Misafir menüsü

Rowena Ravenclaw

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Mayıs 2021
2.463
4.776
39
Arkadaşlar yatılı misafirim gelecek. 2 yetişkin 1 de 9-10 yaşlarında çocuk. Ana yemek lazanya düşünüyorum. Menüye neler ekleyebilirim? Hangi çorba? Bi de çok basit olmaması için menüyü nasıl zenginleştirebilirim? Örneğin ara sıcak?
öneri ve tariflerinize açığım 🙂

Arkadaşlar yatılı misafirim gelecek. 2 yetişkin 1 de 9-10 yaşlarında çocuk. Ana yemek lazanya düşünüyorum. Menüye neler ekleyebilirim? Hangi çorba? Bi de çok basit olmaması için menüyü nasıl zenginleştirebilirim? Örneğin ara sıcak?
öneri ve tariflerinize açığım 🙂

Mercimek veya yayla çorbası/ Köfte-Patates/ Pirinç pilavı/ salata/ acılı ezme/ köz patlıcan salatası ve yoğurtlu bir meze

Fırında karışık tavuk kanat/ bulgur pilavı/ salata/ cacık

İlla lazanya yapacaksan bugünden yapıp dolaba koyabilirsin. Yarın sadece fırına atması kalır.

Lazanya biraz riskli bi yemek ama. Gelenleri tanımıyorum ama genelde klasik menüler severek yeniliyor.

Tatlı olarakta çikolatalı ıslak kek veya revani olabilir.

Ya arkadaşlar evet lazanya riskli ama şu yüzden tercih ettim. Bu gelecek arkadaşlar ile Noel pazarı gezeceğiz yani bi günün çoğunluğu orda geçecek. Eve yorgun argın gelip yemek için saatler harcayamam vakit kalmayacak. Lazanyayı bir gün önceden hazırlayıp buzdolabında bekletiyorum, dışarıdan geldiğimde fırına atıyorum, salata ve sofra hazırlanırken o pişmiş olup masaya geliyor. O yüzden lazanya dedim. (İslim kebabını da aynı şekilde yapıyorum ama kış ortası patlıcan mevsimi değil)

Mercimek veya yayla çorbası/ Köfte-Patates/ Pirinç pilavı/ salata/ acılı ezme/ köz patlıcan salatası ve yoğurtlu bir meze

Fırında karışık tavuk kanat/ bulgur pilavı/ salata/ cacık

İlla lazanya yapacaksan bugünden yapıp dolaba koyabilirsin. Yarın sadece fırına atması kalır.

Lazanya biraz riskli bi yemek ama. Gelenleri tanımıyorum ama genelde klasik menüler severek yeniliyor.

Tatlı olarakta çikolatalı ıslak kek veya revani olabilir.
Çok güzel fikirler biri bana yapsa afiyetle yerim 🙂 ama biz de gelecek arkadaşlarımız da yurtdışında yaşıyoruz. Daha önce birkaç böyle ağır buyur Türk yemeği yaptığımda başıma şu geldi: çocuklar buranın yemek kültürüne alışıyor ve öyle bulgurdu yayla çorbasıydı yoğurtlu mezeydi vs yemiyor 😞 ben uğraşıyorum ama çocuklar yemeyince anne babanın da içine sinmiyor haliyle. Bi de artık bu kadar yapamam benim de bebeğim var bütün gün peşinden koşturtuyor

Çorba
Fırında peynirli mantar
lazanya
salata
karışık sebze garnitür gibi olmaz mı

Olur, neden olmasın. Siz ilk başta yurt dışında olduğunuzu ve gelecek arkadaşlarınızın yemek tercihini yazmadığınız için farklı yemek listeleri önerilmiş. Hatta çorba tüketme alışkanlıkları yoksa, çorbaya da gerek yok.

Çok güzel fikirler biri bana yapsa afiyetle yerim 🙂 ama biz de gelecek arkadaşlarımız da yurtdışında yaşıyoruz. Daha önce birkaç böyle ağır buyur Türk yemeği yaptığımda başıma şu geldi: çocuklar buranın yemek kültürüne alışıyor ve öyle bulgurdu yayla çorbasıydı yoğurtlu mezeydi vs yemiyor 😞 ben uğraşıyorum ama çocuklar yemeyince anne babanın da içine sinmiyor haliyle. Bi de artık bu kadar yapamam benim de bebeğim var bütün gün peşinden koşturtuyor

Ay yakın olsak gerçekten yapar çağırırdım🥹

Yok işte sek lazanya yapcan. Bu da böyle ağır da bir yemek diycen başka da bir şey yapmıycaksınn😂 Tembellik kazanacakk
Taam ayy lazanyaylan bi siy yenmiyo yhaa tek bu var derim 🎃
Ecnebiler ne güzel yapıyo işte ortada bi tepsi lazanya herkese veriliyo bi şey içiliyo yanında hop bitti.

X