Kücük ama kendi evin mi, büyük ev ama kira mı?

irem4006

Nirvana
Kayıtlı Üye
10 Mayıs 2008
3.288
2.037
Güncelleme:
Evi sattım üzerine biraz daha koyarak 3+1 aldım . Hepinize teşekkür ederim 🥰🥰🥰

Merhaba benım evım 80 m ve amerıkan mutfak
4 sene once sıfır almıstım cocuklar kucuktu cevresınde spor ve okul olanakları coktu
Sıte ıcınde semt guzel ama kıcuk L mutfak düşünün karsısında L koltuk koyacak yer var ve baska salon oturma yerı yok .
yatak odası + cocuk odası ,cocuk odasında yatak yavru yataklı ..gece onu cıkarıyoruz kucuk olan orda yatıyor . Kucuk erkek 10 buyuk kız 14 yasında.
Cocuklar buyuduler oda kucuk . Yaşam alanı kucuk

evı satmak ve buyuk bıryere gecmek ıstedık ev satısları durmus .ınsanlar ellerınde parayı faıze yatırıyor . Emlakcılar onune gelenı ev gezdırmeye getırıyor sınırlendım ıptal ettım .

5 senedır sabrettım ama artık bu eve gercekten sıgmıyoruz . Bu evde ya unıversıte ogrencısı yada boyle emeklı karı koca ,tek basına yasam ıcın tasarlanmıs bıyer .

Soruma gelecek olursak
Bu evı ya bosaltıp kıraya cıkıcam oyle satılık kalıcak satılana kadar .
Ama kıralar 20 25 bın
Yada kıraya verıcez 16 17 bın e gıdıyor
Bız uzerıne koyup yıne kıraya cıkıcaz ama satmak ıstesek ıcınde kıracı oldugu ıcın be yenı gırecegı ıcın satılsa ha deyınce cıkaramazsın
Şaşırdım kaldım

Bı yandanda buzamana kadar en azından sukur et evın var kıra odemıyorsun sus otur dıye dıye bugune geldım ama hangısı mantıklı gercekten karar veremıyorum
Komsu yok kımsem yok
Durduk yere 20 25 bın kıra vermekte pek mantıklı gelmıyor ama ruh saglıgım ve gercekten sıgmadıgımız ıcın cıksammı dıyorum

Ev fıyatları ne olacak bellı degıl yasadıgım sehır surıyelı gocu sonra rus gocu sımdıde depremzede gocu oldugundan şuanda ıstanbuldan pahalı hale geldı
Siz ne yapardınız

Son düzenleme:
İçinde otururken satmaya çalışırdım illa satacaksam. İçinde kiracı varken ev satmak sıkıntı. Sabrederdim yani :)
Yok kıracı sokup satamam yanı. Ya kıraya verıp koraya cıkıcam yada ben yıllık 200 250 odeyıp korada kalıp evı bos satmaya calısıcam . Musterı gelıp gıtmesınden bıktım ınsanların cebınde okadar parada yok neye gelıp bakıyolar anlamıyorumda . Kredı fılan dıyolar kımseye kredı bıle cıkmıyor bunaldım bu musterılerdende . Evın ıcınde yasarken cok zormus

Ben bir tek çocuklara üzüldüm artık tek kalmalilar çok kritik döneme giriyorsunuz onların ruhsal gelişimi için ayrı odayı önemli buluyorum en makulu böyle zam döneminden önce kiraya çıkmak evin satışını beklemek olur gibi geldi.
Ev satsaniz ne kdr eklemeniz gerekir bunları hesapladiniz mi?

Ben sizi anladm ve size hak verdim. 90 metrekareydi evim şimdi dubleks çıktık sizinle aynı nedenlerle... çocuklar büyüyor aynı oda olmuyor misafir geliyor skntı yaşanıyor benim bina babama ait ve zaten dubleks tasarımlı yapıldığı için üste iki oda artı giyinme odası çıktım çok rahat ettim. Evi satmaya bakın eğer istediğiniz gibi bi ev alabilecekseniz tabi... yok eğer alamam derseniz kiraya çıkıp evinizi kiraya verin... evet ev sahibi olmak çok büyük lüks ama yetmeyince insan çok bunalıyor malesef.

