Kv ve görümceleri ne sıklıkla arıyorsunuz?

Evleneli 8-9 ay oldu. Max 2 kere aramışımdır. Kv aradığında da çoğu zaman açmam sonradan dönerim çalışıyorum ve uygun olmuyorum çünkü. Eltim var benden küçük ama önce evlenmiş onu da aramam. Eşim gidelim derse gideriz vs. Benim eşim de annemi çok sık aramaz. Ben kv'yi aramam asla yani aramayacağım. İnşallah laf söyler diye bekliyorum söylerse "sen beni nişanlıyken arayıp bişeye ihtiyacın var mı durumlar nasıl diye sordun mu şimdi benden bekliyorsun" diyeceğim ama bildiği için sormuyor

Selam hanımlar. biz, eşimin ailesi ve benim ailem hepimiz aynı şehirdeyiz. Eşimin ailesiyle daha yakınız. Biz eşimle şu konuda biraz zıttız ben daha bireyselim karar alırken. Buna rağmen en kötü haftada bir mutlaka gidiyoruz. Eşimi kırmak istemiyorum. Ama zaten çalışıyoruz ve ben daha çok baş başa vakit geçirme taraftarıyım. Kendi ailem için de böyle hatta benim annem bile siz birlikte olun der çoğu zaman. Ama eşimin ailesi görümcelerim de dahil hep beklenti içindeler. Her boş anımızda gitmemizi beklerler. Eşim de gitmek istiyor gitmese de her gün hepsini arar en az 10’ar dk konuşur. Sık sık kızları gibi aramamı beklerler ve her planıma onları dahil etmemi isterler. Bazen anneme sık gitmememe rağmen anneme gitmemize bozulurlar falan. Bizi çok yalnız bırakmak istemiyorlar sanırım hep bi eşimi kendime bağlarım ve yönlendirirm diye bi korku var öyle despot biri olmamama rağmen. Ve ben şöyle düşünüyorum nasıl kv ile kendi kızları gibi samimi olup her derdimi anlatabilirim? Bu beklenti saçma değil mi sizce de? Kendi annemin bile önüne koymamı bekliyor onu bazen. Ve ben telefonda da konuşmayı çok sevmeyen biriyim. Yaşım onlara göre küçük ve yapım da farklı dediğim gibi bu kadar beklentiye alışamadım eşim de sürekli beklenti içinde. Ara , anneme sor, anneme danış babama soralım yemeğe çağıralım ablamı çağıralım annemi çağıralım falan kafasında sürekli ve ben çok aramıyorum. Eşim de benim ailemi çok aramaz ama ona rağmen benden bekliyor. Kısaca siz böyle durumlarda ne yapıyorsunuz eşiniz kırılmasın diye alttan alıyor musun yoksa mesafeli misiniz?
Biz kayınailemle ayrı ülkelerde yaşıyoruz. Nişanlıyken bikaç haftaya bir ben kv ve kp arardım, kv'de beni arardı. Düğün dernek sırasında ve sonrasında bana gösterdikleri muameleden dolayı bi daha aramamaya karar verdim. Evlendiğimizden beri sadece bi kere vicdan yapıp aradım ve hata ettiğimi anladım. Hiç aramam, özel günlerde eşim aradığında yanında gözükür kutlarım sadece. Küs değilim, yüzyüze geldiğimizde surat asmam, mesafe iyidir.

Eşinizle konuşun orta bi yol bulun ve dediklerinizin arkasında durun, taviz vermeyin. Erkekler biraz salak, zor anlıyorlar.

Valla ben tam bir gerizekalı gibi evliliğin ilk 6 ayında herkesi arıyordum . Sonra eşim Suriye’ye Zeytindalı harekatına gitti bende annemlere yerleştim 6 ay boyunca 1 odadan burnumu çıkartmadım bir Allah’ın kulu beni aramadı . Bende artık kimseyi aramıyorum hiç bir görümcemi kv kp kimseyi . Eşim zaten akşam yemekten sonra oğlumu görsünler diye arıyor ondada odada olmuyorum . Uzakta yaşayan senelerdir doğuda olan biziz herkes beni arasın ne zorluklar yaşadık 😒 kendi anneannem Babannem arıyorlar mesela bende onları arıyorum .

