Ne Zaman İş Bulsam "Sen Bunu Yapamazsın" Diyorlar!

Birde ben cv ye istediğiniz maaş kısmına 1000-1500 yazmıştım ve adam cv uygun deyince herhalde maaş da veriyorlar diye düşündüm ama dediğin gibi primli de olabilir.

Bakın gayrimenkul ofisleri ile proje satış ofisleri farklıdır.
Biz masamızda oturup müşterinin bize gelmesini bekleriz.
Projemizi maketten ve örnek daireden anlatır satış yaparız.Ay sonunda da maaşımızı ve artı primimizi artı bonusumuzu alırız.
Ama öyle geçiyordum uğradım değildir sektör.Çok fazla birikim ister.Mevzuata hakim olmak ister.
Yeri gelir mimar olur pafta okursunuz,yeri gelir tapu müdürü olur o kuya cevap verirsiniz.
Büyük bir deniz inanın.Her anlamda.

Öncelikle sizi arayan kişiye geri dönün.Kibarca o gün yoğun olduğunuzu ve tam olarak hangi şirketten aradıklarını anlayamadığınız söyleyin.
Mailinie iletişim bilgilerini gönderelerini talep edin.iş görüşmesine gidiyorsunuz ve bu ilk görüşmeniz anladığım kadarıyla.
Öyle iş görüşmesine gittiğinizde iş tanımını bilmeden,konuyla ilgili hiç bir araştırma yapmadan gidilmez.Ama konuyu açtığınıza göre
heveslisiniz bu bir artı.
İkincisi şimdi şöyle bir düşünün reklamları falan hatırlayın.Konut projelerinden aklınıza neler geliyor ya da hangi şirketler.Ağaoğlu,Simpaş,Çalık GYO,Varyap vs vs...Bu şirketler proje üretiyorlar.Milyon dolarlık projeler.Lüks konut ve ticari projeler.Bunları kim satıyor.Kendi bünyelerine aldıkları satış danışmanları ve uzmanlar.Çok şık ofisler içlerinde de örnek daireler var.Evet müşterilere bu daireleri gezdiriyorsunuz ama ofisin içinde oluyor zaten.Ama bu şirketlerde işe alım öyle kolay olmaz.Sizi İK dan aramış olmaları gerekiyor.Arayan yerin adını hatırlıyorsanız daha da yardımcı olurum

Haklısınız en iyisi ben yarın arayıp daha ayrıntılı sorayım bu durumu. Başvuru yaptığım iki şirketin birinde emlak diğerinde inşaat uzantısı vardı. Çevremde de kimse olmadığı için sdoğru düzgün soramadım. Kuzenim inşaat mühendisi ona sordum gayrimenkul danışmanlığı diye emlakçılık gibi dedi. Aslında ofis içinde örnek daireler varsa eğer gerçekten çok iyi olur. Yarında sınav çıkışı erken gidersem belki görüşmeye gidebilirim. Anlattığınız gibi olmasını diliyorum :KK1:

Son düzenleme:
Bakın gayrimenkul ofisleri ile proje satış ofisleri farklıdır.
Biz masamızda oturup müşterinin bize gelmesini bekleriz.
Projemizi maketten ve örnek daireden anlatır satış yaparız.Ay sonunda da maaşımızı ve artı primimizi artı bonusumuzu alırız.
Ama öyle geçiyordum uğradım değildir sektör.Çok fazla birikim ister.Mevzuata hakim olmak ister.
Yeri gelir mimar olur pafta okursunuz,yeri gelir tapu müdürü olur o kuya cevap verirsiniz.
Büyük bir deniz inanın.Her anlamda.

evet araştırdığıma göre vergi dairesinde bile işiniz olur yazıyordu yani

müşteri ayağıma gelse ben satış yapsam daha ne isterim :KK31:

Haklısınız en iyisi ben yarın arayıp daha ayrıntılı sorayım bu durumu. Başvuru yaptığım iki şirketin birinde emlak diğerinde inşaat uzantısı vardı. Çevremde de kimse olmadığı için sdoğru düzgün soramadım. Kuzenim inşaat mühendisi ona sordum gayrimenkul danışmanlığı diye emlakçılık gibi dedi. Aslında ofis içinde örnek daireler varsa eğer gerçekten çok iyi olur. Yarında sınav çıkışı erken gidersem belki görüşmeye gidebilirim. Anlattığınız gibi olmasını diliyorum :KK1:

Siz nerden başvuru yaptınız.Nettense başvurduğunuz şirkete bakın.Danışmanla çalışıyorlarsa ya da sektörün markalı konut projesi gibi bir ifade varsa anlayın ki
proje üreten bir şirket.Ama şöyle bir ilansa kendi işiniin patronu olmak istiyorsanız,hangi yaş ve eğitimde olursanız olun gibi..o zaman emlakçı sizin tabirinizle.
Yanlış anlaşılmasın çok iyi emlak ofisleri var ki bu sayı çok fazla.Çalışanlar doktor,mühendisin rüyasında göremeyeceği paraları kazanıyorlar.Ama meşakkatli iş.Agresif satıcı olmak çok sağlam portföy gerektirir.Maaş garantisi de olmadığı için herkes önce bir on yıl kurumsal şirketlerde proje satar maddi kaygısı kalmayınca da bir emlak ofisi açar:KK14:
Hayalim de ortaya çıkar:KK52:

evet araştırdığıma göre vergi dairesinde bile işiniz olur yazıyordu yani

müşteri ayağıma gelse ben satış yapsam daha ne isterim :KK31:

Siz hangi ildesiniz bilmiyorum ama markalı bir proje ofisine gidin vaktiniz olunca ve oradaki ortamı bir görün derim.
Vergi dairesine falan gitmiyoruz daha neler:KK52:
Emlak ofisi ile satış ofisini karıştırıyorsunuz..
:KK53:

Siz nerden başvuru yaptınız.Nettense başvurduğunuz şirkete bakın.Danışmanla çalışıyorlarsa ya da sektörün markalı konut projesi gibi bir ifade varsa anlayın ki
proje üreten bir şirket.Ama şöyle bir ilansa kendi işiniin patronu olmak istiyorsanız,hangi yaş ve eğitimde olursanız olun gibi..o zaman emlakçı sizin tabirinizle.
Yanlış anlaşılmasın çok iyi emlak ofisleri var ki bu sayı çok fazla.Çalışanlar doktor,mühendisin rüyasında göremeyeceği paraları kazanıyorlar.Ama meşakkatli iş.Agresif satıcı olmak çok sağlam portföy gerektirir.Maaş garantisi de olmadığı için herkes önce bir on yıl kurumsal şirketlerde proje satar maddi kaygısı kalmayınca da bir emlak ofisi açar:KK14:
Hayalim de ortaya çıkar:KK52:

Bir başvuruda limited şirketimizin gayrimenkul danışmanlığı kolunda hizmet verecek kişi aranıyor diyo diğerinde emlak sektöründe faaliyet gösteren firmamızda diye yazıyor valla iyice kafam karıştı :26:

Siz hangi ildesiniz bilmiyorum ama markalı bir proje ofisine gidin vaktiniz olunca ve oradaki ortamı bir görün derim.
Vergi dairesine falan gitmiyoruz daha neler:KK52:
Emlak ofisi ile satış ofisini karıştırıyorsunuz..
:KK53:

Ben iyice iki işi çorbaya çevirdim yaa :KK1:

Daha ne olduğunu bilmediğin işe başvuru yaparsan olacağı budur işte salak kafam :KK22:
Adam gibi araştırıp başvuru yapsaydım iyiydi. Ama limited şirketimizin gayrimenkul kolunda yazanda maaş+ prim+ sigorta yazıyo ayyy keşke bu şirket olsa :21:

Bir başvuruda limited şirketimizin gayrimenkul danışmanlığı kolunda hizmet verecek kişi aranıyor diyo diğerinde emlak sektöründe faaliyet gösteren firmamızda diye yazıyor valla iyice kafam karıştı :26:

Bence yarın arayıp şirketi öğren.Ön görüşme bile yapabilirsin hatta telefonda.
Şirketin faaliyet alanını,proje satışı mı olup olmadığını eğer öyleyse hangi lokasyonda ve kaç konutluk proje olduğunu sormalısın.
Sonuçta seni her arayan görüşmeye atlayan biri gibi görmemeliler.Seçici olduğunu göstermelisin.Ama şimdi isim veremiyorum da sen anlarsın emlak ofisi
ismi verirse ilk iş deneyiminde bu sektörü tercih etmediğini kurumsal bir şirkette konut satışı yapmaya daha sıcak baktığını
belirtirsin.Vaktini harcayacaksın gidip önden bilgi almak son derece hakkın.Unutma profesyonel dünya acımasız sen de ona göre davranmalısın.

Bence yarın arayıp şirketi öğren.Ön görüşme bile yapabilirsin hatta telefonda.
Şirketin faaliyet alanını,proje satışı mı olup olmadığını eğer öyleyse hangi lokasyonda ve kaç konutluk proje olduğunu sormalısın.
Sonuçta seni her arayan görüşmeye atlayan biri gibi görmemeliler.Seçici olduğunu göstermelisin.Ama şimdi isim veremiyorum da sen anlarsın emlak ofisi
ismi verirse ilk iş deneyiminde bu sektörü tercih etmediğini kurumsal bir şirkette konut satışı yapmaya daha sıcak baktığını
belirtirsin.Vaktini harcayacaksın gidip önden bilgi almak son derece hakkın.Unutma profesyonel dünya acımasız sen de ona göre davranmalısın.

Harikasın paradoks sayende işim olmadan bir iş kadını gibi konuşacağım :KK1:

Yarın telefonda bi ön görüşme yapmak daha mantıklı dediğin gibi hatta not edip bu soruları soracağım adama :KK9:

Yani emlak işi gibiyse boşuna vakit kaybetmiyim mi sence?

Harikasın paradoks sayende işim olmadan bir iş kadını gibi konuşacağım :KK1:

Yarın telefonda bi ön görüşme yapmak daha mantıklı dediğin gibi hatta not edip bu soruları soracağım adama :KK9:

Yani emlak işi gibiyse boşuna vakit kaybetmiyim mi sence?

Evet kaybetme.İlk işinde tavsiye etmem.Kurtlar sofrası.Ama proje satış ofislerini keşke işe alınsan tavsiye ederim.
O forma ne yazdığın maaş var ya o kadar cüz-i kalır ki şaşırırsın.
Hangi ildesin diss??sakıncası yoksa profilinde yazıyor mu?

ıspartadayım ve bahsettiğim iş antalyada
ama alıntı yapmayalım tanıyanlar çıkabilir :KK1:

yani emlak gibiyse bu iş serüvenim başlamadan bitecek gibi görünüyor :KK43:
ama dediğin işlere de deneyimli alınıyor dimi:KK31: ahhh :KK31::KK31::KK31:

ıspartadayım ve bahsettiğim iş antalyada
ama alıntı yapmayalım tanıyanlar çıkabilir :KK1:

yani emlak gibiyse bu iş serüvenim başlamadan bitecek gibi görünüyor :KK43:
ama dediğin işlere de deneyimli alınıyor dimi:KK31: ahhh :KK31::KK31::KK31:

Antalya piyasasını hiç bilmiyorum.Tabi ben deminden beri İstanbul'a göre konuşuyorum.
Mesaj kutuna bakarsan canım daha detaylı göreceksin.Başarılar.Sonucu haber ver ama

X