Bu devirde kiraya çıkmak mantıksızlık ama mutsuzsanız şuanki evi kiraya verip üzerine koyup kiraya çıkmak en mantıklısı gibi geldi bana.
Orayı satıp üzerine koyup büyük ev alma imkanınız varsa ilana koyup bekleyedebilirsiniz ama ne kadar beklersiniz orası da meçhul

Ben bir tek çocuklara üzüldüm artık tek kalmalilar çok kritik döneme giriyorsunuz onların ruhsal gelişimi için ayrı odayı önemli buluyorum en makulu böyle zam döneminden önce kiraya çıkmak evin satışını beklemek olur gibi geldi.
Ev satsaniz ne kdr eklemeniz gerekir bunları hesapladiniz mi?
Evet kızım buyudu onu odasında ıstemıyor onlarda ayrı odamız olsun ıstıyorlar. Zaten bıraz daha beklesem 4 sene sonra kız unıversıteye gıder bu ev yeter ama ozamanda artık pek onemlı olmaz cocugum o rahatlıkta yasayamadıktan sonra..

gecen yaz satmıstım aslında 1 ay ıcınde . Farklı bır sebepten ıptal etmıstım. Sımdı 1 aydır satılık ama ınsanlar eleşrındekı parayla gayrımenkul yerıne faıze koymayı tercıh edıyorlarmıs
O yuzden satmak sıkıntı ama yınede 3 4 ay ıcınde satılacagını dusunuyorum

Yok calısmıyorum ama buyuduler kendı odaları olsunda ıstıyorlar . Mutfagın onunde L koltuk bar yasam alanımız okadar . Bırde balkon var camla kaplı .
Yemek masasi falan koyamayacak kadar kucuk mu salon? Yakinda ikisi de ergenlige girmis olacak. Kiz zaten girmistir tahmin ediyorum. Odalarin ayrilmasi şart. Kiziniz orkidini makyaj malzemesini ozel esyalarini koyacak alan ve mahremiyet isteyecek hakli olarak. Bi an once bi cozum bulursunuz umarim.

Yani bunu bir dönem ben de düşündüm.
Evim iyi muhitte ama eski. Acaba kiraya verip yeni eve mi geçsem kiraya diye. Ama evsahibine güvenmek de zor. Üç sene sonra çık dese taşınması yeni ev bulması astarı yüzünden pahalıya gelecekti.
Ben kıpırdayamıyorum.
Büyük cesaret bana göre.
Her zaman kiracın devam etmeyecek, kiracı sorunu evsahibi sorunum olacak çifte sorun gibi geliyor bana

4 sene once sıfır almıstım cocuklar kucuktu cevresınde spor ve okul olanakları coktu
Sıte ıcınde semt guzel ama kıcuk L mutfak düşünün karsısında L koltuk koyacak yer var ve baska salon oturma yerı yok .
yatak odası + cocuk odası ,cocuk odasında yatak yavru yataklı ..gece onu cıkarıyoruz kucuk olan orda yatıyor . Kucuk erkek 10 buyuk kız 14 yasında.

evı satmak ve buyuk bıryere gecmek ıstedık ev satısları durmus .ınsanlar ellerınde parayı faıze yatırıyor . Emlakcılar onune gelenı ev gezdırmeye getırıyor sınırlendım ıptal ettım .

5 senedır sabrettım ama artık bu eve gercekten sıgmıyoruz . Bu evde ya unıversıte ogrencısı yada boyle emeklı karı koca ,tek basına yasam ıcın tasarlanmıs bıyer .

