuldu. nasıl bir yöntem izlesem bilemiyorum. uyarıdan da anlamıyolar. aynı şekilde karşılık verin deseniz o da olmaz diğer masum komşuların günahı ne... inanın bu konu çok can sıkıcı kimsenin başına gelmemesini diliyorum. allah herkese iyi komşu versin. insanın yaşadığı yerde mutsuz olması çok kötü.

ahhhh ahhh inanın aynı şeyleri bende yaşıyorum. sabredilebilcek gibi değil. bağırışlar çağırışlar. dediğiniz gibi eşya gıcırtısı, hoplama zıplama,pazar sabahları adam konser verir o ayrı bi meselee.

her gün birbirlerine bela okurlarr. çocuklar annelerine küfür eder..

siz cam silersiniz aradan 1 gün geçmez örtü kilim silkelerler. hadi 1 camdan olsa kabul edicem ama kardeşim 5 cam var hepsindende silkelenmezki yaa. :KK47::KK47::KK47::KK47:

bak sinir oldum yneee :KK4:

Gerçek komşuluğun artık eskide kaldığına inanıyorum.Etrafınızda ,apartmanınızda yada mahalleniz de komşuluk
ilişkilerine hiç dikkat ettiniz mi? Ya da komşularınızdan ne kadar memnunsunuz veya değilsiniz?

Benim düşünceme göre bir çok yerde komşuluk,artık kimsenin birbirini takmadığı ,saygı göstermediği bir şey olmuş.Herkes mutlaka apartmanda yaşam kurallarını şu yada bu şekilde duymuştur.Ve bunların da bir çoğunun malesef gözardı edilerek uygulanmadığını görmüştür.

Mesela apartmanlar da kapı önlerine terlik,ayakkabı ve eşya bırakmak yasaktır.Ama bizim milletimiz sağolsun bayılır böyle şeylere.Kapı önünde her çeşit terlik,ayakkabı,ayakkabılık,bisiklet vs. Sanki bunlar bulunmazsa olmazmış gibi sıralanır gider.Görüntü kirliliği mi dersiniz,ayakkabılardan gelen kokular mı dersiniz. Söylediğiniz zamanda sanki siz suçluymuşsunuz gibi bir tavırlar üste çıkmalar.

Bir de bizim milletçe hastalığımız olan ,özellikle de bayanların olmazsa olmazı silkelenmek.Bu nasıl bir adettir.? Çözemedim gitti.Kazağını silkeler,çarşafını silkeler,halı silkeler,sofra bezi silkeler yani kısaca ne bulursa silkeler böyle tipler.

Bir de balkonlarından ne bulursa salkıtan tipler var.Aşağıda baskası oturuyormuş, böyleleri için kesinlikle önemli değildir.Milletin ağzının içine girer nerdeyse çarşaflar ,halılar....

Ha bide kendini müstakil evde yaşıyormuş zanneden tipler var.Onları da unutmayalım.Tv açarlar sanki bütün apartman onun dinlediği programı dinlemek zorunda gibi.Müzik dinlerler o da aynı şekilde .Bir de bu tipler için sabah ,öğle aksam farketmez onlar kalktımı herkes kalkmak zorunda ya, yada onlar yatmadan sanki kimse uyumuyor.

Bir de kavgasını gürültüsünü her daim yüksek volümden yapanlar var.Onlar içinde saat önemli bir olay değildir.Hani arada bir olabilir dersiniz.Ama hergün de oluyorsa işte o zaman çekilmiyor.Bir yüksek seste milletin özelinden gelen seslerdir.Adı üzerinde özel.Bazı tipler için de bunun da önemi yoktur tabi.Zevk onun zevki değil mi,kimene derler...

Yani bu konu uzar gider,tartışma bitmez.Her insan hata yapabilir .Bir kere söylersin,ikaz edersin.İnsansa özür diler ,bir daha tekrarlatmaz. Kısaca diyorum ki "Anlayana sivri sinek saz,anlamayana davul zurna az.

