Komşu gürültüsü

Benim komşu sabahın köründe son ses meyhane şarkıları açar, bunda ne var ki der. Yan komşu gece yarısı son ses tv izler ne yaptım ki der. Alt komşunun çocukları apartman boşluğunda bas bas bağırıp sürekli duvarlar top oyunca vs. atarlar bunlar çocuk ne var ki derler. Yani başkasının rahatsız olması sizi ilgilendirmiyor ki apartman adabı bunu gerektiriyor malesef. Normal olan "apartmanda oturmasın" dedikleriniz, siz değil... Alelade birisi gürültü yapacak diye apartmanda oturmaktan vazgeçecek değilim.

Eskiden kaç sene önce bile apartman görgüsü diye bişey vardı. Kimse kimseyi rahatsız etmez, bir sorun olduğunda güzellikle halledilmeye bakılırdı. Nereden geldik nereye gidiyoruz, hey gidi hey...

gece yarisi bende dizi izlerim ama tvde degil netten kulakligimida takarim kimseyi rahatsiz etmiyim diye

sizinkiler gercekten cekilir gibi degil

ayrıca kim ne derse desin, kimseye katlanmak zorunda değilim arkadaş.

bembeyaz çamaşırlarımızın üstüne helva dökmeler mi dersin, balkonun içine kuruyemiş silkelemeler mi, gürültüyü hiç saymıyorm artık. şuan evde topuklu terlikle geziyo beyinsiz ya. ay hele gece gelen iğrenç sesler. öğğğğğğ yani.
kaç kere kulak tıkacı aldım da iyisine denk gelmedim be arkadaş. bulsam iyisini takçam kulağıma, çekçem sabrımı. en azından sinirlenmem.

bide bunun tersi var ,ben okadar sessizlimi korurken cocuklarima dikkat ederken haftasonu misafirim geldinde cildiran komsum vardi üstelik kendide 5 cocuk büyütmüs herkes sikayetciymis ondan,oda o apartmanda yasadinin tüm hirsini bende almaya calisdi ama biyere kadar tabi

Arkadaşlar size bir soru...:)))?

Gürültü yapan komşunuz size söylenip söylenip, lafı kira parasını ödüyorum istediğimi yaparıma getirirse nasıl sakin kalırsınız??:KK53::KK36:

İyi akşamlar komşunuz kira parası verip istedigimi yaparım diyor şuan oturdugumuz sitede de var böyle düşünen kişiler aslında biz aidat ödüyoruz istedigimiz yaparız diyenler var yaşları 12 ile 14 arasında degişen 5-6 çocuk var grup olmuş bunlar o çocuklar yüzünden blokların asansörleri kaç kere bozuldu asansörlerin içinde çeşitli dügmeler var onlara basıp basıp bozdular orta katlarda kaç sefer 2 asansörü birden tuttular hiç bir yere bırakmadılar bazen 15 katı yürüyerek çıkmak zorunda kaldıgımız günler oldu apt görevlimiz çocukları kaç sefer uyardı ailelere söyledi sözde oyun oynuyorlarmış aileleride çocukları destekliyor görevliye kzıyorlar biz aidat veririz istedigimizi yaparız diyorlar yazın havuza girerken küçük bebeklerin altlarının bağlı olması gerekiyor bazı aileler bez bağlamıyor havuz görevlisi kaç sefer uyardı altlarını baglayın öyle girsin diye ama aile şunu diyor senin maaşını ben veriyorum altı bağlı olmayan bebekler havuzun içine tuvaletleri yaptı hemde büyük tuvaletleri insanlar bu durumdan şikayet edince istedigimi yaparım diyorlar sonuçta yapacakları bir bez bağlamak onu bile yapmıyorlar

eviniz dubleksse üstünüzde oturan yok demektir. bizim çocuğumuz yoksa, ve halinizden anlamıyorsak, sizin de üstünüzde oturan ve illahlah getirten komşunuz yok demektir. yani siz de bizi anlamıyorsunuz.
İki senedir dublexste oturuyorum 10 sene de birinci katta oturdum.Üstümden çayda döktüler topak topak saç kılıda attılar.Altta da oturdum üsttede ben alttaki haksız demiyorum sonuna kadar haklı.Ama ilk kapıma gelip kavga edercesine konuşmasını kendisine yakıştıramadım.Dışardan ne kadar da hanım efendi gözüküyor oysa.Güzelce rica etse olmazmıydı.Birde olur olmadık yerde küt küt küt vuruyor.Bütün sinirlerimizi alt üst oluyor.Ben gamsız biri olsam niye geriliyim evin içinde zaten sallar geçerim.

