Lazer ile kılcal damar tedavisi

hayır contractubexi geceleri kullan günde 1 kez sadece onuda cildine sürdüğünde 15-20 dk masaj yap

contractubex yazın mutlaka cildini kurutucaktır ama en azından tretin vb gibi soyucular kadar zarar vermez :KK66: zaten gündüzleri güneş koruyucunu mutlaka her durumda kullan

a.s. a.s. a.s. a.s.
Capportone kullanıyorum 45 faktörlük. Birşey daha soracağım izninle :eek: Contractubex izi geçirirken yaymıyor mu? Biryerden okudum izin rengi açılıyormuş ama iz yayılıyormuş yani genişliyormuş. Senin böyle oldu mu?

hayır canım tam tersi küçülüyor yani tabiki tereddütlerin varsa kullanma güneş koruyucun iyiymiş istersen m.d formulations da kullanabilirsin hem fondoten renginde olanları kapatıcı özelliğe sahip aynı zamanda (iyi bi doktora ihtiyacın varsa yine önerebiliceğin bi doktor var canım aklında bulunsun :KK66: )

hayır canım tam tersi küçülüyor yani tabiki tereddütlerin varsa kullanma güneş koruyucun iyiymiş istersen m.d formulations da kullanabilirsin hem fondoten renginde olanları kapatıcı özelliğe sahip aynı zamanda (iyi bi doktora ihtiyacın varsa yine önerebiliceğin bi doktor var canım aklında bulunsun :KK66: )

Memnunsan doktorundan önerir misin acaba? Mesela ben yüzümde eskilerden klan izler için doktora gittim. doktor jetpeel diye bir tadeviyle geçer dedi. paşin parayı da verdim 6 seanslık. tabii doktora güvenip... ama 3. seansta bi değişiklik olmayınca artık gitmiyorum paramın kalanını başka bişeyle kapatıcam. bu arada Ağustos da düğünüm var ve solaryuma giricem bir zararı olur mu?

Doktorunun tel ve web adresini almam mümkün mü canım? Çok teşekkürler...

canım özelden msj atamıorum ama sanırım burdan verebilirim adresi XXXXXXXXXXXXXXXXXXXX belma bayraktar doktorumun adı şimdi eskiden kalma izlerin yüzeysel diilse belki dolgu işlemi gibi kalıcı şeylerlede gidermek mümkün olabilir ama sen yinede doktora bir görün o sana uygun tedavi şeklini sölicektir...bide bana kalırsa solaryuma girme derim çünkü cildindeki yanık izleri daha kötü bi hal alabilir ama vucut için giriceksen bişe diemicem yanlız amacın sadece bronzlaşmaksa bu artık otobronz ürünlerle mümkün canım bide bunu göz önünde bulundur istersen :KK66: şimdiden geçmiş olsun umarım memnun kalırsın...

Son düzenleyen: Moderatör:
canım özelden msj atamıorum ama sanırım burdan verebilirim adresi XXXXXXXXXXXXXXXXXXbelma bayraktar doktorumun adı şimdi eskiden kalma izlerin yüzeysel diilse belki dolgu işlemi gibi kalıcı şeylerlede gidermek mümkün olabilir ama sen yinede doktora bir görün o sana uygun tedavi şeklini sölicektir...bide bana kalırsa solaryuma girme derim çünkü cildindeki yanık izleri daha kötü bi hal alabilir ama vucut için giriceksen bişe diemicem yanlız amacın sadece bronzlaşmaksa bu artık otobronz ürünlerle mümkün canım bide bunu göz önünde bulundur istersen :KK66: şimdiden geçmiş olsun umarım memnun kalırsın...