Yazan:Misey'in orjinal düşünceleridir.:)

nasılda komşumu tarif etmişsiniz saydığınız tüm özellikler kendilerinde mevcut. üst kata diğer komşuya çıkıyoruz bazen. inanın kapının önünde ne ararsan var. en üst katta oturmanın verdiği rahatlıkla bide iyice yayılmışlar. ayakkabılık, bisiklet, pazar arabası,toplar ayakkabılığın haricinde yerde duran ayakkabı terlikler. inanın köy evinden farkı yok. :KK31:

Artık yoruldum ve bıktım, ailecek bıktık açıkcası...
Günün hiçbir saati huzur yok, evdelerse bittik, hangi saat olursa olsun güm güm güm....
Allah'a havale ediyorum, Rabbim ıslah etsin...

Allah'ım bize müstakil evde yaşamayı nasip et

bıktım apartmandan

Köye gidiyoruz dededen kalan eski evlere bakıyorum bağı bahçesi içinde kendi evin , en yakın komşun öbür tarlanın başındaki ev, o da zaten ya kardeşin ya amcaoğlun

Bize bakıyorum tanımadığımız türlü çeşit insanla alt alta üst üste bi binaya tıkıştırılmış gibi, offf nefret ediyorum apartmanlardan

günaydın arkadaşlar bizde sitede oturuyoruz son kat evimiz ama sagolsunlar alt kattaki komşumuz epey gürültü çıkarıyor biz evin içinde parmak ucuyla yürüyoruz ses çıkmasın diye hiç bir şeyi yerde sürümüyoruz ses çıkmasın diye ama kendileri bizi ve herkesi rahatsız ediyorlar gece yarılarına kadar son ses müzik gecenin 2 sine kadar bazen 3 ne kdar evin büyük oğlu açıyor yaşıda 25 civarı babam en sonunda uyardı ama nafile laftan anlamıyor alt katlarindaki oturan uyardı ama nafile yine tık yok annesi desen ayrı gecenin 12 de ve sabahın 6 sında elektrik süpürgesi açar hem de hergün kendisi çalışmıyor ev hanımı yani gündüz saat 9 dan sonra açsa amenna alt kattaki komşusu kadının kocasına söylemiş küçük bebegim var uyuyamıyor diye ama eşinde ne ypayım demiş bende söylüyorum ama anlamıyor diye biz komşularımızla kötü olmak istemiyoruz ama artık insanın sabrını taşırıyorlar bizde müzik dinliyoruz ama son ses açmayı bırak en kısık seste dinliyoruz yada kulaklıgımızı takarak dinliyoruz bakalım bu işin sonu nereye gidecek

günaydın arkadaşlar bizde sitede oturuyoruz son kat evimiz ama sagolsunlar alt kattaki komşumuz epey gürültü çıkarıyor biz evin içinde parmak ucuyla yürüyoruz ses çıkmasın diye hiç bir şeyi yerde sürümüyoruz ses çıkmasın diye ama kendileri bizi ve herkesi rahatsız ediyorlar gece yarılarına kadar son ses müzik gecenin 2 sine kadar bazen 3 ne kdar evin büyük oğlu açıyor yaşıda 25 civarı babam en sonunda uyardı ama nafile laftan anlamıyor alt katlarindaki oturan uyardı ama nafile yine tık yok annesi desen ayrı gecenin 12 de ve sabahın 6 sında elektrik süpürgesi açar hem de hergün kendisi çalışmıyor ev hanımı yani gündüz saat 9 dan sonra açsa amenna alt kattaki komşusu kadının kocasına söylemiş küçük bebegim var uyuyamıyor diye ama eşinde ne ypayım demiş bende söylüyorum ama anlamıyor diye biz komşularımızla kötü olmak istemiyoruz ama artık insanın sabrını taşırıyorlar bizde müzik dinliyoruz ama son ses açmayı bırak en kısık seste dinliyoruz yada kulaklıgımızı takarak dinliyoruz bakalım bu işin sonu nereye gidecek

Kimsenin bangır bangır çalan müziğini dinlemek zorunda değilsiniz.Hele de gecenin 2 sine 3 üne kadar.Arayın polisi saat kaç olursa olsun geliyorlar.Sabah,aksam yada gece farketmiyor.Gidip uyarıda bulunuyorlar.Eğer şikayetçiyim uyarı bana yetmez dersenizde alıp bir güzel karakola götürüyorlar.Öyle aman o saat yada şu saatte polis gelmez diyenlere de inanmayın .Ben ne zaman çağırdımsa hemen geldiler.Diğer gürültüler için de apartman da yöneticiniz varsa ona şikayet edin gidip uyarsın.