bu saat oldu hala bagirarak konusuyor o kadar yuksek sesle konusuyor ki sorun ne en ince detayina kadar duyabiliyoruz
kizi evlenecek para yokmus para kavgasi yapiyor :KK53:

cocugum yok ama evde cocugu olanlara kizanlari ben gercekten anlamiyorum.
sizde birgün cocuktunuz ve 2 yasindaki cocugun evde patir patir sesleri olur yürürken veya cogu zaman kosar.
o cocugu istediginiz kadar uyarin, siz ki o cocugu koca yasinizda anlamiyorsaniz o kücücük insan sizi nasil anlasin.

benim kizdigim büyüklerin ses yapmasi.
1-2 kez olur o sorun degil ama, bizim üst katta bir bayan tek basina oturuyor her hafta sonu hatta bazen hafta ici tam benim odamin üzerinde kahkahalar atip ayaklarini gülmekten yere vuruyorlar. arada bir siseler yere düsüyor bir gülme patlamasi daha, sesli sesli konusup arada bir sarki söylüyorlar, seslerindenda anlasildigi gibi sarhoslar.
gürültü patirdi, tavan yikiliyor derken o seslere dayanip uyumaya calisiyorum.
henüz bir kez bile kapilarini calip lütfen sessiz olun demedim.

insanlar bazen veya düzenli mutlu olunca veya sinirli olunca haftada 2-3 sefer sesli olabiliyorlar, bunuda dogal karsilamak gerekir.
ama hergün hergünse buna kimse dayanmak zorunda degil.

cocugum yok ama evde cocugu olanlara kizanlari ben gercekten anlamiyorum.
sizde birgün cocuktunuz ve 2 yasindaki cocugun evde patir patir sesleri olur yürürken veya cogu zaman kosar.
o cocugu istediginiz kadar uyarin, siz ki o cocugu koca yasinizda anlamiyorsaniz o kücücük insan sizi nasil anlasin.

benim kizdigim büyüklerin ses yapmasi.
1-2 kez olur o sorun degil ama, bizim üst katta bir bayan tek basina oturuyor her hafta sonu hatta bazen hafta ici tam benim odamin üzerinde kahkahalar atip ayaklarini gülmekten yere vuruyorlar. arada bir siseler yere düsüyor bir gülme patlamasi daha, sesli sesli konusup arada bir sarki söylüyorlar, seslerindenda anlasildigi gibi sarhoslar.
gürültü patirdi, tavan yikiliyor derken o seslere dayanip uyumaya calisiyorum.
henüz bir kez bile kapilarini calip lütfen sessiz olun demedim.

insanlar bazen veya düzenli mutlu olunca veya sinirli olunca haftada 2-3 sefer sesli olabiliyorlar, bunuda dogal karsilamak gerekir.
ama hergün hergünse buna kimse dayanmak zorunda degil.
Sizde haklısınız arkadaşım ara sıra elbette gürültü olabilir ama bazen ve üstelik kasıtla yapılan gürültülerde oluyor eski oturdugumuz yerde bir başka komşumuz vardı çocuguda 2.5-3
yaş civarı idi bunlar gündüzleri uyur akşamları sabah ezanına kadar otururdu otursunlar isterse hiç uyumasınlar sorun degil ama haftanın 7 günü evin içinde saz çalıp halay çekerlerdi son ses müzik bütün apt şikayetçi idi durumdan çocukta onlara alışmış tabi eski evleri bilirsin yalıtım falan yok kadın birde çocugunun bezlerini falan pat pat diye aşagı atardı hatta çok özür diliyorum kendi kullandıgı pedi bile atardı sonra derki ben atmıyorum çocuk atıyor derdi halbuki kendi atıyordu kaç sefer gördük çocugu henüz tuvalet alışkanlıgını ögrenmemişti.Haftanın 7 günü evin içinde halay mı çekilir söz degil nişan degil sonra gündüzleri başka birisi bir gürültü yapsa hemen balkona çıkar millete bagırır ben uyuyorum diye halbuki kendileri akşamları hiç kimseyi uyutmuyor