Bizim kv ile aramızda bir sokak var buna rağmen uzun zaman görmediğim oluyor. Çünkü çalışıyoruz ve yoruluyoruz. Haftada bir gideriz hafta içi de bir gün ararım yeterli. Ama kendi annemle her gün konuşurum, bazen günde 3 - 4 kez. Benim ailemle de haftada bir görüşürüz her iki tarafa da eşit gitmeye çalışırız evlendiğimizden beri böyle bir düzen oluşturduk. (8 ay oldu).

Bizim kv ile aramızda bir sokak var buna rağmen uzun zaman görmediğim oluyor. Çünkü çalışıyoruz ve yoruluyoruz. Haftada bir gideriz hafta içi de bir gün ararım yeterli. Ama kendi annemle her gün konuşurum, bazen günde 3 - 4 kez. Benim ailemle de haftada bir görüşürüz her iki tarafa da eşit gitmeye çalışırız evlendiğimizden beri böyle bir düzen oluşturduk. (8 ay oldu).
Şuan biz de öyleyiz benim çabamla ama daha fazlasını bekliyorlar özellikle benim ailemden hep bir adım önde olmayı bekliyorlar. hatta diyorum da ailemin dahi kendilerini arayıp gidip gelmelerini bekliyorlar 🙄

Şuan biz de öyleyiz benim çabamla ama daha fazlasını bekliyorlar özellikle benim ailemden hep bir adım önde olmayı bekliyorlar. hatta diyorum da ailemin dahi kendilerini arayıp gidip gelmelerini bekliyorlar 🙄

Eşinize hösssst demeniz gerekiyor artık. Sorun kayın aile değil, eşiniz.

Ben yalnız yaşıyorum annem şu an evli kardesimde eşi ameliyat oldugu icin cocuga bakmada destek olmak icin onlarda kaliyor. Annem geliniyle benden daha uyumlulardir ben de bireysel takilmayi severim annemse gezme alisveris delisidir geliniyle cok iyi anlasirlar o konuda. Kardesim de esi de gezmeyi, arkadaslariyla birbirlerine gidip gelmeyi severler ama annemin beklentisi yoktur hatta sagolsunlar beni çağırıyorlar kal diyorlar kizim ne yapayim diye bana sorar rahatsiz etmek istemez. Ben görümceyim ama oyle sık gorusmeyiz en son gecen hafta whatsapptan yazistik. Saygi çerçevesinde bir iliskimiz var.
Evli olsam sizin gibi dusunurdum hafta ici zaten calisan insanlariz haftasonu kendime kalsin isterdim her hafta kayinaileye gitmek sıkıcı gelirdi bana da. Siz iyi idare ediyorsunuz esinizle konuşun gerekirse esiniz ve ailesi bir aradayken acikca konuşun ben sevmem oyle ic ice iliskileri yapim bu diyin. Esiniz de baski yapmasin kendine baksin
Bir de aklima geldi bu gunluk konusmalar esnasinda evde olan biteni de anlatir mi esiniz? Bu tur yakin iliskilerde genelde evde olan da ailelere anlatiliyor ben bunu hic tasvip etmiyorum mesela.

Ha bi de eşim annemlere gittiğimizde onlara söyleyemiyor bile o derece. Evdeymiş gibi davranıyor falan resmen komedi. Benim annem de garibim hiç o toplara girmeyecek kıskançlığın k si olmayan bi kadın. Hayır ben 2 senede nasıl seni annem yerine koyabilirim ki.

İçim almıyor işte garipsiyorum. Mesafe koyunca da soğuk ve ketum gibi muamele ediyor ve öyle lanse ediyorlar eşime bile öyle düşündürtüyorlar ama ben takmıyorum eşimi de artık. Aklını kullansın görsün ne diyeyim yani. Ben kendi işime bakıyorum yine. İlk başta açık açık dobra bi şekilde söylüyordum hislerimi kötü oluyordum. Ama baktım onlar anlamazlıktan gelerek iyi oluyorlar eşimin gözünde. Artık ben de salağa yatıyorum.
Ben sizi anlamıyorum yahu . Nasıl buna müsade ediyorsunuz. Resmen sizi malları olarak görüyorlar . Kendi ailenize gitmenize açıkça tepki koyuyorlar. Size nerede oturmaniz gerektiği söyleniyor. Siz hala ben kayinvalidempe iyi konuşurum falan diyorsunuz . Siz böyle olmasanız o evde kalamayacağını zin farkindasiniz. Karakterinizden ailenizden vazgeçecek kendinizi bu kadar ayak altına alarak yaşamanıza değer mi gercekten . Sizi gerçekten seven bir insan varsa karşınızda sizin bir birey olduğunuzu hatırlatmaniz lazım . Bence sorun ne ailenizde , ne eş ailesinde ne de este. .sorun tamamen sizin ortaya bir persona koyamamaniz. O yüzden eziliyorsubuz