Ahhh...ahhhh... herşeyin sebebi cahillik inadına cahillik! cehalet denince sanmayın okuma yazması yok diplomalı cahillik bunlar...:KK19: kırmamak adına ima edersin olmaz...söylersin surat edilir laf üstüne laf sokarlar...şikayete rağmen düzelme olur mu?:KK25: birini yapmazsa başka şey yapar bakk daha ne yapayım dercesine... sabah akşam masaya otururken sandalyeler çekilir garççççç gurçççççççççççççç kaselerini sığdıramazlar bir türlü denk gelmez kaseleri sandalyeye garçççç gurççççççç....:KK36:akşam o ses sabah o ses.... tatiil günü kalkılır erkenden çocuk vardır erken uyanırlar amenna sözümüz yok :26:ammmaaaaaaaaaa o çocuk 7 de başlarsa taktuk bişeyler atmaya oynamaya deve tabanı vururcasına yürümeye eyvahhhh!!! ebeveynler naparrr?hahhhaaa hihihhiii çocuğum mutlu olsunnn biz kalktık ya gerisi önemli değil..:KK53:.kapılar mı ahhhh o kapılar belediye yıkıma gelmiş sanırsın pattttttt küttttt!!kardeşim kapısız yerden mi çıktın diyeceksin evettt sende öyle derler akıllı yaaa....:44:kapısız yerr mağaradır iima edilen ama anlamaz o kapılar vurulur tak tuk...ayakta terlikler birde deve inadıyla vurulan tabanlarla imece usulü bir ses çıkartır kandilli ölçse eyvahhh afet var...:KK14:çocuk haylaz allah sabır versin komşum da bağır bağır saatlerce ,geç başka odaya geneli herkesin yatak odası aynı yerde orada bağırtma nerdeeee ooo umurunda mı? gece çocuk işemiş etmişş hanım çıldırmış bağırıyor 03,04 nolacak ona iş çıkmış kendine yaaa... bağırır ,tekmeler dolapları, çekmeceleri ,naptın diye çocuğa öfkeyle...ee ona iş çıktı kalk bakıyım komşuu sende uyuma bana ne ben bak nelerle uğraşıyorum...:KK37:yan taraftan bir yumruk sesi ses kesilir...ama uyku gitti nolcak umur mu?hıhhh bana ne....:KK51: devir tasarruf devri şu marka kıyafet aksesuar alır 400tl 600tl ev eşyası bilmem kaç bin tl amaa tasarrufu ona sorucan makine çalışır gece 2 de 5 de eeee az yakıyo yaa uyumaa sennn ben tasarruf etcem sende uykunu idareli kullan çok ta tın yaa...:KK5:birde yüzüne bakar utanmazca sadece gürültü olsa neyse başka sıkıntılarda verir söylersin ilgilenmez evin badanan batmış ona ne? onun başına akan yok kokan yokkkkk kimene kiii ...çek çekebildiğin kadar gamsız insana bencil insana kara cahile laf anlatılmaz...öyle insanlar var ki okuma yazma bilmez şehire yeni gelmiştir şikayet etseniz özür dileriz hakkınızı helal edin der yapmaz daha utanır birde garibim siz böyle insana yapma dediğinize utanırsınız o kadar mülayim cahilde olsa o kadar İNSAN dır!!!:KK16:ama öyleleri var ki okumuş etmiş işi malı mülkü herşeyi var lakinn hemen şu sözü hatırlatır size DİPLOMA CEHALETİ ALIR EŞŞEKKKLİK!!!BAKİİİİİİİİİİİİİ... KALIR....:KK52:

ah ahh herkeste var galiba bu komşu sorunları... benimkide evde elektronik gitar çalar akşamları tam tepemde müziğe saygımız var ama bukadarınada pes doğrusu sanki yanımda çalıyor mübarekk neyseki bende televizyonda son ses açtımda anladılar rahatsızlık verdiklerini bazen böyle olmak gerekiyor bide her sabah pazarda dahil olmak üzere çocukları bağırır hemde bağırmak son ses isimlerinle seslenir ayşeeeeeeee-aliiiiiiiii küçükte değil 13/14 yaşında bebe olsa dicem tamam... aa bide pazar sabahları çamaşır makinası açmaları saat 8 de ve ben sadece pazar günü evdeyim haftanın 6 günü 7 lere 8 lere kadar çalışıyorum insaf yahu :KK47:

bizimde çocuğumuz var 3 yaşında ee bizde arada alt kattan şikayet aldık hemde kendileri gece 3 te gelip kocasıyla kavga dövüş sbah oğlunu kaldırır bağrış çağrış küfür ler fln ben oğluma araba sürdürtmüyorum ses olmasın aman aşağıdaki rahatsız olmasın müzik sesi açmayız zaten sakinliği seviyoruz ama benim alt kattaki komşunun oğlu da yaramaz onun alttaki vurur kalorifere tak tak o ses yle kötü gelirki üst katlara çoluk çocuk korkuyo b zahmet kapıdan söylese olmazmı sanki kendi yaptığıda gürültü saygısızlık bence öf öfki öf

Yok yok her türlü gürültü bitti ama benim saygısız komşum yeni gürültüler üretmeye devam ediyor.Sabahın 5.30 unda çalmaya başlayan alarmın sesi tam yarım saat sürdü.Acaba evde yoklar mı diyoruz.Yok diyorum ben eşime aksam evdelerdi sesleri geliyordu.Tam bitti derken diğer alarmlarının sesi çalmaya başladı daha sonra diğeri tekrar ötmeye başlayınca bizim giden uyku zaten hepten yok oldu.Nedense sonra alarmlar sustu.Sanırım alt katımızda oturanlar ölüm uykusuna yatıyorlar.Daha önce de kaç kez oldu.Bu kadar derin uyunur mu yaaaa.....!!!!!!Şimdide evdeler kendini bilmez saygısızların sesleri geliyor.Terbiyesizler,Allah sizi bildiği gibi yapsın emi..!!!!!!!!!!!:KK20::KK4:

Anladım ki gareze yapıyorlar bunlar....
Kat mülkiyeti alınmadan benim bildiğim tadilat yapılmaz evin içinde müteahhit sesini çıkarmamış, bunlar evi istediği gibi dizayn etmiş, çocuk odasının bitişik duvarında mutfak tezgahı var, normalde mutfak tezgahı balkon duvarına bitişik olması lazım, az önce girdim odaya gürültüden durulmuyor, zaten sabrımızı zorluyorlar 2 yıldır, iyice zıvanadan çıktılar, güm güm güm....
Yürürler güm güm güm, kapı çarparlar güm güm güm, iş yaparlar güm güm güm....
Aşağıda hasta mı var, hamile mi var, bebek mi uyuyor, insanlar dinleniyor mu hiç umurları değil....
Günün her saati bu sesleri duymaktan deliye dönmek üzereyiz....
İyi niyetime yazıklar olsun benim....
Hakkım hiçbirine helal değil....

Son düzenleme:
Komşumuz da bizden şikayetçi. Yöneticiyle haber yollamış.

Biz evde yokken köpeğim havlıyormuş. Bebeği var küçük, uykusundan uyanıyormuş. Biz evdeyken havlamıyor ama biz yokken havlamasa da kadın uydurmaz sonuçta.

Haklıdır.

Olabilir tabii ki, yarın çıkıp konuşacağım. Bebeğini hangi odada uyutuyorsa en azından o odanın kapısını kapatırım.

Tanımıyorum gerçi, umarım ters biri değildir de "köpeği gönderin vs vs" diye çıkışmaya kalkışmaz. Yapacağımdan değil tabi, gerilmek yersiz.

İnşallah bi çözüm buluruz.

