Komşu gürültüsü

Bir üst komşu vakası da bende var,
her akşam ince topuklu olduğunu varsaydığım terlikleriyle ki bu ayakkabıysa daha vahim beynime çivi çakıyor.
Yeni gelinliğine veriyorum, napayım?

Bir üst komşu vakası da bende var,
her akşam ince topuklu olduğunu varsaydığım terlikleriyle ki bu ayakkabıysa daha vahim beynime çivi çakıyor.
Yeni gelinliğine veriyorum, napayım?
valla ben artık bıktım bu akşam da aynı gürültü olursa yaslarına baslarına bakmıcam calıcam zillerini huzur kalmadı be evimde

aynı dert bendede var.üst komşum 2 senedır uyarmamıza ragmen gece 12-1 sabah6 hep topukluyla gezıyor.gece cocukları yatmak bılmyıor sureklı mutfakta masa ıtıyorlar.alarmları sabah 6da 10dak.çalar bakmazlar.evı bır supurur 90 m.karew evı 2-3 saatte!artık psıkolojım bozuldu sınır hastası oldum bıde 11aylık bebegım var o bıle uyanıyor gurultulerıne. kasıntı tuttu vucudum kabarıyor.zaten gece 2-3 uyanırım bebek ıcın .valla bıktım bıgun cok fena patlıcam.allahından bulsun!!!

Ben de bıktım üst kat komşumdan,3 yaşında bir erkek çocuğu var.Çocuk 16:00-01:00 arası dört nala koşuyor.Gerçekten merek ediyorum ne ara yemek yiyor,ne ara tuvalete gidiyor.Anne ev hanımı ama umrunda değil.Ses o kadar şiddettli oluyor ki migren ağrım tutuyor.Hamile olduğum için ilaç da içemiyorum.Zannetmeyin ki çocuk gürültüsüne alışık değilim.Kaç yıllık eğitimciyim,ben böyle şey görmedim.Gece birden ikiye kadar da beşikte koca çocuğu sallıyorlar.Güzelce konuştuk olmadı.Duvara üç kere vurdum.Hemen aşağıya indiler,çocuğu korkutuyormuşuz diye.Bir de sizin de çocuğunuz olunca siz de göreceksiniz diyor.En son mahkemelik olacağız heralde.Gerçekten eğitimsiz,cahil,kendi keyfini düşünen insanlarla yaşamak çok zor.Çocuk dedğin en geç dokuzda yatar.Önüne bir sürü oyuncak koyarsın,çizgi film izlersiniz beraber,oturup masal okursun,ilgilenirsin,gündüz parka çıkarırsın tabi arada koşar da ama beş altı saat nedir Allah aşkına.Herkes çocuk sahibi olmamalı bence.Bu ailenin yetiştirdiği çocuk da ilerde bize sorunlu çocuklar olarak geliyor.Çocuk huysuz olmuş zaten herşeye oturup ağlıyor.

benim üst komşumda torununa bakıyor annesi evde boş boş oturuyor keyif yapıyor 7/24 gürültüyü biz çekiyoruz oh ne güzel dünya niye doğurdun o aman kardeşim kadın atmış bunların üstüne bunlarda bi dur bile demiyor evden tıkırtı gürültü eksik olmuyor sanki yere dakikada 3 kez küçük tüp düşer gibi boom buum patlama sesleri uyardık ama nafile üste en kralından çıktılar saygısızlar apart.hayatından bir haberler Allah sonumuzu hayır etsin!

