Gebeliğe Hazırlık MART 2022 GEBELİK PLANLAYANLAR

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Anladım inş hayırlısı olur baya korkmuştum adetin 19. Günümde yapılacak siz hamileisniz sanırim darısı benim de başıma inş 🤲🏻🤲🏻🤲🏻
Aynen canım inşallah sağlıkla ilerlerse hamileyim. O cizigin üstüne kaldım. Öncesinde kimyasal gebelik filan oldu. Şimdi hormon takviyeleri filan kullanıyorum tutunmayı kolaylaştırsin diye. İnşallah hepimize nasip olsun, sağlıkla geçirelim tüm süreçleri

İnşallah hepimize nişan uğur getirsin.Aylardır deniyoruz olmadıkça kendimizden şuphe aramaya başladık acaba 1 yıl beklemeden doktora gitsek mi diye ama benim adetlerimde düzenli.Instagramda felan bebek videoları gördükçe evlat hasreti çekmeye başladım. İnşallah Rabbim hayirlisini tez zamanda versin tüm gönülden anne olmak isteyenlere 🥰🙏
Aminnnn inşallah en yakın zamanda Rabbim nasip etsin bende öyleyim en yakın zamanda doktora gitmeyi düşüyorum mart da adet bile olamadım bugün başladı kırmızılar ben artık Nisan deil de mayıs grubuna geçerim herhalde ama inşallah sizler Nisan da anne olun kızlar çok isterim benim bir tane kızım var hiç evlat sahibi olmayanlara Rabbim öncelikle versin inşallah sonra da bizlere

Aynen canım inşallah sağlıkla ilerlerse hamileyim. O cizigin üstüne kaldım. Öncesinde kimyasal gebelik filan oldu. Şimdi hormon takviyeleri filan kullanıyorum tutunmayı kolaylaştırsin diye. İnşallah hepimize nasip olsun, sağlıkla geçirelim tüm süreçleri
Ohh maşallah rabbim sağlıkla kucağınıza aldığınız günüde göstersin inş bana şimdi önümüzdeki ay adetin 19. Günü atalım dedi bir sonraki adette de tüp bebeğe başlıcaz yumurta toplayacak taze transfer yapabilirse değerlerim normalse yapacak ama eğer yapamazsa dondurulursa acaba çizik atmanın üzerinden baya geçmiş olacak etkisi bitermi siz cizikten ne kadar sonra transfer oldunuz acaba çok tesekkurler

kızlar merhaba lütfen yardımcı olur musunuz çok kötüyüm :KK43: testlerimin resimlerini paylaşıyorum burada pazar günü koyuydu ama o günü değerlendirmedik ama ondan önce cuma cmt değerlendirdik. pazar günü tam koyu değildi.dedim pzt daha koyu olacak demek ki o gün yumurtlama olacak bugün yaptım silik çıktı şok oldum daha koyu beklerken silik çıktı sinirden ağlayacam. nasıl olabilir gerçekten ya koyu değildi pazar günü çok net şekilde. yani bu resimlerden anladıgım pazar gunu yumurtlama olmuş bugün de çatlamış mı
kızlar tekrardan merhaba bugün testim yanımda olmadığı için yapamıyorum her gün 14:20 saatinde düzenli yapıyordum. bugün akşam yapsam doğru sonuç alabilir miyim :KK43:

Ohh maşallah rabbim sağlıkla kucağınıza aldığınız günüde göstersin inş bana şimdi önümüzdeki ay adetin 19. Günü atalım dedi bir sonraki adette de tüp bebeğe başlıcaz yumurta toplayacak taze transfer yapabilirse değerlerim normalse yapacak ama eğer yapamazsa dondurulursa acaba çizik atmanın üzerinden baya geçmiş olacak etkisi bitermi siz cizikten ne kadar sonra transfer oldunuz acaba çok tesekkurler
Benim transfer değil canım. Doktor adet bitimi sulu ultrason yaptı küçük bı çizik attım dedi. Ovulasyon takibi yaptım. 21. Gün oksapar ve progestan başladım. Adetim gecikince çıktı testte. Henüz kalp atışını görmediğimiz için inan hamileyim bile diyemiyorum. Tüp bebek surecinde yapiyoruz bu işlemi normalde diye söylemişti doktorum

Benim transfer değil canım. Doktor adet bitimi sulu ultrason yaptı küçük bı çizik attım dedi. Ovulasyon takibi yaptım. 21. Gün oksapar ve progestan başladım. Adetim gecikince çıktı testte. Henüz kalp atışını görmediğimiz için inan hamileyim bile diyemiyorum. Tüp bebek surecinde yapiyoruz bu işlemi normalde diye söylemişti doktorum
Merhaba kalp atılı 6. Haftada duyulmuyor mu

Kızlar benim beta hcg artisi çok iyi değil.