Komşumuz da bizden şikayetçi. Yöneticiyle haber yollamış.

Biz evde yokken köpeğim havlıyormuş. Bebeği var küçük, uykusundan uyanıyormuş. Biz evdeyken havlamıyor ama biz yokken havlamasa da kadın uydurmaz sonuçta.

Haklıdır.

Olabilir tabii ki, yarın çıkıp konuşacağım. Bebeğini hangi odada uyutuyorsa en azından o odanın kapısını kapatırım.

Tanımıyorum gerçi, umarım ters biri değildir de "köpeği gönderin vs vs" diye çıkışmaya kalkışmaz. Yapacağımdan değil tabi, gerilmek yersiz.

İnşallah bi çözüm buluruz.

Konuştum, kadın manyak çıktı. :KK1:

Çocuğu nerede uyutuyorsunuz ona göre düzenleme yapayım diyorum, duvarlar çok ince diye gezerek uyutuyorum en iyisi köpeği gönderin diyo bana.

(Bu arada duvarlar ince falan değil, örneğin yan komşumun sesini bir kez duydum -birbirini öldürmeye çalışırkenki kavgalarıydı- onlar da bizimkini hiç duymuyorlarmış.)

Ben de en son, eh be iyi niyetime de sana da, ben köpeğin şu odaya girmesini engellicem ona göre uyut çocuğunu sen de dedim indim.

Kadın zaten nefes alan ve ses çıkaran herkesten şikayetçiymiş, yöneticimiz öyle söyledi, ciddiye almadık biz de o noktada.

Yöneticiye gitsin dava açsın diyorum, evden çıkmıyor ki dava açsın diyor bana.

Bana da psikopatı denk gelir zaten, oysa ki ne kadar da iyi niyetliydim başta.

Muhtemelen şimdi diğer apartman sakinlerini dolduracak, öf paşa gönülleri bilir. Açsınlar dava çok da umrumda. En basitinden balkonu belediye izni olmadan kapatmak yasak. Ben de hepsini şikayet ederim.

Sinirlendim akşam akşam.

Hayır seninki çocuksa benim de çocuk olmasa da canımın içi, ben orta yol bulmaya çalışayım sen köpeği gönderin de bana, oldu paşam başka? :KK15:

bi öküzde benim alt katta var, bangır bangır açmış saatlerdir

bu kulaklık neden icat edilmiş böyle bişeyden haberi var mı acaba, görmüşmü hiç merak ediyorum
:KK52::KK52::KK52:

biz müzik dinlerken bile kulaklık takıyoruz ama bizleri hiç düşünen yok şuan bile bangır bangır müzik sesi geliyor son ses alt kattaki komşu degil bu sefer sanırım kapı komşu açmış onların mutfagı ile bizim salon bitişik duvarlar ne kadar kalında olsa son ses olunca zil gibi geliyor

şuan kızı hayat bilgisi dersinde, müziğin sesini çok açıp komşuları rahatsız etmemek konusunu görüyor, açsın kendi okusun hayat bilgisi kitabını ama onu bile anlayacağından şüpheliyim, çok sinirlendim ya sabah sabah:KK47::KK47:

benim yattığım odayla komşunun yatak odası bitişik , her sabah torunları odaya gelip dedeeeee anneeeee dayııııı diye çığrınır ben de aynı anda gözlerimi açardım, kulağıma mp3 takar tekrar uyumaya çalışırdım çünkü bu çocuğun bağırmasıyla hepsi uyanıyor bağıra çağıra konuşmaya başlıyordu, önceden de kavgalı olduğumuz insanlar olduğu için seslerine bile tahammülüm yok zaten

geçen hafta işe başladım, ben artık onlardan da erken uyanıyorum. uyanır uyanmaz ben de annneeee diye sesleniyorum, hazırlanma aşamasında odamdaki tv.yi son ses açıp takır tukur bir sürü ses çıkarıyorum. bütün bunları sabah 7de yapıyorum oh olsun , burdan taşınmayı düşünüyoruz zaten de o zamana kadar böyle devam edeceğim.

ohh olsun, alttakilere de gidiyordur aynı ses onlarada oh olsun

X