Ben de bıktım üst kat komşumdan,3 yaşında bir erkek çocuğu var.Çocuk 16:00-01:00 arası dört nala koşuyor.Gerçekten merek ediyorum ne ara yemek yiyor,ne ara tuvalete gidiyor.Anne ev hanımı ama umrunda değil.Ses o kadar şiddettli oluyor ki migren ağrım tutuyor.Hamile olduğum için ilaç da içemiyorum.Zannetmeyin ki çocuk gürültüsüne alışık değilim.Kaç yıllık eğitimciyim,ben böyle şey görmedim.Gece birden ikiye kadar da beşikte koca çocuğu sallıyorlar.Güzelce konuştuk olmadı.Duvara üç kere vurdum.Hemen aşağıya indiler,çocuğu korkutuyormuşuz diye.Bir de sizin de çocuğunuz olunca siz de göreceksiniz diyor.En son mahkemelik olacağız heralde.Gerçekten eğitimsiz,cahil,kendi keyfini düşünen insanlarla yaşamak çok zor.Çocuk dedğin en geç dokuzda yatar.Önüne bir sürü oyuncak koyarsın,çizgi film izlersiniz beraber,oturup masal okursun,ilgilenirsin,gündüz parka çıkarırsın tabi arada koşar da ama beş altı saat nedir Allah aşkına.Herkes çocuk sahibi olmamalı bence.Bu ailenin yetiştirdiği çocuk da ilerde bize sorunlu çocuklar olarak geliyor.Çocuk huysuz olmuş zaten herşeye oturup ağlıyor.

Aynısı bizde de var. Ev dubleks, bunların sesinden oturma odasında, üst katta oturuyoruz ama iki kat aşağıdan bile geliyor çocuk sesleri. İki tane kız, 3-4 yaşlarında. Anaları çalışıyor, babaları evde oturup güya çocuklara bakıyor. Arkadaş madem çalışmaya heveslisin ya da ihtiyacın var, niye peşpeşe iki çocuk yapıyorsun. Hadi yaptın, niye bu kadar serbest yetiştiriyorsun.

Gece biz uyuyoruz, çocuklar hala koşturuyor at gibi, avaz avaz ağlıyor ikide bir. Hadi kadın işteyken adam umursamıyor diyorum. Kadın evdeyken daha da beter, bi de o bağırıyor car car. İnsanda azıcık edep olur yaa...

Biz de çocuk sahibi olacağız, ha bire tahtalara vuruyorum bunların sesini duydukça. Eşim de zannediyor ki sadece akşamları öyle, bir de o konuşuyor bunların sesi yüzünden, o söylendikçe iyice sinir oluyorum, aşağı inip boğuveresim geliyor tüm aileyi. Allah sabır versin hepimize...

Bizim binadada aşırı gürültü var çocuk sesinden çok annelerinin dur yapma diye çığlıkları var, inannın o daha da can sıkıcı. Söylüyorum güya çocuklarını durduruyorlar ancak kendileri daha çok gürültü yapıyor.

Bizd eşimle top oynamaya başladık evde. Hep baskaları mı gürültü yapcak arkadaş. Tavana tavana atıyoruz topu:)

Aynı sıkınttılarda bende var,oturduğumuz bina kendimizin.Ben ikinci kat kv üçüncü katta oturuyor.Birinci ve dördüncü katta ise kiracılarımız var.. Dördüncü kattakinin 2 çocuğu var 6-7 yaşlarında gece 12 kadar evin içinde koşuyorlar üstelik top oynuyorlar hadi onlar neyse yine bişey demiyoruz çocuktur diye Allah için anneleride o kadar rahat ki daha bir kere durun dediğine şahit olmadık:KK19:
Ama gelgelelim benim alt katıma Allah düşmanımın başına vermesin ya böyle insanlar olamaz evde kırılmadık kapı elektrik düğmesi bilmem ne kalmadı sürek evde bir bağırma böğürme gece 3-4 fark etmiyor..Binadan içeri girince dersiniz bburası pavyon mu diskomu belli değil müzik tv. sesinden duramıyorsunuz.Ne söylersen söyle anlamıyorlar,konuşurken sana sıra vermiyorlar birde ağızları bozuk:KK19: Bir kaç ay önce polis çağırdık ama yok yok anlamıyorlar..Çıkın diyoruz çıkmıyorlar,sürekli bbir bahaneleri var...Yok kocam işsiz iş bulsun çıkacaz,yok para veriyoruz evimizde gürültüdemi olmayacak,yok oğlum askerde gelsin yok şimdi kış yok şimdi yazz...Yemin ederim eşimle cinnetin eşiğine geliyoruz o derece :KK22::KK22: Daha dün akşam kadın oğluyla tartıştım resmen sinir krizi geçirdim..Ne yapıcaz bilmiyorum :KK19:

Arkadaşlar inanın gecenin şu saatinde bütün bu yazılanları okuyunca tek eziyet çekenin ben olmadığımı anladım. Keşke kimse bu tarz sıkıntılar yaşamasa. Insan için en önemli yeri evi. Benim üst katımda da yaşlı bi teyze oturuyor. Teyze tek başına problem değil gel gelelim teyzenin üstünde de kızı oturuyor. Kızı dediğim 50 yaşlarında vardır. Teyzenin evinin yedek anahtarıda ellerinde her dakika girip çıkanın haddi hesabı yok. Gece iniyorlar kaďına topuklu terlikleriyle başlıyorlar tak tuk dolaşıp eşya çekmeye gecenin bu saatinde bile. Odamda yatamıyorum odası parke tam bir kabus. Bigün yukarı çıktım uyardım kızıda evdeydi kadın kapıya gelirken bile topukli terlikleriyle geliyo takır tukur ne dese beğenirsiniz bizden gelmiyo o saydığınız sesler bi üst kattan geliyo dediler :KK70: ne diyebilirsiniz şimdi siz bu insanlara :d oda yetmedi apartman görevlisiylede uyardık yine aynı yine aynı. Keşke almanyada olduğu gibi ülkemizdede insana biraz önem verilse kimse bu kadar terbiyesizce yaşayamaz. Çocukluğumuzda evde koştuğumuzu bağrıp çağırdığımızı hatırlamam yasaktı çünkü bi rahatsızlık ver alırsın başına belayı. Allah tan sabır diliyorum benim gibi komşudan yana dertli olan herkesin yardımcısı olsun. Bigunde alt kattan bi komşu geldi peçeteye tuzluk sarmış bu sizin mi diye:d kadının mutfağına tuzluk düşmüş kalın tabanlı cam. Yine aynı kadının balkonuna yanan sigara atmışlar evde olmasam evim yanıcaktı dedi. Apartmanda oturmayı herkes beceremiyo malesef. Koca apartmanlara bitane böyle tip yetiyoken bizde çeşit çeşit var. Sabır canım..

Son düzenleme:
ay ben de çok şikayetçiyim bu apartmanda oturmak tam bi kabus.üst katta alt katta 2şer tane çocuk var.üst kattaki bütün gün topuklu ayakkabıyla dolaşır hiç ses çıkarmazlar.alt kattaki çocuklar bütün gün bağrışırlar.hadi ağlasa bi sıkıntısı olsa neyse resmen çığlık atıyorlar.hatta bi kere kendim şahit oldum.alt kata oturmaya gittik.neden bilmem küçük çocuk ağlamaya başladı birden kapının eşiğinde yatıyo.annesi de kalkıp çocuğa bakmıyo bile niye ağlıyo.çocuk orda yerde yata yata 15 dk resmen ağladı çığlık attı annesi kalkıp da bakmadı bile.heralde o yüzden sürekli çocuklar ağlayıp bağarıyo diye düşündüm.tamam çocuklu aile çocuk sonuçta ama babam çok rahatsız hasta yazık adamcağız yerinden bile kalkamıyo tedavi görüyo.çocukların gürültüsüne bi uyuyamıyo bile.onlar çocuksa bizim de hastamız var sonuçta.insan biraz dikkat eder.hadi bir şımarır iki şımarır ama genenin 2sinde de çocuk sesi duymak zorunda değilim benim de hastam var sonuçta.

ay ben de çok şikayetçiyim bu apartmanda oturmak tam bi kabus.üst katta alt katta 2şer tane çocuk var.üst kattaki bütün gün topuklu ayakkabıyla dolaşır hiç ses çıkarmazlar.alt kattaki çocuklar bütün gün bağrışırlar.hadi ağlasa bi sıkıntısı olsa neyse resmen çığlık atıyorlar.hatta bi kere kendim şahit oldum.alt kata oturmaya gittik.neden bilmem küçük çocuk ağlamaya başladı birden kapının eşiğinde yatıyo.annesi de kalkıp çocuğa bakmıyo bile niye ağlıyo.çocuk orda yerde yata yata 15 dk resmen ağladı çığlık attı annesi kalkıp da bakmadı bile.heralde o yüzden sürekli çocuklar ağlayıp bağarıyo diye düşündüm.tamam çocuklu aile çocuk sonuçta ama babam çok rahatsız hasta yazık adamcağız yerinden bile kalkamıyo tedavi görüyo.çocukların gürültüsüne bi uyuyamıyo bile.onlar çocuksa bizim de hastamız var sonuçta.insan biraz dikkat eder.hadi bir şımarır iki şımarır ama genenin 2sinde de çocuk sesi duymak zorunda değilim benim de hastam var sonuçta.

