Mide balonu yaptıranlar 🎈✔️

gayem_00

Üye
Kayıtlı Üye
28 Nisan 2023
20
1
44
Mide balonu yaptırmak istiyorum deneyimlerinizi paylaşırmışsınız süreç nasıl oluyor ,çok ağrı oluyormu ,kilo verilebilinirmi,önerirmisiniz çok kararsız kaldım 🙄

Ben 17 şubatta endoskopik mide balonu taktırdım 550c
İlk gün hastaneden çıkmadan serum takmışlardı
Geç saate doğru birazcık kasılma ve elma suyundan istifra ettim.
2-3 günde benzerdi.
Sonrasında hiçbir problem yaşamadım.
Püre yemem gereken zamanda da normal yedim
Maalesef ki hala öyle yiyorum.
Herşeyi yiyorum.diyetisyen tavsiyelerine uyamadım yani.
Bu sabah tartıldım 84 kgdum takıldığı gün.
78,5 kg olmuşum.
Dikkat etsem yememe daha çok verirdim şimdiye kadar.

2-3 günde benzerdi.
78,5 kg olmuşum.

Teşekkür ederim tecrübeni paylaştığın için dikkat edemesende yinede iyi vermişsin bayram sonu düşünüyorum bende inşallah istediğimiz sonuçlara ulaşırız 🙏

Herkese selam 22 Mart cuma günü endoskopik mide balonu taktırdım. Bir haftaya yakın sıkıntı yaşayacağımı kabullenerek yaptırdım. İşleme girip çıkıp eve gitmem 1 saat sürdü. Sanki takılmamis gibi uyandim yürüdüm gayet. Hoca o gün çok agrin olabilir ilaclari al dedi. Agrım olmadı ama saat başı istifra ettim. Ertesi gün mide kasilmalarim oldu, dayanacak kadardi. Geliyordu, gidiyordu. Halsizlik başlamıştı multivitamin kullanmaya başlayınca bir tık daha iyi hissettim. Bugün ayın 26si ve neredeyse çoğu geçti. Minik kasılma oluyor ama inanın gözünüzde büyüttüğümüz gibi değilmiş. 108.2 ile operasyona girdim, suan 102.6 kgyum. Sıvı diyetini uyguluyorum tabi ki zor oluyor biraz ama imkansız değil. Tek özlediğim bu süreçte lıkır lıkır su içebilmek o da zamanla olacaktır.

Herkese selam 22 Mart cuma günü endoskopik mide balonu taktırdım. Bir haftaya yakın sıkıntı yaşayacağımı kabullenerek yaptırdım. İşleme girip çıkıp eve gitmem 1 saat sürdü. Sanki takılmamis gibi uyandim yürüdüm gayet. Hoca o gün çok agrin olabilir ilaclari al dedi. Agrım olmadı ama saat başı istifra ettim. Ertesi gün mide kasilmalarim oldu, dayanacak kadardi. Geliyordu, gidiyordu. Halsizlik başlamıştı multivitamin kullanmaya başlayınca bir tık daha iyi hissettim. Bugün ayın 26si ve neredeyse çoğu geçti. Minik kasılma oluyor ama inanın gözünüzde büyüttüğümüz gibi değilmiş. 108.2 ile operasyona girdim, suan 102.6 kgyum. Sıvı diyetini uyguluyorum tabi ki zor oluyor biraz ama imkansız değil. Tek özlediğim bu süreçte lıkır lıkır su içebilmek o da zamanla olacaktır.
İnşallah istediğiniz hedefe ulaşırsınız .😊