Çok teşekkür ederim canım ya.Saçlarımı platin sarısı yaptıracağım düğünüm için. Gelinliğimde kırık beyaz. Cildim de beyaz olduğu için tenimin beyaz olmaması gerekiyor haliyle. Otobronz ne bilmiyorum. Forumda bronzlaştırıcı ürünler bölümünde okudum ama bi daha bi bakim ben. Çok sağol... Şeniz

Güneşlenmeden kalıcı bronzluk

Tatile gidemeyen, güneşin zararlı etkilerinden korkan ancak bronz bir ten hayal edenlerin imdadına otobronz ürünler yetişiyor. Dr. Belma Bayraktar, denize gitmiş gibi gerçek bir bronzluk veren ürünlerin güneş ışınlarından daha güvenilir olduğunu söylüyor: Güneşin kanserojen etkilerini düşünürsek, otobronz kullanmak daha mantıklı

Alman Hastanesi Dermatoloji Uzmanı Dr. Belma Bayraktar, denize gitmeden bronz bir görünüm yaratan otobronz ürünleriyle ilgili merak edilen soruları yanıtladı.

Otobronzla bronzlaşmak sağlığa zararlı mı? Aksine güneşin zararlı etkilerine maruz kalmadan tende sağlıklı bronzluk sağlanabilir. Özellikle güneşe çok hassas, alerjik, güneşten korunması gerekli cilt hastalıklarında; otobronz ürünlerle sağlıklı bronzluk kazanmak mümkün.

Kanserojen etkisi var mı? Ürünlerin içeriğinde DHA (dihidroksi aseton), bazı bitkisel ekstreler,E, C vitamini,; bazılarında ise AHA'lar ve güneş koruyucu bulunur. DHA; dokudaki proteinleri harekete geçirerek etkisini gösterir. Pigmentlere herhangi bir etkisi yoktur. Ürünlere ait kanserojen etki görülmemiştir.

İçerikleri nasıl olmalı? Medikal firmanın ürün garantisi ve içerik olarak dağal bronzluk sağlayıcılığı kanıtlanmış DHA aktif maddesinin varlığı aranmalıdır. Ekstra güneş koruma da isteniyorsa bunun varlığına da bakılabilir. ,

Ürün çeşitleri nelerdir?

Kağıt mendil: Kısa sürede bronzluk elde edilen bu ürünler ekonomiktir. Bazılarında ceviz yağı bulunur ve 2-3 saatte bronzluk elde edilir. Etkisi 5-7 gün sürer.

Sprey: Kısa sürede bronzluk elde edilir. Uygulamadan bir saat sonra ciltte ton değişikliği hissedilir. Spreyler; 30-40 santimetre uzaklıktan, dairesel hareketlerle her tarafa eşit bir şekilde, aşağıdan yukarı, tüm beden ve yüze uygulanabilir. Elle yaymaya gerek yoktur. Kuruması için 20 dakika bekledikten sonra giyinmek daha doğru olur.

Hap: Bu ürünlerin bronzluğu daha uzun sürede gelişir. Güneşe çıkmadan 15 gün önce içilmeye başlandığında, güneşle direkt temasa geçtiğimizde, kızarıklık gibi problemleri yaşamadan kısa sürede bronz görünüm kazanmamıza yardımcı olur. Bunlardan başka krem, jel, köpük tarzında ürünler de var.

Siz hangisini seçersiniz? Haplarda beta karoten dediğimiz A vitamini öncüsü vardır ve antioksidandırlar. Havuçta bol miktarda bulunur, yanmadan bronzluk sağlar. Yaşlanmaya karşı koyar. Ancak yine de uzun süreli kullanımlarda karaciğeri yorabilir. Kısa süreli kullanımda faydalıdır. Sprey; pratik olması, kısa sürede etki göstermesinden dolayı tercih edilebilir.

Nasıl bronzlaştırıyor? DHA; proteinlerle etkileşime girerek bu görüntüyü sağlıyor. Diğer maddeler ise sadece cildi boyama özelliğindedir. Hücreler yenilendikçe renk maddeleri de atılıyor. Bu yüzden tıraş olan erkeklerde mekanik peeling etkiyle bronzluk süresi kısalıyor.

Hamileler ve çocuklar kullanabilir mi? Bu maddelerin ciltten emilip sistemik dolaşıma karıştığı saptanmamıştır. Ancak yine de hamileler kullanırken dikkatli olmalı. Çocukların kullanmaması ise daha doğru olur.