yani bu bence direk eşinizle alakalı bir problem, ailenize böyle olmaması gerektiğini kendisi izah etmeli diye düşünüyorum. iki tarafın ortak noktası olarak iş onda bitiyor. fazla beklentiye girmişler çünkü, halbuki siz bir aile kurdunuz kimse kimseden önde olmamalı, siz kendi ailenizle yakın, eşiniz kendi ailesiyle yakın olabilir. Ama bizim ülkemizde ne yazık ki böyle bir algı var :) bence eşinizle konusun ben öyle yapardım. sen benim ailemi ne kadar ararsan aileni o kadar ararım derdim empati yapabilsin. içinizden geldiği gibi davranın canınızı sıkmayın.

Ne münasebet ya kendilerini ne sanıyolar. Eşin sustukça daha çok tepenize çıkarlar

bir de şunu ekleyeyim eşimle konuşurdum derken kibar kibar değil gerekirse kavga ederdim sert konusurdum. benim ailem tabiki onun ailesinden önce gelecek, bunu o kafasına sokması için de elimden geleni yapardım. bir de benim aileme yüklenecek öyle mi? bunu çekmek için ailenizi ezdirmek için evlenmediniz sanırım. biraz daha dişinizi gösterin tavsiyem.

Nisanliliktan hamile kalana kadar her hafta mutlaka arardım.hamile kalınca baktım ben aramayinca kimse aramıyor.simdi ağır hastalık yada önemli bişey olmadıkça aramıyorum.hep derler niye aramiyosun siz arayın diyorum.

Ben yalnız yaşıyorum annem şu an evli kardesimde eşi ameliyat oldugu icin cocuga bakmada destek olmak icin onlarda kaliyor. Annem geliniyle benden daha uyumlulardir ben de bireysel takilmayi severim annemse gezme alisveris delisidir geliniyle cok iyi anlasirlar o konuda. Kardesim de esi de gezmeyi, arkadaslariyla birbirlerine gidip gelmeyi severler ama annemin beklentisi yoktur hatta sagolsunlar beni çağırıyorlar kal diyorlar kizim ne yapayim diye bana sorar rahatsiz etmek istemez. Ben görümceyim ama oyle sık gorusmeyiz en son gecen hafta whatsapptan yazistik. Saygi çerçevesinde bir iliskimiz var.
Evli olsam sizin gibi dusunurdum hafta ici zaten calisan insanlariz haftasonu kendime kalsin isterdim her hafta kayinaileye gitmek sıkıcı gelirdi bana da. Siz iyi idare ediyorsunuz esinizle konuşun gerekirse esiniz ve ailesi bir aradayken acikca konuşun ben sevmem oyle ic ice iliskileri yapim bu diyin. Esiniz de baski yapmasin kendine baksin
Bir de aklima geldi bu gunluk konusmalar esnasinda evde olan biteni de anlatir mi esiniz? Bu tur yakin iliskilerde genelde evde olan da ailelere anlatiliyor ben bunu hic tasvip etmiyorum mesela.
Eskiden çok anlatırdı o konuda çok kavga çıkardığım için artık dikkat ediyor ama yine de benden gizli anlattığını hissediyorum bazen. Zaten kv bildiğini belli ediyor hemen ama hiç anlamadığımı sanıyorlar konuşulduğunu. Bi de dediğim gibi eşim biraz saf farketmeden ağzını arıyorlar. Ağız aramada çok iyiler. Ben yemiyorum da eşim yer.

