Leslie 3 Mil & ip Atlama ve Zayıflama Serüvenim

NilPerisi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Nisan 2020
695
801
33
Merhaba Arkadaşlar,

Öncelikle bu yıl kısmet olursa düğünüm var ve tabii corona biterse :) 2 hafta önce zayıflamaya ve fitleşmeye karar verdim. 2 haftada 1,5 kg kaybettim ancak tabii ki bünyeden bünyeye değişir. Kilo 58.00 ile başladım şu anda 56.300 'lerdeyim. . Bu süreçteki amacım gerçekten sıkılaşmak ve incelmek, yumuşak bir et yağım olması dolayısıyla 1 kg alsam bende 3 kg gibi duruyor. Gelelim neler yaptığıma ;

Gün içinde disiplinli bir beslenmeyi kendime ilke edindim ve asla kaçamak yok, "şundan azıcık yesem olur mu?", "biraz tadına baktım ne olacak?" gibi durumlara yer yok. Güne mutlaka su içerek başlıyorum, içine istiyorsanız klasik limon atabilirsiniz, önden sirke vs tamamen isteğe bağlı. Kahvaltımda 2 yumurtaya (haşlanmış, tereyağında omlet vb ) mutlaka yer veriyorum ben normalde ekmek çok yemezdim bu sebeple ekmeği bıraktım 1 veya 2 Etimek yiyorum, zeytin, maydonoz, salatalık, domatesten oluşan klasik bir kahvaltım var. Gün içinde bir Türk kahvesi ve yeşil çay mutlaka içiyorum (tüm bunlar sıfır şekerle hazırlıyorum). Öğle yemeğimde salata - sebze yemekleri ancak ilk etapta nohut, kuru, mercimek vb çıkarttım tamamen karnıbahar, pırasa, taze fasulye vb yemekler ve mümkünse etliya da ızgara. Mutlaka yogurt yiyorum. Akşam menüm bazen 1 kase corba oluyor veya öğle yemeğiyle yer değiştiriyorum.

Anlayacağınız günde 2,5 öğün uyguluyorum. Bazen öğlenleri fıstık ezmesi ve muz yiyorum, bazen de sütlü bir kahve ve yarım muz. Bol su tüketiyorum 2 litre en az. Yemek kısmını özet haliyle paylaşmak istedim, gelelim spora ;

Normalde spor konusunda çok disiplinsiz ve sıkılgan bir insanım. Ancak bir arkadaşımın önerisiyle ilk olarak ip atlamaya başladım, evde atlıyorum salonun ortasında:) İlk etapta çok zor gelecektir muhtemelen en son küçüklüğünüzde atladınız ben öyleydim. Başlangıçta 10 tane ile başladım bol bol takıldım setlerim 10'u geçmedi ve 100 'ü öyle tamamladım . Şu anda her gün en az 300 atlıyorum ve 500 hedefliyorum. İnanılmaz terletiyor ve kendinizi çok iyi hissedeceksiniz. Eğer imkanınız var ise kesinlikle öneririm.

İnternette araştırırken Leslie ile tanıştım, ilk olarak aşağıda linkini bırakacağım 30 dklık videosuyla başladım ve çok keyif aldım. Daha sonra kesmemeye başladı ve 45 dk olan Leslie 3 Mil ile devam ettim. Eğlenceli ve sıkmayacak aynı zamanda mekikler- plankler vs olmayan herkesin kendi temposunda uyabileceği bir programı var. Bittiğinde su gbi terliyorsunuz ve nasıl bitirdiğinizi anlamıyorsunuz. Yeni başlayacaklara 30 dk'yı öneririm zaten vücudunuz sizi zamanla bir üst level'a geç diye yönlendirecek :)

Beden ölçülerimde sıkılaşma başladı ancak doğru sonuç önümüzdeki hafta sizi yeniden bilgilendireceğim.
Bunun dışında squat hem yapmayı istediğim hem de çekindiğim bir hareketti (bacakları kalınlaştırıyor ve popoyu büyütüyor diye biliyordum) ,ancak bacak kasları ve popo için günde en az 30 tane squat yapıyorum. Hazır evdeyken spor olayına yaklaşık her gün 2 saatimi ayırıyorum.Çok hızlı etki göstermeye başladı daha 2. haftamdayım ve çok memnunum.