Rabbim şifa versin babanıza bizide böyle komşuların zulmünden kurtarsın inşallah

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

çok fena bir durum eski komsularmiz gatırlıyorum ev gozetlemeye ve kavaatmaya kadar varmisti olay e son saah rica ediyoru mb iraz sessiz ouyn deyince sertce az gecti ama bizi m arka komsumuzdu. anlayissiz davranmalari cok kotu.
bir gun aynısını yasatmanizi oneririm ama nasil olacaka bilemem. aynalama yontmei en guzelidir.ya da nazik bir sekilde yuuzune vurmaniz.yani bir sekilde evinize cagrin ve herhangi bir gurultuden sikayet edin.

Son düzenleme:
Rabbim şifa versin babanıza bizide böyle komşuların zulmünden kurtarsın inşallah

amin inşallah.hadi yukardaki komuşular bi nebze dikkat ediyorlar gece fln.çocuklar gece ağladığında ön tarafa fln getiriyolar ama aşağıdakiler çok anlayışsız.bi biliyorlar yani hasta tedavi görüyo yok yani ayıp olur diye düşünen yok hiç.komşuluk ölmüş resmen.

Dualarımda sizede yer vericem Allah yardimciniz olsun inanin o kadar iyi anliyorumki.. ben artik Allah a havale ettim ne diyebiliriz napabilirizki uyardiktan sonra bile yapan insana napabilirsin. Hic bisey..

Dualarımda sizede yer vericem Allah yardimciniz olsun inanin o kadar iyi anliyorumki.. ben artik Allah a havale ettim ne diyebiliriz napabilirizki uyardiktan sonra bile yapan insana napabilirsin. Hic bisey..

çok sağ olasın canım.hastalık zor hem de çok zor.Rabbim gönlünüzden geçenleri kabul etsin inşallah.

Burası da maalesef gürültülü bir yer ve ben artık saygı duymuyorum hayvan gibi koşmasına ses çıkarmayan bu ailelere!
yazıklar olsun!
İnanın ben utanıyorum koskoca insanlara kapıları çarpmayın demeye...
Sesin her türlüsü mevcut, ben artık bunları insan değil, eve tıkılmış hayvan gibi görüyorum.

Sizde gürültü yapacaksınız başka şansınız yok. Uyuduklarından emin olduğunuz bir anda hoparlörünüz falan varsa yukarıya monte edin son ses müzik açın ya da matkap falan çalıştırın gece birkaç defa, uykularından olsunlar o zaman çıtları çıkmaz bizzat denendi. :KK9:

Yan komşum orta yaşlı bir çift inanılmaz ses yapıyorlardı bağıra bağıra konuşuyorlardı ya da sabahın köründe tangır tungur sesler gittim uyardım hemen üste çıktı kavga ettim yine olmadı. Polise şikayet ettim bir şey yapamayız dediler. En sonunda gece yarısı uyuduklarını anlayınca bir çift tabanları oldukça sert terlik alıp duvara vurdum 1 saat aralıkla, o günden sonra seslerinde epey azalma oldu. Hala ara sıra ses yaptıklarında aynı gece bu yöntemi uyguluyorum madem ben rahatımdan oluyorum onlar da uykularından olsunlar değil mi ama ? :KK33:

Sizde gürültü yapacaksınız başka şansınız yok. Uyuduklarından emin olduğunuz bir anda hoparlörünüz falan varsa yukarıya monte edin son ses müzik açın ya da matkap falan çalıştırın gece birkaç defa, uykularından olsunlar o zaman çıtları çıkmaz bizzat denendi. :KK9:

Yan komşum orta yaşlı bir çift inanılmaz ses yapıyorlardı bağıra bağıra konuşuyorlardı ya da sabahın köründe tangır tungur sesler gittim uyardım hemen üste çıktı kavga ettim yine olmadı. Polise şikayet ettim bir şey yapamayız dediler. En sonunda gece yarısı uyuduklarını anlayınca bir çift tabanları oldukça sert terlik alıp duvara vurdum 1 saat aralıkla, o günden sonra seslerinde epey azalma oldu. Hala ara sıra ses yaptıklarında aynı gece bu yöntemi uyguluyorum madem ben rahatımdan oluyorum onlar da uykularından olsunlar değil mi ama ? :KK33:

Keşke sizin gibi bir insan bizim buradaki hayvanları da susturabilse ama o ses başka dairelere de gitmiyor mu? Benim üst yandan da çok ses geliyor. Herkes birbirine söylüyor ama neden bu hala bitmedi ben de bilmiyorum. Bir tane erkek yok mu anlamadım bu ne böyle deyip gece gece kapısına çıksın, ses bir tek bana da gelmiyor.
Saat 12'ye geliyor, bir yerden çivi çakar gibi bir sesle birlikte çocuk bağırması...
Gerçekten artık Allah belalarını versin diyorum, bu kadar olmaz.
Koskoca insanlara insan söylemeye utanıyor, zira görgü edep denen bir şey var ki o sesi yapmaması gerektiğini bilmeli ama ben de yarın çıkıp söylemek istiyorum, olmadı yöneticiye söyleyeceğim bu hayvanları, her gece her gece de olmaz ki çok sinirlendim.

Son düzenleme:
bir de bunu bizim alt komşuya anlatabilsek.adam gece 23.45 te borazan sesinden borazan,gitat,ud ne bulursa çalar da neyse rahatsız olup yukarıdan vurduk diye kavgaya geldi resmen.neymiş saat 12 olmamışmış düğün salonu sanki burası

Buradaki komşu gürültülerini okuyunca insan daha bir şaşırıyor bunlar ne böyle:)

Keşke sizin gibi bir insan bizim buradaki hayvanları da susturabilse ama o ses başka dairelere de gitmiyor mu? Benim üst yandan da çok ses geliyor. Herkes birbirine söylüyor ama neden bu hala bitmedi ben de bilmiyorum. Bir tane erkek yok mu anlamadım bu ne böyle deyip gece gece kapısına çıksın, ses bir tek bana da gelmiyor.
Saat 12'ye geliyor, bir yerden çivi çakar gibi bir sesle birlikte çocuk bağırması...
Gerçekten artık Allah belalarını versin diyorum, bu kadar olmaz.
Koskoca insanlara insan söylemeye utanıyor, zira görgü edep denen bir şey var ki o sesi yapmaması gerektiğini bilmeli ama ben de yarın çıkıp söylemek istiyorum, olmadı yöneticiye söyleyeceğim bu hayvanları, her gece her gece de olmaz ki çok sinirlendim.

Üst yan mı? Oraya bir şey yapamazsınız ya ortak duvarınız bile yok.. Çıkıp söyleyin bence ilk olarak yanınıza erkek olması iyi olur. Sonra yöneticiye söyleyin. Baktılar hala devam polise gidip şikayet edin. Baktınız halaaaa devam :KK52: kapısına not asın "Sessiz olun hayvanlar" gibisinden ya da sprey boyalar oluyor ya onunla da yapabilirsiniz ama kamera falan olmaması lazım katta. Hemen harekete geçin çok sinirlenmişsiniz ya kızgınlığınızı buradan bile hissettim :18: ertelemeyin hemen yarın çıkın uyarın ben de erteliyordum sürekli en sonunda zıvanadan çıktım. Onlar gürültü yapmaya çekinmiyorda siz uyarmaya ya da polisi aramaya mı çekineceksiniz? :KK31:

Ben KKTC de yaşıyorum buranın polisi çok tembel o yüzden bir şey yapamayız dediler ama TR deyseniz polis ilgilenir ya :26:

X