Otobronz kullanıp güneş kremi kullanmadan güneşlenmek mümkün mü? Bazı otobronzlarda güneş koruma faktörü yoktur. Yani güneşten korumaz. Bu yüzden güneş koruyucu kullanılarak güneşlenilebilir ve bir sakıncası yoktur.

Yüzde kalıcı leke bırakıp alerji yapar mı? Genellikle alerji riski olmayan güvenli ürünler bulunmaktadır. Kullanım hatası olmadıkça leke oluşturma riski de gözlenmemiştir. Ciltte kalıcı leke bırakması beklenen bir durum değil.

alıntı

ftm87 çok teşekkür ederim canım a.s. a.s. a.s. a.s.

Alıp deneyeceğim haftasonunda. Bu otobronz denen ürün diğer bronzlaştırıcı gibi leke leke yapıyor mu biliyor musun? Diğer bronzlaştırıcılar eşit dağıtılarak sürülmediğinde bir taraf az esmer, diğer taraf daha koyu esmer halini alıyormuş. Ayrıca tavsiye edeceğin bir otobronz ürünü varsa yazar mısın?

Şeniz

canım kusura bakma yeni gördüm yazdıgını evet bazı ürünlerde oluyormuş ama her üründe oldugunu sanmıorum istersen iice bi araştırma yapmadan ürün alma bide ben ceviz yağının bronzlaştırdıgını duydum çünkü bi çok bronzlaştırıcıda ceviz yağı içeriyormuş onuda denemek istersen aklında bulunsun canım... :)))

fisfisfis
Merhaba... :1rolleyes:

4 gün önce yüzümde bulunan 3-4 kılcal damarı lazerle yaktırdım. Doktor lazerle atışları kılcal damarın üstüne değil damarların yanına yaptı. Anlamadığım damarların üstüne diil de yanına mı yapılıyor? şutarafagitti :uhm: CADIARZU

Atış yapılırken iğne batarmış gibi küçük bir acı oluyor. Lazer gözlüğünü çıkardığımda (farkında diildim) gözlerimden yaşlar gelmiş. Şu an lazerin değdiği yerler yandı ve kabuk tuttu. Doktor demişti zaten kabuk tutar diye.

Birkaç gün sonra kontrole gidicem.

Lazerle kılcal tedavisi yaptıran varsa fikirlerini paylaşabilir mi?

Merhaba... :1rolleyes:

4 gün önce yüzümde bulunan 3-4 kılcal damarı lazerle yaktırdım. Doktor lazerle atışları kılcal damarın üstüne değil damarların yanına yaptı. Anlamadığım damarların üstüne diil de yanına mı yapılıyor? şutarafagitti :uhm: CADIARZU

Atış yapılırken iğne batarmış gibi küçük bir acı oluyor. Lazer gözlüğünü çıkardığımda (farkında diildim) gözlerimden yaşlar gelmiş. Şu an lazerin değdiği yerler yandı ve kabuk tuttu. Doktor demişti zaten kabuk tutar diye.

Birkaç gün sonra kontrole gidicem.

Lazerle kılcal tedavisi yaptıran varsa fikirlerini paylaşabilir mi?

sonuç ne oldu peki şu an yüzün ne durumda ben de lazer yaptırmak istiyorum ama korkuyorum çok kötü şeyler yazmışlarfisfisfis

Bir arkadaşım 3 hafta önce burnundaki oldukça belirgin damarları lazerle yaktırdı. Şu anda hiçbirinden eser yok. Sanki burnu yeniden yapılmış gibi. Sanırım bu işlemin başarısı yapana veya cihaza çok bağlı.

Bir arkadaşım 3 hafta önce burnundaki oldukça belirgin damarları lazerle yaktırdı. Şu anda hiçbirinden eser yok. Sanki burnu yeniden yapılmış gibi. Sanırım bu işlemin başarısı yapana veya cihaza çok bağlı.