Eğer bu başlığın altında sizlerle buluşursak da her gün yaptıklarımı ve kendime pişirdiğim güzel diyet yemekleri de paylaşacağım, hepimize sağlıklı günler :)

Kızlar tekrar selamlar,

başlıktaki programıma devam ediyorum, leslie 3 mil ve üzerine squat 15*3 ve , karın kol gibi her gün bir bölge çalışıyorum.Şu anda 55.5- 56.00 arası oynuyo kilom. Bu sürede bir gün mantı da yedim ancak diğee gün dengeledim. Daha önce beslenme programı aldığım hocamdan Ramazan için program istedim ve yönlendirdi, bu programı da orucluyken uygulayacağım. Aşağıya programı olduğu gibi yapıştırıyorum belki size de faydalı olur, hayırlı ramazanlar;

PAZARTESİ
1. SAhur: 2 tam 1 beyaz haşlama yumurta, maydanoz, salatalık , süzme peynir 2 dılım tahıllı ekmek 2 cevız veya ceyrek avokado ve yeşil çay

2. AKŞAM, tavuklu ıspanak yemegı, 1 tk yağda soğanları kavur 1 tk salca koy hepsını kavur ve tavuğu koy ıyıcekavur sonra ıspanağı ekle su koyma altı kısık ateşte kapak kapat arada karıştır pişşin, yanında 3 yk yoğurt
3. ARA ara: sade kahve 15 badem yarım yesıl elma
SALI
1. SAHUR: 2 tam 1 yarım yumurta haşlama suzme peynır 1 kare 2 dilim tahıllı ekmek 1tk fıstk ezmesı yarım yesıl elma 1 cay bardagı sut

2. AKSAM tavuk yada hındı gogus ızgara, yogurt ve salca ıle sos yapabılırsın tavada sotele, 170 200 gram ve salata 1 tk zeytınyagı ve lımon yarım kase kremasız unsuz corba
3. ARA laktozsuz sütlü kahve yada normal süt ceyrek muz 1 tk fıstık ezme

ÇARŞAMBA
1. SAHUR: 2 tam yumurta, yarım kare suzme peynır 2 dılım ekmek 2 cevız cay yada kahve cevız yerıne avokada tercıh edebılırsın 1 bardak süt

2. AKŞAM fırında balık ve salata 1 tk yag ve lımon yada somon al pişir oh mıs, fırında yap yarım kase kremasız unsuz corba corba yoksa 4 yk haslama bulgur
3. 2 cevız yada 1 tatlı kasıgı fıstık ezme yarım muz ve sutlu kahve

PERŞEMBE
1 SAHUR: 2 tam yumurta yarım kare süzme peynır sütlü kahve 2 tam cevız 2 dılım ekmek bol maydanoz salatalık

2 AKŞAM: bonfıle ızgara 200 230 gram yeşil salata 1 tk yag ve limon 3 yk haslama bulgur yada yogurtlu semızotu
3 sade fıltre kahve 1 tk fıstık ezme ceyrek muz
CUMA
1 SAHUR : 2 tam 1 yumurta beyazı suzme peynırlı 4 yk yulaflı omlet, omlete az süt ekle omlete yumus olsun
2 AKŞAM: : kıymalı karnabahar yemegı yap bunu evdekılerde yıyebılır, yemeklerı 1 yk yağda yapıyorsun kıyma bıraz bol koy et tok tutar ve yanına yoğurt, kansızlık varsa etle sut urunu aynı anda cok tüketme
3 1 tk fıstık ezme laktozsuz sutlu kahve yarım muz

4 CUMARTESİ
1 SAHUR: 4 yk yulaf, 2 tam yumurta az sut ekle yumusasıın maydanozda koy omlet yap yesıl süzme peynır cay yada kahve

2 AKŞAM: tavuklu göğüsten sebze yemegı ıle bol salata veya yogurt
3 ara: kahve yada kefır yarım elma yada 2 dılım ananas

PAZAR GÜNÜ İÇİN DİĞER GÜNLERDEN SEÇMELER OLUŞTUR MENÜNE

Sürekli aynı programı uygulamak da etkiyi düşürebilir. Spor konusunda vücudunuzu ara ara şaşırtın derim. Farklı hareketler yapın ağırlık- band vs kullanabilirsiniz vücudunuz ne oluyoruz diyecektir ve hemen adapte olmaya çalışacaktır. Zaten kas oluşumu da bu demek. Vücudun gelen duruma uyum sağlamaya çalışarak değişmesi

Merhabalar, yazdıklarınızı okuyunca vay arkadaş tıpa tıp aynı şeyleri yapmışız dedim :))) Ben sabahları 1500 ip atlıyorum bir de yeni yeni squata başladım. Annem zayıfladın diyo ama daha da sıkılasana kadar devam ✓

X