Ben sizi anlamıyorum yahu . Nasıl buna müsade ediyorsunuz. Resmen sizi malları olarak görüyorlar . Kendi ailenize gitmenize açıkça tepki koyuyorlar. Size nerede oturmaniz gerektiği söyleniyor. Siz hala ben kayinvalidempe iyi konuşurum falan diyorsunuz . Siz böyle olmasanız o evde kalamayacağını zin farkindasiniz. Karakterinizden ailenizden vazgeçecek kendinizi bu kadar ayak altına alarak yaşamanıza değer mi gercekten . Sizi gerçekten seven bir insan varsa karşınızda sizin bir birey olduğunuzu hatırlatmaniz lazım . Bence sorun ne ailenizde , ne eş ailesinde ne de este. .sorun tamamen sizin ortaya bir persona koyamamaniz. O yüzden eziliyorsubuz
Yok o evde kalamayacağımdan korkmam gibi bi durum yok. Çünkü paraya değer veriyorlar ve ben çalışıyorum aynı zamanda özveriliyim bunun farkındalar.beni kaybetmek istemezler. Ve eltim tamamen kaynımı yönlendiriyor onu kaybettiklerini düşündükleri için eşim de aynı duruma gelsin istemiyorlar. Yani eltimin hiçbir şeyle ilgisi yok ama alttan alıyorlar beni hayde hayde alırlar bunu biliyorum. Benim dediğinizin tersine karakterim bu. Ve onlar gibi davranırsam karakterimden ödün vermiş olurum. Çünkü hesap,kitap yapmak tatlı dille iş çevirmek bana göre değil. Yapmam gereken sadece açık ve net mesafe koymak sanırım.

yani bu bence direk eşinizle alakalı bir problem, ailenize böyle olmaması gerektiğini kendisi izah etmeli diye düşünüyorum. iki tarafın ortak noktası olarak iş onda bitiyor. fazla beklentiye girmişler çünkü, halbuki siz bir aile kurdunuz kimse kimseden önde olmamalı, siz kendi ailenizle yakın, eşiniz kendi ailesiyle yakın olabilir. Ama bizim ülkemizde ne yazık ki böyle bir algı var :) bence eşinizle konusun ben öyle yapardım. sen benim ailemi ne kadar ararsan aileni o kadar ararım derdim empati yapabilsin. içinizden geldiği gibi davranın canınızı sıkmayın.
Evet söylüyorum net bir şekilde asla kişisel bir sorunum olmadığını da söylüyorum. Ama o yaşlılar diye üzülüyor ve manipüle oluyor bence bir de kaynım tam tersi olduğu için onun gibi olursa sevilmeyeceğini düşünüyor. Eşimde biraz imaj kaygısı var.

Hiç aramam, eşimi ararlar sonra beni isterler. Kv ile haftada bir, görümcem ile ayda 1 falan konuşurum. Yurtdışındalar görüntülü arıyorlar genelde. Eşimle kv her gün konuşur neredeyse, ablasıyla haftada 2-3 kere konuşur.

Eskiden çok anlatırdı o konuda çok kavga çıkardığım için artık dikkat ediyor ama yine de benden gizli anlattığını hissediyorum bazen. Zaten kv bildiğini belli ediyor hemen ama hiç anlamadığımı sanıyorlar konuşulduğunu. Bi de dediğim gibi eşim biraz saf farketmeden ağzını arıyorlar. Ağız aramada çok iyiler. Ben yemiyorum da eşim yer.
Iste bu yanlis yani mesela evde ne yemek vardi aksam ne yedin oglum falan bunlari bilmemeleri lazim evinizin mahremiyeti olmali bazen annem bile sorsa gecistiriyorum sonuçta ac kalmiyoruz ama aileler boyle iyi niyet dahi olsa hayatina müdahale etmek istiyor

Yok o evde kalamayacağımdan korkmam gibi bi durum yok. Çünkü paraya değer veriyorlar ve ben çalışıyorum aynı zamanda özveriliyim bunun farkındalar.beni kaybetmek istemezler. Ve eltim tamamen kaynımı yönlendiriyor onu kaybettiklerini düşündükleri için eşim de aynı duruma gelsin istemiyorlar. Yani eltimin hiçbir şeyle ilgisi yok ama alttan alıyorlar beni hayde hayde alırlar bunu biliyorum. Benim dediğinizin tersine karakterim bu. Ve onlar gibi davranırsam karakterimden ödün vermiş olurum. Çünkü hesap,kitap yapmak tatlı dille iş çevirmek bana göre değil. Yapmam gereken sadece açık ve net mesafe koymak sanırım.
Zaten burda tatlı tatlı tepki koyulacak bir durum yok ki . Sizin ailenize gidilmesine bile hoş bakmayan bir aile var.

X