Son düzenleme:
Bazı insanlar insanlıktan çıkmış, bizleri de test ediyorlar sanırım. Nasıl daha fazla çileden yada sabırdan çıkarabilirim diye.Bu tür insanlara istediğiniz kadar söyleyin konuşun söyleyin.Farkeden bir şey olmuyor.Aynen devam ediyorlar.Bi tane yanım da var antika.Şu anda Kendi daire kapısının önünden benim kapıma dönerek halı kilim silkeliyor.Ben salondayım ve gayet rahat duyabiliyorum.Kaç kere söyledik anlamadı işine gelmiyor.Ben kapınının önündeyken görmedi beni ,silkeledi bi keresinde .Söyleyince de toz yok temiz diyor.Ne yaparsınız buna??? Ben artık Allah a havale ettim.Bir şey oldumu da şöyle böle müslümanım diye gecinir.Nasıl bir müslümanlık bu nasıl bir komşu hakkı bu ??? Ben bilemedim.

Daha neler gördüm yaaaa....Millet orasının burasının kılını alır.Balkondan aşağı silkeler.Siz olsanır kafayı yemezmisiniz?

Bir tane altım da var.Kızının vücut kıllarını alır.Bizim ev yıkılır.Nerden mi anlıyorum.Anası gerdir şunu,aç sunu derse bağıra bağıra söylenirse kızına, kızı da annnnneeeeeeeeee acıyooooooooooo annnnneeeeeeeee şeklinde etrafı yıkarcasına bağırırsa aklınıza baska ne gelir.????

Yani ben artık kılasik gürültüleri gectim. Bakın nelerle uğraşıyorum.Gürültü zaten hep var.Ama anlayacak adam yok etrafta.
Öküz gelmiş öküz giderler.
Allah yeni yılda hepimize hayırlı aklı basında komşular nasip etsin.

Bazı insanlar insanlıktan çıkmış, bizleri de test ediyorlar sanırım. Nasıl daha fazla çileden yada sabırdan çıkarabilirim diye.Bu tür insanlara istediğiniz kadar söyleyin konuşun söyleyin.Farkeden bir şey olmuyor.Aynen devam ediyorlar.Bi tane yanım da var antika.Şu anda Kendi daire kapısının önünden benim kapıma dönerek halı kilim silkeliyor.Ben salondayım ve gayet rahat duyabiliyorum.Kaç kere söyledik anlamadı işine gelmiyor.Ben kapınının önündeyken görmedi beni ,silkeledi bi keresinde .Söyleyince de toz yok temiz diyor.Ne yaparsınız buna??? Ben artık Allah a havale ettim.Bir şey oldumu da şöyle böle müslümanım diye gecinir.Nasıl bir müslümanlık bu nasıl bir komşu hakkı bu ??? Ben bilemedim.

Daha neler gördüm yaaaa....Millet orasının burasının kılını alır.Balkondan aşağı silkeler.Siz olsanır kafayı yemezmisiniz?

Bir tane altım da var.Kızının vücut kıllarını alır.Bizim ev yıkılır.Nerden mi anlıyorum.Anası gerdir şunu,aç sunu derse bağıra bağıra söylenirse kızına, kızı da annnnneeeeeeeeee acıyooooooooooo annnnneeeeeeeee şeklinde etrafı yıkarcasına bağırırsa aklınıza baska ne gelir.????

Yani ben artık kılasik gürültüleri gectim. Bakın nelerle uğraşıyorum.Gürültü zaten hep var.Ama anlayacak adam yok etrafta.

Öküz gelmiş öküz giderler.
Allah yeni yılda hepimize hayırlı aklı basında komşular nasip etsin.