merhabalar bende endoskopik mide balonu taktırdım bugün ilk günüm istanbulda yaşıyorum baya araştırdıktan sonra tavsıye üzerine yalovada bı doktor buldum kendısı alanında baya iyi dendi randevu aldık ve eşimle gittik direk bı görüşmeden sonra uyuttular benı ben öncesınde konusmalarda eger midenızde bı rahatsızlık varsa takılmaz denmişti endoskopiyle ilk önce bakıp sorun yoksa takacaklardı ben genelde mıde yanması yaşayan bırıyım ara arada mıdemde agrı olusur bıde bu konusmadan sonra randevu aldık ama ben stres yaptım ya takılmazda dıye cunku bende polıkıst over var kilo veremiyorum 26 yasındayım ve hayatımda ılk defa bu kıloya cıktım boyum 159 kılom ise 79 idi .. herneyse sonrasında uyandırıldım odaya geldıgımı dahı hatırlamıyorum takmışlar balonu bı sıvı serum taktılar eve geldim diyetisyen desteğidr alıcam bu süreçte ilk günüm çok okuduklarımdan beter degıl gözüm cok korkmustu ama iiyim tabıkı mıde yanması kasılma vs yasıyorm suan 10 kez falan kustum ama aşırı mıde bulantısı yaşamadm kustukca rahatladım ben birde şunu merak ettım sizinde kusmuğunuz kahverengimi gelıyor benımkı kahve ve mukuslu gibi umarım bi problem olmaz yarın bı hemsıreyı arayıp soracağım diğer günlerimi yazarım fırsat oldukça hoşçakalın 🙏🏻

Geçmiş olsun acil şifalar diliyorum💐 inşallah sıkıntılı bir durum değildir ve istediğiniz kiloya gelirsiniz

iki gündür midemde baya gaz oluştu herkeste de böyle oldumu acaba merak ettim 🤔
Ben daha yaptırmadım bu konuda burda okuduklarım ilk günlerde genelde mide alışana kadar olabileceğini yazıyorlar herşeyi yavaş yemeyi ve suyu yudum yudum içilmesi gerektiğini çok şişkinlik olabileceğini söylüyorlar yaptıran arkadaşlarda yazar zaten heralde inşlh ulaşırsın hedefine kilo vermedede bilgilendirirsen sevinirim 1 aya kadar bende yaptıracam inşallah boyum 170 kilo 91 verebilirim inşlh bende iyi bayramlar 🍬

Merhaba 4 gün önce endoskopik mide balonu taktırdım. Bu sürece başlamadan bende çok okudum taktıranlar neler yaşamış diye. Sizlere faydalı olması adına deneyimlerimi yazayım.
Kolay bir uygulama ile uyuyup uyandım ve 470ml balon takılmıştı. Hastaneden çıkmadan serum takıldı. 1 saat sonra evimdeydim. 2 saat sonra su içmenize izin veriliyor. Ben o gün sadece yarım bardak su ve yarım bardak ayran içebildim. Fazla bir baş ağrısı dışında hafif halsizlik ve mide bulantısı yaşadım. Ama kusacak derecede değil. O gün sadece yattım. İkinci ve üçüncü gün bulantım daha hafifti biraz daha fazla su içebildim. İlk iki gün sadece su ve ayran üçüncü gün ek olarak yoğurt izin verildi. Bugün 4. Gün ve mide bulantım kalmadı. Daha rahat proteinli süt ve su içebildim. Bugün kendimi halsizde hissetmiyorum. Sorularınız olursa seve seve cevaplarım

Merhaba 4 gün önce endoskopik mide balonu taktırdım. Bu sürece başlamadan bende çok okudum taktıranlar neler yaşamış diye. Sizlere faydalı olması adına deneyimlerimi yazayım.
Kolay bir uygulama ile uyuyup uyandım ve 470ml balon takılmıştı. Hastaneden çıkmadan serum takıldı. 1 saat sonra evimdeydim. 2 saat sonra su içmenize izin veriliyor. Ben o gün sadece yarım bardak su ve yarım bardak ayran içebildim. Fazla bir baş ağrısı dışında hafif halsizlik ve mide bulantısı yaşadım. Ama kusacak derecede değil. O gün sadece yattım. İkinci ve üçüncü gün bulantım daha hafifti biraz daha fazla su içebildim. İlk iki gün sadece su ve ayran üçüncü gün ek olarak yoğurt izin verildi. Bugün 4. Gün ve mide bulantım kalmadı. Daha rahat proteinli süt ve su içebildim. Bugün kendimi halsizde hissetmiyorum. Sorularınız olursa seve seve cevaplarım
Öncelikle geçmiş olsun ilk günleri hafif atlatmanıza sevindim inşallah kilo konusundada istediğiniz hedefe ulaşırsınız boy ve kilo kaçtı taktırmadan önce

2-3 günde benzerdi.
78,5 kg olmuşum.

Merhabalar güncel durumunuz nedir acaba ? Kac kg verdiniz? Benim 3. Gunum suanda

Merhaba güncel durumunuz nedir acaba kilo verebildinizmi

X