Arkadaşının uyguladığı tedaviyi nerde yapdınını ve nekadara yapdını buradan yada özel mesaj olarak yazarsan sevinirim:)

Arkadaşlar sonuçlarını felan yazmışsınız ama hangi tedaviyi uyguladınızı felan yazmamıssınız.

Örneğin ben şu sıralar burnumdaki kılcal damar ve yüzümdeki izler için kriyoterapi yada pulse dye lazer yöntemini araştırıyorum...Kimyasal peeling,kriyoterapi ve pulse dye lazer yöntemini kullananlar veya bilgisi olanlar paylaşırsa sevinirim...:asigim:

(Konu eskimi bilmiyorum yeni üye oldum bu konu için)

nerde yaptırdığını bana da özelden yazar mısın lütfen:1rolleyes:

lazerle kılcal damar tedavisi süperplast ta başarılı bir şekilde yapılıyor. ben randevu zamanını beklerken, bir hastaya burun kılcal damar tedavisi uygulanmıştı. hafifi bir kızrıklık vardı. dr bey kızarıklığın bir kaç gün içinde geçeğini söyledi.

ben yaptırdım
faydasını görmedim zararınıda :umursamaz:
ama gitti 250 gaymem:nazar:

benimde yanaklarımda ve burnumda kılcak damarlarım var.. çok fazla gözüme çarpıyor.. güneşli günlerde daha da belirginleşiyor sanki.. birkaç yere danıştım 2 seansta biter diyorlar ama fiyatlar arasında bayağı kararsız kalıyorum.. her zaman yüksek fiyatta yapılan ameliyatların daha mı iyi sonuç verdiğini düşünmeliyim bilmiyorum :KK50: makyaj ile saklamaktan sıkıldım doğal halime kavuşmak istiyorummmmm :KK14:

yüzümdeki kılcal damarlardan 17 gün önce lazerle tedavi oldum yüzeysel yanıklar oldu onlar iyilesti cukur filan kalmadı ama kahverengi lekeler var hala inş geçer eğer faydası olursa tekrar yazarım sanki kızarıklıkların yavaş yavaş rengi açılıyor gibi

Arkadaşlar bende dün burnumun kenarında ve ellerimde bulunan kılcal damarlara lazerle atış yaptırttım.. Gitigim yer cilt doktoruydu.. ve yaklaşık 15-20 dakika sürdü..baya bir acıyor atış yaparken.. 2 tane krem aldım.. sabah akşam onları kullanıyorum..şuanda burnumdakiler baya bi geçti çok az kaldılar belli belirsiz..onlardanda 2.senasta kurtulurum umarım.. ben umutluyum.. daha önce çeşitli kremler kullandım ama hiçbi sonuç alamadım.. bence yaptırmayı düşünüyorsanız kesinliklikle dermatologlarda yaptırmalısınız.. çok riskli bir işlem ve yüze yapıldığı için iz kalması biz bayanlar için çok kötü olur.ben gelişmeleri paylaşıcam.. umarım tamamen kurtulurum..

merhaba ben de 2 sene önce yüzümdeki bir kaç tane damar çatlamasını lazerle yaktırdım. doktor sorunlu yerlere birer tane atış yaptı. oralar yanık gibi oldu. ertesi gün üstlerinde bir kabuk oluşmuştu. tam süreyi hatırlamıyorum ama bir kaç gün su değirmememi söylemişti. ve güneş görememesini. 1 ay üzerine çok yüksek faktörlü krem sürdüm. 3-4 gün sonra üzerindeki kabuk düştü. 1-2 hafta hafif kızarıktı. ama sonra hiç bir şey kalmadı. iz falan da yok. aynı şekilde annemin yüzünde yoğun koporoz(damar çatlaması) sorunu vardı. o da 4-5 sene önce(üstelik lazer teknolojisi daha geriyken) yüzünde komple yanaklarına yaptırdı. onun da iz falan kalmadı. o da bir dermatoloji üzerine özel kliniğikde yaptırmıştı. herşeyde olduğu gibi bu konuda da işinin ehline yaptırmak önemli bence. muhakkak deneyimli bir doktora yaptırın derim.

X