Biz bunların hepsini yaşadık arkadaşım bir gün kal​tık balkonumuz resmen saç dolu daha sonra komşumuz saçlarını kesmiş hem kendinin hem kızının kıllarıda bir güzel aşağı atmış annem saatler olsun komşum ama kılları çöpe atsan olmazmıydı dedi kadın diyorki ben yapmadım kızım yapmıştır kızda boşlukta bulundu o an ben yapmadım ya sen yaptın dedi halı kilim silkeleme olayınıda çok yaşadık balkonun içi resmen tozdan geçilmezdi birde demezler mi toz yok temiz halı halbuki haftada bir gün temizlik günlerimiz oluyor o gün merdiven boşlugundan istedigin silkelersin sonra merdiven silinir yada yıkanır onun dışında yok birde kullandıkları pedleri ve çocuk bezlerini atmaları yokmu yada boş agda kutuları en çok onlara sinir oluyordum

12 den sonra oluyorsa polisi arayabilirsiniz para cezası var

12 den sonra diye bir olay yok arkadaşım.Sonuçta burası eğlence mekanı yada gece klubü değil.Bizim burda ne zaman çağırdımsa geldi.Sağolsunlar çabukta geliyorlar.En son çağırdığımda polis şikayetçi olursanız alır götürüm bile dedi.Ya da sadece uyarıyor.

Aynen... İnsani bir şekilde yaşamak için müstakil en iyisi.

ama maddiyata bakıyor herşey. şimdi müstakil ev almak çok zor işte..
üstelik insan işini de aşını da kolay kolay bırakıp başka yerlere de gidemiyor ki, oralardan ucuza bulsun bi müstakil ev..
ama hep hayalimdir, bahçesi sebze ekili, meyve ağaçlarıyla dolu, asması, çardağı.. mis missss..
ama hayal işte.. Allah herkese nasip etsin.
galiba ben bu üstteki kadının pisliğini ömür boyu çekçem.. :KK43:

Son düzenleme:
ama maddiyata bakıyor herşey. şimdi müstakil ev almak çok zor işte..
üstelik insan işini de aşını da kolay kolay bırakıp başka yerlere de gidemiyor ki, oralardan ucuza bulsun bi müstakil ev..
ama hep hayalimdir, bahçesi sebze ekili, meyve ağaçlarıyla dolu, asması, çardağı.. mis missss..
ama hayal işte.. Allah herkese nasip etsin.
galiba ben bu üstteki kadının pisliğini ömür boyu çekçem.. :KK43:

Valla benim de hayalim aynen böylede işte aynı sebeplerden olamıyor işte....
Elalemin milletiyle aynı evde yaşıyormuş gibi yaşamaktan sıkıldım artık.

Valla benim de hayalim aynen böylede işte aynı sebeplerden olamıyor işte....
Elalemin milletiyle aynı evde yaşıyormuş gibi yaşamaktan sıkıldım artık.

heh aynen öyle. valla mükemmel bi tabir oldu. "elalemin milletiyle aynı evde yaşamak" ..
valla aynen öyle canım. bugün sabahtan beridir kafam davul oldu. ağzımı açmayayım açmayayım diyorum ama nereye kadar.. çünkü konuşursam şirret ben olcam, o gene masum ayağına yatçak, ona buna anlatçak. pislik karı ya. valla ağzımı da psikolojimi de herbişiyimi bozdu. boşuna dememişler ev alma komşu al diye..

haftasonları zindan gibi geçiyor ya. sanki at koşturuyolar evde. haftaiçi en azından günün yarısı evde yokum da biraz rahat ediyorum. gerçi okulda da kafam şişiyo ya neyse..

ve en ilginci de şu. ben hiç koşuyolar diye anne olacak o kadının onlara bağırdığını duymadım. nerden mi biliyorum. bazen büyük çocuk küçüğü mü dövüyo ne oyun sırasında. annesi bağırıyo. "oğlum kızı rahat bırak, vurma şuna" diye. gürültü yaptığı için değil, kıza vurduğu için !

ve ben şu konuda ısrarlıyım. günümüz anneleri gerçekten umursamaz, istisnalar hariç !