Beklenen adet tarihinden 4 gun sonra 272 çıktı
5 Nisan günü 929.9 çıktı.

2 günde bir 2 kat artması gerektigi için

31 mart 272 çıktıysa eğer,
2 Nisan 544
4 Nisan 1088
6 Nisan 2176 civarlarında olmalıydı

5 Nisan günü mesela 1088 ile 2176 arası olmalıyken 929.9 çıktı. Doktor takip edelim dedi. Yarın tekrar kan vercem. Dış gebelik ya da kimyasal gebelik olabilir ya da belki sonradan artışa gecebilir. Umarım artışa geçer 🥺

Dış gebelik olsaydı kasıkta ağrı, mide bulantısı, şiddetli bıçak saplanma tarzı ağrılar, lekelenme tarzi kanamalar olurmuş. Google dan baktim biraz. Bende boyle şeyler yok. Ama sonradan çıkmayacak diye bisey de yok. Dış gebelik yaşayan oldu mu aranızda. Ya da değerleri böyle olup sonradan sağlıklı artan oldu mu 😐

Kızlar benim beta hcg artisi çok iyi değil.

Beklenen adet tarihinden 4 gun sonra 272 çıktı
5 Nisan günü 929.9 çıktı.

2 günde bir 2 kat artması gerektigi için

31 mart 272 çıktıysa eğer,
2 Nisan 544
4 Nisan 1088
6 Nisan 2176 civarlarında olmalıydı

5 Nisan günü mesela 1088 ile 2176 arası olmalıyken 929.9 çıktı. Doktor takip edelim dedi. Yarın tekrar kan vercem. Dış gebelik ya da kimyasal gebelik olabilir ya da belki sonradan artışa gecebilir. Umarım artışa geçer 🥺

Dış gebelik olsaydı kasıkta ağrı, mide bulantısı, şiddetli bıçak saplanma tarzı ağrılar, lekelenme tarzi kanamalar olurmuş. Google dan baktim biraz. Bende boyle şeyler yok. Ama sonradan çıkmayacak diye bisey de yok. Dış gebelik yaşayan oldu mu aranızda. Ya da değerleri böyle olup sonradan sağlıklı artan oldu mu 😐
Kacinci haftadasin?
Kese görünmedi mi?
Insallah düzelir ya guzel düşünmeye calis

Merhaba bir şey sormak istiyorum. Kan tahlili yaptırdım beta hcg değerim 232 çıktı. Sağlık ocağındaki ebe bir on gün sonra kadın doğuma git kalp atışı var mı baktır dedi ama değerim çok mu düşük. Dış gebelik ya da kimyasal olma ihtimalinden korkuyorum 😔

Aa evet anladım maşallah ne güzel tutunmuş evladıniz sağlıkla gelsin darısı başımıza inş hayirlsiyla kalp atışını da kendini de görürsünüz

Çok okudum adetim 2.gününden 10. Güne kadar her sabah bir tatlı kaşığı bal biraz tarçın ve 1 tatlı kaşığı çörek otunu karıştırıp hergün taze taze yiyormuşsun yumurtlamayı sağlıyormuş
Merhabalar yorumunuzu görünce ben de cevap yazmak istedim, biz 3-4 ay denemiştik olmamıstı ama bahsettiginiz karışımı yapınca o ay hamile kalmıştım, ben de gercekten işe yaramıştı, bi deneyim olarak paylasmak istedim.

Ayyy canım çok teşekkürler düzenli olmasa da baya yedim inşallah faydası olmuştur reglim bitti bugün bıraktım 10.gün
Merhabalar yorumunuzu görünce ben de cevap yazmak istedim, biz 3-4 ay denemiştik olmamıstı ama bahsettiginiz karışımı yapınca o ay hamile kalmıştım, ben de gercekten işe yaramıştı, bi deneyim olarak paylasmak istedim.

Kızlar hepinize merhaba Allah nasip ederse Aralık'ta bebeğimi kucağıma alıcam sat 9 Mart 2 gün gecikme ile öğrendim gebe olduğumu ve betam 1769 çıktı 4+2 haftalıkken kesemi gördüm bugün 5+2 haftalığım 4. Hafta 3.50 iken bugün 10 mm olmuş kesem ve karnımdan ultrason ile bakıldı her iki muayenemde de ama bugün doktora gittiğimde doktor bebek yok dedi normal mi endişelendim biraz sizler ne zaman gördünüz bebişlerinizi

X