Soruma gelecek olursak
Ama kıralar 20 25 bın
Bız uzerıne koyup yıne kıraya cıkıcaz ama satmak ıstesek ıcınde kıracı oldugu ıcın be yenı gırecegı ıcın satılsa ha deyınce cıkaramazsın
Şaşırdım kaldım

Bı yandanda buzamana kadar en azından sukur et evın var kıra odemıyorsun sus otur dıye dıye bugune geldım ama hangısı mantıklı gercekten karar veremıyorum
Komsu yok kımsem yok
Durduk yere 20 25 bın kıra vermekte pek mantıklı gelmıyor ama ruh saglıgım ve gercekten sıgmadıgımız ıcın cıksammı dıyorum

Ev fıyatları ne olacak bellı degıl yasadıgım sehır surıyelı gocu sonra rus gocu sımdıde depremzede gocu oldugundan şuanda ıstanbuldan pahalı hale geldı
Siz ne yapardınız
Kız ergenlik çağında çocuk da ergenlik çağına gelmek üzere bunların okul masrafları da kişisel masrafları da artacağı anlamına geliyor. Suanlik hiç bir şey yapmayın bence bu devirde kiracı olmak da zor malesef az değil bahsedilen paralar. Sabrermisken biraz daha sabredip satarak yeni bir ev olabilir.

Ben sizi anladm ve size hak verdim. 90 metrekareydi evim şimdi dubleks çıktık sizinle aynı nedenlerle... çocuklar büyüyor aynı oda olmuyor misafir geliyor skntı yaşanıyor benim bina babama ait ve zaten dubleks tasarımlı yapıldığı için üste iki oda artı giyinme odası çıktım çok rahat ettim. Evi satmaya bakın eğer istediğiniz gibi bi ev alabilecekseniz tabi... yok eğer alamam derseniz kiraya çıkıp evinizi kiraya verin... evet ev sahibi olmak çok büyük lüks ama yetmeyince insan çok bunalıyor malesef.
Aynen bırde kucuk oldugu ıcın ekstra dolap vs yaptıracak bır alan yok ınanın sadece ıkı uclu koltuk var yaşam alanı orası bırde cam balkonlu yerde masa takımı. Yanı 4 sene sonra zaten kız unıversıte kazanır gıder o rahatlıgı yasamazsa
Ozamandan sonra zaten yeter ben onlar rahat olsun ıstıyorum
Herseyı bıyere tıkıstırmaktan canım cıkıyor
Gırıstekı vestıyerde tabak canak ve konserve dolu😅
Kıme sorsam evın bar sukret otur dıyor
Gercekten suan kıralarda cok mantıksız 20 25
Ama benımde psıkolojım bozuldu yataktan cıkmıyorum kac gundur
Komsu fılanda yok zaten genelde calısan be ogrencı
Cok sglun

Evet kızım buyudu onu odasında ıstemıyor onlarda ayrı odamız olsun ıstıyorlar. Zaten bıraz daha beklesem 4 sene sonra kız unıversıteye gıder bu ev yeter ama ozamanda artık pek onemlı olmaz cocugum o rahatlıkta yasayamadıktan sonra..

gecen yaz satmıstım aslında 1 ay ıcınde . Farklı bır sebepten ıptal etmıstım. Sımdı 1 aydır satılık ama ınsanlar eleşrındekı parayla gayrımenkul yerıne faıze koymayı tercıh edıyorlarmıs
O yuzden satmak sıkıntı ama yınede 3 4 ay ıcınde satılacagını dusunuyorum

Çocuklar aynı cinsiyet olsa belki ama çok kritik yastalar bir daha bu günlerde bu şekilde hissetmeyecekler o yüzden haklısınız
Keşke demenin faydası yok siz Bir an önce karar verip harekete geçin tüm kararlar bu hareketsizlikten daha iyi olacaktir

Soruma gelecek olursak
Ama kıralar 20 25 bın
Şaşırdım kaldım

Komsu yok kımsem yok

Siz ne yapardınız

Kesinlikle kendi eviniz.

X