12 den sonra diye bir olay yok arkadaşım.Sonuçta burası eğlence mekanı yada gece klubü değil.Bizim burda ne zaman çağırdımsa geldi.Sağolsunlar çabukta geliyorlar.En son çağırdığımda polis şikayetçi olursanız alır götürüm bile dedi.Ya da sadece uyarıyor.
turkıyedemı oluyor bu dedııgınız

Evettt arkadaşlar, öyle böyle derken bir yıl daha bitmek üzere kapımıza geliyor.Acısıyla ,tatlısıyla,akıllısıyla,delisiyle ve sevdiklerimizle gecirdiğimiz kocaman bir yıl bitiyor. Burda komşularımızla pardon komşucuklarımızla :KK3:olan dertlerimizi paylaştık durduk.Yeni gelen yıl hepimize öncelikle sağlık,mutluluk ve tüm sevdiklerimizle beraber olacağımız güzel günler getirsin.Bu yeni yılda tüm dilekleriniz kabul olsun.Allah hepimize aklı basında ,istediğimiz gibi komşular nasip etsin.
Yeni yılınız güzellikler içinde gecsin.Mutlu Yıllar!!:KK9::KK16:

bizimde üst kattakiler acayip gürültü yapıyorlar yöneticiye şikayette bulunduk artık kaç ay sabrettim ama gece başlıyorlar
eşyaları sürüklüyorlar resmen fil ordusu var sanırsın:KK1:
ben aile yaşıyor sanırken meğerse fırında çalışan bekarlar varmış
resmen eve getirdikleri kadınların seslerini duyuyoruz ayıptır ya bu kadar olmaz
şikayetten sonra toparladılar kendilerini,devam ederlerse dilekçe yazılıcakmış...
ev sahibinde hata böyle aile apartmanına bekar alınmamalı:KK45:

Gürültücü bir üst komşuyum ama sebebi var bayanlar. ALt katta oturan 50 li yaşlarda gri kurt adam,güzel karısını zırt pırt boynuzluyor. Birgün de benim eski ev arkdaşımın peşine düştü. Ben de artık gürültü yapmayı evin içinde topukluyla dolaşmayı ihmal etmiyorum. Birgün ayagımda topuklu dışarı çıkmak için hazırlanıyorum,kapı çaldı. Kapıma dayanmış topuk seslerinizden artık gına geldi dedi bana. Ama arkadaşıma da sulandı ya hemen o mevzuyu açtım. Şimdi hiç çıkmıyor. İstediğim kadar gürültü yapıyorum. Gıcık etmekten ayrı da bir keyif alıyorum :KK52:

Allahıımm tam da bana lazım olan topic!!

Üst kat tabiri caizse şu an gürültüden yıkılıyor. Biz öğrenci halimizle dikkat ediyoruz herşeye 2.öğretim olduğumuz halde ses çıkarmamaya çalışıyoruz,çamaşır makinasını gündüzden çalıştırıyoruz,gece bağırarak konuşmamaya çalışıyoruz ama şu an baştan inşa ediyolar daireyi sanırım:KK47:
Allahım her haftasonu misafir geliyo.her haftasonuuu!!! ve misafir misafir değil resmen ordu mübarek.çocukları bi odaya kapatıyolar belli büyükler başka odada muhabbet sohbet.çocuklarda da ağlayan mı arasın bağıran,koşturan!!!! Ayyyy tam bir kreş yaaa:KK47::KK47::KK47::KK47::KK47: kafayı yicem.!! bu sınav dönemlerimizde de böyle.hep aynı.Bide derler ki bekara ev verilmesin bilmem ne!!! Ayyy bence böylelerine verilmesin ev be!:KK37::KK47:

arkadaşlar sizler yine iyisiniz benim bir yan komşum var yaslı amcayla teyze size anlatamam resmen aynı evin içinde yasıyor gibiyiz amcam sabah 5te bi acar tvyi son ses bide orada uyur horlama seslerini dinlersin o da yetmez teyze gelir çemkirir ayy anlatamam bunlar daha başlangıç tabi bide üst kat var komsumun ufak bi kızı var topuklu ayakkabı hastası saat gecenin 2si geziyo yukarda tak tak tak müzikler açılıyor falan evi terk etmeme az kaldı...

X